DURUM GÜNCELLEMESİ

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

DURUM GÜNCELLEMESİ

Mesaj gönderen hamdi »

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben bu haftalığa ilk 2017 yılının Şubat ayında yakalanmıştım.Tabi banada ilk önce teşhis konuşamamış doktor doktor gezmiştim.Gittiğim doktorlar üniversite hastanelerinin bölüm başkanlarından tutunda Zafer oymanımı dersiniz aklınıza gelebilecek tüm özel hastanelere gittim. Bu süreçte bende herkes gibi maddi ve manevi olarak çok yıprandım. Ben tedavi sürecimde en çok izak DALVA dan faydalandım ve memnun kaldım. İzak DALVA ile tedavi sürecine başladıktan belli bir süre sonra kendi bana ağrıların sinirsel olduğunu söyledi. Bunun üzerine gene doktor doktor gezip sağ kasıkta ilionginal diye bir sinirde kalınlaşma tespit edildi ve çeşitli blokajlar denendi ama fayda sağlamadı. Daha sonra izak hoca benden kalça ağrılarınında prostatit benzeri ağrılar yapabildiğini ve bunları elemek için MR çektirmemi istedi.istediği haftalıklar Kalça sıkışması, labrum yırtığı, aberküloz nekroz ve kalçada oluşabilecek diğer haftalıklar,tabi bu süreç uzun bir süreç daha sonra ben Hacettepe ortapedi bölümünde muayene oldum ve her iki kalçada da kalça sıkışması (faı) aynı zamanda buna bağlı saat 11 yönünden 3 yönüne kadar labrum yırtığı olduğu ve kalçada artık kireçlenme başladığı söylendi ve mutlaka ameliyat olmalıymışım. Tabi bu seferde prostatit den alışkınız ya gene doktor doktor gezdim. Tüm doktorlar aynı şeyi söyledi. Bundan 3 ay önce havettepede sağ kalçamdan ameliyat oldum. Şu anki durumum sıtabil 3 aydır antibiyotik kullanmıyorum . Benki ayda mutlaka 10 iğne ve en az 4 kutu antibiyotik kullanıyordum. Ben en büyük sıkıntım sağ kalça ve sağ kasıktan ayağıma kadar vuran ağrı idi.Ameliyat zor bir ameliyattı zor olduğundan dolayı 3 aylık bir süre çok taze kendimi çok fazla yorduğum ve çok fazla oturduğum zaman ağrım oluyor onun içinde ağrı kesici kullanıyorum.Ağrıların yavaş yavaş geçtiğini hissediyorum.Belki de prostatit şu anda uykuda ilerleyen zamanlarda tekrardan nüks edecek bilemiyorum. Kesin konuşmak için çok erken . Süreci yazmamdaki amaç kalça kasık ve bacak ağrısı çeken arkadaşlar mutlaka ortapediye görünsünler ki diğer haftalıkları eleyin . Acı baharatlı hemoroitim olduğumdan dolayı gene tüketmiyorum prostatit olabileceğinden dolayı dikkat etmeye çalışıyorum. Uzun zamandır formu takip etmiyorum ve foruma girmemeye çalışıyorum bu süreci yazmamdaki amaç O bölgeyi etkileye bilecek diğer haftalıkları elemek. Dediğim gibi belki bendeki prostatit uykuda tekrar nüks edecek konuşmak için çok erken herkese geçmiş olsun.
ist86

Re: DURUM GÜNCELLEMESİ

Mesaj gönderen ist86 »

hamdi yazdı:Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben bu haftalığa ilk 2017 yılının Şubat ayında yakalanmıştım.Tabi banada ilk önce teşhis konuşamamış doktor doktor gezmiştim.Gittiğim doktorlar üniversite hastanelerinin bölüm başkanlarından tutunda Zafer oymanımı dersiniz aklınıza gelebilecek tüm özel hastanelere gittim. Bu süreçte bende herkes gibi maddi ve manevi olarak çok yıprandım. Ben tedavi sürecimde en çok izak DALVA dan faydalandım ve memnun kaldım. İzak DALVA ile tedavi sürecine başladıktan belli bir süre sonra kendi bana ağrıların sinirsel olduğunu söyledi. Bunun üzerine gene doktor doktor gezip sağ kasıkta ilionginal diye bir sinirde kalınlaşma tespit edildi ve çeşitli blokajlar denendi ama fayda sağlamadı. Daha sonra izak hoca benden kalça ağrılarınında prostatit benzeri ağrılar yapabildiğini ve bunları elemek için MR çektirmemi istedi.istediği haftalıklar Kalça sıkışması, labrum yırtığı, aberküloz nekroz ve kalçada oluşabilecek diğer haftalıklar,tabi bu süreç uzun bir süreç daha sonra ben Hacettepe ortapedi bölümünde muayene oldum ve her iki kalçada da kalça sıkışması (faı) aynı zamanda buna bağlı saat 11 yönünden 3 yönüne kadar labrum yırtığı olduğu ve kalçada artık kireçlenme başladığı söylendi ve mutlaka ameliyat olmalıymışım. Tabi bu seferde prostatit den alışkınız ya gene doktor doktor gezdim. Tüm doktorlar aynı şeyi söyledi. Bundan 3 ay önce havettepede sağ kalçamdan ameliyat oldum. Şu anki durumum sıtabil 3 aydır antibiyotik kullanmıyorum . Benki ayda mutlaka 10 iğne ve en az 4 kutu antibiyotik kullanıyordum. Ben en büyük sıkıntım sağ kalça ve sağ kasıktan ayağıma kadar vuran ağrı idi.Ameliyat zor bir ameliyattı zor olduğundan dolayı 3 aylık bir süre çok taze kendimi çok fazla yorduğum ve çok fazla oturduğum zaman ağrım oluyor onun içinde ağrı kesici kullanıyorum.Ağrıların yavaş yavaş geçtiğini hissediyorum.Belki de prostatit şu anda uykuda ilerleyen zamanlarda tekrardan nüks edecek bilemiyorum. Kesin konuşmak için çok erken . Süreci yazmamdaki amaç kalça kasık ve bacak ağrısı çeken arkadaşlar mutlaka ortapediye görünsünler ki diğer haftalıkları eleyin . Acı baharatlı hemoroitim olduğumdan dolayı gene tüketmiyorum prostatit olabileceğinden dolayı dikkat etmeye çalışıyorum. Uzun zamandır formu takip etmiyorum ve foruma girmemeye çalışıyorum bu süreci yazmamdaki amaç O bölgeyi etkileye bilecek diğer haftalıkları elemek. Dediğim gibi belki bendeki prostatit uykuda tekrar nüks edecek konuşmak için çok erken herkese geçmiş olsun.
Idrar şikayetin varmıydı? Sık idrar denizi düşük idrar vs.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

İdrar şikayeti vardı ilk başlarda ama o dönem ben çok su içiyordum günde 3 tl felan sık ve gür idrar yapıyordum birde ilk başlarken ben kum dökmüştüm.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

İzak dalva muayne parası ne kadar sgk ile anlaşması yok dıye bılıyorum
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

600 civarında