Bana niye yardim etmiyorsunuz çok kotu durumdayim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sabretdostum
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Bana niye yardim etmiyorsunuz çok kotu durumdayim

Mesaj gönderen sabretdostum »

Onceki basligima cevap verirmisiniz abilerim nolur yaa biriniz yardim etsin çok kotuyum
ProstatitMuzdaribi

Re: Bana niye yardim etmiyorsunuz çok kotu durumdayim

Mesaj gönderen ProstatitMuzdaribi »

Kardeşim burda art niyet olmaz. Bilgisi olan konuya hakim kişiler gerekli cevabı verir. Moralini yüksek tutmaya çalış elbet bir çaresi bulunur.
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

sabretdostum yazdı:Onceki basligima cevap verirmisiniz abilerim nolur yaa biriniz yardim etsin çok kotuyum
neyin var açıklar misin
sabretdostum

ahmetbey yazdı:
sabretdostum yazdı:Onceki basligima cevap verirmisiniz abilerim nolur yaa biriniz yardim etsin çok kotuyum
neyin var açıklar misin
Abi açtigim başliktaki yazimi aynen yapistiriorum = Son 1 senedir sol testisimde ağrı ve küçülme vardı sağ testisimde de ağrı vardı ve hala ağriyor. 5 ay önce huseyin hocanin yanina gitmistim solda varikosel var dedi iki taraftada kasik fitigin var testislerin bunlardan dolayi ağriyordur dedi huseyin hocanin yanindan ayrildiktan bir ay sonra fitiklardan ve varikoselden ameliyat oldum. Ameliyat olmadan once ultrason cekindim varikoselde su ifade yer aliyordu : sol tarafta pampiniform pleksuslarda valsalva ile en geniş venöz çap 2.2 mm ölçülmüştür. Ameliyat olali 4 ay oldu ağrilarim geçmedi . Dunde kontrol amaçli universitede ultrason cekindim sol testisin işlevi bitmiş dediler. Simdi abilerim 2.2 mmlik kucuk bir damar genislemesiyle testisin bukadar kuculmesi norma mi? Prostatitten dolayi kuculmus olamaz mi ? Ayriyeten sol testisimi kaybedersem sağ testisin var diorlar halbuki o da1 senedir ağriyor. Abilerim nolur bana bir akıl verin ailecek çok kotu durumdayiz bir insanin annesinin ve babasinin ağladigini gormesi çok kotu
sabretdostum

ProstatitMuzdaribi yazdı:Kardeşim burda art niyet olmaz. Bilgisi olan konuya hakim kişiler gerekli cevabı verir. Moralini yüksek tutmaya çalış elbet bir çaresi bulunur.
Anladim abi bu forum ve burdakilerin yazilari olmasa ne huseyin hocadan ne de zafer hocadan haberim olurdu Allah hepinizden razi olsun hepinize şifa versin inşaAllah
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

kardesim, yasin kac bilmiyorum. varikosel disinda epididimit olabilir, testis iltihabi.

testislerinde ates gibi yangı var mi?
burdan teshis koymak cok zor.
prostatit nedeniyle olmadigi belli.

acil bir urologa git
sabretdostum

Mrshadow yazdı:kardesim, yasin kac bilmiyorum. varikosel disinda epididimit olabilir, testis iltihabi.

acil bir urologa git
Abi surekli gidiorum her gittigimde idrar tahlillerinde iltihap cikmio testislerimdeki agridan sikayet ediorum eliyle kontrol ediolar bisey yok diorlar napicami sasirdim testisimin birini kaybetmek uzereyim digeride agrior napicam abi bn yaaa haftaya huseyin hocanin yanina gidicem inşaAllah
sabretdostum

Mrshadow yazdı:kardesim, yasin kac bilmiyorum. varikosel disinda epididimit olabilir, testis iltihabi.

acil bir urologa git
Huseyin hocada bir çare bulamazsa sol testisimi kaybedicem Allah korusun
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Varikosel ameliyatini kim yapti
Kuculme galiba ameliyattan sonra başlamis
Bu kadar kisa surede islev bitmesi ancak yanlis kesme ile olur
sabretdostum

prostagod yazdı:Varikosel ameliyatini kim yapti
Ameliyattan bir ay sonra yine ultrason cekindim fitik ve varikosel operasyon bolgelerinde sıkıntı yok denildi dun universitede cektirdigim ultrasondada varikosel ameliyat yerin normal dediler kuculme son 1 senedir yavas yavas oluyordu abi ameliyattan sonra bariz bir kuculme olmadi abi duzgun gecen varikosel ameliyatindan sonrada kuculur mu testis?
sabretdostum

prostagod yazdı:Varikosel ameliyatini kim yapti
Birde abi epididimit orsit gibi iltihabik hastaliklar idrar tahlili ve kulturunde cikarmi bnim agrilarim varken surekli idrar tahlili yaptirdim su son sene hicbirsey cikmiordu
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Bir daha test yap doplerle
Mutlaka hormon testi yaptir
Bu iste bir yanlislik var
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Epididimit bazen elle tani konulur cogu kez belli olmuyor idrardan zaten cogu zaman belli olmuyor benim siddetli testislerim agridigi zaman bile bisey cikmiyor du
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

bendeki epidimit-orşit ne elle muayene de ne de idrar testinde teşhis edilemedi, ultrasonla teşhis edilebildi. sol testiste bir kütle- kanlanma görüldü gibi bir şey yazıyordu sonuçta. doktor flagly, infex, dexday yazmıştı.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

öncelikle geçmiş olsun.kardeşim senin testis ağrıların prostatit kaynaklı olabilir.yani testislerden gelen bir ağrı olmayabilir.prostat ödemli ise etrafındaki kaslara baskı yaparak oralarda ağrı yapar.mesela böbrek taraflarından gelen ağrı ya da bel de oluşan ağrılar.testis ağrısı da öyle olabiliyor.belki testiste küçülme bile yoktur.yıllardan beri öylece duran testise bir şey olduğunu zannediyorsun belkide.belki de hiç bir şey yok.doktorların her teşhisine inanma.zaten bu prostatit olayında çoğu yanlış teşhis koyup gönderiyor.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Abitterwetli ye aynen katiliyorum ama iyi bir doktara basindan savmiyacak bir doktra
sabretdostum

ABittersweetLi yazdı:öncelikle geçmiş olsun.kardeşim senin testis ağrıların prostatit kaynaklı olabilir.yani testislerden gelen bir ağrı olmayabilir.prostat ödemli ise etrafındaki kaslara baskı yaparak oralarda ağrı yapar.mesela böbrek taraflarından gelen ağrı ya da bel de oluşan ağrılar.testis ağrısı da öyle olabiliyor.belki testiste küçülme bile yoktur.yıllardan beri öylece duran testise bir şey olduğunu zannediyorsun belkide.belki de hiç bir şey yok.doktorların her teşhisine inanma.zaten bu prostatit olayında çoğu yanlış teşhis koyup gönderiyor.
Abi sol testisimi son 1 yildir kontrol ediordum kuculme var ama nie kuculdugunu anlamiorum
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Neden kontrol ediyorsun ki.belki 3 sene öncede aynı boyuttaydı.bence gittiğin her doktora bu küçülme olayını söyleme.bir gün testisi alıverirler.belki de sağlam testisler.belki de prostatit nedeni ile ağrıyor.aynı durumu bende yaşadım.benimde testislerim ağrıyordu.bir çok kişide böyle bir ağrıyı çekmiştir
ProstatitMuzdaribi

Testis ağrısı bende bu hastalık başlamadan önce de vardı. Sol tarafta hafif varikosel sağ epididim başında da 3mmlik bir kist vardı hala da var. Ağrıdan ziyade sızı şeklinde.
sabretdostum

ABittersweetLi yazdı:Neden kontrol ediyorsun ki.belki 3 sene öncede aynı boyuttaydı.bence gittiğin her doktora bu küçülme olayını söyleme.bir gün testisi alıverirler.belki de sağlam testisler.belki de prostatit nedeni ile ağrıyor.aynı durumu bende yaşadım.benimde testislerim ağrıyordu.bir çok kişide böyle bir ağrıyı çekmiştir
Abi sol testis kuculmus en son yaptirdigim ultrasonda kaan akisi yokmus ameliyattan sonra olmus
sabretdostum

muzdarip yazdı:bendeki epidimit-orşit ne elle muayene de ne de idrar testinde teşhis edilemedi, ultrasonla teşhis edilebildi. sol testiste bir kütle- kanlanma görüldü gibi bir şey yazıyordu sonuçta. doktor flagly, infex, dexday yazmıştı.
Peki abi ultrasonu ayaktami cekindin yatarakmi ayakta daha iyi gozukuormus sanirim
sabretdostum

ProstatitMuzdaribi yazdı:Testis ağrısı bende bu hastalık başlamadan önce de vardı. Sol tarafta hafif varikosel sağ epididim başında da 3mmlik bir kist vardı hala da var. Ağrıdan ziyade sızı şeklinde.
Peki abi kist ve varikosel icin ne yaptin
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

sabretdostum yazdı:
muzdarip yazdı:bendeki epidimit-orşit ne elle muayene de ne de idrar testinde teşhis edilemedi, ultrasonla teşhis edilebildi. sol testiste bir kütle- kanlanma görüldü gibi bir şey yazıyordu sonuçta. doktor flagly, infex, dexday yazmıştı.
Peki abi ultrasonu ayaktami cekindin yatarakmi ayakta daha iyi gozukuormus sanirim
Yatarak. bence onunla ilgisi yok. bence ultrasonu çeken uzmanla ilgisi var. Tam olarak ağrıyan yerimi sordu rahatça tarif etmemi sağladı. bazıları burnundan kıl aldırmıyor. İşini severek yapanla yapmayan başka. o kanlanma olan yerde bir kütleleşme olmuştu sanki. belki de küçülme dediğin odur. kütleleşip sertleştiği için hacim olarak küçülüyordur. Antibiyotik vermediler mi flagly-infex plus filan?
sabretdostum

muzdarip yazdı:
sabretdostum yazdı:
Yatarak. bence onunla ilgisi yok. bence ultrasonu çeken uzmanla ilgisi var. Tam olarak ağrıyan yerimi sordu rahatça tarif etmemi sağladı. bazıları burnundan kıl aldırmıyor. İşini severek yapanla yapmayan başka. o kanlanma olan yerde bir kütleleşme olmuştu sanki. belki de küçülme dediğin odur. kütleleşip sertleştiği için hacim olarak küçülüyordur. Antibiyotik vermediler mi flagly-infex plus filan?
Sali gunu dra goruncem abi ultrasonla gitcem
ProstatitMuzdaribi

sabretdostum yazdı:
ProstatitMuzdaribi yazdı:Testis ağrısı bende bu hastalık başlamadan önce de vardı. Sol tarafta hafif varikosel sağ epididim başında da 3mmlik bir kist vardı hala da var. Ağrıdan ziyade sızı şeklinde.
Peki abi kist ve varikosel icin ne yaptin

Hiçbir şey yapmadım kardeşim.varikosel sperm kalitesini çok etkilememiş o yüzden ameliyat vs olmadım. Geçen gün haberde gördüm türk doktorlar varikosel için ameliyatsız bir işlem geliştirmişler. Yakın zamanda yaygınlaşır.