STREPTOCOCCUS MİTİS

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ProstatitMuzdaribi

STREPTOCOCCUS MİTİS

Mesaj gönderen ProstatitMuzdaribi »

Merhaba abilerim, kardeşlerim.
Aranıza 2019 model yeni katılan biri olduğumu üzülerek belirtmek istiyorum. Öncelikle ALLAH yar ve yardımcımız olsun.
Hikayemden kısaca bahsedersem, 2016 yılında sık idrar sorunuyla ürolojiye gittim. idrar külütüründe bir şey çıkmadı. Meni kültüründe cilt ve flora bakterileri üredi tanımlanmıştı. Doktor kronik prostatit olabilirsin dedi ama tam teşhisi koymadı o yüzden ben de çok umursamadım. 2017 yılında psikolojim bozuk olduğu zamanda ereksiyon problemi baş gösterdi, eskisi gibi değildi yani. Yine doktora gittim, idrar hormon vs bakıldıktan sonra psikolojik dedi ve TAKVİYE diye bilinen nondo X verdi kullandım gerçekten etkiliydi. O gün bugündür ereksiyonla ilgili problem yaşamıyorum. Fakat sık idrara çıkma problemim devam ediyor. o Yüzden geçtiğimiz hafta yine doktora gittim ve tam tahlil istedim. İdrar temiz, Meni kültüründe ve Prostat sıvısında STREPTOCOCCUS MİTİS bakterisi üredi tanımlanmıştı(lökosit miktarını da istemiştim aslında ama sonuçlarda göremedim.). Doktor da ilaçlara duyarlı gözüküyor diye Genta 160mg 7 tane iğne ve Diclomec diye bir ağrı kesici verdi. Önümüzdeki günden itibaren iğneleri kullanıcam ve tekrar tahlil yapmaya gideceğim.

Siz değerli forum arkadaşlarından ve kadir abimizden yorum almak isterdim. Bu bakteriyi vücuttan defetmek kolay mıdır?
Cilt ve flora bakterisinin meni kültüründe çıkması ne ifade ediyor? Verdiği ağrı kesiciyi, iğneyle beraber kullanmalı mıyım?
Bu hastalığı eşime bulaştırmış olma ihtimalim nedir? Beraber tedavi olmamız gerekir mi ?

Aklımda çok sorular var arkadaşlar. Konu biraz uzun oldu ama gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: STREPTOCOCCUS MİTİS

Mesaj gönderen Followme »

Benim semptomlarım da sık idrarla başladı sonra Makata dolgunluk penis ucunda ağrı içinde sızı idrarda tutukluk zayıf akım
Sende şuan anlattığın kadarıyla sadece sık idrar var
idrar akışın nasıl?
Yaşınız nedir? prostat büyümesinde sık idrar yapabiliyor
İdrar aralığın ne kadar sadece idrar problemin var yazdığına göre beslenmene dikkat et takviyeleri kullan.
Polen, probolis yeşillik türü acı eşki şekerden biraz uzak kal çay, kahve kola enerji içeceği, alkol, vb uzak dur. Allah cümlemize şifa versin.
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Followme yazdı:Benim semptomlarım da sık idrarla başladı sonra Makata dolgunluk penis ucunda ağrı içinde sızı idrarda tutukluk zayıf akım
idrar akışın nasıl?
İdrar aralığın ne kadar sadece idrar problemin var yazdığına göre beslenmene dikkat et takviyeleri kullan.
Polen, probolis yeşillik türü acı eşki şekerden biraz uzak kal çay, kahve kola enerji içeceği, alkol, vb uzak dur. Allah cümlemize şifa versin.
Benimde sık idrarla basladı sonra devlet hastanesinde prostatit olabilirsin deyip salladı başından. Daha sonra forumda adı geçen doktor zafer oymana gittim rektal tuştan aldîğı prostat sıvısından 20-25 lokosit cikinca peostatit oldugum netleşti. Lokositi dusurduk 1-2 ye ama semptomlar devam ediyor. Sende istersen forumda adı geçen doktorlarin birine gidip muayne olmani tavsiye ederim Allah hepimize şifa versin
ProstatitMuzdaribi

Followme yazdı:Benim semptomlarım da sık idrarla başladı sonra Makata dolgunluk penis ucunda ağrı içinde sızı idrarda tutukluk zayıf akım
idrar akışın nasıl?
Hocam bazen penis ucunda sızı olabiliyor, ayrıca idrarın içinde kalmış hissi de var. Varikosel ve sağ epididim de kist olduğu için ağrı prostatit ağrısı mı yoksa bu bahsettiğim durumlardan kaynaklanan bir ağrı mı bilemiyorum. Gündelik hayatımı etkileyen bir ağrı söz konusu değil. İdrara sık çıkıyorum akışı da yer yer zayıflım gösteriyor.
Yaşım 27.
Bu bahsettiğim bakteriyi antibiyotik iğneyle savuşturabilir miyiz acaba
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Merhaba abilerim, kardeşlerim.
Aranıza 2019 model yeni katılan biri olduğumu üzülerek belirtmek istiyorum. Öncelikle ALLAH yar ve yardımcımız olsun.
Hikayemden kısaca bahsedersem, 2016 yılında sık idrar sorunuyla ürolojiye gittim. idrar külütüründe bir şey çıkmadı. Meni kültüründe cilt ve flora bakterileri üredi tanımlanmıştı. Doktor kronik prostatit olabilirsin dedi ama tam teşhisi koymadı o yüzden ben de çok umursamadım. 2017 yılında psikolojim bozuk olduğu zamanda ereksiyon problemi baş gösterdi, eskisi gibi değildi yani. Yine doktora gittim, idrar hormon vs bakıldıktan sonra psikolojik dedi ve TAKVİYE diye bilinen nondo X verdi kullandım gerçekten etkiliydi. O gün bugündür ereksiyonla ilgili problem yaşamıyorum. Fakat sık idrara çıkma problemim devam ediyor. o Yüzden geçtiğimiz hafta yine doktora gittim ve tam tahlil istedim. İdrar temiz, Meni kültüründe ve Prostat sıvısında STREPTOCOCCUS MİTİS bakterisi üredi tanımlanmıştı(lökosit miktarını da istemiştim aslında ama sonuçlarda göremedim.). Doktor da ilaçlara duyarlı gözüküyor diye Genta 160mg 7 tane iğne ve Diclomec diye bir ağrı kesici verdi. Önümüzdeki günden itibaren iğneleri kullanıcam ve tekrar tahlil yapmaya gideceğim.

Siz değerli forum arkadaşlarından ve kadir abimizden yorum almak isterdim. Bu bakteriyi vücuttan defetmek kolay mıdır?
Cilt ve flora bakterisinin meni kültüründe çıkması ne ifade ediyor? Verdiği ağrı kesiciyi, iğneyle beraber kullanmalı mıyım?
Bu hastalığı eşime bulaştırmış olma ihtimalim nedir? Beraber tedavi olmamız gerekir mi ?

Aklımda çok sorular var arkadaşlar. Konu biraz uzun oldu ama gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.
Gecmis olsun kardesim.. streptokok mitis inatci bir patojendir. Literaturde levofloxasin ile tedavi edildigi hakkinda calisma var. Yanliz sen baska bir laba daha baktir. Bu patojen cilttende bulas olabilir. Lablarda hijyene onem verilmiyor yada aslinda var olan patojeni üretemiyolar. Penis ucunu alkolle temizleyip kurululamak gerekir. Numuneye el temasi dahi olmamasi gerekir. Ayrica mikoplazma ureoplazma, klamidya kulturunude ayrica belirtmek gerekiyor.
ProstatitMuzdaribi

Abi yaşadığım şehirde özel lab yok. Devlet hastanesinin labında testler yapılmıştı. İzin alıp şuan için iste gidip tahlil vs durumu olanaksız.
Doktorun verdiği ilaçları kullandıktan sonra tekrar kontrole gidip prostat sıvısı, meni kültürü, idrar kültürü vereceğim.
Prostat sıvısı alınırken penis ucunu steril bezle, kolonyalı mendille falan silsek olur mu :D
ProstatitMuzdaribi

Daha önce kültüründe bu bakteri çıkan var mı ?
Eğer varsa hangi tür ilaçları kullandılar?
Bakteri kadınların genital bölgelerinde bulunuyormuş eşimden bana geçmiş olma ihtimali var mı?

Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim arkadaşlar.
Saygılar sevgiler
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Daha önce kültüründe bu bakteri çıkan var mı ?
Eğer varsa hangi tür ilaçları kullandılar?
Bakteri kadınların genital bölgelerinde bulunuyormuş eşimden bana geçmiş olma ihtimali var mı?

Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim arkadaşlar.
Saygılar sevgiler
Bugün bende bu bakteri çıktı abi sen nasılaın şimdi neler kullandın
ProstatitMuzdaribi

Genta iğne verdi daha 3. Gündeyim bakalım nasıl aşama kaydedeceğiz. İğne bağırsakları fena yaptı ama çok hareketli probiyotik bir şeyler alacağım yarın. İngilizce makaleler okudum amoxilin-clavulanic kombinasyonuyla tesavi edildiği yazıyor. Araştırmaya devam ediyorum. Aşama kaydettikçe buraya da yazacağım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Genta iğne verdi daha 3. Gündeyim bakalım nasıl aşama kaydedeceğiz. İğne bağırsakları fena yaptı ama çok hareketli probiyotik bir şeyler alacağım yarın. İngilizce makaleler okudum amoxilin-clavulanic kombinasyonuyla tesavi edildiği yazıyor. Araştırmaya devam ediyorum. Aşama kaydettikçe buraya da yazacağım.
Patojenler kendi aralarinda farkli suşlar halindedir. İsmi ayni olmasina karşın, aralarinda direncli, dirençsiz ve orta duyarlı olanlari var. Onun icin antibiogram yaptirip duyarli antibiyotigi kullanin.
Imzekken

ProstatitMuzdaribi yazdı:Genta iğne verdi daha 3. Gündeyim bakalım nasıl aşama kaydedeceğiz. İğne bağırsakları fena yaptı ama çok hareketli probiyotik bir şeyler alacağım yarın. İngilizce makaleler okudum amoxilin-clavulanic kombinasyonuyla tesavi edildiği yazıyor. Araştırmaya devam ediyorum. Aşama kaydettikçe buraya da yazacağım.
Bekliyoruz
ProstatitMuzdaribi

1 hafta boyunca genta iğne kullandım. Daha sonra prostat sıvısı kültürüne baktırdım ve bakteri üremedi. Şuan için iyiyim septomlarımın çoğu gitti. İlerleyen zamanlarda tekrar bir kültür yaptıracağım. Umarım tekrar üremez. Herkese geçmiş olsun.
Imzekken

ProstatitMuzdaribi yazdı:1 hafta boyunca genta iğne kullandım. Daha sonra prostat sıvısı kültürüne baktırdım ve bakteri üremedi. Şuan için iyiyim septomlarımın çoğu gitti. İlerleyen zamanlarda tekrar bir kültür yaptıracağım. Umarım tekrar üremez. Herkese geçmiş olsun.
Bende şuan teradox sabah akşam birde suprax kullanıyorum öğlen leri
ProstatitMuzdaribi

Merhaba arkadaşlar,
Daha önce Strep. Mitis ve Bakteri sonraki süreç kısmında aldığım tedaviden bahsetmiştim.
Forumda en az 2 3 laba kültür verin mottosuna uydum ve İstanbul Hisar Hastanesi Basri Hocaya prostat sıvısı aldırdım (swap çubukla penisin içinden aldı ) ve Gelişim Pcr ve Düzende kültür verdim.
Gelişim Pcr de normal söylenenlere göre sağlıklı insanda da olması gereken stap strep bakterileri çıkmıştı ve total bakteri seviyesi normaldi.( Gelişim pcr testinde enterekok facealis bakılmıyormuş bilginiz olsun )
Düzendeki kültür testinde Enterekok Facealis ve 10-12 lökosit çıktı.( basri hocada lökosit sıfır çıkmıştı ). Bunun için antibiyogram yaptırtım. Bütün test sonuçlarının linkini aşağıda paylaşacağım.

Test sonuçlarını basri hocayla paylaştım, bu bakteri kontaminasyon olamaz çok sayıda üremiş, benim baktığımda lökosit yoktu ama düzende çıkmış testler arası tezatlık var gibi duruyor dedi. 2 kutu cipro yazdır sabah akşam kullan bitince tekrar test verelim dedi. ( antibiyograma göre vermedi )

Bu bakteriyi biraz araştırdım farklı kaynaklarda farklı bilgiler var. Genelde dışkı da bulunsa da vajina ve ağızda da bulunabiliyormuş. Benim şüpheli ve anal bir ilişkim olmadı. Evliyim ve kaçamak yapmıyorum :D . . Semptomlar ilişkiden sonra başlamış olsa da hemeroid ve makat çatlağından da prostata bulaşmış olabilir diye düşünüyorum.

Tedavi olma konusunda kararsızım. Semptomlarım hayatıma engel olmuyor. Zor bir bakteri olduğu için kendimi ilaçların kucağına bırakmak istemiyorum. Bunu düşünürken geri dönülmez hasarlara yol açmasını da istemiyorum. ( ali abinin bu bakteriyle ne kadar uğraştığını paylaşımlarından okudum). İki arada bir derede kaldığım anlayacağınız :D

Tekrardan herkese geçmiş olsun. İyileşenlerin de şifası daim olsun.

https://i.hizliresim.com/p5JGlq.jpg
https://i.hizliresim.com/kMdXmr.jpg
https://i.hizliresim.com/NL0OmY.jpg
https://i.hizliresim.com/Z5oOmz.jpg
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

dostum
gelisim pcr de enterekok bulunamamis. oyle gosteriyor raporda
enterekok bu kadar cok sayida bulunmus ise mutlaka enfeksiyon yapmistir yani 10 12 lokosit ile paralel ama basri migroskopla mi inceledi belki de basri hica bakarken yoktu, masaj ile dagildi.
cipro etken maddesi calisilmamis antibiyogramda ya da calisilmis direncli cikmis rapora gecmemis bilmiyorum.
ben olsam bu raporla enfeksiyoncuya giderdim ve testi tekrarlatirdim
ProstatitMuzdaribi

Mrshadow,
Gelişim pcr de zaten enterekok bakmıyormuş. Basri hoca numuneyi alıp laba gönderdi hemen kendi bakmadı. Enfeksiyon olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sabah ereksiyonları hafif ya da hiç olmuyor normal zamanda nadir düşüş oluyor. Ödem olmasına bağlıyorum.
Enfeksiyoncuya gidip görüş alayım o zaman. Bakalım ne önericek.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Daha önce Strep. Mitis ve Bakteri sonraki süreç kısmında aldığım tedaviden bahsetmiştim.
Forumda en az 2 3 laba kültür verin mottosuna uydum ve İstanbul Hisar Hastanesi Basri Hocaya prostat sıvısı aldırdım (swap çubukla penisin içinden aldı ) ve Gelişim Pcr ve Düzende kültür verdim.
Gelişim Pcr de normal söylenenlere göre sağlıklı insanda da olması gereken stap strep bakterileri çıkmıştı ve total bakteri seviyesi normaldi.( Gelişim pcr testinde enterekok facealis bakılmıyormuş bilginiz olsun )
Düzendeki kültür testinde Enterekok Facealis ve 10-12 lökosit çıktı.( basri hocada lökosit sıfır çıkmıştı ). Bunun için antibiyogram yaptırtım. Bütün test sonuçlarının linkini aşağıda paylaşacağım.

Test sonuçlarını basri hocayla paylaştım, bu bakteri kontaminasyon olamaz çok sayıda üremiş, benim baktığımda lökosit yoktu ama düzende çıkmış testler arası tezatlık var gibi duruyor dedi. 2 kutu cipro yazdır sabah akşam kullan bitince tekrar test verelim dedi. ( antibiyograma göre vermedi )

Bu bakteriyi biraz araştırdım farklı kaynaklarda farklı bilgiler var. Genelde dışkı da bulunsa da vajina ve ağızda da bulunabiliyormuş. Benim şüpheli ve anal bir ilişkim olmadı. Evliyim ve kaçamak yapmıyorum :D . . Semptomlar ilişkiden sonra başlamış olsa da hemeroid ve makat çatlağından da prostata bulaşmış olabilir diye düşünüyorum.

Tedavi olma konusunda kararsızım. Semptomlarım hayatıma engel olmuyor. Zor bir bakteri olduğu için kendimi ilaçların kucağına bırakmak istemiyorum. Bunu düşünürken geri dönülmez hasarlara yol açmasını da istemiyorum. ( ali abinin bu bakteriyle ne kadar uğraştığını paylaşımlarından okudum). İki arada bir derede kaldığım anlayacağınız :D

Bende şuan çıkmıyor hiçbir antibiyok almadam 6 ayda üç test verdim faecalis çıkmadı daha sonraları ne olur bilmem
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Bence tedavi almalısın çünkü seni faecalis basit ölür çünkü penisiline duyarlı çıkmış belliki sana anlattıgına göre fazla rahatsızlık vermiyo çünkü dirençli degil çok sayıda üremesine rahmen rahatsızlık vermiyor bende az sayıda üremesine rahmen duman etti ...mutlaka bu için tedavi tedavi almalısın çünkü bu bakteri kısa sürede biter
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Mrshadow,
Gelişim pcr de zaten enterekok bakmıyormuş. Basri hoca numuneyi alıp laba gönderdi hemen kendi bakmadı. Enfeksiyon olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sabah ereksiyonları hafif ya da hiç olmuyor normal zamanda nadir düşüş oluyor. Ödem olmasına bağlıyorum.
dostum gelisim pcr de enterekok ureme olmadi yaziyor.
ProstatitMuzdaribi

Mrshadow yazdı:
ProstatitMuzdaribi yazdı:Mrshadow,
dostum gelisim pcr de enterekok ureme olmadi yaziyor.
Teste tekrar bakınca farkettim. Enterekok çıkmayınca gelişimi arayıp başla labta çok sayıda facealis çıktı pcr de saptanmadı bu konu hakkında beni bilgilendirir misiniz diye sordum hatta mikrobiyoloji uzmanınla görüşmek istedim. Sekreter ben konuştum pcrde facealise bakmıyoruz incelediğimiz 17 patojen arasında değil demişti.
Bundan sebep bakılmıyor dedim hocam.
ProstatitMuzdaribi

Ali abi,
Umarım söylediğin gibi dirençsizdir ve temizleyebilirim.
Hayatıma çok etklemiyor ama semptomlarım var ve basri hoca prostat masajı esnasında sol taraf temiz ama sağda ödem var demişti.
Semptomlarım bazen sık idrar(6 saat çıkmadığım oluyor,gece bazen kalkıp bazen kalkmıyorum, idrar rengi uzun süre gitmediğim zaman sarı ve çıkarken çok hafif yanma oluyor)
içinde kalmış hissi,
sabah ereksiyonsuzluğu(bazen oluyor bazen olmuyor), sertliği koruyamama( lanet olası kondom yüzünden).
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

ProstatitMuzdaribi yazdı:Ali abi,
Umarım söylediğin gibi dirençsizdir ve temizleyebilirim.
Hayatıma çok etklemiyor ama semptomlarım var ve basri hoca prostat masajı esnasında sol taraf temiz ama sağda ödem var demişti.
Semptomlarım bazen sık idrar(6 saat çıkmadığım oluyor,gece bazen kalkıp bazen kalkmıyorum, idrar rengi uzun süre gitmediğim zaman sarı ve çıkarken çok hafif yanma oluyor)
içinde kalmış hissi,
sabah ereksiyonsuzluğu(bazen oluyor bazen olmuyor), sertliği koruyamama( lanet olası kondom yüzünden).
Kardeşim bak fazla su içmezsen idrarın sarı çıkar benimde prostatın sol tarafında yanmaya gelince lokosit bakteri hepsi yapabilir suyuda az içtigin zaman haliyle yanma olur.kaç yaşınızda oldugunuzu bilmiyorum ama vücut direnciniz şuan için iyi pek sentom vermiyor ilerleyen zamanlarda verebilir onun için bence tedavi al istersen teyit ettir. Ama bana sorarsan penisiline duyarlı çok çabuk ölür buna emin ama sade serum alma oral tablet ekle ve ve üçgünde bir fosfomisin al saglam olsun madjo bey bu konuda tecrübeli çünkü kombin yaparak aldı bende kombin yaptım ama onunki kadar degil
....önemli bu hastalıkta mutlaka ve mutlaka kombin yapacaksın ve karışık tedavi çok uzun süre almak birşey ifade etmiyor çünkü antibiyogramlar ne derece dogru bilmiyoruz benim başıma geldi.duyarlı olan guruplardan kombin yapacaksın mesela sabah serum 1 saat sonra oral tablet akşam tablet çogu arkadaş bakterisi çok dirençli oluyo serumuda dr çift veriyo sabahlı akşamlı vuracaksın tepesine benim vücudumda saglam bir yer kalmamıştı hep sivir sivir kabartı dr haplar yan etkimi yaptı dedi baktı karaciger böbrek birşey yok devam yani dedim hocam zararı olmasın yok devam bu başka şekilde olmaz bitmez dedi ve bunu söyleye enfeksiyoncu ve üroloji cildiyeci onun için fazladı korku yapmaya gerek yok tamam antibiyotik zararlı bu aksini kimse söyleyemez ama bu hastalıkta adamı yaşarken öldürüyo ben çok kötündüm elhamdürüllah müslümanız inançımız var adama heşeyi yaptırır
Derdi veren Allah dermanını verir yeterki isyan edecek dereceye getirmesin bizi inşallah Allahım bizi sabredenlerden eylesin sınav dünyası bizim sınavda bu peygamber efendimiz ne sınavlardan geçti peygambey oldugu halde birğün iyi olacak bak eskilerde çok fazla yazan yok kalın fazla uzattım arkadaşlar kusura kalmayın şifayla.....
ProstatitMuzdaribi

Teşekkür ederim abi yazdıkların için.yaşım 27. Bazen senin söylediklerini ben de düşünüyorum belki bu dünyadaki sınavımız budur. Allah başka büyük dert vermesin ne diyelim.
İşin tedavi kısmına gelince enfeksiyon doktoruna göstereceğim. Ne gibi bir tedavi önerecek bilmiyorum gelip buraya yazarım zaten. tedaviyi başladıktan sonra ne durumda olduğumu görmek için test yaptırmam gerekecek Çanakkalede bu tahlilleri yapan düzgün lab yok yine İstanbul yolları gözükecek :D
Dipnot olarak mesaj kutuna bakarsan sevinirim abi.