PELVİK EMAR

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: PELVİK EMAR

Mesaj gönderen efsane2036 »

Opyeni yazdı:
efsane2036 yazdı:
Opyeni yazdı: Hocam ben teşhis koyamam ama sinyal azalması varsa psa 'na baktır bence kandan
Sinyal azalması yazmıyor prostatitle alakalı hıc bır sey yazmıyor prostta boyudu 19 cc norma dıyor
Pardon ya Ali de yazmış o uykum geldi ya karıştırdım
Ne yapacagımı sasırdım zafer hocaya gıdıyorum ıstanbula yoldayı birde ona muayene ettırcem
Maximus7781

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Opyeni yazdı:
efsane2036 yazdı:
Opyeni yazdı: Hocam ben teşhis koyamam ama sinyal azalması varsa psa 'na baktır bence kandan
Sinyal azalması yazmıyor prostatitle alakalı hıc bır sey yazmıyor prostta boyudu 19 cc norma dıyor
Pardon ya Ali de yazmış o uykum geldi ya karıştırdım

Psa baktıracam ctesi yaş 42
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Opyeni yazdı:
Ali1453 yazdı:
Opyeni yazdı:
Ben açık mr çaktırıyorum ilaçlı hemde beyin mr i 50dk sürüyor 800tl geçenlerde hem bel hemde boyun çektirdim 1.5 tesla açık mr da 1300tl verdim 2500tl nedir ya soygun resmen
Ben çankırıda özel hastanede yaptırdım 1,5 desla makina ile ilaçlı artı tomografi artı büyük abdest tahlili kan tahlili hepsi 250 tl bizm burası küçük yer haliyle ucuz büyük şehire oranla
Belden aşagı yaptırdım prostatta zon sinyalleri azalmıştır diyor prostatla uyumlu olabilir diye yazıyor
Kaç yaşındasın Psa baktirdinmi kan tahlilinde zon sinyalinde azalmanın başka nedenleride olabilir
Kan tahlilinde degil mr de diyor çekilen filmde
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

Ali1453 yazdı:
Opyeni yazdı:
Ali1453 yazdı: Ben çankırıda özel hastanede yaptırdım 1,5 desla makina ile ilaçlı artı tomografi artı büyük abdest tahlili kan tahlili hepsi 250 tl bizm burası küçük yer haliyle ucuz büyük şehire oranla
Belden aşagı yaptırdım prostatta zon sinyalleri azalmıştır diyor prostatla uyumlu olabilir diye yazıyor
Kaç yaşındasın Psa baktirdinmi kan tahlilinde zon sinyalinde azalmanın başka nedenleride olabilir
Kan tahlilinde degil mr de diyor çekilen filmde
Psa durumum iyi
Maximus7781

Mesaj gönderen Maximus7781 »

psa yüksekliği de hem prostatitte oluyor hem kanserde, sanırım kanserde artış daha fazla, yaş genç ise pek düşünmüyolar kanseri
Ali1453

Mesaj gönderen Ali1453 »

yasar12 yazdı:
Mrshadow yazdı:
yasar12 yazdı:
Ilimli prostatit/ sekel teshis edilmistir
sekeller iyilesmis olan prostatta gorulur
Hocam doğru ama prostatit/sekel yazıyor. sanırım prostat iltihabı da devam ediyorr lokal bölgelerde. tam olarak yazan şu: prostatik glandda ılımlı prostatit/sekel ile uyumlu T2W sintal kaybı.
Aynı bendede böyle yazıyor
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Msln yazdı:Suan istanbuldaki en iyi MR cihazi acibadem maslak ve bahcelievler devlet hastanesi. Her iki hastanedeki cihaz ayni. 1.5 tesla ama 3 tesladan cok daha farkli ozellikleri var. Cihaz siemens. Yerine gore ayni gun randevu alinabiliyor ya da en gec 1 hafta icinde. Pelvik emar çektirmedim ama farkli bolgeler icin en az 5 kez girmisimdir. Zafer beyin gönderdiği yerin cihazindan daha iyi oldugunu dusunuyorum arastirmak lazim.. Ama ceken radyologlar nasil bilemem.
hocam direkt emar randevu alınabiliyor mu yoksa üroloji doktoruna mı çıkmalıyız önce? normal mhrs den mi randevu alnıyor? biraz açıklarsanız sevinirim.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

muzdarip yazdı:
Msln yazdı:Suan istanbuldaki en iyi MR cihazi acibadem maslak ve bahcelievler devlet hastanesi. Her iki hastanedeki cihaz ayni. 1.5 tesla ama 3 tesladan cok daha farkli ozellikleri var. Cihaz siemens. Yerine gore ayni gun randevu alinabiliyor ya da en gec 1 hafta icinde. Pelvik emar çektirmedim ama farkli bolgeler icin en az 5 kez girmisimdir. Zafer beyin gönderdiği yerin cihazindan daha iyi oldugunu dusunuyorum arastirmak lazim.. Ama ceken radyologlar nasil bilemem.
hocam direkt emar randevu alınabiliyor mu yoksa üroloji doktoruna mı çıkmalıyız önce? normal mhrs den mi randevu alnıyor? biraz açıklarsanız sevinirim.
Mhrsden randevu alacaksin. Bahcelievler dh veya avrupa yakasi fizik tedavi tehanilitasyon hastanesinden. Her ikiside ayni binada. Her iki hastanede de uroloji poliklinigi var. Ürolojiye muayene olacaksin. Rica edeceksin pelvik emar icin. Tekrar söylüyorum ben pelvik mr cektirmedim. Ancak farkli polikliniklerde doktora gidip emar rica ettim onlarda cektirdi. Emar yaziklarinda en alt kata radyoloji bolumune inip kayıt yaptiriyorsun. Sansina kalmis ayni gun bile randevu verilebiliyor. Bazende 1 hafta sonrasina. Bana en fazla 3 gun sonrasina randevu vermişlerdi. Bazende ayni gune.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

cucu3636 yazdı:
Msln yazdı:
muzdarip yazdı: hocam direkt emar randevu alınabiliyor mu yoksa üroloji doktoruna mı çıkmalıyız önce? normal mhrs den mi randevu alnıyor? biraz açıklarsanız sevinirim.
Mhrsden randevu alacaksin. Bahcelievler dh veya avrupa yakasi fizik tedavi tehanilitasyon hastanesinden. Her ikiside ayni binada. Her iki hastanede de uroloji poliklinigi var. Ürolojiye muayene olacaksin. Rica edeceksin pelvik emar icin. Tekrar söylüyorum ben pelvik mr cektirmedim. Ancak farkli polikliniklerde doktora gidip emar rica ettim onlarda cektirdi. Emar yaziklarinda en alt kata radyoloji bolumune inip kayıt yaptiriyorsun. Sansina kalmis ayni gun bile randevu verilebiliyor. Bazende 1 hafta sonrasina. Bana en fazla 3 gun sonrasina randevu vermişlerdi. Bazende ayni gune.
Ben bugüne randevu aldım geldim doktordan rica ettim yarına randevu verdiler. Yarın pelvik emar çekilicem.
Cok sevindim kardesim. Sonucları paylasirsin. Bekliyoruz. Gecmis olsun.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Prostatta mikrop varsa ve enfeksiyonda varsa pelvik emarin ne faydasi olacak anlayamadim