nasıl işenmeli ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
yasar12

nasıl işenmeli ?

Mesaj gönderen yasar12 »

Arkadaşlar merhaba, ben tedaviye başladıktan sonra enteresan bir şekilde prostatta nabız gibi atmalar oluyordu. hala devam ediyorum tedaviye ve hala bu atmaları hissediyorum. Bunları iyiye mi kötüye mi yormak gerekir bilmiyorum açıkçası. Son zamanlarda şunu fark ettim, işedikten sonra sonda kalan az bir idrarı da boşaltmak için pelvik içindeki kasları sıkarak geri çekiş gibi bir hareket yaparak son idrarı da çıkarıyorum. Bu uzun süredir yaptığım bir şey. Ama bunu tedaviye başladıktan sonra yaptığım zamanlar bu geri çekme hareketinin tam sırasında prostat nabız gibi atıyor o an. Acaba idrar geriye vs. mi kaçıyor? yoksa pelvik kaslarını sıktığım için prostat mı kasılıyor çözemedim. Fikri olan yazarsa sevinirim.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: nasıl işenmeli ?

Mesaj gönderen Followme »

Ara ara atmalar oluyor pıt pıt ben bunu pelvik kas seyremesi olarak algılıyorum.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Followme yazdı:Ara ara atmalar oluyor pıt pıt ben bunu pelvik kas seyremesi olarak algılıyorum.
Bu pıt pıt atma olayi cok garip. Mesela benim durumum abakteriyel gibi duruyor. Acaba diyorum kaslarla ilgili mi sorun yoksa idrar falan mi geriye kaciyor.
Maximus7781
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Güvendiğim bir aktar alaturka tualette işemeyi öneriyor çömelerek ya da klozette ayak altına tabure alarak otur diyor kasma olayını bilmiyorum
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Ayakta isemenin belli bir derecede zarari olabilir emin degilim. Bu sonda kalan idrari cikarmak icin kasma hareketi yapmak bu pit pit atmaya sebep oluyor nedense.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ayakta işeme arkadaşım.oturarak işemek hem daha sağlıklı hem de üstüne başına sidik gelmez.ayaktayken ne kadar dikkat edersen et üstüne sıçrıyor.özellikle namaz kılanlar kesinlikle oturarak idrar yapmalı.
mertianss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mertianss »

Son idrarı atarken testislere baskı uygulayinca sanki daha çok cikiyo gibi oluyo bende. Bunu deneyen var mı
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

mertianss yazdı:Son idrarı atarken testislere baskı uygulayinca sanki daha çok cikiyo gibi oluyo bende. Bunu deneyen var mı
Aynen sonda kalan icin testis torbasindan ileri dogru bastirinca otomatik idrar fiskirmasi oluyor. Idrar kesesine direk baski yapiyoruz buyuk ihtimal. Geriye cekme hareketinden daha mantikli saglikli aslinda
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

yasar12 yazdı:
Followme yazdı:Ara ara atmalar oluyor pıt pıt ben bunu pelvik kas seyremesi olarak algılıyorum.
Bu pıt pıt atma olayi cok garip. Mesela benim durumum abakteriyel gibi duruyor. Acaba diyorum kaslarla ilgili mi sorun yoksa idrar falan mi geriye kaciyor.
Bence bu olayı yakaladıysanız kullandığınıx tedavinin etkisidir kas seğirmesi de olabilir dağılan inflamasyonunda etkisi olabilir ama faydalı gibime geliyor