Pcr aldatmacası

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Pcr aldatmacası

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Sayın kronik prostatit arkadaşlarım :) kronik durumlarda kültüre bakılmaz.sadece sürekli ara ara bir sebepten dolayı akut ataklar oluyorsa kültür değerlendirmesi yapılır.siz kronik sinüzitte veya kronik gastritte kültüre bakıldığını gördünüz mü? göremezsiniz.prostatta da aynı olay var.durum kronik ise kültüre gerek yok.zaten bu hastalıkta yazılan kinolon grubu ilaçların ulaşmayacağı delik yok.hem de hayatınızı karartacak kadar yan etkileri mevcut.forumda da sürekli pcr muhabbeti dönüyor.kültür sonuçlarının çoğuda sağlıklı insanlarda dahi üreyebilecek bakteriler.yok yani yapılan bu pcr ucuz olsa anlayacağım da çok pahalı be arkadaş.cebimizdeki paraya uzanan bir tuzağın parçası olarak görüyorum.ben bu pcr olayını 5-6 senedir biliyorum.prostatit olalı epey olmuş :) fayda görüp iyileşen oldu mu peki.kocaman bir hayır.

Benim düşünceme göre tedavisi de yok.aynı gastrit ve sinüzit gibi.sadece baskılanır.hatta vakti zamanında tamamen iyileştiğini düşünenler için düşük dozda antibiyotik testi önermiştim.2-3 arkadaş denedi.tekrar nüks yaşamıştı.bu yazdıklarımı karamsarlık gibi algılamayın sakın.bazı şeyleri zaman bırakın.saat başı bunu düşünmeyin diyorum.yoksa kronik depresyon sorununuz olur.

Bu hastalıkta her şeyin başı dikkat.yani iyileştim diye karıya kıza yüklenmeyin :) gecen arkadaşın biri korunmalı ilişkiye girmesine rağmen nüks yaşadığını yazmıştı.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Pcr aldatmacası

Mesaj gönderen Followme »

Kardeşim yazdığın yazılar bana çok mantıklı geliyor elinden geldiğince yeni kişileri bilgilendiriyorsun.
Aslında burda herkes k.p değil kimi akut, kimi ağrı sendromu farklı farklı kiminin bağışıklığı yüksek kiminin düşük hastalıkta ona göre seyir ediyor
En önemlisi bizim beslenme alışkanlığımızı düzenlemek bağışıklığımızı güçlendimek, semtomp yaratacak şeylerden uzak durmak soğuk, baharat, asitli içecek, sigara, alkol bunlardan uzak durmamız lazım. Ben bu saydıklarıma uyuyorum ve faydasını görüyorum. Sağlıcakla kalın.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

bu yazının üstlerde yer alması lazım.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Peki ne yapmamız gerekir. Kadir abi ve diğer bazı arkadaşlar nasıl iyileşti. Hayatım bu illet yüzünden alt üst .