Candida mı ?

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Tripple37
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Candida mı ?

Mesaj gönderen Tripple37 »

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle tedavi sürecimden bahsedeyim ilk olarak Zafer hocaya muayene oldugumda 10-12 lokost bulmus 6 ad. İğne 1 kutu tarivid ve 1 kutu biteral den sonra kontrole gittigimde prostat sivisinda lokosit 2-3 bulunmuştu. Hafiften penis ucumda ağri aci gibi bi his penis baslangicinin sol tarafinda agri ve bazen de kasiklarima vuran agrilar vardi bunlar bitti denecek kadar azaldi suan. Lakin uzun zamandir idrarimda bi koku var bu koku ben ilaç kullanmadigim 4 5 aylik surecte de vardi ve hala devam ediyor. Bazen belimin iki yaninda ve bobreklerimin ust kismina gelen sizi gibi seyler oluyor. Bu sizilar surekli degil. Ve internette biraz arastirma yapinca farkettim dilimde hafif kahverengi bi tabaka var enseme ve kulaklarima hafif sizlamalar da geliyor ara ara. Ocak ayindan bu yana kullandigim ilaçlar 1 kutu 500 mg cipro + 1 kutu pyloseptyl + 1 kutu tetradox + 1 kutu 750 mg cipro + toplamda ara ara kullanidigim 24 seftriaksin iğne + 1 kutu
Tarivid + 1 kutu biteral. Sanirim antibiyotigi biraz fazla içtim.
Candida tespitinde bardak su ve tukuruk testine guvenebilirmiyim daha once hic yapmadim. Eger guvenilir degilse test icin ne yapmam nereye gitmem lazim bilgili arkadaslar bilgilendirirse sevinirim iyi günler
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Candida mı ?

Mesaj gönderen Kaan2 »

Tükürük testi yap hemen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kaan2 yazdı:Tükürük testi yap hemen
Tükürük testi, bilimselligi kanitlanmamis bir uydurmadir. Herkeste ayni sey oluyor.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

[quote="Tripple37"]Arkadaşlar merhaba. Öncelikle tedavi sürecimden bahsedeyim ilk olarak Zafer hocaya muayene oldugumda 10-12 lokost bulmus 6 ad. İğne 1 kutu tarivid ve 1 kutu biteral den sonra kontrole gittigimde prostat sivisinda lokosit 2-3 bulunmuştu. Hafiften penis ucumda ağri aci gibi bi his penis baslangicinin sol tarafinda agri ve bazen de kasiklarima vuran agrilar vardi bunlar bitti denecek kadar azaldi suan. Lakin uzun zamandir idrarimda bi koku var bu koku ben ilaç kullanmadigim 4 5 aylik surecte de vardi ve hala devam ediyor. Bazen belimin iki yaninda ve bobreklerimin ust kismina gelen sizi gibi seyler oluyor. Bu sizilar surekli degil. Ve internette biraz arastirma yapinca farkettim dilimde hafif kahverengi bi tabaka var enseme ve kulaklarima hafif sizlamalar da geliyor ara ara. Ocak ayindan bu yana kullandigim ilaçlar 1 kutu 500 mg cipro + 1 kutu pyloseptyl + 1 kutu tetradox + 1 kutu 750 mg cipro + toplamda ara ara kullanidigim 24 seftriaksin iğne + 1 kutu
Tarivid + 1 kutu biteral. Sanirim antibiyotigi biraz fazla içtim.
Candida tespitinde bardak su ve tukuruk testine guvenebilirmiyim daha once hic yapmadim. Eger guvenilir degilse test icin ne yapmam nereye gitmem lazim bilgili arkadaslar bilgilendirirse sevinirim iyi günler[/

Tükürük testi diye bi test yok hç bir doktor tarafından önerilmez

Prostat sıvısından mantar kültürü yap temiz çıkarsa
Prostat sıvısından candida dna pcr yap
Kaan2

Mesaj gönderen Kaan2 »

Kadir abi ben yapıyorum bazen dibe çöküyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kaan2 yazdı:Kadir abi ben yapıyorum bazen dibe çöküyor
Herkeste dibe çöküyor kardesim.. gecerli bir test degil.
Kaan2

Mesaj gönderen Kaan2 »

Tamam abicim seviliyorsun teşekkürler