yaban mersini (blueberry) ,kebabiye

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
freeman

yaban mersini (blueberry) ,kebabiye

Mesaj gönderen freeman »

YABAN MERSİNİ MEYVESİ VE KEBABİYE ORTAK YARARLARI ARASINDA BAKTERİLERE ETKİLİ OLDUĞU BELİRTİLİYOR

Not: yaban mersini iki türlüsü var,pazarlarda aktarlarda satılan vişne renginde olan şeker şerbetiyle tatlandırılmış yaban mersini (cranberry) diğer adu tuna yemişi, ikincisi aktarlarda kurutulmuşu buluanan siyah renkli,yerli ve ithal edilen çeşitleri var.ithal olanın meyvesi iri fiyat yüksek

YABAN MERSİNİ

Çoğu idrar yolu enfeksiyonuna E. Coli olarak bilinen bir bakteri neden olur, idrar yoluna yapıştığından idrarla da atılamamaktadır. Yabanmersini ise doğal antibiyotik özelliği ile idrar yolunu bu bakteriden temizleyebilmektedir.

Kan şekerini düzenler
Görme kaybına faydalı
Beyin sağlığını korur
Kalp hastalıklarından korur.
Sindirim sistemini düzenler
Kanserden korur
Doğal antidepresandır

YABAN MERSİNİ ÇAYI NASIL HAZIRLANIR…
Gerekli Malzemeler:

Kurutulmuş Yaban mersini (BLUEBERRY)

Çaydanlık yada 1 Bardak Sıcak Su…

1 Bardak Çay Hazırlamak İçin :

1 bardak kaynamış suya 2 şeker kaşığı yaban mersini
kurusu katılıp üzeri kapatılarak 10-15 dakika demlenmesi için
beklenmelidir.

Çaydanlıkta hazırlamak için:

Küçük bir çaydanlıkta suya 2 yemek kaşığı yabanmersini (Blueberry) kurusu ilave edilir.

Su kaynamaya başladıktan 2-3 dk sonra çaydanlığı ateşden alın .Çayınız kullanıma hazırdır.

Not: Yaban mersini çayını sabah ve akşam 1 bardak içilmesi daha etkili olacaktır. Fazla miktarda içilen çayın bir yan etkisi olmamaktadır. Dilerseniz çaya biraz tatlandırıcı katabilirsiniz.

KEBABİYE

İştah açar.
* Mikrop öldürücü etkisi ile mide ve idrar yolu hastalıklarında faydalıdır. * Belsoğukluğunu giderir.
* Prostat büyümesine ve iltihabına karşı etkilidir.
* Karaciğere iyi gelir.
* Kumları eritir.
* Ağız kokusunu ve ses kısıklığını giderir.
* Solunum yolu hastalıklarına karşı faydalıdır.

Yemeklere ve köfte yaparken çeşni olarak katılabilir.
Özellikle ses kısıklığı,astım,bronşit ve balgam söktürmeye,kalp hastalıklarına,bel soğukluğuna,ferengi hastalığına,idrar yolları hastalıklarına ve kılcal damarların düzenli çalışmasına faydalıdır.

Tohumlar ağızdan çiğnenerek kullanılabilinir.
kaynatılıp suyu içilir,Kebabiye karabiber gibi havanda ezilerek bal yada pekmeze karıştırılarak yenilir.
Astım hastalarının özellikle andız pekmezine karıştırıp yemeleri daha faydalı olacaktır.
1 su bardağı bal şerbetine 2-3 gr. Kebabiye tozu katılıp içilebilir.

Kebabiye çayı yapılır. Kebabiye su içinde 3-4 dakika kaynatılıp 1 dakika demlenir. Günde 1-2 fincandan fazla içilmemelidir.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: yaban mersini (blueberry) ,kebabiye

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

arkadaşlar hiç bir bitki mikrop öldürmez..internetteki bilgi kirliliklerini ayıklamamız lazım.kebabiye bakıyorum mikrop öldürücü etkisi var diyor.bel soğukluğunu giderir diyor.ben bu kadar saçma bir şey görmedim..ayrıca doğal antibiyotik diye bir şey kesinlikle yoktur..öyle olsaydı antibiyotikler olmazdı.hiç birimizde bu hastalığa yakalanmazdık.nasıl olur peki,bağışıklımızı arttırmak istersek bu bitkiler işe yarar.ama bağışıklığı ne kadar kuvvetli tutarsan tut kesinlikle prostatiti iyileştirmez.antibiyotikden önce nasıl iyileşiyorlardı peki insanlar? o zamanlar böyle mikroplar olmadığı için pek sorunları yoktu.sorunu olanlarda ölüyorlardı zaten..

her insan kendini dünyanın merkezine görür.ama denizde kum tanesiyiz.ne çektiğimizi bizden başkası anlayamaz.buna ailemiz,arkadaşlarımız vs.dahil.