Şekerden uzak dururken glikoza yakalanmayalım.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Şekerden uzak dururken glikoza yakalanmayalım.

Mesaj gönderen Followme »

Yaşayarak öğreniyoruzki bugün biraz demli çay dondurma bisküvi tarzı yiyecekler yedim idrar hissi, idrarda zorlanma olarak ben burdayım yediklerine dikkat et dedi.
Zaten baharat eşki acıyı uzun vade kestik..
Önemle belirtelim şekerden ziyade özellikle glikoz denen maddeye dikkat edelim. Dondurmada ve market türü çikolata, bisküvi vb çokça bulunuyor. Ve bu glikoz şekerden daha zararlı. Market ürünlerinide kesmek zorundayız artık uzak dursunlar.. Özellikle glikoz içeren ürünler!!
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Şekerden uzak dururken glikoza yakalanmayalım.

Mesaj gönderen osmankul »

Glikozdan kastiniz fruktoz mu acaba ?
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Market ürünlerinde genelde glikoz kullanılıyor. Bazıları özellikle belirterek şeker pancarı ibaresini ekliyor.
Ben fruktoz rastlamadım ama fruktoz meyvelerde bulunur diye biliyorum. Fruktoz da glikoz şurubu gibi ucuz ve tatlandırıcı sektöründe kullanılıyor.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Seker pancari yani sakkaroz fruktoz ve glikozun birlesik hali, fruktoz meyve sekeri sadece karaciger tarafindan sindirilebilen ve karacigeri yaglandiran seker tabi vucudumuzuda yaglandiriyor. Elma yedigimizde sindirim sirasinda fruktozun bir kismi glikoza donusturulur. Misir surubunda da fruktoz glikoz asagi yukari ayni oranlardadir fakat birlesik halde degildir. Glikozu kullandikca insulin salgilanip vucut doydum sinyali yollayabilirken fruktozda boyle bir sey olmaz. Her ikisininde fazlasi zararli fruktoz ekstra zararlidir. Market urunlerindeki fruktoz glikoz surubu nerdeyse her mamulde var gibi. Fazla meyve yemekte karacigerin fruktoz isleme kapasitesinin uzerine cikmaya ve karacigeri yorup yaglanmaya ve bilmem kac tane saglik sorununuda yillar icinde getirebilir.