Prostatit misiniz? Aklınızdaki soruların cevabı burada...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Prostatit misiniz? Aklınızdaki soruların cevabı burada...

Mesaj gönderen cemcak »

Mr shadow
Aslında başka şeyler yazacaktım , ama kadir abi yazmış. O yüzden şöyle bi özetlim, bu forum insanlar bilgilensin diye var, sen de bunun için güzel bir yazı kaleme almışsın ve fakat eksik gördüğüm bir duruma ekleme yapmak istedim. Konu başlığı ne kadar naif ve yardım amaçlıyken mesele prostatini aldır o zamana kadar gitti. Bu arada almıyorlarda :D 2 doktora sordum, ben o işe girmem dedi. Bilim diye bir şey, son çalışmalar bu şekilde katogorize ediyor. Sen ise ikna olmamaya şartlamışsın kendini, ne bilimsel bi veri koyabiliyorsun ortaya, ne de doğru düzgün bir örnek. O zaman keşke böyle bir başlık açmasaydın. Ben non enflamasyon konusunda yazacaklarımı yazdım, söyleyecek başka cümlem de kalmadı. Sen ikna olamadın, ama zaten benim böyle bir derdim de hiç olmadı. Bu forumu takip eden binlerce insan var, yıllar sonra bile bu başlık okunacak, hatta şu an hasta olmayan insanlar da okuyacak ileride. Derdim onlarla doğru bilgiyi paylaşmak. Sevgiyle kal.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

cemcak yazdı:Mr shadow
Aslında başka şeyler yazacaktım , ama kadir abi yazmış. O yüzden şöyle bi özetlim, bu forum insanlar bilgilensin diye var, sen de bunun için güzel bir yazı kaleme almışsın ve fakat eksik gördüğüm bir duruma ekleme yapmak istedim. Konu başlığı ne kadar naif ve yardım amaçlıyken mesele prostatini aldır o zamana kadar gitti. Bu arada almıyorlarda :D 2 doktora sordum, ben o işe girmem dedi. Bilim diye bir şey, son çalışmalar bu şekilde katogorize ediyor. Sen ise ikna olmamaya şartlamışsın kendini, ne bilimsel bi veri koyabiliyorsun ortaya, ne de doğru düzgün bir örnek. O zaman keşke böyle bir başlık açmasaydın. Ben non enflamasyon konusunda yazacaklarımı yazdım, söyleyecek başka cümlem de kalmadı. Sen ikna olamadın, ama zaten benim böyle bir derdim de hiç olmadı. Bu forumu takip eden binlerce insan var, yıllar sonra bile bu başlık okunacak, hatta şu an hasta olmayan insanlar da okuyacak ileride. Derdim onlarla doğru bilgiyi paylaşmak. Sevgiyle kal.
Prostat alınsa bile geçeceği garantisini vermiyor doktorlar verende zaten enjeksiyon kesin tedavi diyip milletin parasını alan doktorlar gibidir.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

prostati aldir bir serzenisti bir tavsiye degil, ironi yapmistim aklimca anlasilamamis.

dostlar, benim anlatmaya calistigim sey su, ki bu mesaj olacak bu post icin.

kpas, prostat iltihabi degildir.
farkli bir tedavi ve prosedur gerekir.
kpas bana gore bir grup kas ve sinir dokusu hasariyla alakali olabilir,
1-infeksiyona bagli olabilir
2-darbeye bagli travmaya bagli olabilir
3-kireclenme olabilir,
4- ani bir hareketle zedelenme olabilir

kpas(kronik pelvik agri) bircok nedene dayaniyor olabilir
lokositi olanlar icin tedavi proseduru belli ama kpas icin cok belli degil, farkli uzmanlara, mesela noroloji, algoloji, fizikte dusunulmelidir.

anlatmaya calistigim budur