Yardım muhtaciyeti ! Önemli husus

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Biter
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Yardım muhtaciyeti ! Önemli husus

Mesaj gönderen Biter »

Abilerim 17 yaşında bir gencim. Seneye üniversite sınavım var ve şimdiden çalışmak gibi bir niyetim de var. Benim sorunum biraz testislerde. Çok oturunca yahut sıkıştırınca, ayaklarımı çok birleştirince sancıyan testislerde. Bunun için spesifik bir sandalye ve oturma durumu var mı onu sual edecektim sizlere. Bir de kimi zaman idrara çıktığımda 10-15 saniye işemeyi bekliyorum. Bu olay bu sabah daha belirgin oldu, yüzüstü yattığımdan olabilir kanaatindeyim... Kahveye çaya yediğim şeylere pek dikkat de etmiyorum açıkçası. Açıkçası şimdiye kadar kür filan da denemedim, ne yapayım ne edeyim abilerim tecrübenize sığınıyorum.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Yardım muhtaciyeti ! Önemli husus

Mesaj gönderen asosyal »

Prostatit teşhisi koyuldu mu peki?
Biter

Mesaj gönderen Biter »

asosyal yazdı:Prostatit teşhisi koyuldu mu peki?

Abi teşhis tam anlamıyla prostat sıvısından konulmamıştı ama yaklaşık bir yıl önce sperm kültüründen antibiyotik tedavisi aldım iki hafta ve daha iyi hâle gelmiştim sonra tofranol diye bir ilaç verdi profesörün birisi bir süre sonra bu ilacı içerken işeyemez oluyor ve delilercesine sancılanıyordum onu bıraktım sonra yine aynı profesör trentilin diye vücuttaki kan dolaşımını hızlandıracak bir ilaç verdi o da biraz beni kendime getirdi bir 6-7 ay oluyor ilaç kullanmayalı arada bir ağrı kesici atarım hep. Onun dışında bu aralar iyiyim çok şükür ama testis hassasiyeti temel sorunum ve prostat sıvısı bakan birisi yok buralarda. Nevşehir'de yaşıyorum ne yapabilirim acep
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Biter yazdı:
asosyal yazdı:Prostatit teşhisi koyuldu mu peki?

Abi teşhis tam anlamıyla prostat sıvısından konulmamıştı ama yaklaşık bir yıl önce sperm kültüründen antibiyotik tedavisi aldım iki hafta ve daha iyi hâle gelmiştim sonra tofranol diye bir ilaç verdi profesörün birisi bir süre sonra bu ilacı içerken işeyemez oluyor ve delilercesine sancılanıyordum onu bıraktım sonra yine aynı profesör trentilin diye vücuttaki kan dolaşımını hızlandıracak bir ilaç verdi o da biraz beni kendime getirdi bir 6-7 ay oluyor ilaç kullanmayalı arada bir ağrı kesici atarım hep. Onun dışında bu aralar iyiyim çok şükür ama testis hassasiyeti temel sorunum ve prostat sıvısı bakan birisi yok buralarda. Nevşehir'de yaşıyorum ne yapabilirim acep
Ankarada izak dalya var ama sigorta geçmiyor kardeşim pahalı gelir
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Biter yazdı:Abilerim 17 yaşında bir gencim. Seneye üniversite sınavım var ve şimdiden çalışmak gibi bir niyetim de var. Benim sorunum biraz testislerde. Çok oturunca yahut sıkıştırınca, ayaklarımı çok birleştirince sancıyan testislerde. Bunun için spesifik bir sandalye ve oturma durumu var mı onu sual edecektim sizlere. Bir de kimi zaman idrara çıktığımda 10-15 saniye işemeyi bekliyorum. Bu olay bu sabah daha belirgin oldu, yüzüstü yattığımdan olabilir kanaatindeyim... Kahveye çaya yediğim şeylere pek dikkat de etmiyorum açıkçası. Açıkçası şimdiye kadar kür filan da denemedim, ne yapayım ne edeyim abilerim tecrübenize sığınıyorum.
Kardeşim prostatdan ziyade varikosel olabilirsin el ile kendini bir nuayene et veya bir ultrason çektir testislerinden
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Bakın arkadaşlar edindiğim tecrübe ye göre prostatit zaten varikosel yapıyor damarlara baskı yapıyor ve sanırsam bu hastalık kis de yapıyor bu prostatit de herşey oluşuyor mesane boynu yüksekligide dahil yani hem agrı sızı hem kaşıntı hem batma hem idrar proplemi yapıyor prostatit yani enfeksiyon a sebeb olan bakteriyi temizlemek lazım
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Bak bende varikosel yoktu her yıl düzenli cekap yaptırırdım medicaneye hiç çekapımda varikosel çıkmadı Kia bende yoktu ama prostatit olduktan sonra bende hem varikosel hemde Kia çıktı niye derseniz hastalanmadan önce ben cekap yaptırmıştım hemde kapsamlı çekaptı bunun içinde alt ürüner ultrasyonda dahil vardı
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder