Bittim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Biter
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Bittim

Mesaj gönderen Biter »

Değerli büyüklerim, vakit gecenin bir vakti, gün yeni bir ayın diğer insanlar için yepyeni ve musmutlu başlangıcı yıllar ise önemini geçen seneden bu yana benim için kaybetti, hâlen kazanmış değil ve ben 16 yaşında bir genç olarak bir yıldır anlam veremediğim, sözde imtihan olan fakat benim bir türlü cevabını bulamadığım bir belalar silsilesi içinde kaybolma eşiğindeyim. Yaşım ufak olduğundan ötürü gerektiği kadar dikkate alınmayıp bir şey yoktur diyen yahut yüksek dozda endişeli olduğumu sürekli aptalca yineleyen ve işi kalburabastı bırakıp belki de ölümüme sebep olacak insanlar arasında çaresizlik içerisinde yıkılmış bir vaziyetteyim. Hayatımın bir düzeyinin olmaması, hiçbir şeyin olması gerektiği gibi olmaması ve benim bu işle hiç de başa çıkabilecek bir yaşta olduğumu düşünmemem ve önümde bir gelecek görememem, insan gibi yaşadığım günlerde dahi endişeyle yarını beklemem, bir yıldır kendimi aptalca motive etmek ve daha bir ton depresife eden hususlar tam anlamıyla beni bitirdi. Hayallerimden hâlen ödün vermemiş bir genç olarak belki de bu hayalleri gerçekleştirmek adına olan inancımı her geçen gün yitirmem bu imtihan dediğimiz şeyin istediği tek sonuç ve tek cevaptır. İçimi dökmek belki bir gün bir şeylerin değişeceğini düşünmek dahi umut vericiydi yazıyı yazarken. Güçlü kalamıyorum. Bahtımızda yokmuş, iyi geceler.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Bittim

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Kardeşim bende 17 yaşındayım sorunların ne
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Biter yazdı:Değerli büyüklerim, vakit gecenin bir vakti, gün yeni bir ayın diğer insanlar için yepyeni ve musmutlu başlangıcı yıllar ise önemini geçen seneden bu yana benim için kaybetti, hâlen kazanmış değil ve ben 16 yaşında bir genç olarak bir yıldır anlam veremediğim, sözde imtihan olan fakat benim bir türlü cevabını bulamadığım bir belalar silsilesi içinde kaybolma eşiğindeyim. Yaşım ufak olduğundan ötürü gerektiği kadar dikkate alınmayıp bir şey yoktur diyen yahut yüksek dozda endişeli olduğumu sürekli aptalca yineleyen ve işi kalburabastı bırakıp belki de ölümüme sebep olacak insanlar arasında çaresizlik içerisinde yıkılmış bir vaziyetteyim. Hayatımın bir düzeyinin olmaması, hiçbir şeyin olması gerektiği gibi olmaması ve benim bu işle hiç de başa çıkabilecek bir yaşta olduğumu düşünmemem ve önümde bir gelecek görememem, insan gibi yaşadığım günlerde dahi endişeyle yarını beklemem, bir yıldır kendimi aptalca motive etmek ve daha bir ton depresife eden hususlar tam anlamıyla beni bitirdi. Hayallerimden hâlen ödün vermemiş bir genç olarak belki de bu hayalleri gerçekleştirmek adına olan inancımı her geçen gün yitirmem bu imtihan dediğimiz şeyin istediği tek sonuç ve tek cevaptır. İçimi dökmek belki bir gün bir şeylerin değişeceğini düşünmek dahi umut vericiydi yazıyı yazarken. Güçlü kalamıyorum. Bahtımızda yokmuş, iyi geceler.
sevgili arkadasim sakin ol ..asagidaki linki okur isen aslinda henuz ne kadar iyi pozisyonda oldugunu fark edersin ....Henuz cok gencsin vucut cok cabuk toparlar ...cok daha cabuk iyilesir .. Psikolojini bozma kesinlikle ...kesin iyilesecek sekilde yaklas ...Ayrica bu is psikolojik deyip seni yollayan tiplerede inanma , onlar isi cozemediklerinden bu sekilde soyluyorlar maalsef ...Fakat suan ki ruh halin bir antideprasan kullanmani gerektirebilir bu yazdiklarina istinaden konusuyorum ( onuda onermiyorum tabi sahsi fikrim ... kendi kendini motive etmeni oneriyorum ) kesinlikle iyilesemem seklinde dusundme ...ben bile bu durumda iyilesirim seklinde umut icindeyim ...Sadece dogru doktru bulmak onemli ..

http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?p=56767#p56767
Biter

Mesaj gönderen Biter »

Abicim teşekkür ederim sabrına erişebilmek adına ve sizlerden güç almak adına bu foruma giriyor ve aylardır okuyorum her birinizi nickiyle kafamda kazıdım ayrıca inanmak ilk görevimiz tabi ki fakat zaman zaman bitmiş hissediyorum dikkate alacağım var ol hep güzel abim
umutsuz123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen umutsuz123 »

Kardesım çok gençsin üzülme bu kadar yorma kendini bırgun birı çıkıp çaresini bulacak yani ölene kadar böyle gitmez çok düşünürsen çıkmazlara girersin forumda bilgili bir çok kişi var önerileri oku birazda alışmaya calıs.sen evlenme çağına gelinceye kadar bulurlar çaresini rahat ol..
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Biter yazdı:Abicim teşekkür ederim sabrına erişebilmek adına ve sizlerden güç almak adına bu foruma giriyor ve aylardır okuyorum her birinizi nickiyle kafamda kazıdım ayrıca inanmak ilk görevimiz tabi ki fakat zaman zaman bitmiş hissediyorum dikkate alacağım var ol hep güzel abim
Usta sıkıntıların ne
red

Mesaj gönderen red »

Merhaba genç kardeşim. Öncelikle geçmiş olsun. Yazından anladığım kadarıyla cinsel sorunlar yaşıyorsun. Biz de yaşıyoruz merak etme hepsi geçecek. Bir abin olarak 34 yaşımın içindeyim harika bir seks düzeyim vardı. Boşalamıyordum bile uzun sürelerde. Şu an sertleştiremiyorum bile kolay kolay :)
Tedavim sürüyor. İyi bir doktora gitmelisin öncelikle teşhis konulmalı. Ne yapacağını bilmen açısından. Teşhis tam konulursa yani prostatitse bu forum sana gereken yolu gösterecek zaten. Bu genç yaşta böyle güzel bir yazıyı yazabilmen dahi ne kadar kaliteli biri olduğunu gösteriyor. Sıkma canını sadece sabırlı ol. Bizler buralardayız merak etme.. ;)
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Soyle anlatayim ben de
Cinsel islev bozuklugu bende de oldu, sık idrar, damlatma sorunu, peniste yanma tarzi sikayetlerim vardi.

1 senenin sonunda dogru tedavi ile suan biseyim kalmadi. Gelebilir mi evet ama sunu biliyorum. Prostat kucuk bir organ vucuttaki, hayatimi etkilemesine izin vermiyorum.

Gececegine inan
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Genç adam 20 yaşındayım sorununu yaz dermanı beraber arayalım
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Biter yazdı:Değerli büyüklerim, vakit gecenin bir vakti, gün yeni bir ayın diğer insanlar için yepyeni ve musmutlu başlangıcı yıllar ise önemini geçen seneden bu yana benim için kaybetti, hâlen kazanmış değil ve ben 16 yaşında bir genç olarak bir yıldır anlam veremediğim, sözde imtihan olan fakat benim bir türlü cevabını bulamadığım bir belalar silsilesi içinde kaybolma eşiğindeyim. Yaşım ufak olduğundan ötürü gerektiği kadar dikkate alınmayıp bir şey yoktur diyen yahut yüksek dozda endişeli olduğumu sürekli aptalca yineleyen ve işi kalburabastı bırakıp belki de ölümüme sebep olacak insanlar arasında çaresizlik içerisinde yıkılmış bir vaziyetteyim. Hayatımın bir düzeyinin olmaması, hiçbir şeyin olması gerektiği gibi olmaması ve benim bu işle hiç de başa çıkabilecek bir yaşta olduğumu düşünmemem ve önümde bir gelecek görememem, insan gibi yaşadığım günlerde dahi endişeyle yarını beklemem, bir yıldır kendimi aptalca motive etmek ve daha bir ton depresife eden hususlar tam anlamıyla beni bitirdi. Hayallerimden hâlen ödün vermemiş bir genç olarak belki de bu hayalleri gerçekleştirmek adına olan inancımı her geçen gün yitirmem bu imtihan dediğimiz şeyin istediği tek sonuç ve tek cevaptır. İçimi dökmek belki bir gün bir şeylerin değişeceğini düşünmek dahi umut vericiydi yazıyı yazarken. Güçlü kalamıyorum. Bahtımızda yokmuş, iyi geceler.
Bak delikanlı ben 44 yaşındayım 23 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum senin duygularını çokca bu forumdaki gencinden yaşlısına hepimiz yaşadık, yaşıyoruz benim iyileşmemin en büyük sebebi yine benim en büyük pişmanlığım ne biliyormusun; ben bu hastalıktan utanıyordum ve derdimi kimseye söyleyemedim halen daha eşimden hariç kimse bilmez bu duyguyu bir türlü yenemedim halbuki aileme kardeşlerime hatta dostlarıma bahsetseydim belki de onların tavsiye veya yönlendirmeleriyle bu hastalığı yenerdim Bu forum olmadan önce ben dünyada tekmiyim acaba diye çok düşünüyordum bu forum sayesinde bir doktor buldum 7 8 aydırda gerçek anlamda tedavi görüyorum çok şükür belirli bir aşamada kaydettim sana tavsiyem ailenle her ne sorunun varsa paylaş ve bu forumda adı geçen veya babanın tanıdığı bir doktor varsa gidip hemen tedavini başlat ve tedavide ısrar et ve asla vazgeçme, ben onlarca doktor gezdim hatta hastalığımın dördüncü yılında sıfır durumunu yakaladım ama nüks sonucu devam ettiim bi ara bundan kurtuluş yok diye yıllarca doktorada gitmediğim oldu ve şikayetlerim artarak çoğaldı sen şanslısın böyle bir forumla erkenden tanışmışsın burdaki tavsiyelerede uyarak biran önce bir doktora git ve hemen tedavine başla iyileşmeye başladığını zaten göreceksin bu uzun süre tedavi gerektiren maddi manevi yoran bir hastalık ama sende genç delikanlı kuvveti ve inadı var asla vazgeçmeden tedavi görürsen 6 ile bir yıl arasında iyileşeğine adım gibi eminim Allah acil şifa versin kardeşim
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

selamlar ,
cok sıkıntılı bir sekilde yazmisin, ama sikayetlerini tam soylememissin.
bende yillardir cekiyorum , arada sirada nuks ediyor ama bu kadar kafaya takmamak lazim.

bende aksine rahatsizligimi ,arkadaslarimin coguna soyluyorum, belki bi yandas cikar ne yaptigini ogrenebilirim niketimde cikti, dr ismi filan verdiler.

bence durumunu bir an once babana anlat sana yol gostersin. nevsehirde iyi bir dr a gorunun...

cocukken, penisimde bir yanma hissetmistim, acaip bir durumdaydi, ama kimseye soylememistim, sonrasindan ateslendim galiba, dr un kontrol sonrasi ilk yaptigi penisime bakmakti, ve sonrasindan su çicegi oldugumu soyledi, keske dedim ilk garipligi hissettiğimde aileme soyleseydim..

daha gencsin, kotu hastalıkların yanında bu prostatit yinede cok ciddi bir hastalik degil uzme kendini boyle ve hemen babanla beraber bir dr a gidin...
nnnurcan2002

biter in eski bir basliktan sorunu :

"Abilerim öncelikle hepinize iyi akşamlar ben 17 yaşında bir gencim bundan yaklaşık bir yıl önce kadar epididimitten prostatite yakalandım sperm kültürü filan yapılıp ağır bir antibiyotik süreci atlattıktan sonra temel zorluklar gitti; peniste aşırı yanma bacakların kuvvetli ağrıması gibi. Fakat testislerde bir huzursuzluk idrarda bir huzursuzluk ve genel bir hastalık hali vardı. Onun devamında Kayseri'de bir doktora daha gittim. Doktor iltihabik bir şeyler olmadığını işin tamamen fizyolojik olduğunu söyleyerek tofranol diye hem antidepresan özelliği taşıyan hem de idrar sıklığını azaltan bir ilaç yazdı. Bunu 4-5 ay kullanalım diye bu esnada sağ testiste künt bir ağrı vardı. Kullandığım zamanlar ağrı azalmıştı ve daha dinçtim bu dönemlerde yaşım gereği hafta icinde mastürbasyon sayım artmıştı ve bu defa sol testisimde de ağrı başladı, bu ağrı küntlükten ziyade daha hassas ve sıkışınca üzerine oturunca falan ortaya çıkan bir ağrıydı. Varikoselden şüphelenip Kayseri'deki doktora bir daha gittim. Varikosel yoktu solda dururken bir ağrı vardı fazla mastürbasyonun tahribatı olabilir diyerek 6 aylık bir sürece daha girdik trentilin isimli bir ilaç verdi bu ilaç dolaşımı artıran bir ilaç. Üç ay yuttum soldaki ağrı geçti fakat oturunca ayaklarımı birleştirince kısacası sıkışınca ya da haftada 2 defa filan mastürbasyon yapınca hassaslaşıyor ve karnıma böbreğime kadar ağrıyor dokunduğum zaman. Ama yürüyüş yapınca ayaklarımı açıp oturunca veya mastürbasyon yapmadığım zaman pek ağrı olmuyor aksine rahatlıyor onun dışında semptomlar sizinle benzer bazen bazıları düzeliyor bazen artıyor klasik...Trentilin iyi geldi sanıyorum ki. Şimdi ise yutmam gereken kutular bitti doktoru pazartesi arayacağım gelmene gerek yok diyecek yüksek ihtimal ama benim bu testis hassasiyetine yapabileceğim mastürbasyon düzenine uygulayabileceğim bir şeyler var mı işin psikolojik tarafını başka bir zaman yazmak isterim yardımınıza ihtiyaç duyuyorum abilerim. Gerçekten trajik bir hayat yaşıyoruz..."
nnnurcan2002

daha gencsin, problemin psikolojik degil; antideprasan isine hemen girisme bence...
Neri

Mesaj gönderen Neri »

Bende senin günündeyim.17 yaşındayım 2018-in yazında haziranda masturbasyon idrar dolu yaptığımda Prostatım zarar cektı bence idrar prostata kaçdı.Kasıklarım Böbrek tarafın belim ağramaya başladı.İdrar yapmam anormallaşdı.1 aya masturbasyon yapamadım agrım kendiliğinden keçdi.
İdrarda azca sorun vardı ve bisiklet sürdükden sonra kasıklarım batıyordu azca agrıyordu.Sabah ereksiyonu da hiç ondan sonra olmuyordum.olsamda nadiren zayıf ereksiyon.Son baharda yeniden masturbasyona başladim.Kasık Ağrılarım geri gelmeye başladı.1 gün hafif agrıyordu.yarına geçiyordu.Ocak ayinda 1 ay önce Uzanmış halde yine idrar fazla halde mastutbasyon yaptım.Şimdi daha farklı ağrılar oluyordu. Yalnız uzandığımda Karnımın altında baskı Dartılma.Çok fazla oturub ders çalışdığımda kasık tük olan hissede ağrı.
Ereksiyon da zayıf oluyorum.
Dokrora gitdim USM yapti iyi cıktı
Sperm testi iyi çıktı haraketlilik biraz düşük dedi
Idrarda 2-3 lokosit ve çok sayıda bakteri ve candida mantar çıktı.
Doktor bişeyin yok 1 kutu cipro 500mg yazdı
Cipronu almadım zararlarına gore içmek istemiyorum
Şimdi ben ne yapıyım ?
Agrılar bazen oluyor baze olmuyor
Kendiliğinden geçmesini bekledim 1 ay oldu daha da kötüleşdi.
Baküde yaşıyorum.Yeniden farkli doktorun yanında görünümmü ?Ama hangisi iyi bilmiyorum
Biter

Mesaj gönderen Biter »

[/quote]Bak delikanlı ben 44 yaşındayım 23 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum senin duygularını çokca bu forumdaki gencinden yaşlısına hepimiz yaşadık, yaşıyoruz benim iyileşmemin en büyük sebebi yine benim en büyük pişmanlığım ne biliyormusun; ben bu hastalıktan utanıyordum ve derdimi kimseye söyleyemedim halen daha eşimden hariç kimse bilmez bu duyguyu bir türlü yenemedim halbuki aileme kardeşlerime hatta dostlarıma bahsetseydim belki de onların tavsiye veya yönlendirmeleriyle bu hastalığı yenerdim Bu forum olmadan önce ben dünyada tekmiyim acaba diye çok düşünüyordum bu forum sayesinde bir doktor buldum 7 8 aydırda gerçek anlamda tedavi görüyorum çok şükür belirli bir aşamada kaydettim sana tavsiyem ailenle her ne sorunun varsa paylaş ve bu forumda adı geçen veya babanın tanıdığı bir doktor varsa gidip hemen tedavini başlat ve tedavide ısrar et ve asla vazgeçme, ben onlarca doktor gezdim hatta hastalığımın dördüncü yılında sıfır durumunu yakaladım ama nüks sonucu devam ettiim bi ara bundan kurtuluş yok diye yıllarca doktorada gitmediğim oldu ve şikayetlerim artarak çoğaldı sen şanslısın böyle bir forumla erkenden tanışmışsın burdaki tavsiyelerede uyarak biran önce bir doktora git ve hemen tedavine başla iyileşmeye başladığını zaten göreceksin bu uzun süre tedavi gerektiren maddi manevi yoran bir hastalık ama sende genç delikanlı kuvveti ve inadı var asla vazgeçmeden tedavi görürsen 6 ile bir yıl arasında iyileşeğine adım gibi eminim Allah acil şifa versin kardeşim[/quote]

Teşekkürler abiciğim, ölmedikçe güçleniyoruz.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Biter yazdı:
Bak delikanlı ben 44 yaşındayım 23 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum senin duygularını çokca bu forumdaki gencinden yaşlısına hepimiz yaşadık, yaşıyoruz benim iyileşmemin en büyük sebebi yine benim en büyük pişmanlığım ne biliyormusun; ben bu hastalıktan utanıyordum ve derdimi kimseye söyleyemedim halen daha eşimden hariç kimse bilmez bu duyguyu bir türlü yenemedim halbuki aileme kardeşlerime hatta dostlarıma bahsetseydim belki de onların tavsiye veya yönlendirmeleriyle bu hastalığı yenerdim Bu forum olmadan önce ben dünyada tekmiyim acaba diye çok düşünüyordum bu forum sayesinde bir doktor buldum 7 8 aydırda gerçek anlamda tedavi görüyorum çok şükür belirli bir aşamada kaydettim sana tavsiyem ailenle her ne sorunun varsa paylaş ve bu forumda adı geçen veya babanın tanıdığı bir doktor varsa gidip hemen tedavini başlat ve tedavide ısrar et ve asla vazgeçme, ben onlarca doktor gezdim hatta hastalığımın dördüncü yılında sıfır durumunu yakaladım ama nüks sonucu devam ettiim bi ara bundan kurtuluş yok diye yıllarca doktorada gitmediğim oldu ve şikayetlerim artarak çoğaldı sen şanslısın böyle bir forumla erkenden tanışmışsın burdaki tavsiyelerede uyarak biran önce bir doktora git ve hemen tedavine başla iyileşmeye başladığını zaten göreceksin bu uzun süre tedavi gerektiren maddi manevi yoran bir hastalık ama sende genç delikanlı kuvveti ve inadı var asla vazgeçmeden tedavi görürsen 6 ile bir yıl arasında iyileşeğine adım gibi eminim Allah acil şifa versin kardeşim[/quote]

Teşekkürler abiciğim, ölmedikçe güçleniyoruz.[/quote]

Brokoli kürünü denedin mi?
Ananas ve meyve sebze ye yemek alışkanlıklarını değiştir... asit çay kahve kullanma daha kötü oluyor
hastalığımızın %50 si yediğimiz içtiğimiz şeylerde ayrıca bitki çayları iç yeşil çay gibi... spor yap..
Biter

Mesaj gönderen Biter »

Cenesuyu yazdı:
Biter yazdı:
Bak delikanlı ben 44 yaşındayım 23 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum senin duygularını çokca bu forumdaki gencinden yaşlısına hepimiz yaşadık, yaşıyoruz benim iyileşmemin en büyük sebebi yine benim en büyük pişmanlığım ne biliyormusun; ben bu hastalıktan utanıyordum ve derdimi kimseye söyleyemedim halen daha eşimden hariç kimse bilmez bu duyguyu bir türlü yenemedim halbuki aileme kardeşlerime hatta dostlarıma bahsetseydim belki de onların tavsiye veya yönlendirmeleriyle bu hastalığı yenerdim Bu forum olmadan önce ben dünyada tekmiyim acaba diye çok düşünüyordum bu forum sayesinde bir doktor buldum 7 8 aydırda gerçek anlamda tedavi görüyorum çok şükür belirli bir aşamada kaydettim sana tavsiyem ailenle her ne sorunun varsa paylaş ve bu forumda adı geçen veya babanın tanıdığı bir doktor varsa gidip hemen tedavini başlat ve tedavide ısrar et ve asla vazgeçme, ben onlarca doktor gezdim hatta hastalığımın dördüncü yılında sıfır durumunu yakaladım ama nüks sonucu devam ettiim bi ara bundan kurtuluş yok diye yıllarca doktorada gitmediğim oldu ve şikayetlerim artarak çoğaldı sen şanslısın böyle bir forumla erkenden tanışmışsın burdaki tavsiyelerede uyarak biran önce bir doktora git ve hemen tedavine başla iyileşmeye başladığını zaten göreceksin bu uzun süre tedavi gerektiren maddi manevi yoran bir hastalık ama sende genç delikanlı kuvveti ve inadı var asla vazgeçmeden tedavi görürsen 6 ile bir yıl arasında iyileşeğine adım gibi eminim Allah acil şifa versin kardeşim
Teşekkürler abiciğim, ölmedikçe güçleniyoruz.[/quote]

Brokoli kürünü denedin mi?
Ananas ve meyve sebze ye yemek alışkanlıklarını değiştir... asit çay kahve kullanma daha kötü oluyor
hastalığımızın %50 si yediğimiz içtiğimiz şeylerde ayrıca bitki çayları iç yeşil çay gibi... spor yap..[/quote]

Hiç denemedim abi. Benim sorunum idrar ve testislerde genel anlamda. Nasıl ve ne yapacağım konusunda hâlen beklemedeyim...