Özel Sağlık Sigortası

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
gonore
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Özel Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen gonore »

Arkadaşlar ben özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum. Atıyorum medicana, acıbadem gibi hastanelerde bu prostat tedavisini almak için ne kadar ücret öderim?
:P
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Özel Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen murat222 »

gonore yazdı:Arkadaşlar ben özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum. Atıyorum medicana, acıbadem gibi hastanelerde bu prostat tedavisini almak için ne kadar ücret öderim?
Normal Sigortan yoksa doktor ücreti 500 ü bulur artı tahlil eklenir eğer sgk yoksa tamamlayıcı sağlık sigortası değil tam kapsamlı yapmalısın
Zafer hoca(medicana) normal de sgklı 350 tl civarı
Hüseyin hoca sgklı (acıbadem)170 tl ama bodruma geçiyor orda ücreti farklıdır
Muhsin hoca da sgklı 250 civarı
Bu rakamlara tahlil ücretleri var ekstra
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Ozel saglik sigortalarinin kapsami sectigin police paketine gore degisir. Cogu paket ayakta tedavi %80, yatarak tedavide %100 seklinde oluyor. Bu tip bir policede hastane muayene ve tetkik liste fiyatinin %20 sini odersin.

Ayakta %100 karsilayan paketler var ancak yillik ucretleri haliyle daha pahali.

Bazi policelerde ilk yil bazi rahatsizliklar kapsam disi oluyor, policeyi detayli okumadan almayin.

Bir de police duzenlenme tarihinden once var olan rahatsizliklari sigorta sirketlerinin her zaman kapsam disina alma ihtimali var. Policeyi duzenlerken “gecirdigim hastaliklar” bolumu dolduruyorsunuz. Buraya yazmasaniz bile hastane kayitlarina erisim hakki veriyorsunuz. 5 yil onceki diz MR ini acibadem kayitlarindan bulup dizimi kapsam disi birakmislardi mesela (%20 ekstra suprim odemistim kapsama aldirmak icin)

Yani saglik sigortasi yaptirdiktan sonra sigorta sirketinin police tarihinden onceki uroloji hastane kayitlariniz nedeniyle “pelvik bolge kapsam disi” diyip provizyon vermemesi mumkun. Bu risk her zaman var.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

Ben daha önce kayıt altında hiç tahlil tedavi görmedim ilk sigortam olacak. Ayaktan hasta %20 güzel görünüyor. Zafer hocadır falan 1 sene tedavi olayım diyorum devamında devlette ve zafer hocada tecrübelenerek yaparım. Ne kadardır tahmini bu paket?
prostamood
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen prostamood »

gonore yazdı:Ben daha önce kayıt altında hiç tahlil tedavi görmedim ilk sigortam olacak. Ayaktan hasta %20 güzel görünüyor. Zafer hocadır falan 1 sene tedavi olayım diyorum devamında devlette ve zafer hocada tecrübelenerek yaparım. Ne kadardır tahmini bu paket?
Özel sağlık sigortası yaptırırken kronik hastalığınız var mı diye soruyorlar. Teşhis koyulmuş olsa bile kronik prostatitim deme. Çünkü kapsam dışı kalıyor. Ben Mapfre yi kullanıyorum ve memnunum. Zafer Hoca da ve Hüseyin Hoca da muayene oldum. Fakat aklında bulunsun özel sağlık sigortası bazı testleri karşılamıyor. Mesela hormon testleri, mantar testleri gibi. Daha önce Acıbadem sigortayı kullanmıştım ondan da memnundum.
gonore

Mesaj gönderen gonore »

prostamood peki ücretleri nedir ortalama olarak? kaç günde çıkartabilirim bu özel sağlık sigortalarını ve hemen kullanmaya başlayabilir miyim?
prostamood
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen prostamood »

gonore yazdı:prostamood peki ücretleri nedir ortalama olarak? kaç günde çıkartabilirim bu özel sağlık sigortalarını ve hemen kullanmaya başlayabilir miyim?
Hocam 8000 tl civarında olduğunu düşünüyorum. Benimkini şirket karşılıyor bu nedenle fiyata tam hakim değilim. Forumda bireysel yaptıran arkadaşlar vardı. Bilgilendirebilirlerse iyi olur
gonore

Mesaj gönderen gonore »

Teşekkürler yaptırmak daha karlı o zaman :).... Bu iş için 9 bin lira harcadım testler ıvır zıvır daha çok hiv korkusu dalan vardı... Hala hiv ihtimalim bile var of offf
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

gonore yazdı:Ben daha önce kayıt altında hiç tahlil tedavi görmedim ilk sigortam olacak. Ayaktan hasta %20 güzel görünüyor. Zafer hocadır falan 1 sene tedavi olayım diyorum devamında devlette ve zafer hocada tecrübelenerek yaparım. Ne kadardır tahmini bu paket?
Bence ilk önce prostat sıvısı lökosit seviyene baktır. Eğer lökositin çoksa, Düzen lab dahil olmak üzere birkaç farklı yerde prostat sıvısından kültür yaptır. Kültür sonucunda eğer Staphyloccus türü, Enterecoccus türü bakteriler ile birinden enfekte durumu varsa, ve bu durum birden fazla labda desteklenip başka bakteri çıkmayıp, bol lökosit ile destekleniyorsa, Hiç zafer Hocaya felan gitme. Zamanını boşa harcarsın. Sonuçlarını al be direk bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına git.

Geçmiş olsun...
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Niye Staph. Türü bakteriler antibiyotik ile temizlenmezmi
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
gonore

Mesaj gönderen gonore »

Benim ki cinsel yolla bulaştı kesinlikle. İlk gran boyamada gonore çıkmıştı. Valla bu bakteriler tedavi yöntemleri çok karısık. Benim su an sıkıntı alt karın ağrısı, testis ağrım geçti.... Çok karışık bi hastalık her yeri etkiliyor.