Pubmed prostatit araştırmaları

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Mrshadow

Re: Pubmed prostatit araştırmaları

Mesaj gönderen Mrshadow »

Se38 yazdı:
kader48 yazdı:Ben 2015 yılında prostat ultrasonunda sürekli prostatım heterojen görünüyordu. İlker Ünsala tedavi oluyordum. 6 hafta tedavi oldum. Her reçetesinde monurol şase, yani fosfomisin ve yanında kombine antibiyotik tedavisi veriyordu. Prostatım sürekli heterojen çıkarken, 6 haftalık tedavi sonunda prostatım homojen görünmeye başlamıştı. Fosfomisin ile ilgili bu bilgiyide ben aktarayım size.

Herkese geçmiş olsun. İlker Hocadan başka bir doktorunda bana fosfomisin yazdığına hiç şahit olmadım.akşam son idrarı yaptıktan sonra suda eritip içiyordum. Sabahleyin yeniden doğmuş gibi idrar yapıyordum.

Internette gezinirken buldugum bir calisma . 6 haftalik fosfomisin tedavisinin 20 hasta uzerinde denendigi ve yuzde 85 lik bir iyilesme orani yakalandigi yaziyor .

https://www.mdedge.com/infectiousdiseas ... rostatitis
Su calisma cok iyi ya, baya iyi sonuclar. Fosfomisinin ozellikle prostata gecisi baya iyi gorunuyor.
Mrshadow

Tabii gidip zafer hocaya hocam calismalar cok olumlu yaz munurol desen elli laf isitirsin:)
Nihat1062
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Nihat1062 »

kader48 yazdı:
Mrshadow yazdı:birinin bu yayını gösterip hocam fosfomisin tedavisini denetmesi lazım
Hocam aynen dediğim gibi, ben daha önce İlker Ünsala tedavi olduğumda, antibiyotik +Fosfomisin+Alfa bloker bu ilaçları 6 hafta kullandım.

İlk tedaviye başladığımda idrarda yanma, ereksiyon sorunu, prostat zonklamaları vardı.

Ultrasonda prostat flanş yapısı heterojen çıkıyordu. 6 hafta bana aralıksız fosfomisin+antibiyotik +Alfa bloker kullandırdı.

Şu an ne durumdasınız, iyileşme olmadı mı,

Benim heterojen olan prostat gland yapısı, daha sonra homojen oldu. Bana hadi geçmiş olsun kurtuldun dedi. Gerçekten de iyileşmiştim. Bunu hissettim zaten. Ondan sonrada fosfomisin yazan bir doktora denk gelmedim. Kaç doktor gördüm. Fosfomisin de hiç birinin haberi yoktu.
Nihat1062

Şu an ne durumdasınız iyileşme olmadı mı...
Imzekken

Mesaj gönderen Imzekken »

Kullanan oldumu munorol marhsow dan başka
Mrshadow

Ben kullanmadim. Yanlis olmasin. Sadece arastirma sonuclarini paylastim
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

Mrshadow yazdı:
Se38 yazdı:
kader48 yazdı:Ben 2015 yılında prostat ultrasonunda sürekli prostatım heterojen görünüyordu. İlker Ünsala tedavi oluyordum. 6 hafta tedavi oldum. Her reçetesinde monurol şase, yani fosfomisin ve yanında kombine antibiyotik tedavisi veriyordu. Prostatım sürekli heterojen çıkarken, 6 haftalık tedavi sonunda prostatım homojen görünmeye başlamıştı. Fosfomisin ile ilgili bu bilgiyide ben aktarayım size.

Herkese geçmiş olsun. İlker Hocadan başka bir doktorunda bana fosfomisin yazdığına hiç şahit olmadım.akşam son idrarı yaptıktan sonra suda eritip içiyordum. Sabahleyin yeniden doğmuş gibi idrar yapıyordum.

Internette gezinirken buldugum bir calisma . 6 haftalik fosfomisin tedavisinin 20 hasta uzerinde denendigi ve yuzde 85 lik bir iyilesme orani yakalandigi yaziyor .

Su calisma cok iyi ya, baya iyi sonuclar. Fosfomisinin ozellikle prostata gecisi baya iyi gorunuyor.
SELAMLAR,

yazıda özellikle vurgulanan birşey var, çoğu prostatit vakasının sebebi olan E.Coli bakterisi quinilon gurubuna
direnç geliştirdiği için, Manurol E.Coli sebepli prostatit tedavisinde önemli yer almakta... deniyor.
Benim de bir kez kullandığım Manurol genellikle E.Coli için on numara.

Bu arada 3 gün önce Gelişim Lab. da verdiğim pcr de hiçbir şey üremedi....!?, ama
idrar kültüründe sayılamayacak kadar Lokosit mevcut. Kültürü semen olarak verdim, ayrıca idrar kültürüde verdim,
sonuç tertemiz. Lakin idrar Lokosit kaynıyor.... fikri olan varmı acaba ??? Garip ama gerçek.
Nihat1062

DANTE64 yazdı:
Mrshadow yazdı:
Se38 yazdı:

SELAMLAR,

yazıda özellikle vurgulanan birşey var, çoğu prostatit vakasının sebebi olan E.Coli bakterisi quinilon gurubuna
direnç geliştirdiği için, Manurol E.Coli sebepli prostatit tedavisinde önemli yer almakta... deniyor.

Bu arada 3 gün önce Gelişim Lab. da verdiğim pcr de hiçbir şey üremedi....!?, ama
idrar kültüründe sayılamayacak kadar Lokosit mevcut. Kültürü semen olarak verdim, ayrıca idrar kültürüde verdim,
sonuç tertemiz. Lakin idrar Lokosit kaynıyor.... fikri olan varmı acaba ??? Garip ama gerçek.

Bir doz olarak kullanılır diyor, doktor kontrolünde haftada bir kez mi yoksa basıl kullanılıyor bu ilaç, sadece bir kere mi....
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

Nihat1062 yazdı:
DANTE64 yazdı:
Mrshadow yazdı:
SELAMLAR,

Bir doz olarak kullanılır diyor, doktor kontrolünde haftada bir kez mi yoksa basıl kullanılıyor bu ilaç, sadece bir kere mi....
Selamlar,

Dosing of fosfomycin in the study was 3 g once daily for the first week, then 3 g every 48 hours for the next 5 weeks

3 gr günde bir kere ilk bir hafta,
3 gr 48 satte bir sonraki 5 hafta
toplam 6 hafta diyor.

ayrıca,
komplike olmayan idrar yolları enfeksyonu için
1 kerelik Mega doz dan bahsediyor.

yan etkisi maalesef ishal. ama %85 başarı oranı var. (dayana bilirsen)

Common side effects may include: (yan etkiler)
nausea, upset stomach, mild diarrhea;
headache, dizziness;
weakness;
sore throat, runny nose;
back pain; or.
vaginal itching or discharge.
cemd
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen cemd »

7senedir hastayim.Bircok doktora gittim.Hicbiri bu ilaclari yazmadi.ancak burdan ogreniyoruz.doktora anlatincada internette fazla gezme veya senin derdin psikolojik diyorlar.
Imzekken

Bence birimizin denemesi bilgilndirme yapması lazım
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Kulturunde Ecoli uretip bitiremeyen birisinin denemesi iyi olur bencede ..
Imzekken

Bence farketmez hocam genel olarak aynı bakteriler
cemd

Mesaj gönderen cemd »

Pazartesine randevum var doktora bu ilaci nasil yazdirabilirim.
cemd

Mesaj gönderen cemd »

Bugun hocaya bu ilaci sordum arkadaslar(monurol).Diger antibiyotiklere gore daha dusuk etkili oldugunu bayanlarda idrar torbasindaki e.coli icin verdiklerini soyledi.prostata gecisi olmadini ama istersem ucretle alip kullanabilecegimi soyledi.hoca kendi receteye yazmadigi icin alip kullanmak pek aklima yatmadi.
Sefil

Mesaj gönderen Sefil »

http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?t=564
eski hastalardan uzun sureli deneyen olmus ve gozlemlerini aktarmis okumakta fayda var
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

cemd yazdı:Bugun hocaya bu ilaci sordum arkadaslar(monurol).Diger antibiyotiklere gore daha dusuk etkili oldugunu bayanlarda idrar torbasindaki e.coli icin verdiklerini soyledi.prostata gecisi olmadini ama istersem ucretle alip kullanabilecegimi soyledi.hoca kendi receteye yazmadigi icin alip kullanmak pek aklima yatmadi.
Zaten arastirmada da soyluyor kadinlar icin kullanilan bir ilac oldugunu. E.coli bakterisine karsi kullanilan bir ilac. Eskiden kullanan arkadasta etken patojen baska ise ondan ise yaramamis olabilir.
cemd

Mesaj gönderen cemd »

Tahlilde bakteriyi yakaliyamadiklarinda genelde e.coliye gore tedavi uyguladiklarini soyledi.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

Se38 yazdı:
cemd yazdı:Bugun hocaya bu ilaci sordum arkadaslar(monurol).Diger antibiyotiklere gore daha dusuk etkili oldugunu bayanlarda idrar torbasindaki e.coli icin verdiklerini soyledi.prostata gecisi olmadini ama istersem ucretle alip kullanabilecegimi soyledi.hoca kendi receteye yazmadigi icin alip kullanmak pek aklima yatmadi.
Zaten arastirmada da soyluyor kadinlar icin kullanilan bir ilac oldugunu. E.coli bakterisine karsi kullanilan bir ilac. Eskiden kullanan arkadasta etken patojen baska ise ondan ise yaramamis olabilir.

Hocam Sadece Ecoli için kullanılan bir ilaç değil. Bazı makalelerde Gram pozitif bakterilere de çok etkili olduğunu okudum.

Staphyloccus ve enterecoc tarzı bakteriler de de etkili diye biliyorum...
ogz89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ogz89 »

Mrshadow yazdı:Tabii gidip zafer hocaya hocam calismalar cok olumlu yaz munurol desen elli laf isitirsin:)
Kardeşim sana para karşılığı hizmet veren biri laf yapamaz diğer başlıklarda gördüm ücreti yüksek bi doktor hastasını her konuda rahatlatmalı bence bir parmağa aldığı para karşılığın da bu memlekette o parmağı satacak çok insan var o yüzden ezdirmeyelim kendimizi
PRUVA35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen PRUVA35 »

Bu hastaligi yasayan bizleriz sen arastirmani yaptiysan bilgilerini paylasirsin hocayla o da senin bilgilerini dogru yanlis degerlendirir ortak noktaya varilir laf isitmek nedir ben zaten iyi bir iletisim icin ozel hastaneye gidiyorum yoksa devlette recete doktoru dolu bir de sen bir seyin sana iyi gelecegine inaniyorsan o sana iyi gelir bu tur kronik rahatsizliklarda dr'un her seyden once iyi bir psikolog olmasi gerekir.
azek

Mesaj gönderen azek »

Geçen hafta Muhsin Hoca Munurol yazmıstı, hafif bir ilaç demişti. 3 tane vermişti 2 günde 1 adet olacak sekilde fakat ben yanlıs kullandığım için bu hafta 3 tane daha yazdı. Teşhis de prostat yazdıgı için eczaneye para verdim ve tanesi 17 tl. Gece son idrarı yaptıktan sonra içiyorsun ve sabaha kadar tutuyorsun. Hoca oraları biraz temizler ve rahatlarsın dedi. Etki gördüm mü dersiniz dün başladım bittiğinde yazarım
Genc

Mesaj gönderen Genc »

Bende kullandim monurol u 1 kutu ve bir ay sonra 1 kutu ve bir ay sonra 3 kutu 3 gunde 1 seklinde ama hala gecmedi. Rahatlattimi derseniz sadece biraz herhalde. Bende yanma problemi var. Bu aralar daha kotu oldum nedense tekrar basa dondum gibi galiba korunmasiz oral seks yuzunden oldu ama bilmiyorum. Herneyse bende kullandim ama hala devam ediyor sikayetler ama denildigi gibi 6 hafta kullanmadim. Bana da ilker unsal yazmisti bu ilaci, prostat sivisindan cikan bakteriler sonucu(duzende yaptirdim) ilker unsal enfeksiyon doktoruna bu sonuclari gostermemi soyledi. Enfeksiyon doktoru bana 3 kutu monurol 2 kutu cefamed ve 2 kutu moksefen yazdi. Ama asil tedavin icin en az iki hafta hastaney yatmami ve damardan tedavi olmami soyledi. Okul oldugu icin onu daha yapamadım.