CALISMA HAKKINDA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
canberkulak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

CALISMA HAKKINDA

Mesaj gönderen canberkulak »

Arkadaşlar merhaba kronık prostatite askerde yakalandım askerden geleli iki ay kadar oldu işe başlıycam mesleğim muhasebecilik tüm gün masa başında oturmak zorunda kalıcam oturmanın bu hastalıga ne kadar kötü etkilediğini biliyorum napıcam hiç bilmiyorum otururken nasıl ağrımasını engelleyebilirim benım gibi masa başında oturan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: CALISMA HAKKINDA

Mesaj gönderen bb544 »

canberkulak yazdı:Arkadaşlar merhaba kronık prostatite askerde yakalandım askerden geleli iki ay kadar oldu işe başlıycam mesleğim muhasebecilik tüm gün masa başında oturmak zorunda kalıcam oturmanın bu hastalıga ne kadar kötü etkilediğini biliyorum napıcam hiç bilmiyorum otururken nasıl ağrımasını engelleyebilirim benım gibi masa başında oturan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi
Oturma yastıkları var hemoroid için satılan onlardan kullan
Allah büyük :roll:
canberkulak

bb544 yazdı:
canberkulak yazdı:Arkadaşlar merhaba kronık prostatite askerde yakalandım askerden geleli iki ay kadar oldu işe başlıycam mesleğim muhasebecilik tüm gün masa başında oturmak zorunda kalıcam oturmanın bu hastalıga ne kadar kötü etkilediğini biliyorum napıcam hiç bilmiyorum otururken nasıl ağrımasını engelleyebilirim benım gibi masa başında oturan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi
foruma baktımda gördüm oturma simidi falan işe yarrıtor o zaman bu cok teşekkür ederim
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

canberkulak yazdı:
bb544 yazdı:
foruma baktımda gördüm oturma simidi falan işe yarrıtor o zaman bu cok teşekkür ederim
Forumdan ismi gecen doktorların birinede muayene olup tedavine başla başlamadıysan
Allah büyük :roll:
canberkulak

bb544 yazdı:
canberkulak yazdı:
bb544 yazdı: Oturma yastıkları var hemoroid için satılan onlardan kullan
Forumdan ismi gecen doktorların birinede muayene olup tedavine başla başlamadıysan
henüz başlamadım açıkcası izmirde hangı doktora gidicem napıcam hiç bilmiyorum doktorlar şehir dışında çünkü :( izmirdede doktor yok sanırsam napıcam hiç bilmiylrum ama tedaviye başlamak istiyorum artık
kevin34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen kevin34 »

canberkulak yazdı:
bb544 yazdı:
canberkulak yazdı: foruma baktımda gördüm oturma simidi falan işe yarrıtor o zaman bu cok teşekkür ederim
henüz başlamadım açıkcası izmirde hangı doktora gidicem napıcam hiç bilmiyorum doktorlar şehir dışında çünkü :( izmirdede doktor yok sanırsam napıcam hiç bilmiylrum ama tedaviye başlamak istiyorum artık
bende askerde yakalandım bu illete bende masa başı çalışıyorum. yastık kullanmam dersen eswt yaptır ondan sonra rahat oturabilmiştim ben.
tabi prostatitden tamamen kurtulamıyosun. ben 12 yıldır böyleyim dostum. evliyim çocuğumda var bilim buna çözüm bulana kadar beklicez. allah herkese şifa versin.
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

bu hastalık çok boktan bişi yıllarca evrim geçiriyor. testiste yanmalar ağrılar karında ağrılar makatta yanmalar ile aklına gelebilecek her ağrı evresini yaşatıyor. zamanla makattaki ağrı geçiyor testisteki geçiyor. ama işte insanlarda bunlar farklılıklar gösteriyor. bende kalan ağrıları sayayım. bundan
12 yıl önce Dr. Zafer beye gittim lökasiti sıfırladık. tamam detavi bitmişti. ama korkunç birşey vardı ağrıların hepsi duruyor. işte böyle boktan bi hastalık. o yüzden bu arada şimdiye kadar 15 doktora gitmişimdir. bu hastalık için içlerinde en iyisi Zafer bey diyebilirim. sana tavsiyem bu forumu
takip et bende bu sene takip etmeye başladım. kadir abiler opluim vs çok arkadaşlar destek oluyor. bu hastalıktan kurtulanlar var ama %10-15 cıvarı.
eswt bu hastalıkta beni rahatlatan tekşeydi. oyuzden tedaviye başlarsan eswtde al yanında yüzde yüz ileşmiyeceksin ama ağrıların çok azalacak ve kendine bakacaksın eswt seansını 500 tlye yaptırmıştım 2015 yılında çok pahalı doktorlar çok kazıklıyor bu tedavi sürecinde insanları. bilim buna çare bulamıyor işte çok ilginç.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

kevin34 yazdı:bu hastalık çok boktan bişi yıllarca evrim geçiriyor. testiste yanmalar ağrılar karında ağrılar makatta yanmalar ile aklına gelebilecek her ağrı evresini yaşatıyor. zamanla makattaki ağrı geçiyor testisteki geçiyor. ama işte insanlarda bunlar farklılıklar gösteriyor. bende kalan ağrıları sayayım. bundan
12 yıl önce Dr. Zafer beye gittim lökasiti sıfırladık. tamam detavi bitmişti. ama korkunç birşey vardı ağrıların hepsi duruyor. işte böyle boktan bi hastalık. o yüzden bu arada şimdiye kadar 15 doktora gitmişimdir. bu hastalık için içlerinde en iyisi Zafer bey diyebilirim. sana tavsiyem bu forumu
takip et bende bu sene takip etmeye başladım. kadir abiler opluim vs çok arkadaşlar destek oluyor. bu hastalıktan kurtulanlar var ama %10-15 cıvarı.
eswt bu hastalıkta beni rahatlatan tekşeydi. oyuzden tedaviye başlarsan eswtde al yanında yüzde yüz ileşmiyeceksin ama ağrıların çok azalacak ve kendine bakacaksın eswt seansını 500 tlye yaptırmıştım 2015 yılında çok pahalı doktorlar çok kazıklıyor bu tedavi sürecinde insanları. bilim buna çare bulamıyor işte çok ilginç.
Bende senin gibi 12 yıldır çeken biriyim. Zafer hoca lökosit 0 olunca tedaviyi kesiyor anladığım ama insanın sıkıntıları devam ediyor o çok kötü bir durum :oops:
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

asosyal yazdı:
kevin34 yazdı:bu hastalık çok boktan bişi yıllarca evrim geçiriyor. testiste yanmalar ağrılar karında ağrılar makatta yanmalar ile aklına gelebilecek her ağrı evresini yaşatıyor. zamanla makattaki ağrı geçiyor testisteki geçiyor. ama işte insanlarda bunlar farklılıklar gösteriyor. bende kalan ağrıları sayayım. bundan
Bende senin gibi 12 yıldır çeken biriyim. Zafer hoca lökosit 0 olunca tedaviyi kesiyor anladığım ama insanın sıkıntıları devam ediyor o çok kötü bir durum :oops:
zafer hocaya bundan 12 yıl once gitim. Belkide şimdi daha çok böyle hastalarla karşılaştı daha tecrübelendi o yüzden tekrar bir doktora gidersem gene ona giderim. benim tedavimde eswt istememişti şimdi arkadaşlara yaptırıyor belki ozaman onun önemi bilmiyorlardı. ozaman belki eswt ile başlasam budakar acı çekmezdim bilemiyorum. 12 yılda aklımda beni rahatlatan tek şeyin eswt olmasıda ilginç. 40 bin tl harcadım doktorlara hala ilaçlara gıda takviyelerinie onlarca para vermeye devam ediyorum.bu ölene kadar bir ev parası yiyecek. nerde bir şey fayda ediyor diye okusam alıp kullanmaya çalışıyorum. en kötü şeyde doktorların senin tedavin bukadar demesi. ama bir bakıyosunuz tüm ağrılar duruyor.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

kevin34 yazdı:
asosyal yazdı:
zafer hocaya bundan 12 yıl once gitim. Belkide şimdi daha çok böyle hastalarla karşılaştı daha tecrübelendi o yüzden tekrar bir doktora gidersem gene ona giderim. benim tedavimde eswt istememişti şimdi arkadaşlara yaptırıyor belki ozaman onun önemi bilmiyorlardı. ozaman belki eswt ile başlasam budakar acı çekmezdim bilemiyorum. 12 yılda aklımda beni rahatlatan tek şeyin eswt olmasıda ilginç. 40 bin tl harcadım doktorlara hala ilaçlara gıda takviyelerinie onlarca para vermeye devam ediyorum.bu ölene kadar bir ev parası yiyecek. nerde bir şey fayda ediyor diye okusam alıp kullanmaya çalışıyorum. en kötü şeyde doktorların senin tedavin bukadar demesi. ama bir bakıyosunuz tüm ağrılar duruyor.
12 yıldır hiç gitmediniz mı tekrar doktora çünkü sürekli takım isteyen bir hastalık doktorum bile şaşırdı senin ki psikolojik birazda dedi teşhisimi bu doktor koydu başkasına da gitmiyorum. Biktim artık vallahi bu hastalıktan
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

enson doktor olarak adnan arıcan a gittim sene 2015 de 6000 - 7000 tl para harcadım çok ümit verdi iyileştireceği konusunda belkide öyle piskoloji olması lazımdı hastaya ama kafaya koymuştum enjeksiyonda yaptırıyordum yola ıkarken 3 enjeksiyon yapıcaktı. pcr 4 kap testleri idrar kan prostata ultrason aklına gelebilecek her test yapıldı ve eswt de. ama tam iyileşme olmadı 1. enjeksiyondan sonra sonuç çıkmayınca 2. ve 3. ye gerek yok senin tedavin bitti dedi. benim hatırladığım ama ben iyileşemedim ki ne olacak dedim kafana takma dedi. bu son işlemde ağrıları belli bir süre azaltan bişey keşfetmiş oldum oda eswt idi bende çok işe yaradı. çözüm bence bu şekilde olabilir. bu hastalık psikolojik değil kim söylüyorsa ben o doktora gitmem.
ben belsoğukluyla bu hale geldim. bir çözüm arıyorum 12 yıldır. sadece ağrılarımı yönetmeye çalışıyorum. bazen akut ağrılar başlıyornasıl dindireceğimi bilemiyorum kendi kendime kas gevşeti iğne bile yapmak zorunda kalıyorum. şuan yurt dışındayım. doktora gidemiyorum çünkü evliyim eşim 8 yıldır bilmiyor nasıl açıklayacaksınız ki cinsel hastalık sonucu ömür boyu bu hastalığı çekeceğidenmi bahsedeyim o yuzden takviyelerimi bile arabaya koyorum saklıyorum orada kullanıyorum işte bu kadar boktan bir hastalığımız var. benim eşim bilseydi eve ESWT cihazı şimdiye almıştım :) 1000- 1500 usd civarı birşey alsak cihazı bu ne diycek anlat anlata bilirsen : ) birgün kurtulursam herkese yardımcı olcağım ama kurtulamıyoruz. herzaman sıkıntı dostum.
Sefil

Mesaj gönderen Sefil »

12 yildir basladigi gibi mi kaldi yoksa artti mi azaldi mi allah sabir versin hepimize
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

kevin34 yazdı:enson doktor olarak adnan arıcan a gittim sene 2015 de 6000 - 7000 tl para harcadım çok ümit verdi iyileştireceği konusunda belkide öyle piskoloji olması lazımdı hastaya ama kafaya koymuştum enjeksiyonda yaptırıyordum yola ıkarken 3 enjeksiyon yapıcaktı. pcr 4 kap testleri idrar kan prostata ultrason aklına gelebilecek her test yapıldı ve eswt de. ama tam iyileşme olmadı 1. enjeksiyondan sonra sonuç çıkmayınca 2. ve 3. ye gerek yok senin tedavin bitti dedi. benim hatırladığım ama ben iyileşemedim ki ne olacak dedim kafana takma dedi. bu son işlemde ağrıları belli bir süre azaltan bişey keşfetmiş oldum oda eswt idi bende çok işe yaradı. çözüm bence bu şekilde olabilir. bu hastalık psikolojik değil kim söylüyorsa ben o doktora gitmem.
ben belsoğukluyla bu hale geldim. bir çözüm arıyorum 12 yıldır. sadece ağrılarımı yönetmeye çalışıyorum. bazen akut ağrılar başlıyornasıl dindireceğimi bilemiyorum kendi kendime kas gevşeti iğne bile yapmak zorunda kalıyorum. şuan yurt dışındayım. doktora gidemiyorum çünkü evliyim eşim 8 yıldır bilmiyor nasıl açıklayacaksınız ki cinsel hastalık sonucu ömür boyu bu hastalığı çekeceğidenmi bahsedeyim o yuzden takviyelerimi bile arabaya koyorum saklıyorum orada kullanıyorum işte bu kadar boktan bir hastalığımız var. benim eşim bilseydi eve ESWT cihazı şimdiye almıştım :) 1000- 1500 usd civarı birşey alsak cihazı bu ne diycek anlat anlata bilirsen : ) birgün kurtulursam herkese yardımcı olcağım ama kurtulamıyoruz. herzaman sıkıntı dostum.
Bende hiç ilişkide olmadı. Aslında eşine anlatabilirsin hastalığını neden kaptığını söylemeden ilişkisi olmayıpta olan çok bildiğim kişi var. Adnan hoca demek ki internette anlattığı gibi başarı olayı yüksek değil ama bu eswt düşünmüyor değilim. Yurt dışında tedavi etmiyorlar mı
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

asosyal yazdı:
kevin34 yazdı:enson doktor olarak adnan arıcan a gittim sene 2015 de 6000 - 7000 tl para harcadım çok ümit verdi iyileştireceği konusunda belkide öyle piskoloji olması lazımdı hastaya ama kafaya koymuştum enjeksiyonda yaptırıyordum yola ıkarken 3 enjeksiyon yapıcaktı. pcr 4 kap testleri idrar kan prostata ultrason aklına gelebilecek her test yapıldı ve eswt de. ama tam iyileşme olmadı 1. enjeksiyondan sonra sonuç çıkmayınca 2. ve 3. ye gerek yok senin tedavin bitti dedi. benim hatırladığım ama ben iyileşemedim ki ne olacak dedim kafana takma dedi. bu son işlemde ağrıları belli bir süre azaltan bişey keşfetmiş oldum oda eswt idi bende çok işe yaradı. çözüm bence bu şekilde olabilir. bu hastalık psikolojik değil kim söylüyorsa ben o doktora gitmem.
Bende hiç ilişkide olmadı. Aslında eşine anlatabilirsin hastalığını neden kaptığını söylemeden ilişkisi olmayıpta olan çok bildiğim kişi var. Adnan hoca demek ki internette anlattığı gibi başarı olayı yüksek değil ama bu eswt düşünmüyor değilim. Yurt dışında tedavi etmiyorlar mı
bende internette gördüm gittim bende başarısız oldu. ben eşime söylemedim böylede devam edecek. sen ilişkiden kapmadıysan daha şanslısın bence.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

kevin34 yazdı:
asosyal yazdı:
bende internette gördüm gittim bende başarısız oldu. ben eşime söylemedim böylede devam edecek. sen ilişkiden kapmadıysan daha şanslısın bence.
Tedavi sıkıntı bir ara çok iyi olmuştum ama geçen hafta hastanelik oldum :oops:
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

Adnan hoca da tırt bende net te görüp 2015 te gittim makattan ultrason ve idrara pcr yaptı sonuç nonbakteriyelsin dedi başta iyi ilgileniyo ama sen sonuç yok diyince ben sana iyileştiririm demedim ki deyip olayı kapatıyor bence eswt yi de yanlış yapıyor çünkü esvt sırasında ben hiç bişey hissetmiyordum bence dalgayı tam olarak prostata ulaştıramıyor biz 10 aydır zafer hocanın takibindeyim en son gidişimde ant vermiyecekti ben ısrar edince yazdı sonuç 3 ,4 gün önce nüks yaşadım sebebi de arkadaş ısrarıyla 2 bira içtim feleğim şaştı bir anda 10 ay önceye geri döndüm hemen bitteral kullanmaya başladım biraz rahatlattı o kadar yine yenildim yani zafer hocanın görevi bitti gibime geliyor bu saatten sonra yapacak bişeyi yok galiba birde şu muhsin hocaya gidelim bakalım o ne diecek sizin 12 yılınız benim 23 yılım gitti gençliğim gitti bakalım obir dünyada bunun mükafatı ne olacaak bu kadar kefareti niye ödedim orada bir muhatap bulursam soracam tabi Allahım beni hangi günahımdan dolayı bu kadar cezalandırdın diye
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

Kronik23 yazdı:Adnan hoca da tırt bende net te görüp 2015 te gittim makattan ultrason ve idrara pcr yaptı sonuç nonbakteriyelsin dedi başta iyi ilgileniyo ama sen sonuç yok diyince ben sana iyileştiririm demedim ki deyip olayı kapatıyor bence eswt yi de yanlış yapıyor çünkü esvt sırasında ben hiç bişey hissetmiyordum bence dalgayı tam olarak prostata ulaştıramıyor biz 10 aydır zafer hocanın takibindeyim en son gidişimde ant vermiyecekti ben ısrar edince yazdı sonuç 3 ,4 gün önce nüks yaşadım sebebi de arkadaş ısrarıyla 2 bira içtim feleğim şaştı bir anda 10 ay önceye geri döndüm hemen bitteral kullanmaya başladım biraz rahatlattı o kadar yine yenildim yani zafer hocanın görevi bitti gibime geliyor bu saatten sonra yapacak bişeyi yok galiba birde şu muhsin hocaya gidelim bakalım o ne diecek sizin 12 yılınız benim 23 yılım gitti gençliğim gitti bakalım obir dünyada bunun mükafatı ne olacaak bu kadar kefareti niye ödedim orada bir muhatap bulursam soracam tabi Allahım beni hangi günahımdan dolayı bu kadar cezalandırdın diye
Dediklerinize katılıyorum. size Adnan hocanın muamelesinin aynısını ben yaşadım ama eswt yi yanlış yapması halinde bile ben ondan fayda gördüm.
ben sırt üstü yatamıyordum ağrılarımdan o ağrıyı yok etmesede başka yerlere taşıdı galiba eswtden sonra sırt üstü yatabilmeye sevinir halde olduk. :D
benim 12 yıl sizin 23 yıl çok büyük süreler bunlar yazık oldu gençliğimize. ne diyeyim bende senin gibi düşünüyorum çok zaman bunalıma giriyoruz.
bira konusuna gelince ah bu arkadaş ısrarı yokmu aynısı bende oluyor. 2 bira içsem 2 gün sonra yerle bir oluyorum. bira şarap bizi mahvediyor.
60 lı yaşlarda bu prostatı kesip attıracağız. ömrümüz 60 dan sonra geri gelecek bizde dünya turlarına çıkıcaz rahat rahat gezicez. taşa başa yaşa da oturabileceğiz sınırsız bira içeceğiz falan yani bende böyle ümit ediyorum hayatı bu lanet prostatı komple kazıtıcam ozaman bu ağrılar gidecek inanıyorum buna.
kevin34

Mesaj gönderen kevin34 »

Sefil yazdı:12 yildir basladigi gibi mi kaldi yoksa artti mi azaldi mi allah sabir versin hepimize
saol dostum.başlangıçta çok ağırdı sonra vücut bu ağrılara katlanmayı öğreniyor. nasıl eller zamanla nasır tutar buda öyle baştaki gibi değil ama aynısının laciverti.