Kronik prostatit ve Candida belası

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
berkay

Re: Kronik prostatit ve Candida belası

Mesaj gönderen berkay »

ifsayok yazdı:
Ama sen benim yazdiklarimi hic okumamissin ki. Candida hurafe demedim, demem.

Tukuruk testi hurafedir. Ilk ortaya atan da amerikada multilevel marketingle besin destegi satan bir sirket. Tibbi testinizi olursunuz, candida etkense ona gore tedavinizi alirsiniz. Evde bardaga tukurdum, tukurugum batti bende candida var diyorsaniz hata yaparsiniz. Buna inanmayin diyorum.
Tamam hocam yanlış anlamışım seni, kusura bakma.

Zaten sırf tükürüğe bakarak candida var denmesini ben de desteklemiyorum. Mesela bende candida sorunu olduğunu tükürük testinden daha güçlü gösteren bir durum var: ağız yaraları! Çok uzun yıllardır aft sorunu yaşayan birisiyim. Neler ettiysem çare olmadı. Prostatit için candida diyetine başladım, bir baktım benim ağız yaraları bıçak gibi kesildi. Normalde ağzımda aynı anda 2-3 yarayla dolaşan ben, aft görmez oldum aylardır.

O yüzden geçmek bilmeyen aft sorunu olanlar lütfen bunun candida'dan kaynaklanabileceğini düşünsün, ve katı bir candida diyeti ile durumu test etsinler, nacizane tavsiyemdir.
Kronik23
Hastalık Başlangıç Yılı: 1996

Mesaj gönderen Kronik23 »

berkay yazdı:
ifsayok yazdı:
Ama sen benim yazdiklarimi hic okumamissin ki. Candida hurafe demedim, demem.

Tukuruk testi hurafedir. Ilk ortaya atan da amerikada multilevel marketingle besin destegi satan bir sirket. Tibbi testinizi olursunuz, candida etkense ona gore tedavinizi alirsiniz. Evde bardaga tukurdum, tukurugum batti bende candida var diyorsaniz hata yaparsiniz. Buna inanmayin diyorum.
Tamam hocam yanlış anlamışım seni, kusura bakma.

Zaten sırf tükürüğe bakarak candida var denmesini ben de desteklemiyorum. Mesela bende candida sorunu olduğunu tükürük testinden daha güçlü gösteren bir durum var: ağız yaraları! Çok uzun yıllardır aft sorunu yaşayan birisiyim. Neler ettiysem çare olmadı. Prostatit için candida diyetine başladım, bir baktım benim ağız yaraları bıçak gibi kesildi. Normalde ağzımda aynı anda 2-3 yarayla dolaşan ben, aft görmez oldum aylardır.

O yüzden geçmek bilmeyen aft sorunu olanlar lütfen bunun candida'dan kaynaklanabileceğini düşünsün, ve katı bir candida diyeti ile durumu test etsinler, nacizane tavsiyemdir.
kardeş ben sigarayı bıraktığım zaman sürekli ağzımda aft çıkıyor hemde bazen ikişer ikişer çıkıyordu ama tekrar sigaraya başladığımda nadiren çıkıyor bu candidadan olabilirni
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Benim sigara içtiğim dönemde de bıraktığım dönemde de hep aft sorunum vardı. O yüzden sendeki durumun sebebine yorum yapamıyorum dostum.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Ingilizce bilmeyenler icin TURK doktorlardan TURKCE candida ile ilgili oldukca aciklayici bir icerik:

http://www.goksinbalim.com.tr/makaleler ... sa-dost-mu

Ozellikle su kisimlarina dikkatinizi cekmek isterim.

"Sosyal ağlarda sağlıkla ilgili bilgi paylaşımı yapılan çok sayıda grup olduğunu biliyoruz. Buralardaki bazı paylaşımlarda ciddi bir bilgi kirliliği ve çıkar amaçlı yönlendirmelerin olduğunu ise hastalarımızın anlattıklarından öğrenmekteyiz. Her gün değişik kanallardan çok sayıdaki takipçimizden aldığımız mesajlarda bize sorulanlardan gördüğümüz kadarıyla kafaları en fazla karıştıran ve en fazla bilgi kirliliği olan konulardan bir tanesinin de “candidalar” hakkında olduğunu söyleyebiliriz. “Bağırsaklarımda candida mantarı üremiş”, “Bende candida var” veya “Candida diyeti yapıyorum” gibi cümleleri bu hastalarımızdan sıklıkla duymaktayız. “Candidanın tedavisi var mı?” sorusuyla da sıklıkla karşılaşıyoruz. “Candida olduğunuzu nereden biliyorsunuz?” diye sorduğumuzda:

“Tükürük testi yaptım, pozitif çıktı. Ayrıca canım çok tatlı yemek istiyor, ağız kokusu var, dilim beyaz, gazlıyım, başka sindirim sistemi şikayetlerim de var. Yaygın vücut ağrılarım ve halsizliğim de oluyor. Beyin bulanıklığı yaşıyorum. İnternetten okudum, candida’da bunlar olurmuş”"

Bazı takipçilerimizin ise kendilerine teşhis koymakla kalmayıp önerilen ağır tedavileri ve garip uygulamaları da kendi üzerlerinde denediklerini görmekteyiz."

Bu duruma dusmeyin, kendiniza tani koymayin. Candida'nin sorun olusturacak kadar urediginde, nasil teshis konmasi gerektigi de yazida aciklanmis. Bol hurafesiz gunler dilerim.
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

ifsayok yazdı:Ingilizce bilmeyenler icin TURK doktorlardan TURKCE candida ile ilgili oldukca aciklayici bir icerik:

http://www.goksinbalim.com.tr/makaleler ... sa-dost-mu

Ozellikle su kisimlarina dikkatinizi cekmek isterim.

"Sosyal ağlarda sağlıkla ilgili bilgi paylaşımı yapılan çok sayıda grup olduğunu biliyoruz. Buralardaki bazı paylaşımlarda ciddi bir bilgi kirliliği ve çıkar amaçlı yönlendirmelerin olduğunu ise hastalarımızın anlattıklarından öğrenmekteyiz. Her gün değişik kanallardan çok sayıdaki takipçimizden aldığımız mesajlarda bize sorulanlardan gördüğümüz kadarıyla kafaları en fazla karıştıran ve en fazla bilgi kirliliği olan konulardan bir tanesinin de “candidalar” hakkında olduğunu söyleyebiliriz. “Bağırsaklarımda candida mantarı üremiş”, “Bende candida var” veya “Candida diyeti yapıyorum” gibi cümleleri bu hastalarımızdan sıklıkla duymaktayız. “Candidanın tedavisi var mı?” sorusuyla da sıklıkla karşılaşıyoruz. “Candida olduğunuzu nereden biliyorsunuz?” diye sorduğumuzda:

“Tükürük testi yaptım, pozitif çıktı. Ayrıca canım çok tatlı yemek istiyor, ağız kokusu var, dilim beyaz, gazlıyım, başka sindirim sistemi şikayetlerim de var. Yaygın vücut ağrılarım ve halsizliğim de oluyor. Beyin bulanıklığı yaşıyorum. İnternetten okudum, candida’da bunlar olurmuş”"

Bazı takipçilerimizin ise kendilerine teşhis koymakla kalmayıp önerilen ağır tedavileri ve garip uygulamaları da kendi üzerlerinde denediklerini görmekteyiz."

Bu duruma dusmeyin, kendiniza tani koymayin. Candida'nin sorun olusturacak kadar urediginde, nasil teshis konmasi gerektigi de yazida aciklanmis. Bol hurafesiz gunler dilerim.
Ayni icerikten: "" Kendinde candida olduğunu söyleyen hastalarımızın sıraladığı şikayetlere baktığımızda bu şikayetlerin sadece bir hastalığı işaret etmeyen, başka birçok hastalıkta da yaşanabilecek, nonspesifik şikayetler olduğunu görüyoruz. Bilimselliği kanıtlanmamış ve tanı koyma açısından yetersiz olan test yöntemlerine dayanarak her türlü şikayetin altında candida olduğunu söylemek hastaları büyük bir yanılgı içine sokarak teşhis ve tedavi konusunda yanlışa sürükleyebilmektedir. "
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sikinti su beyler, siz saniyorsunuz ki candida sadece hastalarda olur. Beyler candida hepimizde var olan ama enfeksiyon yapmayan, cunku probiyotik gidalarla aldigimiz yararli bakteriler tarafindan yenildigi icin sayisi hep dusuk kalan bir bakteri, antibiyotik ya da sagliksiz beslenme yararli bakterileri yokettigi icin candida kendine zemin buluyor cogalmak icin. Yani o test bu test demeyin. Pcr ile dna arasan tabii ki bir cok bolgeden alinan ornekte candida cikar.
Onemli olan enfeksiyon yapmamasi

Arkadaslar, ureplazma dedigimiz canli kadin florasinin elemanlarindan. Yapmayin etmeyin, kendinizi harap etmeyin, sadece saglikli beslenin, bol su icin ve spor yapin. Duzenli uygulama ile candidayi olmasi gereken sayiya cekersiniz
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Tükürük testinin geçerliliği olan bir test olduğunu defalarca gözlemledim. 2 doktor çıkıp bilimsel değil yanlıştır dedi diye o uygulama çöpe gitmez. Ona bakarsınız kolestrol ilaçları olan statinler konusunda da tıp dünyası ikiye bölünmüş durumda, bazıları kullanmak elzem ömür uzatır diyor, bazıları da kolestrol bizim hücre zarlarımızda olması gereken molekül, hem o ilaçların yan etkileri çok kullanmayın diyor.

Beyler prostatit denen illet hepimizin hayatta dibi görmemize sebep oldu. Ama o dipten biraz başımı yukarı kaldırabildiğim zamanlar candidaya karşı verdiğim savaştan sonra başladı. Kalp sorunlarından, ağız yarası sorunlarından, kronik yorgunluğun önemli bir kısmından bu sayede kurtuldum. Herkes kendi tecrübe ettiği gerçeklerle yaşar.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Mrshadow yazdı:Sikinti su beyler, siz saniyorsunuz ki candida sadece hastalarda olur. Beyler candida hepimizde var olan ama enfeksiyon yapmayan, cunku probiyotik gidalarla aldigimiz yararli bakteriler tarafindan yenildigi icin sayisi hep dusuk kalan bir bakteri, antibiyotik ya da sagliksiz beslenme yararli bakterileri yokettigi icin candida kendine zemin buluyor cogalmak icin. Yani o test bu test demeyin. Pcr ile dna arasan tabii ki bir cok bolgeden alinan ornekte candida cikar.
Onemli olan enfeksiyon yapmamasi

Arkadaslar, ureplazma dedigimiz canli kadin florasinin elemanlarindan. Yapmayin etmeyin, kendinizi harap etmeyin, sadece saglikli beslenin, bol su icin ve spor yapin. Duzenli uygulama ile candidayi olmasi gereken sayiya cekersiniz
Yapmayın etmeyin yazmışsın şaşırdım bir an... Hocam ne yapıyoruz ki? Candidadan kurtulmak için penisin içine birtakım kimyasallar mı zerk ediyoruz? Böbrek ve karaciğeri çok yoran azoller, amfoterisin-b gibi antifungaller mi içiyoruz her gün?? Tam da senin dediğin gibi sadece sağlıklı besleniyoruz, iş gereği gün içinde zaten hareketliyiz ve bol su içiyoruz. Kendimizi harap ettiğimiz yok yani. Ekmek, makarna, pilav, pasta, baklava, çörek yemedik diye harap mı ettik kendimizi...

Bu arada neredeyse yıllardır candidayla mücadele eden insanlar bırak da onun normal flora elemanı olduğunu bilsin, İyice cahil zannettin bizi teessüf ederim:) Ama normal flora elemanı nasılsa kasmayın o kadar kendinizi diyorsan orada dur bence dostum. Bu mantıkla kadınlar candida vajiniti olduklarında nasıl olsa normal flora elemanı diye tedavi etmesinler o zaman. Vajinada form değiştirip çoğalınca sorun oluyor da bagırsakta olunca neden önemsiz...
Mrshadow

yapmayın etmeyin dediğim ne yapıp ne yapmadığınla ilgili değildi.
yok suya tükür inerse senindir, inmezse hiç senin olmamıştır gibi kuru gürültüye pabuç bırakmayın
adam gibi diyet bitti.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Sirf tukuruk testiyle bu is olur demedi ki kimse, sadece yol gostericilerden biri dedik. Farzet ki gecersiz bir test olsun, uyguladigin diyetin vucudunda meydana getirdigi olaganustu gelismeler bile candidanin varligina işaret ediyor zaten.
Mrshadow

berkay yazdı:Sirf tukuruk testiyle bu is olur demedi ki kimse, sadece yol gostericilerden biri dedik. Farzet ki gecersiz bir test olsun, uyguladigin diyetin vucudunda meydana getirdigi olaganustu gelismeler bile candidanin varligina işaret ediyor zaten.
hocam niye bu kadar gerginsin?
kimse sana itiraz etmiyor, burası bir forum evet ama tartışma platformu değil.herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor bildiği kadarıyla.
sana muhalefet etmek aklımın ucundan geçmez
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Gergin oldugumu da kim soyledi? Senin hurafe gordugune ben mantikli diyorum hepsi bu, kavga mi ediyoruz simdi? Burasi forum, yani bilgi paylasirsin, tartisirsin, bazi onerileri kabul edersin, bazilarini etmessin
ifsayok

Mesaj gönderen ifsayok »

berkay yazdı:Tükürük testinin geçerliliği olan bir test olduğunu defalarca gözlemledim. 2 doktor çıkıp bilimsel değil yanlıştır dedi diye o uygulama çöpe gitmez. Ona bakarsınız kolestrol ilaçları olan statinler konusunda da tıp dünyası ikiye bölünmüş durumda, bazıları kullanmak elzem ömür uzatır diyor, bazıları da kolestrol bizim hücre zarlarımızda olması gereken molekül, hem o ilaçların yan etkileri çok kullanmayın diyor.

Beyler prostatit denen illet hepimizin hayatta dibi görmemize sebep oldu. Ama o dipten biraz başımı yukarı kaldırabildiğim zamanlar candidaya karşı verdiğim savaştan sonra başladı. Kalp sorunlarından, ağız yarası sorunlarından, kronik yorgunluğun önemli bir kısmından bu sayede kurtuldum. Herkes kendi tecrübe ettiği gerçeklerle yaşar.
Kandida diyeti dedigin sey bir cesit ketonojik diyet. Sekerden vb kacindigin icin zaten sagliginin iyiye gitmesi normal. 2 doktor bilimsel degil diyor ama bilimseldir diyen doktor dayisi SIFIR.

Iyiye gidiyorsan sorun yok, ha kandida vardi temizliyorum diye inanmissin ha baska bisey.

AMA TUKURUK TESTI HURAFEDIR. BU FORUMDA GORUP YAPIP KENDINE TESHIS KOYMAYA KIMSE KALKISMASIN.
Ya da kalkissin ya banane. Ben ustume duseni yaptim.
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kaan2 »

Arkadaşlar Dilim Bembeyaz Tükürük Testini Yaptım Rakı Gibi Dibe Vurdu Hep Saçaklı Şekilde Belkide Prostatit Değilim Sizce ?
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Kaan2 yazdı:Arkadaşlar Dilim Bembeyaz Tükürük Testini Yaptım Rakı Gibi Dibe Vurdu Hep Saçaklı Şekilde Belkide Prostatit Değilim Sizce ?
Hocam hem candida hem prostatit olan çok insan var. dilindeki beyazlıklar candidayı doğruluyor ama
Allah büyük.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kaan2 yazdı:Arkadaşlar Dilim Bembeyaz Tükürük Testini Yaptım Rakı Gibi Dibe Vurdu Hep Saçaklı Şekilde Belkide Prostatit Değilim Sizce ?
O beyazlık bende de var özellikle hastalık atağa geçtiğinde başlıyor için yanıyorsa diline vurmuş gibi ama bende mide bulantısı yapıyor bu hastalık endoskopi yaptırdım gastrit ten başka bir şey çıkmıyor antibiyotik kullanınca ne ağrı ne bulantı kaliyor 12 yıldır var bende bu illet 2 sene kurtulmuştum ama ne hikmetse birden tekrar ortaya çıktı halsizlik ıstahsizlik ne ararsan yapıyor bu illet
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kaan2 »

Sürekli idrar Hissi varmı sende
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Idrar hissi yok kardeşim bende onları duzelttim. Bende halsizlik, uykusuzluk, ağrı ve bulanti yapiyor