Kurkumin takviyesi

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Mrshadow

Kurkumin takviyesi

Mesaj gönderen Mrshadow »

arkadaşlar,
zerdeçal'ın etken maddelerinden biri olan kurkuminin ciddi anti-enflamatuar olduğunu okudum.
Kullanan oldu mu? yangıları giderebilir, hakkında sayısız klinik çalışma var.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Kurkumin takviyesi

Mesaj gönderen Icedive26 »

Ben hapını kullanmadım. Ağrı şikayetim yok. Ama bağışıklık için aktardan tozunu alıp çay yapıp içmiştim.
Yarım limon sık bir çay kaşığı zerdeçal kaşık ucu zencefil toz ve kaşık ucu karabiber ekle. Soğuyunca hepsini iç. Bal da koyabilirsin az biraz.
Karabiber etkin madde kurkumin in daha iyi emilimi için.

Hap alacaksan da karabiber ile birlikte olanı al. Romatoloji hastaları da etkin kullanıyor.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

5-6 ay denedim hatta daha etkili olması için tepeleme bir çay kaşıgı zerdeçal bir o kadar zencefil ve bir çimdik karabiberle 10 dk kaynattım sonuç sıfır.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Olabilir. Herkes farklı. Arkadaş denemeden bilemez. Bir de emilim tozda çok düşük olabiliyor. Bunun için hapları daha etkin olabilir.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
osmankul

zaten zencefil ve karabiber ekleyip 10 dk kaynatmam emilimi artırmak için. Geçmişte karaciğer yağlanması içinde 2-3 yıl kullanmıştım tabi o zamanlarda zencefil karabiber ekleyip kaynatmıyordum direkt kaynar suya ekleyip çay gibi kullanmıştım o zamanda karaciğer için bir sonuç alamamıştım. Zaten daha iyi sonuç almak için zerdeçal ve karabiberle kızgın yağda uzun süre tutmak gerekiyor diye biliyorum çünkü kurkumin yağda çözünüyor. Zaten kurkumin CRP değerlerini etkilese bile prostat iltihabı CRP yi ne kadar etkiliyorki ? Antibiyotikler bile prostatta yeterli etkinliği gösteremezken kurkumin napsın. Kurkumin prostat iltihabında ancak gıda takfiyesi olarak alabiliriz bence. Prof.Dr.Erdem YEŞİLADA nın yazısından bir alıntı << Bilindiği gibi zerdeçal içerisindeki kurkuminoitlerin uygulanmasındaki en önemli sorun vücuttan emilimi. Bu bakımdan yüksek miktarlarda verilmesi gerekiyor. Tabi kurkuminoit taşıyan kapsüller bulunamıyorsa benim önerim mutlaka günde 15 gram zerdeçal kökü tozunun bal ile karıştırılarak yutulması şeklinde. Yapılan çalışmalar karabiber meyvelerinde bulunan piperin maddesinin kurkuminoitlerin emilimini artırabileceğini gösteriyor. Dolayısıyla zerdeçal tozu içerisine 1-2 gram kadar karabiber tozu eklenmesi yararlı olabilecektir. Bu şekilde uygulamanın sadece kalp ve damar hastalıkları bakımından değil, özellikle kanserlerin önlenmesi ve hatta tedavisinde belirgin bir yararı olduğu yapılan bilimsel çalışmalar ile ortaya konulmuş. >> Deneyen arkadaşlar sonuçları bizimlede paylaşsın.
Mrshadow

kurkumin esktratlarından bahsediyorum, kapsül olarak ( 60mg tabletler )
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Kurkimin en cok hindistanda tuketiliyor,okadar arastirdim hindistanda prostatit vakasi pek goremeidm internette,ki hic hijyen bir millet degil ve sapkinlik cok fazla buna ragmende prostatit olmuyorlar sanirim
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Kullaniyorum, mucize beklemeyin.
Cihat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Cihat »

Hindistan'da prostatit çok. Hatta birisi haber oldu süperbakteriyi yenen Hindistanlı diye. Tedavisini de anlatacam. Hala araştırıyorum. Türkiye de doktor dahil pek bilen yok. Eğer dedikleri doğru ise tedavi olamayan kimse kalmicak. Üretra , mesane vs bilmem ama o bakterisi olan herkesin bakterisi güdümlü füzeyle ateş edilmiş gibi bakterileri yok olacak.
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

Cihat yazdı:Hindistan'da prostatit çok. Hatta birisi haber oldu süperbakteriyi yenen Hindistanlı diye. Tedavisini de anlatacam. Hala araştırıyorum. Türkiye de doktor dahil pek bilen yok. Eğer dedikleri doğru ise tedavi olamayan kimse kalmicak. Üretra , mesane vs bilmem ama o bakterisi olan herkesin bakterisi güdümlü füzeyle ateş edilmiş gibi bakterileri yok olacak.
selam Cihat karedim
İNŞALLAH DİYORUM sizden sevindirici haberler bekliyoruz
kalın sağlıcakla
osmankul

Belkide ekstrakt formlarinin etkinligi fazla olsada prostattaki patojene ne yapabilir sorusu aklima geliyor. Antibiyotigin bile yanlis hatirlamiyorsam bazik formlari prostatta is goruyordu. Simdi bu kurkumin prostatta ise yarar mi calisma varmi bilmiyorum. Bende bir umit 10 dk kaynatmanin etkinligini 10 kat arttirdigini okudum bunun uzerine 30 dk zencefil ve karabiberle kaynatip etkinligini dahada arttigini dusunup 5-6 ay denedim ancak benim karaciger ya da safra kesesinden garip sinyaller alinca 1-2 ay icinde biraktim. Zerdecalin faydalari yazilip ciziliyor kansere iyi geldigi soyleniyor hatta mental sagliga iyi geldigi soylenmekte. Peki prostata iyi geliyor mu ?
Mrshadow

Kurkumin ekstrat olarak almalisiniz zerdecalden elde etmek icin karabiber ya da alkolle cozmek lazim. Yapabilecegimiz is degil. Mucize oldugu acik. Binlerce klinik calisma var. Antiviral, antifungal, antibakteriyel...
Ama nr olursa olsun harici takviye kullanirken 3 ayda bir hic olmazsa gidin karaciger ve bobrek enzimlerini olcturun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kurkumin antienflamatuar, antivirüs olarak takviye olarak kullanilabilir.
Fakat gunumuzde, farkli bakteriler icin farkli antibiyotikler kullanilirken ve prostat gibi antibiyotigin zor nüfuz ettigi bir organ varken,kurkuminin prostat içindeki bakteriyi yok edebilecegi biraz hayalcilik olur. Oyle olsaydi 1888 yilindan onceki tarihlerde avrupanin %25 i veremden yok olmustu. Allahtan Alman bakteriolog KOCH verem mikrobunu bulup aşi gelistirdi ve onun uzerine 1943 yillarinda Streptomiycin adli mucize antibiyotik kesfedilmiş insanlik verem illetinden ve ölmekten kurtulmuştur. Zerdecalin kanserli hucreleri iyilestirdigi onkologlar tarafindan dile getirilir ve hastalara kullandirilir.Fakat normal tedavilerine devam ettirilir. Prostatit hastaligi ,tamamen prostat icindeki patojenlerin duyarli oldugu antibiyotiklerle iyilestirebilir.
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen tattoosoul »

kadir yazdı:Kurkumin antienflamatuar, antivirüs olarak takviye olarak kullanilabilir.
Fakat gunumuzde, farkli bakteriler icin farkli antibiyotikler kullanilirken ve prostat gibi antibiyotigin zor nüfuz ettigi bir organ varken,kurkuminin prostat içindeki bakteriyi yok edebilecegi biraz hayalcilik olur. Oyle olsaydi 1888 yilindan onceki tarihlerde avrupanin %25 i veremden yok olmustu. Allahtan Alman bakteriolog KOCH verem mikrobunu bulup aşi gelistirdi ve onun uzerine 1943 yillarinda Streptomiycin adli mucize antibiyotik kesfedilmiş insanlik verem illetinden ve ölmekten kurtulmuştur. Zerdecalin kanserli hucreleri iyilestirdigi onkologlar tarafindan dile getirilir ve hastalara kullandirilir.Fakat normal tedavilerine devam ettirilir. Prostatit hastaligi ,tamamen prostat icindeki patojenlerin duyarli oldugu antibiyotiklerle iyilestirebilir.
Mesela ben.Uzuuun bir antibiyotik tedavisi ve lökosit takibi ve takviyelerle nüks etmezse iyileştim diyebilirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

tattoosoul yazdı:
kadir yazdı:Kurkumin antienflamatuar, antivirüs olarak takviye olarak kullanilabilir.
Mesela ben.Uzuuun bir antibiyotik tedavisi ve lökosit takibi ve takviyelerle nüks etmezse iyileştim diyebilirim.
Nüks etsede onemli degil.. baski altina alinan prostatitin, nüks tedavisi zor degil. Anlik bir tedaviyle bertaraf edebiliyorsunuz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
tattoosoul yazdı:
Nüks etsede onemli degil.. baski altina alinan prostatitin, nüks tedavisi zor degil. Anlik bir tedaviyle bertaraf edebiliyorsunuz.
Rahatlikla "Iyilestim" diyebilirsiniz.
Mrshadow

Kadir abi haklisin
Ben kesinlikle kurkumin tedavi eder demiyorum bakin
Bagisikliginizi kuvvetlendirir, anti enflamatuar ozelligi ile yangiyi azaltir ama tedavi farklidir ve bu forumda defalarca zikredilmistir
omambiyik981

Mesaj gönderen omambiyik981 »

hastalığımın hafiflediği dönemlerde düzenli zerdeçal, zencefil, karabiber kullanmıştım. şikayetlerin azalmasını da bunlara yormuştum. şimdi şikayetlerimin bir kısmı geri geldi. zerdeçalın toz ya da hap olarak kullanılmasına dair iki görüş var.
1) toz olanın daha iyi olduğunu belirten görüşe göre günlük 1 tatlı kaşığı zerdeçal, yarım çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığı zeytinyağının doğal yollarla (yemek, salata vs) alınmasının daha isabetli olduğu yönünde.
2) hap olanı için ise günlük 1000 mg'lık kapsülleri tavsiye etmekte ki bunlarında önemli çoğunluğu karabiber takviyeli oluyor. deneyelim. inşallah faydasını görürüz.
Mrshadow

omambiyik981 yazdı:hastalığımın hafiflediği dönemlerde düzenli zerdeçal, zencefil, karabiber kullanmıştım. şikayetlerin azalmasını da bunlara yormuştum. şimdi şikayetlerimin bir kısmı geri geldi. zerdeçalın toz ya da hap olarak kullanılmasına dair iki görüş var.
1) toz olanın daha iyi olduğunu belirten görüşe göre günlük 1 tatlı kaşığı zerdeçal, yarım çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığı zeytinyağının doğal yollarla (yemek, salata vs) alınmasının daha isabetli olduğu yönünde.
2) hap olanı için ise günlük 1000 mg'lık kapsülleri tavsiye etmekte ki bunlarında önemli çoğunluğu karabiber takviyeli oluyor. deneyelim. inşallah faydasını görürüz.
Ne oldu da nuks etti bir fikriniz var mi
omambiyik981

Mesaj gönderen omambiyik981 »

Mrshadow yazdı:
omambiyik981 yazdı:hastalığımın hafiflediği dönemlerde düzenli zerdeçal, zencefil, karabiber kullanmıştım. şikayetlerin azalmasını da bunlara yormuştum. şimdi şikayetlerimin bir kısmı geri geldi. zerdeçalın toz ya da hap olarak kullanılmasına dair iki görüş var.
Ne oldu da nuks etti bir fikriniz var mi
hiç bir fikrim yok. sizin bahsettiğiniz nüks etmeyi "biten ve yeniden ortaya çıkmış" olarak kabul ediyorum ama benim en başta ağrı olmak üzere şikayetlerim hiç bir zaman tam olarak kaybolmamıştı. sadece katlanılabilir / tolere edilebilir düzeylere gelmişti. üç doktora gittim. alakasız bir kaç antibiyotik kullandım onun dışında bir tedavi süreci de yaşamadım. en son gittiğim hüseyin hoca 0 lökositi görünce sana ilaç yazmıyorum önemli bir şey olmadığı sürece gelmene de gerek yok deyip gönderdi. peanase siparişim gelince bromelain ve polenle beraber 3 aylık bir kür uygulamayı düşünüyorum. o zamana kadar böyle doğal şeylerle yola devam..
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

Phytorelief-CC 12 Pastil
https://www.farmareyon.com/urun/phytore ... -alc390102

https://www.farmareyon.com/urun/prostaq ... -alc390126

Prostaquil ü üreten firmanın, curcumin pastili var boğaz agrisi için , kötü bir tadı var ve acı, demekki içinde karabiber var ve emilini artirmak içinmiş.

boğaz agrisi ve nezle baslanginca iyi idi.... ama prostata nufuz etmesinde sorun olabilir ama curcumin genel saglik için iyi