Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ist86

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen ist86 »

ege44 yazdı:Ya kardeşim herkesim dizleri agrıyor o kadar takma yani
:)))Takma yani tamam kardeşim takmam :))) Bunu nasıl yaklasim sevgili ege44 Bu forum birbirimize yardımci olmak tecrubelerimizi paylasmak icin var.Sevgili kardesim prostatit ve eklem ağrısı ile iliskili oldugunu soyleyen arkadaşlar olmuştu bende bir kaç gündür diz ve eklem ağrısı olustu aynı durumu yasayan paylasmak isteyen yada bilgisi olan varsa diye bilgilenmek amaciyla yazdim.Herkese acil şifalar...
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Antibiyotik yan etki olabilir,
Artrit olabilir
Ama buyuk ihtimal.yan etki, kinolon grubu kikirdak.dokuya zarar verir agri o yuzden
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

ist86 yazdı:
ege44 yazdı:Ya kardeşim herkesim dizleri agrıyor o kadar takma yani
:)))Takma yani tamam kardeşim takmam :))) Bunu nasıl yaklasim sevgili ege44 Bu forum birbirimize yardımci olmak tecrubelerimizi paylasmak icin var.Sevgili kardesim prostatit ve eklem ağrısı ile iliskili oldugunu soyleyen arkadaşlar olmuştu bende bir kaç gündür diz ve eklem ağrısı olustu aynı durumu yasayan paylasmak isteyen yada bilgisi olan varsa diye bilgilenmek amaciyla yazdim.Herkese acil şifalar...
Ege üniversitesinin kitabi Ege üniversitesi kronik prostat yazarsan çıkar orda yazıyor kas ve eklem agrıları görülebilir diye onlar normal kabul etmiş yani bende atrit yok mesela am eklem. Agrıları var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cucu3636 yazdı:
kadir yazdı:
cucu3636 yazdı:
Evet kadir abi. Tekrar bir nüks yaşıyorum şu anda. Bir hafta sonu alkolü fazla kaçırdım ve soğuk aldım. Tekrar başa döndük. Ama lokosit yükselmemiş abi zafer hocaya gittim. Ben anlamadım birşey
Zamaninda gitmissin kardesim. Tekrar duzelirsin.
abi kültür ve antibiogram yaptırmamı istemiyor zafer hoca sence yaptırmalı mıyım?
Her yapilan tahlil bir arastirmadir..heleki insan sagligi icin en onemli bilgi ve bulgu edinilecek en iyi yöntem kan, idrar ve uretral sivi orneklerinden yapilan tahliller altin niteligindedir bana gore.Falanca istemiyor diye bir sey yok. Imkaniniz dahilinde prostat sivisi lokosit olcumu, kültür ve antibiogram, pcr gibi tahlillerin degisik zamanlarda, degisik lablarda ve hastanelerde yaptirilmasi sizin menfaatinizedir.Orasi yapmiyorsa baska yerde yaptirabilirsiniz.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Mrshadow yazdı:
Eslow yazdı:Kadir abim ben ahçıyım aynı zamanda düğün kamaraları çekiyorum insalaarı rahatsız eden bu hastalıkta psikolojisi bozuk olan biri değilim.abicim senle sadece 2 dakika konuşmak istiyorum biliyorum çok rahatsız edenler olmuştur ben sizin yazılarınızı çok mantıklı buluyorum kadir abi lütfen kısa 0536 83336 74
birşeyi merak ettim.
ne kadar önce başladı şikayetleriniz ?
ne kadar mücadele ettiniz ve çıkan bakteri enterekok muydu*
Mrshodow kardeş ben eslow tel bozuldu şifre gitti bu isimle açtım
çıkan bakteri alfa hemolitik staphylococcus spp.
buna 30 ıesef damardan monodox tablet akabinde aldım
bakteri bitmedi sora 30 duptomisin (dupcşn)damardan 15 baktirim 15 çiflosin bakteri bitti
sonra 2 sonra koagülaz negatif streptococcus spp.çıktı
30 tanede targocid aldım 25 kutu farklı antibiyotik 2 yıldır çekiyorum bu tedavileri 8 ay içinde gördüm
Mrshadow

1453ali yazdı:
Mrshadow yazdı:
Eslow yazdı:Kadir abim ben ahçıyım aynı zamanda düğün kamaraları çekiyorum insalaarı rahatsız eden bu hastalıkta psikolojisi bozuk olan biri değilim.abicim senle sadece 2 dakika konuşmak istiyorum biliyorum çok rahatsız edenler olmuştur ben sizin yazılarınızı çok mantıklı buluyorum kadir abi lütfen kısa 0536 83336 74
birşeyi merak ettim.
ne kadar önce başladı şikayetleriniz ?
ne kadar mücadele ettiniz ve çıkan bakteri enterekok muydu*
Mrshodow kardeş ben eslow tel bozuldu şifre gitti bu isimle açtım
çıkan bakteri alfa hemolitik staphylococcus spp.
buna 30 ıesef damardan monodox tablet akabinde aldım
bakteri bitmedi sora 30 duptomisin (dupcşn)damardan 15 baktirim 15 çiflosin bakteri bitti
sonra 2 sonra koagülaz negatif streptococcus spp.çıktı
30 tanede targocid aldım 25 kutu farklı antibiyotik 2 yıldır çekiyorum bu tedavileri 8 ay içinde gördüm
abi bunları kullanırken genel sağlığından endişe etmedin mi?
böbrek ve karaciğer enzimlerini takip ediyor musun ne alemde diye?
bağırsakların ne durumda?
peki bu son çıkan gram negatid streptococcus spp. için antibiyogram yok mu elinde?
bu bakterileri nerede nasıl ürettiriyorsun? (hangi lab)

ve en önemlisi, şikayetlerin ne alemde?
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

mrshodow daha ne tahliller yaptırdım neler kullandım lokantacıyım ve kamera çankırı küçük 4 üroloji 1 enfeksiyoncu tanıştık lokantaya yemek falan işte anla kardeş benle çok ilgilendiler özelde no at kardeşim görüşelim belki formdaki arkadaşlara da yardımım dokunur sşzde bilgili bir insansınız neticede
Mrshadow

abi burda yazışmak şu açıdan olumlu oluyor
bakan insanlarda süreci takip edip bilgi sahibi oluyolar
merak ettiğim şey şudur
elinizde antibiyogram yok mu?
buna rağmen mi üreme oluyor tekrar.

karaciger ve böbrek fonksiyon testi yaptırdın mı
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

karaciger böbrek fonksiyonlarına baktırdım.sıkıntı yok
meni ve prostat sıvısı lokosit hepsi sıfır çıkıyor birkeresinde çıkmıştı enfeksiyoncunun yanına gittim sen elle bulaş yapmışsın dedi tekrar ver dedi ve tekrar verdim çıkmadı sonra 3 defa verdi çıkmadı ama makat sıkıntısı kaldı sürekli yer degiştiriyor bazen batma bazen dolgunluk yanma eskiden çok olurdu şimdi çok az ve nadir oluyor bazen rahatsız edici bir his veriyor anlatılmaz birşey cinsel ilişki çok iyi hatta çok yüksek önceden birbuçuk ay falan yüzde otuzlara düşmüştü 2 defa üst üste ilişki yaşarsam rahatsız oluyorum ama gğnde 1 defa olursa çok iyi geliyor hiç bir şeyim kalmıyor en çok soguk beni etkiliyor birde agır kaldırmak sirke limon acı baharat iyi gelmiyor kalçalarım çok soguk duruyodu şuan düzeldi ayak üşümem iyi durumda ne bilem bazen karamsar olmuyo degilim çok iyi bir tedavi yaptırdım orjinal arı sütü bile kullandım bütün takviyeleri Almanyadan prostagood propolis 8 şişe falan aldım promelian köyden sepet balı arkadaşlardan aldım ürolojinin önünde bazen bakıyorum hep dedeler var bir geç ben varım diye çok üzülüyorum taktiri ilahi ne diyelim çekilecek çilemiz varmış çekiyoz kardeş
Mrshadow

Hocam o kadar antb 'ten sonra makat ve bagirsaklardan sikinti olmasa sasirirdim. Probiyotik almaya devam et. Duzelir
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

samet yazdı:Teikoplanin var çok kuvvetli onuda az alıp bağışıklık kazandırmak flora bakterisi için de uzun alıp risk almak istemiyorum.o benim olurda enterecoc gecmediyse ondada son carelerimden. Antibiyogram tedavi alternatiflerim cok az. Olanları cok dikkatli kullanmam lazım. Yukarıda yazdım trmad/sulfamet -rifampisinde varmı acaba
ben 30 tane teykopilanin aldım damardan
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

mrshadow makatsal sıkıntılar bu kadar serum ve antibiyotiklerden öncede vardı hemde çok fazla ve bir çok agrı boşalınca kuyruk sokumu agrısı meninin dışarı çıkamaması gibi birçok şikayetler hepsi bunlarla geçti kadir abinin dedigi gibi bu hastalık uzun tedavi gerektiren bir hastalık (yalnız ben bu hastalıkta şunu ögrendim serum tedavisi veya oral yoldan tablet alındıgı zaman mutlaka prostat mesajı koşu ve sıcak su ) serumdan hemen sonra uygulanmalıki oraya ulaşsın ben bunu geç ögrendim ama azda olsa msj yaptırdım ....saygılarım...
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Antibiyotik kullanırken kefir içebilirmiyim.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

dr"un söylediği şu antibiyotik alırken süt ve süt ürünleri (yoğurt)gibi şeyler alma antibiyotiğin etkisi azaltır dedi.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

1453ali yazdı:dr"un söylediği şu antibiyotik alırken süt ve süt ürünleri (yoğurt)gibi şeyler alma antibiyotiğin etkisi azaltır dedi.
İğne antibiyotikte sanırım kefir içilebilir.ne dersin kadir abi.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Kadir abi bendeki bakterinin senin dediğin gibi miyoplazma ve üroplazma olma şansı çok yüksek.kullandığım iğne ve tabletler bu bakteri için uygunmudur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:Kadir abi bendeki bakterinin senin dediğin gibi miyoplazma ve üroplazma olma şansı çok yüksek.kullandığım iğne ve tabletler bu bakteri için uygunmudur.
Tetradox uygundur ibrahim tabi varsa o patojenler iki kutu icmen gerekir.
nolucam
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen nolucam »

1453ali yazdı:mrshadow makatsal sıkıntılar bu kadar serum ve antibiyotiklerden öncede vardı hemde çok fazla ve bir çok agrı boşalınca kuyruk sokumu agrısı meninin dışarı çıkamaması gibi birçok şikayetler hepsi bunlarla geçti kadir abinin dedigi gibi bu hastalık uzun tedavi gerektiren bir hastalık (yalnız ben bu hastalıkta şunu ögrendim serum tedavisi veya oral yoldan tablet alındıgı zaman mutlaka prostat mesajı koşu ve sıcak su ) serumdan hemen sonra uygulanmalıki oraya ulaşsın ben bunu geç ögrendim ama azda olsa msj yaptırdım ....saygılarım...
Ali abi kültürü hangi labaratuvarda yaptırdın? Kültürlerin hepsi prostat sıvısından mı yapıldı? Örnekler swapa yani pamuklu çubuğamı alınıyordu ayriyeten abi şu an her hangi bir patojen mevcut mu
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

prostat sıvısı,semen,idrar hiç birininde şuan bakteri çıkmıyor iki bakteri vardı tedaviyle bitti (serum tedavisi oral tablet)
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

1453ali yazdı:prostat sıvısı,semen,idrar hiç birininde şuan bakteri çıkmıyor iki bakteri vardı tedaviyle bitti (serum tedavisi oral tablet)
Hocam tedavi sürecinde neleri kullandın ?
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Hepsi 1453 de yazıyo
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Bende 3aydır bu sıkıntıyı çekiyorum Eskişehir acıbadem Hüseyin hocaya muane oldum idrarda lökosit 2 ve3 çıktı prostat masajından sıvısından cama aldı birde penise harbi gibi bileyle aldı ayın 14 de çıkaçak sonuçlar bana biteral 500 mg verdi bitir gel sonuçlara göre tedaviye başlayalım dedi
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Arkadaşlar bende penis çok soguk anlayamıyorum niye oluyor sertleşme problemi çok az var geri kalan semptom ları yaşıyorum sık idrar testis agrısı bel agrısı bacak agrısı ve cinsel isteksizlik birde testislerin düzeni bozuldu çok sarkıklardı şu ara biraz düzeldi ama eskisi gibi degil
huseyin252

Tecrübeli ve tedavi olan orkadaşlar bana yardımcı olun takviyeler ve tedavi konusunda nasıl bir yol izleyecegim
huseyin252

İnşallah en kısa zamanda hepimiz iyileşiriz