Hüseyin Seçgin muayene günlüğü (bilgilendirme içerir)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
bickindelikanli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Hüseyin Seçgin muayene günlüğü (bilgilendirme içerir)

Mesaj gönderen bickindelikanli »

merhaba arkadaşlar, abiler, genç kardeşlerim. konuyu uzatmadan hastalığımın özetini geçicem ve hüseyin hoca ile muayene ile detayları vericem.

öncelik olarak geçmişte aktif bir cinsel yaşantım vardı ve korunmasız ilişkilerim oldu. sonuç olarak iki üç yılda bir bel soğukluğu teşhisleri ile klasik antibiyotik ile tedavi gördüm. en son bel soğukluğu tedavisinde sol kasığımda ve penisimde ağrı oluştu, akıntı geçti ama ağrı kalıcı kaldı. bu ağrıyla birlikte yanma ve bacak ağrıları felan devam etti. bir çok devlet hastanesindeki doktorlara gittim. baktım ki suratına bakmadan antibiyotik yazıp gönderiyorlar ve birşey değişmiyor, en son doktor 40 günlük bactrim yazdı ve kullandıktan sonuç olumsuzdu. sonra devlet hastanelerinden umudumu kestim. o ara internetten prostatit diye bir hastalık öğrendim. buraya üye oldum. o ara patronun sürekli hastaneye gidip antibiyotik aldığımı farketmiştim. derdimi anlattım, çünkü gereksiz antibiyotiklerden dolayı zombi gibiydim, her yerim ağrıyordu. patronum sitem etti bana, yakın arkadaşı hacettepede doçent operatör ürologtu. hemen aradı ertesi gün yanına gittim. hiç muayene etmeden 6 haftalık tavanic verdim. 6 haftadan sonra bacak ağrıları ve yanma azaldı ama ağrı bitmedi. sonra bana ali ergene gitmemi söyledi o doktor. baktım bu iş böylede olmuyor hüseyin hocaya gitmeye karar verdim. hüseyin hocaya gidene kadar yanma, az olsada batma, bacak ağrıları gitti sadece sol kasık bölgesi ve peniste tok bir ağrı kaldı. hüseyin hocaya gidip muayene adımlarını aşağıda listeliyorum;

1- randevu alıyorsunuz, cumartesi günleride çalışıyor. bir hafta öncesinden belli oluyor bu. acıbademin mobil aplikasyonunu indirip üye olup görebilirsiniz, randevuda alabilirsiniz. muayene ücreti 140 tl.
2- muayene girip derdinizi anlatıyorsunuz, tüm detayları anlatmak önemli. sonra fiziksel muayene geçiyor
3- kendi odasında ultrason aleti var, detaylı olarak böbreklerinizde dahil, testis, prostat bölgesine bakıyor. sonra rektal tuşe muayesini yapıyor tahliller için gerekli olan sıvıyı alıyor.
4- değerlendirme yapıp prostat sıvısı ve idrar sıvının mikroskopik (lökosit sayısı) incelemeye göre tekrar konuşuyorsunuz. bu arada kültür, pcr vb. isteyebilir. bunları aşağıda detaylı anlatıcam.
5- duruma göre tedaviye göre reçete yazabiliyor, uzaktan geldiyseniz kartvizini verip telefondan iletişime geçmenizi istiyor. bazen kültür pcr sonuçlarını beklemek istebiliyor.
6- laba gidip numuneleri veriyorsunuz. prostat ve idrar sıvısı mikroskopik inceleme ve kültürler 34 tl tutuyor. eğer chlamydia trachomatis pcr, ureaplasma/mycoplasma kültürü isterseniz 500 tl fiyatı var. sonra size bir sonuç defteri verip işleminiz bitiyor. bu defter yerine acıbademin mobil aplikasyonundan takip edebilirsiniz.

hüseyin hoca kafasına göre ilaç yazmıyor. eğer lökosit yok ve üreme olmadıysa evicap-forty e vitamini öneriyor. varsa ona göre tedaviye başlıyorsunuz.

benim olayıma gelirsek, ilk muayene detayım aşağıdaki resimde görebilirsiniz;

https://i.hizliresim.com/16ME7p.jpg
https://i.hizliresim.com/Ll1DGG.jpg
https://i.hizliresim.com/r5Z1yN.jpg

ilk muayene bişey çıkmadığı için reçete yazılmadı, evicapforty kullandım. 3 ay sonra bir kaç ilişkim oldu, korundum ama korunmasız ilişkim oldu mu hatırlamıyorum açıkcası. sonra tekrar hüseyin hocaya gittim. akıntı, azda olsa batma ve yanma şikayetlerim vardı. bu muayene ilgili detayları aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/Ll1DXo.jpg
https://i.hizliresim.com/r5Z1am.jpg
https://i.hizliresim.com/P1PDA5.jpg

muayene ederken penisteki akıntı izine, akıntıya baktı. trich ile başlayan bir bakteriden şüphelendiğini söyledi. sanırım trichomonas bakterisinden bahsetti sonra tahlilleri istedi ama hastalık olduğu kesin olduğu içinde direk tedaviye başladı, azitro ile biteral verdi. ilaçlar bittikten sonra telefonla görüşücez, kontrole gidicem. antibiyotiklerin etki edip akıntının biticeğini söyledi ama direnç kazanmışlarsa başka bir tedavi yapıcaz dedi. prostat sıvısında lökosit 10-12 çıktı, öncesinde 2-3’di. kültür sonuçları 3-4 güne çıkıcak. çıktığında sonuç fotoğrafını güncellicem.

bu yazıyı hüseyin hocaya gitmek isteyenlere yok göstermek adına yazdım. muayenelerimi sürekli olarak güncelleyeceğim. kalın sağlıcakla.

edit: telefondan yazdığım için devrik cümleler olabilir, bilgisayara geçtiğimde düzelticem bu durumu
msrcmm

Re: Hüseyin Seçgin muayene günlüğü (bilgilendirme içerir)

Mesaj gönderen msrcmm »

Güzel bir yazı olmuş. Umarım ben de bir gün gidebilirim Hüseyin hocaya.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Geçmiş olsun kardeşim. Nasıl hissediyorsun kendini
bickindelikanli

asosyal yazdı:Geçmiş olsun kardeşim. Nasıl hissediyorsun kendini
akıntının olduğu zaman idrara çıktığımda çok hafif bir yanma oluyor ama çoğu zaman yanma yok. idrar bittikten sonra yanma ağrısı 1-2 dakika oluyor. batma çok nadir oluyor, olduğunda akıntının olduğunu anlıyorum. kasık ve penis ağrısı stabil, hafif ama ben burdayım kıvamında.

ama genel olarak soruyorsan gayet iyiyim. hiçbişey olmamış gibi hayatıma devam ediyorum :)
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Ya sn akli basinda adamsin hala nasil korunmasiz iliskilerin oldu anlamiyorum
bickindelikanli

Mrshadow yazdı:Ya sn akli basinda adamsin hala nasil korunmasiz iliskilerin oldu anlamiyorum
emin değilim o konuda. bir gün alkolu fazla kaçırdım, o an korundum mu tam hatırlamıyorum. bilinçli yapılan bir eylem değildi.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

bickindelikanli yazdı:
akıntının olduğu zaman idrara çıktığımda çok hafif bir yanma oluyor ama çoğu zaman yanma yok. idrar bittikten sonra yanma ağrısı 1-2 dakika oluyor. batma çok nadir oluyor, olduğunda akıntının olduğunu anlıyorum. kasık ve penis ağrısı stabil, hafif ama ben burdayım kıvamında.

ama genel olarak soruyorsan gayet iyiyim. hiçbişey olmamış gibi hayatıma devam ediyorum :)
Benim pelvik ağrılarım var işemede yanma yok.
bickindelikanli

asosyal yazdı:
bickindelikanli yazdı:

Benim pelvik ağrılarım var işemede yanma yok.
benim sol kasık ağrım oluyor. bazen o ağrı birden peniste oluyor, sol kasıktaki ağrı çok hafifliyor. hüseyin hoca sol testisin boşalmamasıda o ağrıyı yapabilir belki dedi ama benim testislerde ağrı hiç yok
tknhkn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen tknhkn »

Kardeş geçmiş olsun çok bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkür ederim.Hele benim gibi Hüseyin hocaya girmeyi düşünen biri için