Bu hastalıktan kurtulan yokmu ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Aslivorno
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Bu hastalıktan kurtulan yokmu ?

Mesaj gönderen Aslivorno »

Kc34 yazdı:Eger cinsel iliski sonrasi hastalik basladiysa bence pcr mantikli onun disinda cikanlar hep flora bakterileri. Yalniz flora bakterileride enfeksiyon sebebidir ancak hakikaten enfeksiyona sebep olan onlar mi yoksa farkli bir etken prostatin derinliklerinde mi sakli tamamen muamma. Ayrica bunh defalarca soyledim tek bir etkenden prostatit olmaz. Cunku kimsenin prostati veya diger organlari steril degil. Yani isin ozeti bir sekilde bir etken yakalandiginda iste sebebi budur demeyin. Bu yuzden ben ampirik tedaviden yanayim. Dip not: iyilestim demeniz icin bir kac sene bu hastaligin nuks etmemesi lazim..
Ben bel soguklugundan sonra yakalandım.Bir iyilessek sonra nüks olayini dusunecegim de iste hala daha adam akilli tam bir tedaviye baslayamadik.
dennismarmaris
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen dennismarmaris »

orhan yazdı:
dennismarmaris yazdı:Doktora viber programından rusca bilen biri ile ulasiniz
Doktor sadece ukraynaca ve rusça bilmektedir
Üniversitede de hoca olduğunu öğrendim.
Mesajla ulaşmak en iyi yol
Herkese şifa dilerim
SELAM DEĞRLİ KARDEŞİM ÖNCELİKLE İYLEŞMENE ÇOK SEVİNDİM
paylaşımlarınızı okuyunca inanın bir nebzede olsa yüreğimize su serptin moral olarak yüzde eli rahatladık diyebilirim
sizden ricam bu hastalık bu doktorun kontrolünde yüzde yüz iyleşme oluyormu her hastada başarı oranı nedir çünkü bu hastalıktan çeken bu insanlar belki arabasını evini satıp yada gözden çıkarıp gitmeyi isteyeceklardir buna bende dahilim

genelde bu tarz hastalıklarda geliştirilmiş tetavi yöntemleri yapılan seminerle dünyaya yayalır her doktor kendi geliştirmiş olduğu tedavi yöntemini diğer meslektaşlarıyla paylaşırlar yada dünyaya yayarlar bu doktorun bu tedavi yöntemini bilen başka ülke yada kanıtlanmış bir yayın makale gibi ispatlanmış bir şey varmı
birde bu tedavi hastanedemi yapılıyor orda 1 ay kalmak gerekiyormu
bu konuda bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız yardımcı olursanız size ne kadar teşekkür etsek azdır
sevgiyle kalın sağlıkla kalın
selamlar
Hocam teşekkür ederim. Herkesin sorunu farklı ama 1 ay ilaç bitiminden sonra kontrol için yeterli olabilir.kronik prostatitle ilgili bakteriyel veya mikrobik hastalıkları ukraynada ve rusyada iyilestiriyorlar.benim için kışları çekilmez bir haldeydi 3 farklı doktora gittim bunun tedavisi yok bununla yaşayacaksın dediler sıcak tut dediler.2 aydan beri iyiyim özellikle buraya yazmak için lodos ve poyrazı bekledim nüksederse yazmayacaktım.kimseyi boşu boşuna heveslendirmek istemem.ama turkiyede bi suru masraf ediyoruz.ukraynaya Tc ile giriş var.doktor ve ilaç masraflarım 780 800 civarı idi.turkiyede bunu kat ve kat harcadım. Burada beni arayan arkadaşlara dediğim gibi çekiç tedavisi uygulanıyor turkiyede.yurtdisinda ise direk balyoz tedavisi en yuksek dozda başlıyor tedavi.
Hiç bir doktor %100 garanti veremez.ilaclari dediği rejimde kullanmak gerekli.en iyisi oraya gezmek isteyen arkadaşlarımızdan birisi giderse ondan haber beklemek diye düşünüyorum.kimse hiçbirşeyini satmaması adına :(
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Hocam aslinda gordugun tedavi bizimkilerden cok farkli degil ama dedigin gibi dogrudan avelox ile baslanmis. Yani dusmana top tufek dalmis. Belki bir kursun da yeterdi. Florayi dusunmek lazim ins nuksetmez daim olsun sagligin
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Bakin arkadaslar tedaviye cekic ile degil balyozla girmek lazim deyimi cok yanlis vakit bulurda ozellikle ust jenerasyon antibiyotiklerin prospektusunu acip okursaniz uzun sureli kullanimlarda super enfeksiyona sebep olur yazar. Ben bu forumda invanz tedavisi alipta daha kotu olan insanlari biliyorum hicbiri gelip yazmadi hicbirsey. Ukraynadaki doktor olmasi gereken tedaviyi uygulamis. Demekki bu ilaclara hassasti etken. Tam ters durumda olabilirdi. En az bir sene takipte kalmak lazim. Burda iki kutu antibiyotik alip kurtulamiyorum diyip pes eden insanlar var. Bu hastalik emek para ve sabir istiyor maalesef. Gitmek istiyen olursada ukraynaya oyle pahali bir ulke degil turkiyeden ucuz ev araba vs satmaya gerek yok. Merak eden arkadaslar olursa gitsin derim. Orda yasayan cok turk var illaki size yardim eden birileri cikar.
dennismarmaris
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen dennismarmaris »

Kc34 yazdı:Bakin arkadaslar tedaviye cekic ile degil balyozla girmek lazim deyimi cok yanlis vakit bulurda ozellikle ust jenerasyon antibiyotiklerin prospektusunu acip okursaniz uzun sureli kullanimlarda super enfeksiyona sebep olur yazar. Ben bu forumda invanz tedavisi alipta daha kotu olan insanlari biliyorum hicbiri gelip yazmadi hicbirsey. Ukraynadaki doktor olmasi gereken tedaviyi uygulamis. Demekki bu ilaclara hassasti etken. Tam ters durumda olabilirdi. En az bir sene takipte kalmak lazim. Burda iki kutu antibiyotik alip kurtulamiyorum diyip pes eden insanlar var. Bu hastalik emek para ve sabir istiyor maalesef. Gitmek istiyen olursada ukraynaya oyle pahali bir ulke degil turkiyeden ucuz ev araba vs satmaya gerek yok. Merak eden arkadaslar olursa gitsin derim. Orda yasayan cok turk var illaki size yardim eden birileri cikar.
Bu deyimi almanyadaki 40 yıllık emekli profesör abim kullandı kendisi hem üroloji ve hem tramvatolog ve almanyada üniversitelerde derse giriyor.ben onun yalancısıyım.Almanyaya neden gitmedin derseniz sartlar müsait deildi.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

dennismarmaris yazdı:
Kc34 yazdı:Bakin arkadaslar tedaviye cekic ile degil balyozla girmek lazim deyimi cok yanlis vakit bulurda ozellikle ust jenerasyon antibiyotiklerin prospektusunu acip okursaniz uzun sureli kullanimlarda super enfeksiyona sebep olur yazar. Ben bu forumda invanz tedavisi alipta daha kotu olan insanlari biliyorum hicbiri gelip yazmadi hicbirsey. Ukraynadaki doktor olmasi gereken tedaviyi uygulamis. Demekki bu ilaclara hassasti etken. Tam ters durumda olabilirdi. En az bir sene takipte kalmak lazim. Burda iki kutu antibiyotik alip kurtulamiyorum diyip pes eden insanlar var. Bu hastalik emek para ve sabir istiyor maalesef. Gitmek istiyen olursada ukraynaya oyle pahali bir ulke degil turkiyeden ucuz ev araba vs satmaya gerek yok. Merak eden arkadaslar olursa gitsin derim. Orda yasayan cok turk var illaki size yardim eden birileri cikar.
Bu deyimi almanyadaki 40 yıllık emekli profesör abim kullandı kendisi hem üroloji ve hem tramvatolog ve almanyada üniversitelerde derse giriyor.ben onun yalancısıyım.Almanyaya neden gitmedin derseniz sartlar müsait deildi.
Dostum zaten tedavi gordugum doktor almanyada 10 sene calismis uzmanligini orda kazanmis tedavide step step arttirir basinda kuvvetli antibiyotiklerle girmez direk agir antibiyotiklerle hicbir enfeksiyon tedavisine baslanmaz zaten gordugun tedavi dogru tedavi bende buna benzer tedavi gordum hatta daha kuvvetli uzun sureli tedavi gordum
murat0626
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen murat0626 »

murat222 yazdı:İlaçlar ve doktor ismi

https://i.hizliresim.com/0RbG0R.jpg
Doktora gitmeyi düşünen varmı arkadaşlar?
Verdiği ilaçlar oldukça etkili gibi görünüyor giden arkadaşta oldukça memnun hala durumunda kötü yönde bi değişiklik yok söyledğine göre..
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Günaydınlar ben yaklaşık 2 haftadır bu hastalığı yaşıyorum tabi kesin tanı koyulmadığı halde kendimi buna kabullendirdim.Çünkü yaptırdığım testlerde (kan,idrar,idrar kültürü,ultrason,alt ultrason) hiç bir şey çıkmadı.Belirtiler ise ;İlk başta ateş ve halsizlik ile başladım sonra Alt karın ağrısı uyuduğumda ağrı geçiyor ancak uyandığımda tekrar başlıyor.Gece idrara kalkma,pelvik ağrısı,halsizlik,sürekli uyku hali,penis ve etrafı uyuşma ve kabızlığa benzer içten ağrıma.Bunun kesin teşhisine nasıl ulaşırım ?Zafer hoca diye birini konuşuyorsunuz da bu zafer hoca kimdir nerde görev yapıyor biri bana yardımcı olabilir mi?
Bahtsizbedevii

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

toprak12 yazdı:Günaydınlar ben yaklaşık 2 haftadır bu hastalığı yaşıyorum tabi kesin tanı koyulmadığı halde kendimi buna kabullendirdim.Çünkü yaptırdığım testlerde (kan,idrar,idrar kültürü,ultrason,alt ultrason) hiç bir şey çıkmadı.Belirtiler ise ;İlk başta ateş ve halsizlik ile başladım sonra Alt karın ağrısı uyuduğumda ağrı geçiyor ancak uyandığımda tekrar başlıyor.Gece idrara kalkma,pelvik ağrısı,halsizlik,sürekli uyku hali,penis ve etrafı uyuşma ve kabızlığa benzer içten ağrıma.Bunun kesin teşhisine nasıl ulaşırım ?Zafer hoca diye birini konuşuyorsunuz da bu zafer hoca kimdir nerde görev yapıyor biri bana yardımcı olabilir mi?
İstanbul Bahçelievler medicana hastanesinde görev yapıyor üroloji doktoru zafer oyman ismi. Bende ona gidiyorum. Prostat masajı sonrası peniste gelen prostat sıvısında labaratuarda lökosit ölcümü yapıyor. Sgk lı için bu işlem muayene dahil 370 TL tutuyor.
ykpgrbz35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen ykpgrbz35 »

Bizim forumun birebir yurtdışı versiyonu var yabancılarda aynı durumdan muzdarip https://www.chronicprostatitis.com/forum/
toprak12

Mesaj gönderen toprak12 »

Bahtsizbedevii yazdı:
toprak12 yazdı:Günaydınlar ben yaklaşık 2 haftadır bu hastalığı yaşıyorum tabi kesin tanı koyulmadığı halde kendimi buna kabullendirdim.Çünkü yaptırdığım testlerde (kan,idrar,idrar kültürü,ultrason,alt ultrason) hiç bir şey çıkmadı.Belirtiler ise ;İlk başta ateş ve halsizlik ile başladım sonra Alt karın ağrısı uyuduğumda ağrı geçiyor ancak uyandığımda tekrar başlıyor.Gece idrara kalkma,pelvik ağrısı,halsizlik,sürekli uyku hali,penis ve etrafı uyuşma ve kabızlığa benzer içten ağrıma.Bunun kesin teşhisine nasıl ulaşırım ?Zafer hoca diye birini konuşuyorsunuz da bu zafer hoca kimdir nerde görev yapıyor biri bana yardımcı olabilir mi?
İstanbul Bahçelievler medicana hastanesinde görev yapıyor üroloji doktoru zafer oyman ismi. Bende ona gidiyorum. Prostat masajı sonrası peniste gelen prostat sıvısında labaratuarda lökosit ölcümü yapıyor. Sgk lı için bu işlem muayene dahil 370 TL tutuyor.
Teşekkür ederim
Mrshadow

ykpgrbz35 yazdı:Bizim forumun birebir yurtdışı versiyonu var yabancılarda aynı durumdan muzdarip https://www.chronicprostatitis.com/forum/
çok eski hastalar ama 2018'de aktiflik yok sanki, çözüm bulundu da bize mi söylemiyolar acaba :)
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

selam arkadaşlar,2013 den beri bu hastalıkla mücadele edenlerdenim,çok şükür artık eski sıkıntılar kalmadı..arada soguk ıvır zıvır alkolu fazla kaçırırsam kendini hatırlatıyor...ara ara gıda takviyeleri bagışıklık ilaçları fln kullanıyorum. ama o eski günlerdeki kısır döngü moral bozuklugu vs kalmadı..cinsel aktivite bu hastalıgın ilaçlarından biri,korkmadan sıkılmadan yapın zorlamadan..quercetin propolis hafif antidepresanlar bu hastalıgı iyi yönde etkiliyor..size şimdi onu içtim bunu içtim demiyecem.herkes gibi bende her türlü ilaç takviye zamanla denedim ,bu iş biraz zman işi galiba..hastalık durumum 0 degil ama yüzde 10 kaldı ..evliyim 46 yaşındayım..arada cinsel performans düşüyor ama genelde iyi..sigarayı bırakmıştım 4 senedir şimdi tekrar başladım.belki sigarayı bırakmanında yararı olmuştur..siteyi takip ediyorum..ama işimden dolayı pek bişeyler yazamıyorum..soru ve cevaplara dönemeyebilirim..kusura bakmayın..biraz sıkı bakım diyet ve vitamin takviyeleri ile bu hastalıgı yenebilirsiniz.sogukta kalmayın denizden çıkınca hemen mayo degiştirin ...biraz vücudunuzu dinleyin sabırlı olun..bende agrı sızı işeme ve cinsel problem kalmadı..herkese geçmiş olsun selamlar
Mrshadow

boyturk yazdı:selam arkadaşlar,2013 den beri bu hastalıkla mücadele edenlerdenim,çok şükür artık eski sıkıntılar kalmadı..arada soguk ıvır zıvır alkolu fazla kaçırırsam kendini hatırlatıyor...ara ara gıda takviyeleri bagışıklık ilaçları fln kullanıyorum. ama o eski günlerdeki kısır döngü moral bozuklugu vs kalmadı..cinsel aktivite bu hastalıgın ilaçlarından biri,korkmadan sıkılmadan yapın zorlamadan..quercetin propolis hafif antidepresanlar bu hastalıgı iyi yönde etkiliyor..size şimdi onu içtim bunu içtim demiyecem.herkes gibi bende her türlü ilaç takviye zamanla denedim ,bu iş biraz zman işi galiba..hastalık durumum 0 degil ama yüzde 10 kaldı ..evliyim 46 yaşındayım..arada cinsel performans düşüyor ama genelde iyi..sigarayı bırakmıştım 4 senedir şimdi tekrar başladım.belki sigarayı bırakmanında yararı olmuştur..siteyi takip ediyorum..ama işimden dolayı pek bişeyler yazamıyorum..soru ve cevaplara dönemeyebilirim..kusura bakmayın..biraz sıkı bakım diyet ve vitamin takviyeleri ile bu hastalıgı yenebilirsiniz.sogukta kalmayın denizden çıkınca hemen mayo degiştirin ...biraz vücudunuzu dinleyin sabırlı olun..bende agrı sızı işeme ve cinsel problem kalmadı..herkese geçmiş olsun selamlar

olumlu dönüşünüz için çok teşekkür ederiz.
harika haberler, daim olsun sağlığınız!
orhan

Mesaj gönderen orhan »

boyturk yazdı:selam arkadaşlar,2013 den beri bu hastalıkla mücadele edenlerdenim,çok şükür artık eski sıkıntılar kalmadı..arada soguk ıvır zıvır alkolu fazla kaçırırsam kendini hatırlatıyor...ara ara gıda takviyeleri bagışıklık ilaçları fln kullanıyorum. ama o eski günlerdeki kısır döngü moral bozuklugu vs kalmadı..cinsel aktivite bu hastalıgın ilaçlarından biri,korkmadan sıkılmadan yapın zorlamadan..quercetin propolis hafif antidepresanlar bu hastalıgı iyi yönde etkiliyor..size şimdi onu içtim bunu içtim demiyecem.herkes gibi bende her türlü ilaç takviye zamanla denedim ,bu iş biraz zman işi galiba..hastalık durumum 0 degil ama yüzde 10 kaldı ..evliyim 46 yaşındayım..arada cinsel performans düşüyor ama genelde iyi..sigarayı bırakmıştım 4 senedir şimdi tekrar başladım.belki sigarayı bırakmanında yararı olmuştur..siteyi takip ediyorum..ama işimden dolayı pek bişeyler yazamıyorum..soru ve cevaplara dönemeyebilirim..kusura bakmayın..biraz sıkı bakım diyet ve vitamin takviyeleri ile bu hastalıgı yenebilirsiniz.sogukta kalmayın denizden çıkınca hemen mayo degiştirin ...biraz vücudunuzu dinleyin sabırlı olun..bende agrı sızı işeme ve cinsel problem kalmadı..herkese geçmiş olsun selamlar
selam boytürk öncelikle geçmiş olsun sizin gibi düzelen insanlar burda paylaşım yaparsa inanın bir çok insanında düzeleceğinden eminim
sizden ricam zaman zaman vakit buldukça hastalık geçmişinizi ve bu aşamaya nasıl geldiğinizi bizlerle paylaşırsanız bir çok insana faydanız dokunur diye düşünüyorum sağlığınız daim olsun kalın sağlıçakla
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

üstad değerli bilgilerini eksik etme ihtiyacımız var sizlere çok teşekkürler... eski abiler, kardeşler her daim forumu bırakmasınlar :)
Allah büyük.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

mustafa3435 yazdı:Forumu dikkatli takip edersen bu hastalığı atlatan onlarca kişi var.bunlardan biride benim. Hastalığın tedavisi bir hayli zor ve sürekli pür dikkat isteyen bir hastalık. Bu yüzden biraz sabırlı olmakta fayda var. İyileşmemi zafer hoca yanında bu foruma borçluyum diyebilirim. Yeni üye olan arkadaşlar bu konuda biraz daha şanslı bu konuda. Forumda yeteri kadar güncel bilgi, deneyim birikimi ve uygulanan bir çok yöntem mevcut. Sizlere tavsiyem en az doktor tedavisi kadar forumuda takip edip sabırlı olmanızdır. İnanınki bunun karşılığını ilerde göreceksiniz. Sadece biraz sabırlı olunuz.
zafer hoca kim arkadaşlar bende bu hastalık yeni başladı lütfen yardım edin iyi bir doktor lazım prostat sıvısından kültür dahi yaptıramadım
lütfen bir doktor önerin
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

hayirdirinsallah yazdı:
üstad değerli bilgilerini eksik etme ihtiyacımız var sizlere çok teşekkürler... eski abiler, kardeşler her daim forumu bırakmasınlar :)
bende yeni başladı bu illet hastalık nasıl bir diyet ve ilaç kullanayım lütfen yardımcı olurmusun
birde doktorlar prostatitsin diyip 15 günlük antibiyotik verip gönderiyor kimse bu hastalıkla ugraşmıyor
yurt dışına gitmeyi düşünüyorum veya türkiyede bunu tedavi eden bir doktor varmı
rica ederim yardım et bekliyorum cevabını
mst7

Mesaj gönderen mst7 »

Ukrayna’ya giden arkadaşın durumu nedir bir bilgisi olan var mı ? Yada oraya gidip tedavi gören ?
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

mst7 yazdı:Ukrayna’ya giden arkadaşın durumu nedir bir bilgisi olan var mı ? Yada oraya gidip tedavi gören ?
Ukrayna ile ilgili nasıl birşey merak ediyorsun ben gidip geldim
Allah büyük :roll:
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

huseyin252 yazdı:
hayirdirinsallah yazdı:
bende yeni başladı bu illet hastalık nasıl bir diyet ve ilaç kullanayım lütfen yardımcı olurmusun
birde doktorlar prostatitsin diyip 15 günlük antibiyotik verip gönderiyor kimse bu hastalıkla ugraşmıyor
yurt dışına gitmeyi düşünüyorum veya türkiyede bunu tedavi eden bir doktor varmı
rica ederim yardım et bekliyorum cevabını
hocam forumda bahsedilen 2 doktordan birine gitmen gerekiyor. teşhis tedavi için..
Allah büyük.
mst7

Mesaj gönderen mst7 »

Tedavi olabildiniz mi ? Nasıl bir süreç geçti? masraflar vs..
huseyin252

Ukrayna’ya gidip gelen arkadaş durum ne peki düzeldimi
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

canberkulak yazdı:Bu hastalıktan kurtulan yokmu cıdden
2000 yılında belsoğukluğu bulaşmıştı .
Ben 2012 idrar hıssı ile gittim prostat masaji ile sıvı aldı tahlillerden sonra bana kronik prostatsin dedi tavanıc 500 -rantudıl 90 - prostagood 160 verdi. Bu ilaçları 6. Hafta kullandım şikayet kalmadı 1 yıl önce yine başladı bu defa dr gitti sende hiç birşey Yok diyip gönderiyorlar.
murat0626
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen murat0626 »

bb544 yazdı:
mst7 yazdı:Ukrayna’ya giden arkadaşın durumu nedir bir bilgisi olan var mı ? Yada oraya gidip tedavi gören ?
Ukrayna ile ilgili nasıl birşey merak ediyorsun ben gidip geldim
Slm öncelikle geçmiş olsun bende gitmeyi düşünüyorum siz hangi doktora gittiniz ne tür ilaçlar verdi birde gidiş geliş ne kadar masrafınız oldu acaba