Zafer Oyman

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Zafer Oyman

Mesaj gönderen Kc34 »

modjo yazdı:Faji şöyle düşün bir aslanı sebze bahçesine koydun 10 tanede tavuk var onları yer dimi bittikten sonra havuç yada patates yiyebilirmi sonra nolur açlıktan ölür. Şahsi düşüncem param olsa hiç beklemem biz nbiyonuz antibiyotik devam sıfırlamam var nerdeyse hic yok antibiyotik zaten bizi öldürüyor kardeş ve bu hastalığın yan etkileri romatizma bilmem ne immu sistem çöküntüsü çare var mı yok.
Virüs canlı değildir kardeş açlıktan falan ölmez. Sen araştırmanı iyi yapmamışsın bu forumda phage tedavisi gören arkadaşta oldu fayda görmedi. Phage tedavisini sana şöyle anlatayım benim yazdıklarımı iyi oku. Phage tedavisinde vücuda bakteriyi hasta edip öldüren virüs veriliyor. Ancak bu virüsler her patojene etki etmiyor. Ettiği patojenler kısıtlı. Zaten etkili tedavi olsa dünyada yaygın olurdu. Yok doğu bloğu ülkeleri o yüzden yaygın değil vs hepsi hikaye.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Seref yazdı:Zafer hoca ile olan tedavime artik devam etmiyorum. Tamam semptomlarim ilk zamanki gibi degil artik ama o kadar antibiyotik kullanimindan sonra daha iyi olmayi beklerdim. Ayaklarimda tarif edemedigim hisler oluyor.
Tuvalette cok oturunca uyusma olur yaa iste onun biraz daha az hissedileni ama surekli olani.
Sagolsun Zafer hoca beni cok rahatlatti ama hala sik idrar hissi arada bir yokluyor. Sabahlari idrara sikisik uyanmam ve sanki surekli atesim varmis hissi devam ediyor.
Enfeksiyon hala var ama o kadar igneye ragmen gecmediyse bilemiyorum nasil gecicek.
Butun problemlerin ustune birde ayaklarimdaki sacma sapan his eklendi :(
Gurcistandaki phage therepy i dusunuyorum yada prostat injeksiyonunu dusunuyorum.
Nasıl bir tedavi bu ? Etkinligi nasıl? Fiyatı ve kac seans gerekli
Allah büyük :roll:
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

modjo yazdı:Tifliste 4 haftalık bir tedavi 3900 avro sıfır olan bir çok kişi var
Cok pahalı iyi olan varsa prostatit için denenebilir ama fiyat biraz yüksek. İlaclamı uyguluyorlar site atabilirmisiniz
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

modjo yazdı:Tifliste 4 haftalık bir tedavi 3900 avro sıfır olan bir çok kişi var
Araba parasına da tedavi yapılmaz ki.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

bana da çok mümkün görünmedi.
Aksi olsa birçok bakteri var hala yüzbinlerce insanın canını alan, mutlaka denenirdi.
Zaten youtube'ta doktorun bir söylesişinde son şans denenebilir diyor.

Tüm yolları tüketmişseniz belki ama vücuda virüs enjekte etmek bana mantıklı gelmiypr
red

Mesaj gönderen red »

izmir'den uçakla gittim dün istanbula zafer hocaya muayene oldum. öncelikle belirteyim kendisi bu hastalık için olmasa bile sırf muhabbet etmek için dahi gidebileceğiniz biri. şahsen ağustos ayından beri devam eden cinsel isteksizlik, idrara sıkışma ve midede ağrılarım için gittim ve hikayemi kısaca anlattım. boşalırken yanma var mı diye sordu evet dedim. prostat masajı yaparak prostat sıvısını cama aldı ve laboratuvarda inceledi. idrar tahlili de verdim ama idrarda bir çıkmadı. prostatta her sahada 15-20 lökosit görüldü. orta derecede iltihap varmış prostatımda. şikayetlerim bir miktar azalmıştı ama yine de muayene olayım dedim iyi ki de olmuşum. 5 iesef iğne, 1 biteral, 1 ciflosin takviye olarak ligone verdi. bunları hikayeme, anlattığım şikayetlere ve prostat sıvısının sonucuna göre verdi arkadaşlar o nedenle muayene olmadan antibiyotik kullanmamanızı öneririm. hepimizin şikayetleri ve nedenleri farklı malum.. kullandıktan sonra kontrole gideceğim tekrar lökosite bakılacak. gelişmeler oldukça yazmaya devam ederim hepinize sıhhatli günlar..
Aslivorno

Mesaj gönderen Aslivorno »

red yazdı:izmir'den uçakla gittim dün istanbula zafer hocaya muayene oldum. öncelikle belirteyim kendisi bu hastalık için olmasa bile sırf muhabbet etmek için dahi gidebileceğiniz biri. şahsen ağustos ayından beri devam eden cinsel isteksizlik, idrara sıkışma ve midede ağrılarım için gittim ve hikayemi kısaca anlattım. boşalırken yanma var mı diye sordu evet dedim. prostat masajı yaparak prostat sıvısını cama aldı ve laboratuvarda inceledi. idrar tahlili de verdim ama idrarda bir çıkmadı. prostatta her sahada 15-20 lökosit görüldü. orta derecede iltihap varmış prostatımda. şikayetlerim bir miktar azalmıştı ama yine de muayene olayım dedim iyi ki de olmuşum. 5 iesef iğne, 1 biteral, 1 ciflosin takviye olarak ligone verdi. bunları hikayeme, anlattığım şikayetlere ve prostat sıvısının sonucuna göre verdi arkadaşlar o nedenle muayene olmadan antibiyotik kullanmamanızı öneririm. hepimizin şikayetleri ve nedenleri farklı malum.. kullandıktan sonra kontrole gideceğim tekrar lökosite bakılacak. gelişmeler oldukça yazmaya devam ederim hepinize sıhhatli günlar..
Ben en son gittigimde zafer hocaya benim lokosit senkn gibi 15-20 idi , 20 gun once 5-6 ya kadar dusmustu bazi nedenlerden dolayi gidemedim simdi kactir bilmiyorum.1 ay araliksiz igne ve antibiyotik kullandim.Ben prostat sivisindan kultur ve ultrason yaptiracagim.o sonuclara gore tekrar zafer hocaya gidicem.tedavini yarim hirkama ihmal etme
red

Mesaj gönderen red »

Aslivorno yazdı:
red yazdı:izmir'den uçakla gittim dün istanbula zafer hocaya muayene oldum. öncelikle belirteyim kendisi bu hastalık için olmasa bile sırf muhabbet etmek için dahi gidebileceğiniz biri. şahsen ağustos ayından beri devam eden cinsel isteksizlik, idrara sıkışma ve midede ağrılarım için gittim ve hikayemi kısaca anlattım. boşalırken yanma var mı diye sordu evet dedim. prostat masajı yaparak prostat sıvısını cama aldı ve laboratuvarda inceledi. idrar tahlili de verdim ama idrarda bir çıkmadı. prostatta her sahada 15-20 lökosit görüldü. orta derecede iltihap varmış prostatımda. şikayetlerim bir miktar azalmıştı ama yine de muayene olayım dedim iyi ki de olmuşum. 5 iesef iğne, 1 biteral, 1 ciflosin takviye olarak ligone verdi. bunları hikayeme, anlattığım şikayetlere ve prostat sıvısının sonucuna göre verdi arkadaşlar o nedenle muayene olmadan antibiyotik kullanmamanızı öneririm. hepimizin şikayetleri ve nedenleri farklı malum.. kullandıktan sonra kontrole gideceğim tekrar lökosite bakılacak. gelişmeler oldukça yazmaya devam ederim hepinize sıhhatli günlar..
Ben en son gittigimde zafer hocaya benim lokosit senkn gibi 15-20 idi , 20 gun once 5-6 ya kadar dusmustu bazi nedenlerden dolayi gidemedim simdi kactir bilmiyorum.1 ay araliksiz igne ve antibiyotik kullandim.Ben prostat sivisindan kultur ve ultrason yaptiracagim.o sonuclara gore tekrar zafer hocaya gidicem.tedavini yarim hirkama ihmal etme
Haklısın ilk etapta sıkı takip etmek iltihabın yok edilmesinde çok önemli. lökositi 1-2 seviyesine getirdikten sonra da aralıklarla ölçtürmek lazım.. Bana verilen antibiyotiklerin bitişinin ertesi gün kontrole gitmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı..
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Seref yazdı:Herkese Merhaba,

Kimler Zafer Oyman ile tedavi görüp hastalıktan kurtuldu acaba? Kadir abi ve Kc34 hariç.
Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
teşekkürler
Ben Zafer Hocada tedavi gördüm şöyle söyliyeyim şu an sıkıntılarım eskiye oranla çok daha düşük seviyede ama bu hastalıktan 15 günlükde olsa kurtuldum hiç bir semptom kalmadı yani geçmez dediğimiz hastalık geçiyor belki yine başlıyor ama geçiyor özellikle moral bu hastalığın en iyi ilacı umutsuzluk üzüntü halleri prostatı en az acı baharat kadar irtite ediyor şu an ufak ufak şikayetlerim oluyor oda günlük yediğim içtiğim cinsel hayatla ilgili diye düşünüyorum çünkü prostatımın şişliğini hissetmiyorum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Why Aren’t Phages Used?
With the exception of treatment options available in a few countries, phages have been largely abandoned as a treatment for bacterial infection. One main reason is because antibiotics have been working well enough over the past 50 years that most countries have not re-initiated a study on the clinical uses of phages. But another reason is that there are some limitations for using phages as a treatment.

First, phages are more difficult to prepare cleanly. To produce phages, first scientists have to grow a large quantity of bacteria that is the natural host of the phage. The bacteria is then infected with the phages, and the phages in turn reproduce and kill all the bacteria. The difficulty begins with the isolation of live phages from a multitude of dead bacteria corpses. If not removed from the final medication given to the patient, dead bacteria bodies could trigger a deadly immune response called sepsis. Another challenge is to obtain the right concentration of phages since its concentration can’t be measured directly. If the concentration is too low, phage therapy would inefficacious. Many of the early commercial phage products were of poor quality and incapable of treating infectious disease, leading to phage therapy being discredited.

Second, phage takes a longer time to employ in a treatment compared to antibiotics. Because a single type of phage can only infect a few species of bacteria, phage selection has to be done with care. First, doctors have to figure out the identity of bacteria that is causing the illness. Then they have to check whether the available phages could kill this strain of bacteria. If not, they have to search for new phages that could do the job. This process takes time that the patients may not have – especially when phages are used only as a last resort on very ill patients. On the other hand, because antibiotics kill indiscriminately, doctors can prescribe an antibiotic to treat a patient without needing to first identify the specific type of bacteria.

Other concerns about phage therapy are centered on its safety and efficacy. Because the western world abandoned phage therapy many decades ago, there is little data about these topics available. However, research on phage therapy continues and prospers in France and eastern European countries, especially in Georgia. From their studies, phage therapy does not exhibit any major safety concerns.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Diger gelismis ulkeler aptal bir gurculer zeki zaten. Adamlarim aylik 300 euro asgari ucreti var gelmisler 3900 euro fiyat cekmisler. Hele ki gurcistan gibi her konuda geri kalmis uckagitciligin zirve yaptigi bir ulkeden bahsediyosun. Paylastigim yazida iki noktaya deginilmis birincisi tedavinin vucutta sepsise sebep oldugu ikincisi tedavinin cok uzun surdugu. Burda bir arkadas rusyada faj tedavisi gormustu eski bir hastaydi arayip bulmam lazim zaten forumda eski olan arkadaslar hatirlayacak bu arkadasi. Dostum sen yeni hastasin burda doktorlardan cok daha tecrubeli insanlar var benden sana tavsiye onlara kulak ver. Oyleymis boylemis laflariyla peynir gemisi yurumez.
Mrshadow

bu metne göre çok reddetmiyor faj tedavisini
1- antibiyotikler zaten var neden faj yapılsın ki
2- uzun zaman alıyor

bunlar kullanılmaması için bilimsel bir reddiye taşımıyor bana göre
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:bu metne göre çok reddetmiyor faj tedavisini
1- antibiyotikler zaten var neden faj yapılsın ki
2- uzun zaman alıyor

bunlar kullanılmaması için bilimsel bir reddiye taşımıyor bana göre
Dostum sepsisten bahsediyor tekrar oku
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

The difficulty begins with the isolation of live phages from a multitude of dead bacteria corpses. If not removed from the final medication given to the patient, dead bacteria bodies could trigger a deadly immune response called sepsis.
Çevirisi; zorluk ölü bakterilerdeki canlı fajların izole edilmesiyle başlıyor. Eğer bunlar hastaya uygulanacak son tedaviyle çıkarılmazsa, ölü bakteriler sepsis denen ölümcül bağışıklık cevabını tetikleyebilir.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bazen vakit oldukça ara ara girip bakıyorum. Tedavimi en yrıntılı şekilde yazdım çizdim. İnsanlara yardımcı olmaya çalıştım. Ama bazen öyle şeyler okuyorum ki birşeyler yazıyorum cevaplara bakıyorum bazen ne haliniz varsa görün diyesim geliyor.
Mrshadow

Kc34 yazdı:Bazen vakit oldukça ara ara girip bakıyorum. Tedavimi en yrıntılı şekilde yazdım çizdim. İnsanlara yardımcı olmaya çalıştım. Ama bazen öyle şeyler okuyorum ki birşeyler yazıyorum cevaplara bakıyorum bazen ne haliniz varsa görün diyesim geliyor.
insanlar tedavini uygulayıp başarısız olduklarında , umutsuzluğa kapıldıklarında lütfen onlara kızma, sen belki şanslı olanlardansın, duyarlı antb kullandın geçti gitti.
ama herkes senin kadar şanslı değil
Mrshadow

Kc34 yazdı:The difficulty begins with the isolation of live phages from a multitude of dead bacteria corpses. If not removed from the final medication given to the patient, dead bacteria bodies could trigger a deadly immune response called sepsis.
Çevirisi; zorluk ölü bakterilerdeki canlı fajların izole edilmesiyle başlıyor. Eğer bunlar hastaya uygulanacak son tedaviyle çıkarılmazsa, ölü bakteriler sepsis denen ölümcül bağışıklık cevabını tetikleyebilir.
son tedaviyle çıkarmak ne anlama geliyor acaba ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Mrshadow yazdı:
Kc34 yazdı:Bazen vakit oldukça ara ara girip bakıyorum. Tedavimi en yrıntılı şekilde yazdım çizdim. İnsanlara yardımcı olmaya çalıştım. Ama bazen öyle şeyler okuyorum ki birşeyler yazıyorum cevaplara bakıyorum bazen ne haliniz varsa görün diyesim geliyor.
insanlar tedavini uygulayıp başarısız olduklarında , umutsuzluğa kapıldıklarında lütfen onlara kızma, sen belki şanslı olanlardansın, duyarlı antb kullandın geçti gitti.
Eğer başarısız olduysa tedavisinde eksiklik vardır demekki. Antibiyotikle iyileşen en az on kişi yazarım buraya hep benzer tedavileri uyguladık. Faj tedavisinin son safhasını bilmiyorum açıkçası sadece amacı virüslerle bakteriyi hasta edip öldürmek. Ancak burda çoğu insanın bilmediği mekanizmalar var bakteriler ile alakalı. A bakterisi gidip B bakterisinin dnasınıda kopyalayabiliyor. Bu ölüde olsa canlıda olsa farketmiyor. O yüzden ben a bakterisini bitirirsem herşey sona erer mantığı çok yanlış. Bu hastalığın tedavisi yeterli zaman ve dozda antibiyotik, bağışıklığı güçlü tutmak ve zamandan geçiyor.
Mrshadow

Kc34 yazdı:
Mrshadow yazdı:
Eğer başarısız olduysa tedavisinde eksiklik vardır demekki. Antibiyotikle iyileşen en az on kişi yazarım buraya hep benzer tedavileri uyguladık. Faj tedavisinin son safhasını bilmiyorum açıkçası sadece amacı virüslerle bakteriyi hasta edip öldürmek. Ancak burda çoğu insanın bilmediği mekanizmalar var bakteriler ile alakalı. A bakterisi gidip B bakterisinin dnasınıda kopyalayabiliyor. Bu ölüde olsa canlıda olsa farketmiyor. O yüzden ben a bakterisini bitirirsem herşey sona erer mantığı çok yanlış. Bu hastalığın tedavisi yeterli zaman ve dozda antibiyotik, bağışıklığı güçlü tutmak ve zamandan geçiyor.
hadi benim tedavideki yanlışlığı bulalım

zafer hocanın gözetimindeyim
hastalığın başladığı ilk hafta zafer hocaya gittim
7-8 lokosit ve 2 kür ile sıfırladık.
o günden bu güne de artış olmadı (10 ay)

haziran eylül arası sıfır yaşadım

eylülden bu yana rahatsız eden, 1 hafta iyi isem 2 gün kötü oldum. En son 1 hafta önce idrar yollarında bol lokosit görüldü, prostat yine temiz. kültürde gram+kok görüldü ( gram boyamada) kültür de ise flora bakterileri üredi.
Pcr daha önce yaptırmıştım temizdi.
Bu zaman zarfında yeni ilişkim zinhar olmadı, evliyim ve en küçük temas biel sağlamıyorum korunmasız.

Peki ne kullanıyorum
PEA/ALA kullandım. Propolis kullanıyorum. Kurkumin kullanıyorum ( tablet ) her gün kefir, hafta 2 balık. Sigarayı bıraktım. Alkol zaten hiç içmedim. Dışarıdan yemeği kestim

Yanlış olan ne varsa sen söyle lütfen
Mrshadow

gerçekten insanları anlayamıyorum. hasbel kader, Ki tamamen şansa olduğuna inandığım şekilde iyileşmişler.
sebebi henüz bulunamamış bir bakteri tarafından enfekte edilmiş olabilir, neye duyarlı neye direnli şu aşamada bilmiyoruz. Belki de kullandığımız tüm antb'e duyarlı bir bakteri tarafından enfekteyiz. bilemiyoruz. bu bilinmezliklerden kendinize uygun antb tedavisiyle iyileşmiş iseniz şanslısınız.
peki sizin kadar şanslı olmayanları ve farklı tedavi seçeneklerini araştıranları neden eleştiriyorsunuz?

Ben faj tedavisine %100 karşıyım. bakteri yok etmek için virüs enjekte etme fikri bile tüylerimi diken diken ediyor. Lakin, maalesef insanlar umutsuz.
ege44
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ege44 »

Nasıl yani faj tedavisini okuyun makaleleri faj tedavisi ilerde ve halı hazırda gelişen antibiyotik direncine karşı gelişen umut verici en iyi tedavi yani makalelerde yakıyor Türk bilim adamının Toronto’da yaptığı çalışmada kanıtlarmış bu sene
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

modjo yazdı:
Kc34 yazdı:
modjo yazdı:Faji şöyle düşün bir aslanı sebze bahçesine koydun 10 tanede tavuk var onları yer dimi bittikten sonra havuç yada patates yiyebilirmi sonra nolur açlıktan ölür. Şahsi düşüncem param olsa hiç beklemem biz nbiyonuz antibiyotik devam sıfırlamam var nerdeyse hic yok antibiyotik zaten bizi öldürüyor kardeş ve bu hastalığın yan etkileri romatizma bilmem ne immu sistem çöküntüsü çare var mı yok.
Virüs canlı değildir kardeş açlıktan falan ölmez. Sen araştırmanı iyi yapmamışsın bu forumda phage tedavisi gören arkadaşta oldu fayda görmedi. Phage tedavisini sana şöyle anlatayım benim yazdıklarımı iyi oku. Phage tedavisinde vücuda bakteriyi hasta edip öldüren virüs veriliyor. Ancak bu virüsler her patojene etki etmiyor. Ettiği patojenler kısıtlı. Zaten etkili tedavi olsa dünyada yaygın olurdu. Yok doğu bloğu ülkeleri o yüzden yaygın değil vs hepsi hikaye.

Toplam 2000 patajen için faj koleksiyonu var adamların çok kisitliymis dimi adamlar zaten gelin tedavi edelim sizi hemen demiyor önce örnekleri yollayın bakteriyi bulalım diyor sonra tedavinizi planlariz toplam maliyeti herseyi söyleriz diyor ayrica semen ve ıdrar dan tahlil yapiyolar 2si icin 200 dolar istiyorlar
Saptamak kolay olsa biz bir sürü örnekte saptadamıyoruz o nasıl olcak
bb544

Mesaj gönderen bb544 »

modjo yazdı:
bb544 yazdı:
modjo yazdı:

Toplam 2000 patajen için faj koleksiyonu var adamların çok kisitliymis dimi adamlar zaten gelin tedavi edelim sizi hemen demiyor önce örnekleri yollayın bakteriyi bulalım diyor sonra tedavinizi planlariz toplam maliyeti herseyi söyleriz diyor ayrica semen ve ıdrar dan tahlil yapiyolar 2si icin 200 dolar istiyorlar

Bende 2 tane bulduk biri oldu biri duruyor bugün düzen sonucu aldim entrecoccus fecalis duruyor 8 aydır çok antibiyotik aldim ne lökosit düştü ne semptomlar azaldı üstüne birde reaktif artrit oldum ve canlıdayım bir dünyada para harcadım halen harcıyorum forumda bahsetyiginiz takviyelerinde hepsi var hadi bakalım şimdi nasıl düzelecek varmi fikri olan bakteride belli
Tam olarak şikayetlerin neydi?
Mrshadow

modjo yazdı:
bb544 yazdı:
modjo yazdı:

Bende 2 tane bulduk biri oldu biri duruyor bugün düzen sonucu aldim entrecoccus fecalis duruyor 8 aydır çok antibiyotik aldim ne lökosit düştü ne semptomlar azaldı üstüne birde reaktif artrit oldum ve canlıdayım bir dünyada para harcadım halen harcıyorum forumda bahsetyiginiz takviyelerinde hepsi var hadi bakalım şimdi nasıl düzelecek varmi fikri olan bakteride belli
hocam bulmuşsan şanslısın
entrecoccus üremişse antibiyogram yapılmıştır.
hangi antb 'lere duyarlı ?

belki yatarak tedavi şartı olan antb'lerdir.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

modjo yazdı:
bb544 yazdı:
modjo yazdı:

Entereccus tedavisi ne aldın

Bu forumda en çok çıkan patojen ve fırsatçı bi patojen sanırım çok antibiyotik aldığımız için bu bakteri çoğalıyor ve prostata kan yoluyla bağırsaktan nüfus ediyor

Eğer gerçekten bu mikrop sende varsa eşinle korunup onada eş tedavisi yaptın mı