Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Demir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Demir »

Arkadaşlar merhaba.yaklasik 2 aydir kronik prostatit iltihabi rahatsizligim var.ilk teshis makattan rektal tuse ile prostat sivimda 14 lokosit cikmasiyla konuldu.ilk olarak 14 gun boyunca cipro kullandim.sonrasinda 20 gun sonra tekrar agrilarim oldu.karin kismimin altinda tekrar rektal tuse yaptirdim yine 14 lokosit cikti.sonra dr bana 3 adet igne iesef(gunde 1 adet)ardindan flexilova oral antibiyotik 14 gun(gunde 1 adet)ligone vitamin kompleksi gunde 1 adet kullandim.igneleri oldugum gunden beri hicbir sikintim kalmadi.hastalik ilk oldugu zaman cinsellik hafif etkilenmis gibiydi.ama su an cok cok iyi.ligone hergun almaya devam ediyorum.yememe icmeme normal sekilde devam ediyorum.en kisa zamanda tekrar rektal tuse yaptirip durumumu ogrenecegim.bu hastalikta lokosit dusuk cikarsa hayat kalitesi o derece artiyor bunu anladim.herhangi bir sikinti yasamiyorum.antibiyotik tedavisinden cok memnun kaldim.olurda tekrarlarsa yine ayni tedaviyi uygulayip bu hastaligi kontrol altinda tutmayi amacliyorum.fayda gordugumu belirtir saglikli gunler dilerim herkese
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

Merhaba
Bende 3 gündür Desefin iğne oluyorum dr Desefin iğne 14 gün günde 1 tane 1 gr PİYELOSEPTYL sabah öğle akşam 3 defa 3 ay ve üromaks 1 ay verdi ben de vitamin kompleks alıyorum ve 2 gündür çok iyiyim ağrılarım azaldı son zamanlardaki ağrılarım çok artmıştı inşallah geçici değildir . Gerçi tablet alırken de azalıyordu bırakınca artıyordu ama bu sefer belki öyle olmaz
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Demir yazdı:Arkadaşlar merhaba.yaklasik 2 aydir kronik prostatit iltihabi rahatsizligim var.ilk teshis makattan rektal tuse ile prostat sivimda 14 lokosit cikmasiyla konuldu.ilk olarak 14 gun boyunca cipro kullandim.sonrasinda 20 gun sonra tekrar agrilarim oldu.karin kismimin altinda tekrar rektal tuse yaptirdim yine 14 lokosit cikti.sonra dr bana 3 adet igne iesef(gunde 1 adet)ardindan flexilova oral antibiyotik 14 gun(gunde 1 adet)ligone vitamin kompleksi gunde 1 adet kullandim.igneleri oldugum gunden beri hicbir sikintim kalmadi.hastalik ilk oldugu zaman cinsellik hafif etkilenmis gibiydi.ama su an cok cok iyi.ligone hergun almaya devam ediyorum.yememe icmeme normal sekilde devam ediyorum.en kisa zamanda tekrar rektal tuse yaptirip durumumu ogrenecegim.bu hastalikta lokosit dusuk cikarsa hayat kalitesi o derece artiyor bunu anladim.herhangi bir sikinti yasamiyorum.antibiyotik tedavisinden cok memnun kaldim.olurda tekrarlarsa yine ayni tedaviyi uygulayip bu hastaligi kontrol altinda tutmayi amacliyorum.fayda gordugumu belirtir saglikli gunler dilerim herkese
zafer oymanamı tedavi olmuştunuz.aynı tedaviyi uyguluyor çünkü.
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

merter1510 yazdı:Bayadır antibiyotiklerin etkileri hakkında araştırmalar yapıyorum ve kafamada bazı sorulara cevap buluyor gibiyim. Mesela forumda iesef iğne olmadan sadece tavanic ve muadili ilaç kullanan arkadaşların nerdeyse hiç birinde süregelen bir iyileşme belirtisi olmamış hep tekrarlayan veya bir çoğuna etki dahi etmemiş banada aynı şekilde. Çünkü tavanic yani florokino grubu antibiyotikler bakterilerin DNA ve RNA larını bozarlar ama bir bakteride DNA ve RNA hücre dışındaki hücre duvarı tarafından korunur ve eğer hücre duvarı normal bir bakteriye göre güçlüyse veya zaman içinde antibiyotiklerin etkisiyle güçlendiyse florokino(tavanic, flexilovo, cravit vs..) ilaçlar hücre içine sızıp görevlerini yapamıyorlar. Bu noktada devreye iesef iğne giriyor çünkü bu antibiyotik grubunun özelliği bakteri hücre duvar sentezini bozmak. Bu sebeble iğne+antibiyotik etkili. Bakterilerin iğne ile yıkılan hücre duvarından dışarıya toksilerin çıkışı sağlanıyor buda vucudun bağışıklık sistemini etkiliyor yani vucutta bir nevi iltihabik reaksiyon oluşuyor burda da devreye bağışıklık sistemini yükseltmek ve vucuttaki iltihabik hücrelerin atımını hızlandırmak için devreye ligone ve bromelain giriyor. Kadir abinin iğne+tablet+vitamin+enzim kürünün doğruluğu bence buradan geliyor.

Aklimdan bu sekilde hipotezler geciyor. Katilmayan karsi gorusu olan veya mantikli gelen varsa tartisalim en azindan teori seviyesine belki getirebiliriz bu fikri.
bu teorı gayet mantıklı kadir abı bu arada bu rahatsızlıgı cok uzun sure mı cekmıs
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Kadir abi, iesef icindeki etken madde seftriakson, gonore bakterisine etkili. Eger prostatit belirtileri direkt bu bakteri kaynakli degilse, herhangi bir iyilesme saglanacagini sanmiyorum.

Ben 8 adet igne oldum, herhangi bir degisiklik olmadi prostatit belirtilerimde.
2 kutu ligone de kullandim. 1 ay da flexilovo kullandim.

Yani bu tedavi herkese iyi gelecek diye birsey yok. ama yararlananlar olmustur illaki.

8 adet iesefi takiben gunde bir adet 500 mg azitromisin ve gunde 2 adet cipro ile tedaviye devam ediyorum.

Flexilovo herhangi bir iyilesme yapmadigi icin, doktorum bu kombinasyonu onerdi.

Denemeye devam fakat elimde cok fazla kursun kalmadi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kpros yazdı:Kadir abi, iesef icindeki etken madde seftriakson, gonore bakterisine etkili. Eger prostatit belirtileri direkt bu bakteri kaynakli degilse, herhangi bir iyilesme saglanacagini sanmiyorum.

Ben 8 adet igne oldum, herhangi bir degisiklik olmadi prostatit belirtilerimde.
2 kutu ligone de kullandim. 1 ay da flexilovo kullandim.

Yani bu tedavi herkese iyi gelecek diye birsey yok. ama yararlananlar olmustur illaki.

8 adet iesefi takiben gunde bir adet 500 mg azitromisin ve gunde 2 adet cipro ile tedaviye devam ediyorum.

Denemeye devam fakat elimde cok fazla kursun kalmadi.
Kpros mrb,
Asagida iesefin endike oldugu bakteriler ve enfeksiyon hastaliklari belirtilmistir... sadece gonoreye karsi etkili degildir ampirik bir enfeksiyon ajanidir.Bende bulunan bakteri pseudomanas aeruginosa idi bu bakterininde ismi mevcut.Yanliz sunu belirtmemde yarar var..sizin prostat sivisi lokositinizi olcturdunuzmu? Kullandiginiz ilaclar prostat sivisi lokositini dusurmesi gerekir...agrilarin hemen kaybolmasini beklemeyin bu bir surec prostatiniz sonucta inflamasyonlu, doku hasari var zamanla agrilarinizda azalacaktir.8adet ieseften sonra rektal tuse ile prostat sivinizi olcturup takip edin lutfen.

İesef1g flakon
Formülü:
Farmakolojik özellikleri:
Endikasyonları:
Duyarlı Staph. aureus, Staph. epidermidis, St. pneumoniae, St. viridans, St. bovis, A ve E grubu Stroptoc, Aeromans, Alcaligenes Br. Catarrhalis, Citrobacter, Enterobacr, E. coli, H. ducreyi, H. influenzae, Klebsiella, Moraxella, Neisse, Proteus, Providencia
Pseudomonas, Salmonella, Serratia, Shigela, Vibrio, Yersinia, T. pailidum, Bacteroides, Clostridium Fusobacterium, Peptococcus ve Peptostreptococcus'ların neden olduğu; Menenjit; ürogenital enfeksiyonlar, septisemi ve pnömonide endikedir.
Alt solunum yolları, idrar yolları enfeksiyonlarında, gonore, kemik ve eklem enfeksiyonlarında entikedir.l
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Umut2015 yazdı:Non bakteriyel olanlar napmali?
Nonbakteriyel kronik prostatitli ve kronik pelvik agri sendromlu hastalar icin bir baslik acmistim orada bir makale var okuyun lutfen.
Prostatitis

Mesaj gönderen Prostatitis »

Kadir abi merhaba,

istanbuldayım, doktor ve hastane bilgisini bana da mesaj atabilir misin.

teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatitis hastane ve dr bilgisini gonderdim bilgin olsun.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:Prostatitis hastane ve dr bilgisini gonderdim bilgin olsun.
bahsettiğiniz hastane ve doktor nerede? tahlil olarak hangisini yapiyor?
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

Kadir abi bende senin tedavi şeklini uygulamayı düşünüyorum. Banada hastane ve doktor ismini yollarmisin
birumut

Mesaj gönderen birumut »

Slm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bir sene önce bir iltihab akıntısıyla başlayan rahatsızlığım bu güne getirdi beni,ilk başta iltihab akıntısı onbeş yada yirmi gün sürdü durmadı 100 ml gr cipro vermişti doktor ama durmadı enson bir acile gitmiştim piyeloseptyl diye bir ilaç verdi ve kullanınca durdu akıntı fakat penis ucunda hafif bir batma hissi kaldı ve bunun üzerine bir kaç ürolojiye gittim kimisi ilaç bile yazmadı ilaçsız atmayı dene dediler mikrobu (bu arada benimki nonbakteriyel) ve en son gittiğim doktor bana 1000 ml gr gravit verdi 6 kutu kullandım ilk kutuda batma hissi gitmişti zaten ama hepsini kullanmam gerekiyormuş bende hepsini eksiksiz saatinde aldım ve örolojiye tekrar kontrol oldum numune falan aldılar ve prostatit değilsin tamam atmışsın sen dediler lakin aradan on yada onbeş gün sonra epididim ağrısı başladı birazda canımı yakıyordu bu ağrı tekrar doktora gittim tetradox verdi 5 kutu kullanırken ağrı gelip gidiyordu ilaç bitti ve ağrıda bu sefer epididim'den testislere geçti elle kontrol ettiğimde yumurtada ama alt tarafında şismiş bir damar hissediyorum ve dokununcada bu şişkinlik ağrı yapıyor arada ağrı az oluyor arada şiddetleniyor ama bir türlü geçmek bilmedi.
Not ilk başta prostatit sin sen dediklerinde PSA değeri 2.36 idi ve tamam sen prostatiti atmışsın sen dediklerinde 0.65 lere düşmüştü ve bende hiçbir zaman ilk başlarda bile idrarda sıkıntı yaşamadım rahat yapabiliyordum idrarımı ve ağrılı boşalma ereksin sıkıntısı falanda olmadı cinsel iştahsızlık yada başka bir prostatit belirti yaşamadım ama bu testislerde yumurtalıklardaki ağrı beni maf ediyor özellikle sağ yumurtalıkta bunu yaşıyorum.
Bu belirtiler aklıma acaba benim başka bir rahatsızlığımmı var sorusunu getiriyor yada prostatitten kurtulupta başka bir rahatsızlığamı yakalandım diyorum.
Bunları buraya yazdım bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum, belkide tedavisi olan bir rahatsızlığım varsa bu ağrılarımdan kurtulma umuduyla buraya yazdım.
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum....
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

birumut yazdı:Slm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bir sene önce bir iltihab akıntısıyla başlayan rahatsızlığım bu güne getirdi beni,ilk başta iltihab akıntısı onbeş yada yirmi gün sürdü durmadı 100 ml gr cipro vermişti doktor ama durmadı enson bir acile gitmiştim piyeloseptyl diye bir ilaç verdi ve kullanınca durdu akıntı fakat penis ucunda hafif bir batma hissi kaldı ve bunun üzerine bir kaç ürolojiye gittim kimisi ilaç bile yazmadı ilaçsız atmayı dene dediler mikrobu (bu arada benimki nonbakteriyel) ve en son gittiğim doktor bana 1000 ml gr gravit verdi 6 kutu kullandım ilk kutuda batma hissi gitmişti zaten ama hepsini kullanmam gerekiyormuş bende hepsini eksiksiz saatinde aldım ve örolojiye tekrar kontrol oldum numune falan aldılar ve prostatit değilsin tamam atmışsın sen dediler lakin aradan on yada onbeş gün sonra epididim ağrısı başladı birazda canımı yakıyordu bu ağrı tekrar doktora gittim tetradox verdi 5 kutu kullanırken ağrı gelip gidiyordu ilaç bitti ve ağrıda bu sefer epididim'den testislere geçti elle kontrol ettiğimde yumurtada ama alt tarafında şismiş bir damar hissediyorum ve dokununcada bu şişkinlik ağrı yapıyor arada ağrı az oluyor arada şiddetleniyor ama bir türlü geçmek bilmedi.
Not ilk başta prostatit sin sen dediklerinde PSA değeri 2.36 idi ve tamam sen prostatiti atmışsın sen dediklerinde 0.65 lere düşmüştü ve bende hiçbir zaman ilk başlarda bile idrarda sıkıntı yaşamadım rahat yapabiliyordum idrarımı ve ağrılı boşalma ereksin sıkıntısı falanda olmadı cinsel iştahsızlık yada başka bir prostatit belirti yaşamadım ama bu testislerde yumurtalıklardaki ağrı beni maf ediyor özellikle sağ yumurtalıkta bunu yaşıyorum.
Bu belirtiler aklıma acaba benim başka bir rahatsızlığımmı var sorusunu getiriyor yada prostatitten kurtulupta başka bir rahatsızlığamı yakalandım diyorum.
Bunları buraya yazdım bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum, belkide tedavisi olan bir rahatsızlığım varsa bu ağrılarımdan kurtulma umuduyla buraya yazdım.
gecmis olsun hocam benimde sorun yumurtaliklardaki agri bilhassa testislerin dibinde ilk basta dedigin gibi epodidimlerde baslamisti onca tahlilde bi mikrop cikmadi ama benim menide surekli parcaciklar cikiyo .bu agrilar bende ruyalanma sinucu bosalamamam sonucu basladi .tahlilde bisey cikmayinca biseyin yok deyip yolluyo drlar ama o yumurtalik agrisini ceken bilir hele birde kasiklara vuruyosa hepten cekilmiyo.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Simdi enfeksioncunun yanindan gelioom sana igne migne yok dwdi

Karaborsadan alacam bende
baran

Mesaj gönderen baran »

vanpersie yazdı:
birumut yazdı:Slm yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bir sene önce bir iltihab akıntısıyla başlayan rahatsızlığım bu güne getirdi beni,ilk başta iltihab akıntısı onbeş yada yirmi gün sürdü durmadı 100 ml gr cipro vermişti doktor ama durmadı enson bir acile gitmiştim piyeloseptyl diye bir ilaç verdi ve kullanınca durdu akıntı fakat penis ucunda hafif bir batma hissi kaldı ve bunun üzerine bir kaç ürolojiye gittim kimisi ilaç bile yazmadı ilaçsız atmayı dene dediler mikrobu (bu arada benimki nonbakteriyel) ve en son gittiğim doktor bana 1000 ml gr gravit verdi 6 kutu kullandım ilk kutuda batma hissi gitmişti zaten ama hepsini kullanmam gerekiyormuş bende hepsini eksiksiz saatinde aldım ve örolojiye tekrar kontrol oldum numune falan aldılar ve prostatit değilsin tamam atmışsın sen dediler lakin aradan on yada onbeş gün sonra epididim ağrısı başladı birazda canımı yakıyordu bu ağrı tekrar doktora gittim tetradox verdi 5 kutu kullanırken ağrı gelip gidiyordu ilaç bitti ve ağrıda bu sefer epididim'den testislere geçti elle kontrol ettiğimde yumurtada ama alt tarafında şismiş bir damar hissediyorum ve dokununcada bu şişkinlik ağrı yapıyor arada ağrı az oluyor arada şiddetleniyor ama bir türlü geçmek bilmedi.
gecmis olsun hocam benimde sorun yumurtaliklardaki agri bilhassa testislerin dibinde ilk basta dedigin gibi epodidimlerde baslamisti onca tahlilde bi mikrop cikmadi ama benim menide surekli parcaciklar cikiyo .bu agrilar bende ruyalanma sinucu bosalamamam sonucu basladi .tahlilde bisey cikmayinca biseyin yok deyip yolluyo drlar ama o yumurtalik agrisini ceken bilir hele birde kasiklara vuruyosa hepten cekilmiyo.
bendede yumurtalıklarda ağrı var ama ağrım resmen geziniyor aynı anda iki yerde nadiren oluyor
bazen makatla yumurtalıklar arsında bazen yumurtalıklarda bazen makkatta bazen göbek deliğinin altında geizniyor
freeman

Mesaj gönderen freeman »

prostatiniseveyim yazdı:Simdi enfeksioncunun yanindan gelioom sana igne migne yok dwdi

sen herhangi bir ilaç ismi belirttinmi doktora ? Bu işin karaborsasi da var demekki ! Eczane reçetesiz vermiyor galiba bu tür ilaçları...
Brtfbb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Brtfbb »

freeman yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:Simdi enfeksioncunun yanindan gelioom sana igne migne yok dwdi

sen herhangi bir ilaç ismi belirttinmi doktora ? Bu işin karaborsasi da var demekki ! Eczane reçetesiz vermiyor galiba bu tür ilaçları...
Arkadaşlar bu işin karaborsası fln olmaz çünki doktor reçetesi olmadan igne vurduramazsınız hiçbiyerde
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Bana ankarada tip merkezinde hic recete sormadilar..onca igne vuruldum...heralde onlarda eczaneler recetesiz igne vermez gerek yok recete sormaya diye dusunuyorlar
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ne oldu senin serum işleri.devam ediyormusun.doktor ne diyor.ağrı durumları ne? iş için rapor yazdılar mı?
birumut

Mesaj gönderen birumut »

baran yazdı:
vanpersie yazdı:
bendede yumurtalıklarda ağrı var ama ağrım resmen geziniyor aynı anda iki yerde nadiren oluyor
bazen makatla yumurtalıklar arsında bazen yumurtalıklarda bazen makkatta bazen göbek deliğinin altında geizniyor
Bu gün bu mesajı yazdıktan sonra ağrıya dayanamadım ve yine doktora gittim ve testislerde renkli doblör çektirdim ve sonucunda doktor senin çektiğin ağrı kronik epididimit ağrısı dedi ve yarın tekrar gidecem sperm örneği kan falanda verecem ve bunların sonucuna göre ilaç yazacak. Gelişmeleri tekrar yazarım.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Abitter iyiye gidiyo ise gidiyorum hastaneyede aksamlari bir saat gidiyorum
tatar35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen tatar35 »

Arkadaşlar ilk öncelkikle şunu söylemek istiyorum İnşallah Allah hepimize şifa verir. Derdi veren Allah dermanıda verir sabır ... Benimde korunmasız ilşikiden sonra penisimte sürekli yanmala ve ağrılar oldu. Bir sürü çeşitli testler yaptırdım staphylococcus aureus bakterisi var dedi. İçmedeğim antibiyotik kalmadı benim. Siz ne gibi ilaçları tavsiye edersiniz
Blue25

Mesaj gönderen Blue25 »

Geçen doktora zor ser iğne yazdırdım oda isef 1g yazdı 3 gün sabah akşam. Sanki agrilarimi dindirdi gibi yada bana öyle geldi.simdide genta 120 yazdı 10 gün sabah akşam. Henüz kullanmaya başlamadım.yanında fleksilove 750 elimde kalan.ve ligone ile beraber kullanmayı düşünüyorum. Doktor yanında yazmadı yani ligone ile flexilove yi.sizce bi sakıncası olurmu.ve genta 120 kullanan oldumu hiç. Aranızda.
baran

Mesaj gönderen baran »

Blue25 yazdı:Geçen doktora zor ser iğne yazdırdım oda isef 1g yazdı 3 gün sabah akşam. Sanki agrilarimi dindirdi gibi yada bana öyle geldi.simdide genta 120 yazdı 10 gün sabah akşam. Henüz kullanmaya başlamadım.yanında fleksilove 750 elimde kalan.ve ligone ile beraber kullanmayı düşünüyorum. Doktor yanında yazmadı yani ligone ile flexilove yi.sizce bi sakıncası olurmu.ve genta 120 kullanan oldumu hiç. Aranızda.
KARDEŞİM BEN KULLANDIM 14 ADET İLK İKİ SABAH AKŞAM DAHA SONRA GÜNDE 1 ADET GENTA 160 LIK KULANDIM
BU İĞNELERDEN SONRA MONODOKS KULLANMAM GERİKİYORDU
ANCAK DR CİALİS VERMİŞTİ ÇOK KÖTÜ OLDUM MONODOKS KULLANAMADIM
BANA PEK ETKİSİS OLMAMIŞTI YANLIZ PENİSTEKİ YANMA AZALDI
Blue25

Mesaj gönderen Blue25 »

baran yazdı:
Blue25 yazdı:Geçen doktora zor ser iğne yazdırdım oda isef 1g yazdı 3 gün sabah akşam. Sanki agrilarimi dindirdi gibi yada bana öyle geldi.simdide genta 120 yazdı 10 gün sabah akşam. Henüz kullanmaya başlamadım.yanında fleksilove 750 elimde kalan.ve ligone ile beraber kullanmayı düşünüyorum. Doktor yanında yazmadı yani ligone ile flexilove yi.sizce bi sakıncası olurmu.ve genta 120 kullanan oldumu hiç. Aranızda.
KARDEŞİM BEN KULLANDIM 14 ADET İLK İKİ SABAH AKŞAM DAHA SONRA GÜNDE 1 ADET GENTA 160 LIK KULANDIM
BU İĞNELERDEN SONRA MONODOKS KULLANMAM GERİKİYORDU
ANCAK DR CİALİS VERMİŞTİ ÇOK KÖTÜ OLDUM MONODOKS KULLANAMADIM
BANA PEK ETKİSİS OLMAMIŞTI YANLIZ PENİSTEKİ YANMA AZALDI
Benimde pek ümidim yok ama demiyoruz başka çare yok monodox u kullanman gerektiğini doktor mu söylemişti .