Tedavide Sıcak Uygulaması

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
samet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Tedavide Sıcak Uygulaması

Mesaj gönderen samet »

Arkadaşlar bildiğiniz üzere tedavide bölgeye sıcak uygulamaları genel kabul görmüş bir gerçek.Fakat bugün bir enfeksiyon doktoru bakteri kaynaklı bunun riskli olduğunu,özellikle enterecoc gibi sıcak ortamlar seven üreyen bakteriler için kesinlikle tavsiye etmeni söyledi.Araştırdığımda gercekten prostatdaki bazı patojenlerin sıcak da daha cok üreme imkanı doğuyor sanki.Kaş yapalım derken gözmü çıkartıyoruz acaba?Koşulsuz cogu kişinin uyguladığı zafer hoca ve birçok doktorun tavsiye ettiği herkese önerdiği bu yöntem için bilgi sahibi arkadaşların fikri varsa paylaşmasını rica ederim.(özellikle mümkünse kadir abi kc34)
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Tedavide Sıcak Uygulaması

Mesaj gönderen tornografi »

bence antibiyotik kullanilan donemlerde yapilmali bu.
samet

Mesaj gönderen samet »

tornografi yazdı:bence antibiyotik kullanilan donemlerde yapilmali bu.
Kültürde bakteri üredi sıcak ortam seven enterecoc.Bende herkes gibi dinleyip yaptım bu zamana kadar ama araştırınca yapmak mantıklı gelmedi açıkcası. Antibiyotik patojenle savaşırken patojenin sevdiği ortamı yaratmak dogru bi hareketmi?
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Sicaktaki amac ordaki spazmlari azaltmak odemin cozulmesini saglamak zannediyo musunuz ki o sicak prostatin icine ulasiyo hadi diyelim ulasti kac derece yukseltebilir ki sicakligi belki 0.5 derece :) herkes birsey soyluyo bazen guluyorum doktorlarin yorumlarina :)
samet

Mesaj gönderen samet »

Abi yanlış anlama bilmedim için soruyorum prostata ulaşmayan sıcak prostattaki ödemi spazmı nasıl çözüyo ozaman
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

samet yazdı:Abi yanlış anlama bilmedim için soruyorum prostata ulaşmayan sıcak prostattaki ödemi spazmı nasıl çözüyo ozaman
Spazm prostatta olmaz çevresel kaslarda olur o kaslar kasıldıkça ağrı yapar dolaşım yavaşlar böylede olunca ödemi atamazsın vücuttan. Olay prostatın kendisinde değil onun etkilediği çevresindeki sistem.
samet

Mesaj gönderen samet »

Kc34 yazdı:
samet yazdı:Abi yanlış anlama bilmedim için soruyorum prostata ulaşmayan sıcak prostattaki ödemi spazmı nasıl çözüyo ozaman
Spazm prostatta olmaz çevresel kaslarda olur o kaslar kasıldıkça ağrı yapar dolaşım yavaşlar böylede olunca ödemi atamazsın vücuttan. Olay prostatın kendisinde değil onun etkilediği çevresindeki sistem.
Teşekkür ederim abi cevabın için.
Aslivorno

Mesaj gönderen Aslivorno »

Benim gittigim spor salonunda sauna ve hamam var once saunaya giriyorum sonra hamamda sicak su oturma banyosu yapiyorum.Simdiye kadar iki gunde bir boyle devam ediyorum lokosit en son muayenede 8-10 a kadar dustu 15-20 lerden.belki bunlarin etkisi vardir.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Ssıcak suya oturma ile ilgili kendi deneyimlerimi paylaşayım.
Üretral darlık hastasıyım, prostatit değilim. Prostatım sağlam.
İki darlığım var. Darlığımın nüks ettiği zamanlarda, duşa girince, mesane ve penisime sıcak su tuttuğumda, normalden tazyikli işiyorum. Bu bir gerçek.
Sıcak suyun etkisi ile, mesanem ve penil üretra kaslarım gevşediğinden olsa gerek idrar çıkışım daha tazyikli oluyor.
Ancak şöyle de bir gerçek var, ağustos ayında yaptığım son idrar akım testinde daralmanın başladığını gördüm, darlık büyümesin yavaşlasın diye, nerdeyse hergün, leğene sıcak su koyup oturdum 10dk. Bir işe aramadığı gibi sanki daralmayı hzılandırdı. Sonuç olarak 1 ay içerisinde hızlı bir daralma olduğundan tekrar internal üretrotomi olmak zorunda kaldım. 1 ay içerisinde tepe akım hızım 19'dan 10'a geriledi.
ir ilgisi var mı bilemiyorum yine de akademik araştırmalardan okuduğum akdarıyla, özellikle prostat ameliyatlarından sonra, hastalara sıcak suya oturmaları tavsiye ediliyo, sonuçlara göre ameliyatlardan sonra düzenli olarak sıcak suya oturan hastalarda tekrar daralma daha az olmuş.