tavsiye ettiğiniz doktorlar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: tavsiye ettiğiniz doktorlar

Mesaj gönderen Synergy »

Hocam benim en büyük sıkıntı penis ucunda şu sünnet derisinin olduğu kısım var ya orada gıdıklanma mı diyeyim huylanmamı öyle birşey var.
işedikten sonra sanki gene idrarrım geliyor ve o bolum huylanarak penis rahatsız oluyor. penis kuculuyor cekılıyor gıbı oluyor. Ağrı sızı falan rahatsızlığım pek yok. Ama bahsettiğim bölüm aşırı hassas bu hassaslıkta sürekli işeme duygusu getiriyor.

fark ettiğim birşey midem kötü olduğunda rahatsızlığım artıyor. ayrıca giydiğim elbiseye göre de değişiyor rahatsızlığım.
Ürologa gittim incelemişti ama acaba sünnet derisi ile ilgili birşey mi var diye düşünüyorum.
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

ABittersweetLi yazdı:sanırım zamanla etkisini gösterecek.uyku hali ve iştahsızlık oluyormuş.birde moralini bozmuyorsun işte :)
Hocam benim en büyük sıkıntı penis ucunda şu sünnet derisinin olduğu kısım var ya orada gıdıklanma mı diyeyim huylanmamı öyle birşey var.
işedikten sonra sanki gene idrarrım geliyor ve o bolum huylanarak penis rahatsız oluyor. penis kuculuyor cekılıyor gıbı oluyor. Ağrı sızı falan rahatsızlığım pek yok. Ama bahsettiğim bölüm aşırı hassas bu hassaslıkta sürekli işeme duygusu getiriyor.

fark ettiğim birşey midem kötü olduğunda rahatsızlığım artıyor. ayrıca giydiğim elbiseye göre de değişiyor rahatsızlığım.
Ürologa gittim incelemişti ama acaba sünnet derisi ile ilgili birşey mi var diye düşünüyorum.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

xatral o rahatsızlığı düzeltecek sanırım.ama henüz erken.etki etmesi için biraz zaman lazım.
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Bugün maflör aldım. Biraz önce içtim bir tane umarım Xatral ve Cipralex ile çakışma yapmaz.
Bi yarım saat sonra falanda cipralex i içicem.
ABittersweetLi

xatral akşam yemeğinden yarım saat sonra alabilirsin.ben öyle yapıyordum.yemekten sonra almanın mantığı ise midede çabuk eriyip kaybolan bir şey değil.mideye zarar vermemesi için yemeklerden sonra alınmalı.
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Serdar »

Merhaba arkadaşlar.
Yaşadığım talihsiz bir idrar yolları enfeksiyonunun tekrar etmesi ve ağrılar oluşması sonucu Ankara Batıkent Medical park hastanesinde bu hastalığa yakalandığımı ilk öğrenmemin üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. Hastanede yapılan testler sonucunda sperm ve idrar kültürümde herhangi bir bakteri bulunamaması ve kronik ağrılarım hastalığımı en zor kategori ve burdaki herkesin madur olduğu Chronic non bacterial prostatisis and pelvic pain syondrome kategorisine soktu. Bu süre boyunca hastanedeki doc.dr.Cengiz Kara ile devam eden diyaloğumuzda kendisi bana Cipro+tetradox+dicloron kullanımı uyguladı. İlaç kullandığım süre boyunca idrar sonrası pelvik ağrı dışında bütün şikayetlerim kesildi ama ilacı bıraktığım bir dönemde ise hepsi geri geldi. Bir yandan antibiyotiğin faydasını görmek beni umutlandırırken bir yandan da gün geçtikçe tamamen iyileşememek vücudumda antibiyotik direnci oluşması korkusunu içimde arttırdı.
Geçen bu 3 aylık süre boyunca hastalıkla yaşamayı öğrenmemde şikayetlerimi ciddi oranda azalttı. Sigarayı, alkolü bıraktım, beslenme düzenimi değiştirdim ve her gün sabah ve akşam antibiyotiğinin yanında sıcak oturma seanslarını standart haline getirdim. Bir yandan da bu siteyi ve aynı kaderi paylaştığım sizleri keşfederek hastalıkla savaşmam için çok faydalı olacak bir çok bilgi sahibi olabildim.
Şimdiye kadar yaptığım araştırmalarımda farklı yöntemlerin işe yarayabildiğini ama asıl çözümün doğru teşhis ve doğru antibiyotikten geçtiğini fikrini benimsedim. Ayrıca bir yandan antibiyotik kullanımının şikayetlerimi azaltmasıda beni cesaretlendirdi.
Şu anki bulunduğum dönemde her şeye dikkat edebiliyorken tek yapamadığım şey gün geçtikçe daha da bozulan psikolojimi dengede tutabilmek. Bir yandan hala içimde bir umut olmasına rağmen diğer bir yandan da gün geçtikçe ve tedavi olmadıkça ağır bir depresyona doğru sürükleniyor içime kapanıyor ve umudumu yitiriyorum.
Bu başlık altına yazmamın sebebi hem sizlerle tanışmak hemde bana Ankarada yardımcı olabilecek herhangi bir doktor öneriniz varmı onu öğrenebilmek. Genellikle bugüne kadar hep Istanbul daki doktorlar üzerinde tavsiyelerde bulunulmuş ve bir de Konya daki enjeksiyon yapan doktor üzerine. Kendim için enjeksiyona gerek olmadığını ve sadece doğru teşhis yapıp güçlü bir antibotik ile hastalığım daha da kronikleşmeden çözüm bulabilecek bir doktora ihtiyacım olduğuna inanıyorum. Eğer gerekirse İstanbul'a da gidebilirim ama doktorumun Ankara da olması tabiyiki de çok daha öncelikli benim için.
baran

Mesaj gönderen baran »

ABittersweetLi yazdı:arkadaşlar hepimiz bu hastalığı iyi bildiğini düşündüğümüz dürüst ve iyi doktorları burada paylaşırsak,hangi doktora gideyim düşüncesi ile kafası karışan diğer arkadaşlara yardımcı olabiliriz.

benim tavsiye ettiklerim;

istanbulda avrupa yakası; Yrd.Doç.Dr.Cüneyd Sevinç,Doç.Dr.İlker AKYOL

istanbul anadolu yakası; Op.Dr.Adnan Arıcan

birde uzun süredir gitmeyi düşündüğüm iki doktor var;

1.Prof.Dr.Leon Saporta

2.Prof.Dr.Oğuz ACAR

şu an için istanbul da kendisine gelen bir çok prostatit hastasını iyileştirdiğini öğrendiğim bir doktora muayene oluyorum.(öğrediğim kişide iyileşmiş durumda)zannedersem maksimum 3 aylık bir tedavi uygulayacak.henüz 3.haftadayım.önümüzdeki hafta kontrole gideceğim.iyileşme olsun yada olmasın bu mauyene sonrasında doktorun ismini buradan paylaşacağım.
KARDEŞİM TEDAVİ NASIL GİDİYOR İNŞALLAH GELİŞME VARDIR
ABittersweetLi

Serdar yazdı:Merhaba arkadaşlar.
Yaşadığım talihsiz bir idrar yolları enfeksiyonunun tekrar etmesi ve ağrılar oluşması sonucu Ankara Batıkent Medical park hastanesinde bu hastalığa yakalandığımı ilk öğrenmemin üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. Hastanede yapılan testler sonucunda sperm ve idrar kültürümde herhangi bir bakteri bulunamaması ve kronik ağrılarım hastalığımı en zor kategori ve burdaki herkesin madur olduğu Chronic non bacterial prostatisis and pelvic pain syondrome kategorisine soktu. Bu süre boyunca hastanedeki doc.dr.Cengiz Kara ile devam eden diyaloğumuzda kendisi bana Cipro+tetradox+dicloron kullanımı uyguladı. İlaç kullandığım süre boyunca idrar sonrası pelvik ağrı dışında bütün şikayetlerim kesildi ama ilacı bıraktığım bir dönemde ise hepsi geri geldi. Bir yandan antibiyotiğin faydasını görmek beni umutlandırırken bir yandan da gün geçtikçe tamamen iyileşememek vücudumda antibiyotik direnci oluşması korkusunu içimde arttırdı.
Geçen bu 3 aylık süre boyunca hastalıkla yaşamayı öğrenmemde şikayetlerimi ciddi oranda azalttı. Sigarayı, alkolü bıraktım, beslenme düzenimi değiştirdim ve her gün sabah ve akşam antibiyotiğinin yanında sıcak oturma seanslarını standart haline getirdim. Bir yandan da bu siteyi ve aynı kaderi paylaştığım sizleri keşfederek hastalıkla savaşmam için çok faydalı olacak bir çok bilgi sahibi olabildim.
Şimdiye kadar yaptığım araştırmalarımda farklı yöntemlerin işe yarayabildiğini ama asıl çözümün doğru teşhis ve doğru antibiyotikten geçtiğini fikrini benimsedim. Ayrıca bir yandan antibiyotik kullanımının şikayetlerimi azaltmasıda beni cesaretlendirdi.
Şu anki bulunduğum dönemde her şeye dikkat edebiliyorken tek yapamadığım şey gün geçtikçe daha da bozulan psikolojimi dengede tutabilmek. Bir yandan hala içimde bir umut olmasına rağmen diğer bir yandan da gün geçtikçe ve tedavi olmadıkça ağır bir depresyona doğru sürükleniyor içime kapanıyor ve umudumu yitiriyorum.
Bu başlık altına yazmamın sebebi hem sizlerle tanışmak hemde bana Ankarada yardımcı olabilecek herhangi bir doktor öneriniz varmı onu öğrenebilmek. Genellikle bugüne kadar hep Istanbul daki doktorlar üzerinde tavsiyelerde bulunulmuş ve bir de Konya daki enjeksiyon yapan doktor üzerine. Kendim için enjeksiyona gerek olmadığını ve sadece doğru teşhis yapıp güçlü bir antibotik ile hastalığım daha da kronikleşmeden çözüm bulabilecek bir doktora ihtiyacım olduğuna inanıyorum. Eğer gerekirse İstanbul'a da gidebilirim ama doktorumun Ankara da olması tabiyiki de çok daha öncelikli benim için.
geçmiş olsun serdar.bu hastalık sabır işi öncelikle.yazdıklarına göre yapılması gereken her şeyi yapıyorsun.aynen yola devam.
ABittersweetLi

baran yazdı:
ABittersweetLi yazdı:arkadaşlar hepimiz bu hastalığı iyi bildiğini düşündüğümüz dürüst ve iyi doktorları burada paylaşırsak,hangi doktora gideyim düşüncesi ile kafası karışan diğer arkadaşlara yardımcı olabiliriz.

1.Prof.Dr.Leon Saporta

2.Prof.Dr.Oğuz ACAR

şu an için istanbul da kendisine gelen bir çok prostatit hastasını iyileştirdiğini öğrendiğim bir doktora muayene oluyorum.(öğrediğim kişide iyileşmiş durumda)zannedersem maksimum 3 aylık bir tedavi uygulayacak.henüz 3.haftadayım.önümüzdeki hafta kontrole gideceğim.iyileşme olsun yada olmasın bu mauyene sonrasında doktorun ismini buradan paylaşacağım.
kardeşim tedavim bitti.tam olarak sıfırlanmadım.ama idare edecek durumdayım.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Tedavi bittiğine göre dr un ismi ve tedavi yöntemi ve ilaçları paylaşma zamanı geldi mi ? ))
ABittersweetLi

daha önce foruma defalarca yazdım.pek oralı olan olmadı.sonra doktorun adını sildim bende.size özel mesaj ile gönderdim ama.bir kaç kişi daha gitmiş.bana özelden ulaştılar.pek ilgilenmemiş doktor.faydasıda pek olmamış.ben faydasını görmüştüm.boşaldıktan sonra beyaz bir akıntı ve penis ucunda kızarıklık olurdu.onlar kayboldu.bel ağrılarımda tam bitmesede azaldı.isterseniz sizde bir şansınızı deneyin.nitekim devlet doktoru.sgk var ise herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Bosaldıktan sonra beyaz akıntı bunu ılk kez yazdın bemde de oluyo acaba normal bo sry mı dıye dusunuyordum

Beyaz akıntı boyle saydam su rengındemı yoksa sut rengındemıydı

Ben prostat tam kasılamıuor ıcınden bosalmayla cıkamayanlar arkadan gelıyor fıye dusunuuordum ama sız antıbıotık ıcınce mı gecto bu durum
ABittersweetLi

şeffaf akıntı oluyoyordu.bazende hafif süt beyazlığı gibi de olduğuda oluyordu.antibiyotiklerden sonra geçti.tüm bunlar prostatitten sonra olmaya başlamıştı.yani öncesinde en ufak bir sorunum bile yoktu.eğer prostatitten sonra vücudunuzda herhangi bir tuhaflık,ağrı vs oluşmaya başladıysa bilin ki prostatit kaynaklıdır :)
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

Doç. Dr. Bülent Onal
baran

Mesaj gönderen baran »

ABittersweetLi yazdı:
baran yazdı:

1.Prof.Dr.Leon Saporta

2.Prof.Dr.Oğuz ACAR

kardeşim tedavim bitti.tam olarak sıfırlanmadım.ama idare edecek durumdayım.
NASIL BİR TEDAVİ UYGULADINIZ
ABittersweetLi

antibiyotik tedavisi uygulandı
Serdar

Mesaj gönderen Serdar »

ABittersweetLi yazdı: geçmiş olsun serdar.bu hastalık sabır işi öncelikle.yazdıklarına göre yapılması gereken her şeyi yapıyorsun.aynen yola devam.
Teşekkür ederim bitter. Forumda da Ankara için bir doktor tavsiyesi gelmeyince bende müteakip tedaviye yine ayni doktora gittim. Kendisine tedavi sürecinde ne hedeflediğini sorduğumda bu hastalığın tedavi edilemeyeceğini ve amacımızın sadece semptomları azaltmak olduğu cevabını aldım. Forumda sık sık bahsedilen ilgisiz ve bilgisiz doktor tipine giren sevgili doktoruma çok da şaşırmadım ve kızamadım açıkcası. Çünkü bu hastalığı kendi haline bırakmak onlarında suçu değil tıp iliminin suçu esasta.
Neyse sonra kendim sordum daha güçlü bir antibiyotik deneyebilir miyiz diye, oda eğer istersem damardan serumla verilen cinsten uygulayabiliriz semptomlar tekrardan arttığında dedi. Muayenenin sonucunda da şu an kullandığım antibiyotiği de kesti ve gönderdi.

Hastaneden elim boş çıkınca forumdan aldığım bilgilerle gidip eczaneden aldığım quercetini zaten kullanmakta olduğum Ligone ve Propolis ile kullanmaya başlayınca birden şikayetlerim azaldı çok şükür. Keşke önce doktorum tavsiye etseydi hastalığın bir tedavisi yok derken bilmiş bilmiş dedim içimden bende...
Anlaşılan bu hastalıkta ya gerçekten işini bilen bir doktor bulacağız yada kendi doktorumu kendimiz olacağız çaresiz.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Serdar,

Bence sen kronik prostatit degilsin.
Sen tedaviye cok erken baslamissin, bence iyilesme sansinda yuksek. Yakinda kurtulur buraya da ugramazssin insallah. Alparslanin tedavisinden kendine cok fazla ders cikarabilecegini dusunuyorum.

http://www.kronikprostatit.net/sltk/vie ... p?f=20&t=9
murat06

Mesaj gönderen murat06 »

Demir yazdı:Arkadaşlar izmirde prostat sivi tahlili yapan hoca var mi?izmirden hiç bir arkadasa ulasamadim.cam levhaya alacak ve sividaki lokositi soyleyebilecek bir doktor bilen varsa izmirde yardimci olan olursa sevinirim.
aydında izzet koçak diye bır doktor var ıstersen onla bı gorus
prostatiniseveyim

Serdar paran varsa summer baltaciya yasa ali ergen e git
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Sumer baltaciya ben gittim.prostatit konusunda pek bisey bildigi yok.
prostatiniseveyim

kenanankara yazdı:Sumer baltaciya ben gittim.prostatit konusunda pek bisey bildigi yok.
Merhabadan sonra gittin heralde dimi ne dedi ne yapti tahlil tetkik
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

tahlil yapmadi...ben elimdeki tahlillerle gittim..once psikoloji konularina girdi sonra ilac yazdi...herhangi bir igne enjeksiyon ilac prostaata etki edemezmis....ilaclari kullandiktan sonra ne zaman geleyim dedim..gelmene gerek yok dedi...neyse uzatmayayim kisaca herangi bir tedavisi yok
prostatiniseveyim

Hadi ya gelmene gerwk yok ne demk

hocam odemeye de gerek yok o zamn demeli
prostatiniseveyim

Sagol kenan kardes bana da biliyosun tavsoye edildi ben biZwt denememiatim ama deneyec3ktim kendiainw gorunmeyi