Prostatit hastalarinda kabızlık sorunu ve bazı tavsiyeler.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Prostatit hastalarinda kabızlık sorunu ve bazı tavsiyeler.

Mesaj gönderen kadir »

Genellikle prostatit hastalik hastalari kabizlik sorunu yaşar.Kalin bagirsakla komşu olan prostat, ödem dolayisi ile şiştiği zaman, kalin bağirsaga yaptigi baski nedeniyle dışkı geciş kesitini daraltir. Hasta kendini kabiz oldum zanneder ve ıkınmaya baslar..aşiri zorlama sonucunda makat cevresindesindeki kaslarda yırtılma meydana gelir...ve yeni bir problem başlar..bunun adı ANAL FİSSÜR. O yuzden arkadaslar, sizlere tavsiyem dışkılama yaparken sakın aşirı ıkinmayiniz.Biraz fazla kalın tuvalette illaki dışkı cıkacaktir, çünkü dışkı çıkış kesiti daraliyor ve dışkıninda ilerleme hızı azaliyor.Zorlayipta makat kaslarını patlatmayın.
Dermanszzz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Prostatit hastalarinda kabızlık sorunu ve bazı tavsiyeler.

Mesaj gönderen Dermanszzz »

Çok doğru tespit tebrikler selamlar abi. Teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dermanszzz yazdı:Çok doğru tespit tebrikler selamlar abi. Teşekkürler
Ben tşk ederim.
Saleh

Mesaj gönderen Saleh »

Kadir abi. Ben tedaviye başladim. Tedavi icinde haftada kac kere boşalmak lazım? Yada tedavi suresinde boşalmak ziyanmi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Saleh yazdı:Kadir abi. Ben tedaviye başladim. Tedavi icinde haftada kac kere boşalmak lazım? Yada tedavi suresinde boşalmak ziyanmi?
Hafta ve sayi vermektense durabildiginiz kadar durup sonra iliskiyle bosalin masturbasyon tedavi suresince elinizden geldigi kadar yapmamaya bakin nuks sebebi olabiliyor.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Bu kabizliktan baya cektim 3-5 defa tuvalette 1,5-2 saat kalmisimdir ancak cok zorlayarak diskiyi cikarabildim kalinbagirsaklarim nerdeyse disari cikti. Bunuda sabahlari ac karna sicak su icerek kismen asabildim. En ucuz yontem.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

osmankul yazdı:Bu kabizliktan baya cektim 3-5 defa tuvalette 1,5-2 saat kalmisimdir ancak cok zorlayarak diskiyi cikarabildim kalinbagirsaklarim nerdeyse disari cikti. Bunuda sabahlari ac karna sicak su icerek kismen asabildim. En ucuz yontem.
Zorlamayin kesinlikle, sabahlari yarım fincan halis zeyrinyağı icin çok faydasini görüceksiniz.
Saleh

Mesaj gönderen Saleh »

kadir yazdı:
osmankul yazdı:Bu kabizliktan baya cektim 3-5 defa tuvalette 1,5-2 saat kalmisimdir ancak cok zorlayarak diskiyi cikarabildim kalinbagirsaklarim nerdeyse disari cikti. Bunuda sabahlari ac karna sicak su icerek kismen asabildim. En ucuz yontem.
Zorlamayin kesinlikle, sabahlari yarım fincan halis zeyrinyağı icin çok faydasini görüceksiniz.
Ben hic boşalmamagi düşünüyorum. Siz ne derseniz? Tedavi sirasi haftada 1 kere boşalmakmı lazim? Yada hic bosalmamakmı lazim? Hangisi daha faydalı
Tedavi 1aylık
Saleh

Mesaj gönderen Saleh »

Bazıları boşalmak daha iyi diyor. Mikrob dışarıya atılması icin. Bazıları ise tedavi sürecinde boşalmak ziyan diyor. Hangisi dogru şaşırıb kalıyorum.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Gun vermek zor is araya en az 3 gun koy. Ben 2 hafta bosalmazsam agrilarim artiyor.