- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
berkay

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen berkay »

Çeşitli türlerde büyük bir bağırsak bakterisi familyasına sahip olmak insanlar için yararlıdır. Ancak yüksek dozda antibiyotik kullanımı bu bakterileri olumsuz etkilemektedir. Araştırmalara göre CİPROFLAXİN maddesi bir doz alındığında bile bağırsaklardaki bakterilerin üçte birini öldürebilmekte, daha kötüsü bazı insanlarda bu bakteriler bir daha yerine gelmemektedir. Probiyotik ürünler ise sadece tek çeşit bakteri içerdikleri için floradaki çeşitliliğe katkıda bulunamamaktadırlar.

Bağırsak bakterilerinizi öldürmek birçok soruna yol açabilir. Örneğin C. dfficile bakterisi zararlı bir bakteridir ve bağırsak bakterilerimiz olmadığında tomurcuklanıp vücuda yayılma şansı bulur. Büyük yüzden antibiyotik kullanmadan önce iki kez düşünmekte fayda var.

http://onedio.com/haber/hakkinda-nerede ... igi-471345
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Selçuk Bey;

Eczanelerde satılan probiyotiklerden hangisini tavsiye ediyorsunuz? ben maflör plus kullanıyorum 7 milyar içeriği olduğu için. Ama çeşitliliği nasıldır bilemiyorum.
kadir25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen kadir25 »

Dun gece ilk defa bu kadar uzun ve saglam ereksiyonum oldu gece 3 ten sabah 9 a kadar ereksiyon halindeydim. Diyete bi ara baslamistim dayanamadim bozdum. Bi hafta gecti ardindan dun yine basladim ve gece yatmadan once 1 bas sarimsak , 1 quercetin ,1 probiyotik ve bi kasikta elme sirkesini ard arda yuttum sanirim ondan dolayi oldu bu gecede denicem bakalim ne olucak :)
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Diyetle ilgili bir kaç sorum var bilgisi olan arkadaşların cevaplamasını rica ediyorum. Aşağıda yazdığım gıdaların hangileri diyette serbest veya yasak;
1-Quercetin
2-Bulgur (pilavlık veya kısırlık)
3-Yulaflı kepekli diyet biskuvi ( eti form veya altınbaşak gibi markalarda bulunan tatsız tutsuz olanlar)
4-Süt (inek)
5-Zeytin (tuzlu olduğu için emin olamadım)
6-Kuru ve yeşil fasulye (yabancı kaynaklarda serbest ama bazı kaynaklarda yasaklı)
7-Kara mercimek
8-Tavuk
9-Et (dana)
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

arkadaşlar geçen hafta endoskopi oldum,kafama takılan soruları dr sordum,hocam çok ilaç içiyoruz bu candida ile ilgili ne biliyorsun dedim oda dedi ki ,ben mideye bakarken yemek borusu ,agız içi ve çevresine bakıyorum bununla alakalı dedi,eger sende olsa agzının içi ve yemek borusu beyaz beyaz pamukçuk gibi olurdu dedi,şayet görseydim öyle bir tedaviye başlardım dedi..konusunda uzman gerçekten bilgili bir cerrah daha evvel ki ameliyatlarımıda o yapmıştı..ama dedim bende bardaga tükürünce tükürük dibe çöküyor dedim,o tam bir kriter degil dedi ,yani 100/100 öyle anlaşılmaz dedi ve sadece vücutta ki zararlı bakterilerin çogalmasıdır dedi..bilginize arkadaşlar
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Geçen hafta dahiliyeden sonuç alamayınca bugün enfeksiyon hastalıklarına gittim. Sonuç gene olumsuz. Şikayetlerimi söyledim, antibiyotiklerin bağırsak floramı bozmuş olabileceğini söyledi ama bir enfeksiyonunun varlığını düşünmediği için test mest istemedi. Reflor diye bi probiyotik ve ishal kesiciyi yazdı kağıda, git eczaneye al dedi gönderdi. Ben de kağıdı yırtıp çöp kutusuna attım. Anormal bir durum olmadıkça artık hastane-doktor görmek istemiyorum. Prostatit için gitsem de, candida için gitsem de değişen birşey yok. Bu hastalığa yakalanan çaresine de kendi bakacak.
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

merter1510 yazdı:Diyetle ilgili bir kaç sorum var bilgisi olan arkadaşların cevaplamasını rica ediyorum. Aşağıda yazdığım gıdaların hangileri diyette serbest veya yasak;
1-Quercetin
3-Yulaflı kepekli diyet biskuvi ( eti form veya altınbaşak gibi markalarda bulunan tatsız tutsuz olanlar)
4-Süt (inek)
6-Kuru ve yeşil fasulye (yabancı kaynaklarda serbest ama bazı kaynaklarda yasaklı)
7-Kara mercimek
8-Tavuk
9-Et (dana)
1-Quercetin : bilmiyorum.
2-Bulgur (pilavlık veya kısırlık): diette yasak,aşırıya kaçmadan yenebilir.
3-Yulaflı kepekli diyet biskuvi ( eti form veya altınbaşak gibi markalarda bulunan tatsız tutsuz olanlar): yemeseniz iyi olur.
4-Süt (inek): yasak
5-Zeytin (tuzlu olduğu için emin olamadım): serbest.
6-Kuru ve yeşil fasulye (yabancı kaynaklarda serbest ama bazı kaynaklarda yasaklı): diette yasak,aşırıya kaçmadan yenebilir.
7-Kara mercimek:diette yasak,aşırıya kaçmadan yenebilir.
8-Tavuk: serbest
9-Et (dana):diette yasak,aşırıya kaçmadan yenebilir.[/
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

selchuk yazdı:
merter1510 yazdı:Diyetle ilgili bir kaç sorum var bilgisi olan arkadaşların cevaplamasını rica ediyorum. Aşağıda yazdığım gıdaların hangileri diyette serbest veya yasak;
1-Quercetin
4-Süt (inek)
7-Kara mercimek
8-Tavuk
9-Et (dana)
3-Yulaflı kepekli diyet biskuvi ( eti form veya altınbaşak gibi markalarda bulunan tatsız tutsuz olanlar): yemeseniz iyi olur.
6-Kuru ve yeşil fasulye (yabancı kaynaklarda serbest ama bazı kaynaklarda yasaklı): diette yasak,aşırıya kaçmadan yenebilir.
Secuk bey tesekkurler
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

merter1510 yazdı:
selchuk yazdı:
1-Quercetin
4-Süt (inek)
7-Kara mercimek
8-Tavuk
9-Et (dana)
Secuk bey tesekkurler
Bir hata yapmışım,özür dilerim.Taze fasülye de diğer sebzeler gibi yenmesi serbest bir yiyecek.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

candida diyeti yapan arkadaşlar ne durumdayız
40gündür yüzde 90 uyuyorum 99 kg 91 kg indim bi fark yok
bana pahalıya mal oluyor tüm elbiselerim büyük gelmeye başladı
dolabi yeni elbiselerle doldurmak gerekecek ahhh ozannnnnnn ah:)
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Arkadaslar, diyete basladiktan sonra;
- penis veya karin veya perine veya makat agrilarindan kurtulan,
- ereksiyon sertligi artan,
- libidosu artan,
- sabah veya gece ereksiyonlari duzelen,
- sperm rengi veya kalitesi degisen,
- Idrar akim hizi artan
- idrara cikma sikligi dusen

veya bunlardan herhangi birisinde iyilesme saglayan kisiler var mi?
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Umut2015 yazdı:Bu diyet bakteriyel olanlar için mi yoksa non bakteriyel olanlar da yapabilir mi
Amaç bakteriyel yada non bakteriyel olanlar için değil. Candida şüphesi olanlar için ama asıl amaç tabiki prostatit. İyileşmek için yani candida şüphen varsa dene. Sonuçta zararlı birsey değil hatta vücuttaki zararlı birçok şeyden kurtulmak için. Bende baslicam ama uzun zamandır uygulayanlar var Son durum hakkında bilgi verilir ise süper olur arkadaşlar.
kaptankusto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen kaptankusto »

Arkadaşlar Flucan diye bir ilaç gördüm daha çok kadınların vajinal mantar için kullandıkları bir ilaçmış ama penis enfeksiyonları ve candida içinde kullanılıyormuş daha önce adını duyan varmı ?
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

kaptankusto yazdı:Arkadaşlar Flucan diye bir ilaç gördüm daha çok kadınların vajinal mantar için kullandıkları bir ilaçmış ama penis enfeksiyonları ve candida içinde kullanılıyormuş daha önce adını duyan varmı ?
Enfeksiyonlarda değil de mantar ve candida tedavisinde kullanılıyor.Flucanozol gurubundan.Doktorların mantar için verdiği banko bir ilaç..
berkay

Mesaj gönderen berkay »

baran yazdı:candida diyeti yapan arkadaşlar ne durumdayız
Bugun 20. gun. Cinsellik namina duzelme yok maalesef. Zaten iyilesmedikce kiz arkadas ya da evliligi kendime yasakladigima gore cok da stres yapmiyorum, kabullendim artik, gecmeyecek sanirim bu lanet hastalik.

Fakat bu diyetten umudumu kestigim anlamina gelmesin. Cok alistim diyete, birakin halsizligi kendimi daha enerjili bile hissediyorum diyebilirim. O ne arkadas yillarca vucudu ekmek makarna tatli meyveyle doldurmusuz. Insan vucuduna tersmis hakkaten karbonhidrat agirlikli diyetler.

Diyeti yapacaklara sunu soyleyebilirim: 20 gunde diyet prostatit semptomlarimi (henuz) duzeltmedi, fakat hayat kalitemi yukselttigini hissediyorum. Ve onceden de dedigim gibi bu artik benim icin bir diyet degil, bir aksilik olmazsa hayat boyu devam ettirmeyi dusundugum bir duzen olacaktir. Zaten bu diyetin zorlugunu abartmayalim bence, saglikli yasama onem veren cogu insan (en basitinden televizyonlarda gordugumuz bayan unluler) zaten bu dedigimiz seyleri yemiyorlar.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

berkay yazdı:
Bugun 20. gun. Cinsellik namina duzelme yok maalesef. Zaten iyilesmedikce kiz arkadas ya da evliligi kendime yasakladigima gore cok da stres yapmiyorum, kabullendim artik, gecmeyecek sanirim bu lanet hastalik.

Fakat bu diyetten umudumu kestigim anlamina gelmesin. Cok alistim diyete, birakin halsizligi kendimi daha enerjili bile hissediyorum diyebilirim. O ne arkadas yillarca vucudu ekmek makarna tatli meyveyle doldurmusuz. Insan vucuduna tersmis hakkaten karbonhidrat agirlikli diyetler.

Diyeti yapacaklara sunu soyleyebilirim: 20 gunde diyet prostatit semptomlarimi (henuz) duzeltmedi, fakat hayat kalitemi yukselttigini hissediyorum. Ve onceden de dedigim gibi bu artik benim icin bir diyet degil, bir aksilik olmazsa hayat boyu devam ettirmeyi dusundugum bir duzen olacaktir. Zaten bu diyetin zorlugunu abartmayalim bence, saglikli yasama onem veren cogu insan (en basitinden televizyonlarda gordugumuz bayan unluler) zaten bu dedigimiz seyleri yemiyorlar.
Bravo Baran ve Berkay,

Aslında Candida dieti bir sağlıklı beslenme dieti.Bu diete uygun yemeye alışırsak,hem sağlıklı yaşarız,hem de birçok hastalığa karşı önlem almış oluruz.
Ben de 10 günde 5kg,15 günde 7kg verdim.Üstelik çayı tek şekerli içmeye devam ettiğim halde.
Vücudumuz gereksiz yağ depolarını yakıyor..
baran

Mesaj gönderen baran »

selchuk yazdı:
berkay yazdı:

Bravo Baran ve Berkay,

Aslında Candida dieti bir sağlıklı beslenme dieti.Bu diete uygun yemeye alışırsak,hem sağlıklı yaşarız,hem de birçok hastalığa karşı önlem almış oluruz.
Ben de 10 günde 5kg,15 günde 7kg verdim.Üstelik çayı tek şekerli içmeye devam ettiğim halde.
Vücudumuz gereksiz yağ depolarını yakıyor..
işin aslı kilo vermem beni çok sevindirdi
cinsellik eskiye göre daha iyi bununla alakalı olmayabilir çünkü dönemsel olarak artabiliyor
devam edeceğim bakalım ne olacak
beni çok etkiliyen malun meyve mevsimi kavun, karpuz,incir,özüm,bunları sevmeme ramen yiyemem
bayram015

Mesaj gönderen bayram015 »

slm. arkadaşlar 45 gündür diyetteyim. son 2 haftadır kabızlıktan kurtulamıyorum. sanki kalın bağırsak çalışmıyor gibi...yediklerim şunlar;sebze, organik zeytin yağı içiyorum, Hindistan cevizi yağı, keçi yoğurdu, domates, ceviz 4 adet, tarçın, karabiber, kimyon, 1 yemek kaşığı keten tohumu, patlıcan, yeşil biber, şalgam, bunların dışında diyet dahilinde üç beş parça daha bir şeyler olabiliyor. ama önemi yok. NOT; GÜNLÜK 1 SAAT YÜRÜYÜŞ YAPIYORUM. 2 LİTRE SU İÇİYORUM. KABIZLIĞI ÇÖZMEK İÇİN MAKAT KASLARINA BOTOKS BİLE YAPTIRDIM. ARADAN 10 GÜN GEÇMESİNE RAĞMEN FAYDA ETMEDİ. DOKTOR KONTROLÜ DAHİLİNDE 1 haftadır tranko buskas ( kas spazmında etkili) ilaç almaya başladım. sonuç yine kabızım ACİL YARDIM İSTİYORUM. NE YAPMAM VE KANGİ DOKTORA GİTMEM GEREKİYOR. not, 2 ana öğün ve bir ara öğün yiyorum. diyetten önce 70 kg idim. şimdi 60 kg
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu diyet işi prostatit olayında kimseye fayda vermedi anlaşılan.millet dökülüyor.kabızlık için kayısı yiyebilirsin.bu işlere genel cerrah bakıyor sanırım.dahiliyede olabilir.tam hatırlayamadım şimdi.
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

bayram015 yazdı:slm. arkadaşlar 45 gündür diyetteyim. son 2 haftadır kabızlıktan kurtulamıyorum. sanki kalın bağırsak çalışmıyor gibi...yediklerim şunlar;sebze, organik zeytin yağı içiyorum, Hindistan cevizi yağı, keçi yoğurdu, domates, ceviz 4 adet, tarçın, karabiber, kimyon, 1 yemek kaşığı keten tohumu, patlıcan, yeşil biber, şalgam, bunların dışında diyet dahilinde üç beş parça daha bir şeyler olabiliyor. ama önemi yok. NOT; GÜNLÜK 1 SAAT YÜRÜYÜŞ YAPIYORUM. 2 LİTRE SU İÇİYORUM. KABIZLIĞI ÇÖZMEK İÇİN MAKAT KASLARINA BOTOKS BİLE YAPTIRDIM. ARADAN 10 GÜN GEÇMESİNE RAĞMEN FAYDA ETMEDİ. DOKTOR KONTROLÜ DAHİLİNDE 1 haftadır tranko buskas ( kas spazmında etkili) ilaç almaya başladım. sonuç yine kabızım ACİL YARDIM İSTİYORUM. NE YAPMAM VE KANGİ DOKTORA GİTMEM GEREKİYOR. not, 2 ana öğün ve bir ara öğün yiyorum. diyetten önce 70 kg idim. şimdi 60 kg
Yedikleriniz çok normal görünüyor.Kuru kayısı,incir,üzüm faydalı şeyler(bunları yedikten sonra üstüne su için).
Durumun aciliyetine istinaden eczaneden Bekunis alın.Şimdilik doktora gerek yok..
bayram015

Mesaj gönderen bayram015 »

selchuk yazdı:
bayram015 yazdı:slm. arkadaşlar 45 gündür diyetteyim. son 2 haftadır kabızlıktan kurtulamıyorum. sanki kalın bağırsak çalışmıyor gibi...yediklerim şunlar;sebze, organik zeytin yağı içiyorum, Hindistan cevizi yağı, keçi yoğurdu, domates, ceviz 4 adet, tarçın, karabiber, kimyon, 1 yemek kaşığı keten tohumu, patlıcan, yeşil biber, şalgam, bunların dışında diyet dahilinde üç beş parça daha bir şeyler olabiliyor. ama önemi yok. NOT; GÜNLÜK 1 SAAT YÜRÜYÜŞ YAPIYORUM. 2 LİTRE SU İÇİYORUM. KABIZLIĞI ÇÖZMEK İÇİN MAKAT KASLARINA BOTOKS BİLE YAPTIRDIM. ARADAN 10 GÜN GEÇMESİNE RAĞMEN FAYDA ETMEDİ. DOKTOR KONTROLÜ DAHİLİNDE 1 haftadır tranko buskas ( kas spazmında etkili) ilaç almaya başladım. sonuç yine kabızım ACİL YARDIM İSTİYORUM. NE YAPMAM VE KANGİ DOKTORA GİTMEM GEREKİYOR. not, 2 ana öğün ve bir ara öğün yiyorum. diyetten önce 70 kg idim. şimdi 60 kg
Yedikleriniz çok normal görünüyor.Kuru kayısı,incir,üzüm faydalı şeyler(bunları yedikten sonra üstüne su için).
Durumun aciliyetine istinaden eczaneden Bekunis alın.Şimdilik doktora gerek yok..
slm. arkadaşlar duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. sağolun
baran

Mesaj gönderen baran »

bayram015 yazdı:
selchuk yazdı:
slm. arkadaşlar duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. sağolun
kaysı ye yatarken bir kaç adet çok faydasını güreceksin
kaptankusto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen kaptankusto »

Aktardan form çayı al dostum anında çıkarsın tuvalete.
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Diyette Son durumlar nedir arkadaşlar? Gelişme nelerdir yada sıkıntı sorun. Bunları merak etmekteyim diyet yapan arkadaslardan
baran

Mesaj gönderen baran »

erdem yazdı:Diyette Son durumlar nedir arkadaşlar? Gelişme nelerdir yada sıkıntı sorun. Bunları merak etmekteyim diyet yapan arkadaslardan
DİYETE BAŞLIYALI 45 GÜN OLDU 8 KG VERDİM DURUMDA DEĞİŞİKLİK YOK