8 aydır tüm belirtiler var, Lökosit '0'

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mistik

8 aydır tüm belirtiler var, Lökosit '0'

Mesaj gönderen mistik »

Merhaba arkadaşlar,

Şikayetlerim 2017 Eylül'de başladı. İlk dönemde birçok doktora gittim, hepsi psikolojik dedi, tahmin edebileceğiniz gibi.
Daha sonra kendim araştırmaya başladım, forumu buldum, çoğunluğunu okumuşumdur. Belirtilerim, prostatitle tamamen uyuşuyor.
Sonunda tedavi olmaya karar verdim ve geçen hafta Zafer Hoca'ya gittim. Lökosit '0' çıktı. İdrar testinde bir şey yok ve kan testinde testesteronum üst limite yakın. Zafer Hoca, aşırı aktif mesane sendromu var, dedi ve bununla ilgili ilaçlar verdi. Büyük oranda da şikayetlerin psikolojik, dedi. Zafer Hoca'dan başka biri bunu dese, kavga edecek noktaya gelmiştim. Ancak kendisine güveniyorum.
Sizlere sorum lökosit 0 olmasına rağmen, hasta olabilir miyim? Bu durumu daha önce yaşayan var mı? Aşırı aktif mesane ile ilgili tavsiyelere açığım.
elzerh
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: 8 aydır tüm belirtiler var, Lökosit '0'

Mesaj gönderen elzerh »

Yasiniz kac acaba?
mistik

Mesaj gönderen mistik »

elzerh yazdı:Yasiniz kac acaba?
27
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Sahsi dusuncem 27 yasinda asiri aktif mesana olunmasi zor. Ancak, idrariniz cok sIk geliyorsa ve tutamiyorsaniz kaciriyorsaniz o zaman suphe olusur. Agir spor yada agir isle meagulseniz baska sebebi de olabilir.
mistik

Mesaj gönderen mistik »

Teşekkür ederim cevap için. İdrarda yanma ve makatta batma gibi şikayetlerim bir dönem oldu ancak 2-3 aydır yok. Şu an en büyük şikayetlerim; prostat bölgesinde sürekli ağrı ve sık idrar çıkma. Acaba antibiyotik tedavisinde lökositi sıfırlayanlar gibi gıda takviyeler mi kullansam?
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Idrar tahlilinizde diger degerler normal mi mesela eritrosit mesela ph yada kristalizasyon degerleri..kandaki degerleriniz ve ultrasonda prostst buyuklugunuz psa testi sonuclariniz vs vs....hersey normal ama sikayetlerin devam ediyorsa buyuk ihtimal non bakteriyel prostatit yada pudental sinir sikismasi gibi bir rahatsizligin da olabilir. Zira idrarini kacirmiyorsan asiri aktif mesana demek pek olasi degil.
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huysuzdahi »

mistik yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Şikayetlerim 2017 Eylül'de başladı. İlk dönemde birçok doktora gittim, hepsi psikolojik dedi, tahmin edebileceğiniz gibi.
Daha sonra kendim araştırmaya başladım, forumu buldum, çoğunluğunu okumuşumdur. Belirtilerim, prostatitle tamamen uyuşuyor.
Sonunda tedavi olmaya karar verdim ve geçen hafta Zafer Hoca'ya gittim. Lökosit '0' çıktı. İdrar testinde bir şey yok ve kan testinde testesteronum üst limite yakın. Zafer Hoca, aşırı aktif mesane sendromu var, dedi ve bununla ilgili ilaçlar verdi. Büyük oranda da şikayetlerin psikolojik, dedi. Zafer Hoca'dan başka biri bunu dese, kavga edecek noktaya gelmiştim. Ancak kendisine güveniyorum.
Sizlere sorum lökosit 0 olmasına rağmen, hasta olabilir miyim? Bu durumu daha önce yaşayan var mı? Aşırı aktif mesane ile ilgili tavsiyelere açığım.
Eğer kaygılı ve endişeli bir yapınız var ise Mesane kaslarınız ve sinirlerinde işlevsel sapmalar yaşayabilirsiniz.Daha fazla çalışır kasılır gevşemez vs.Aktif mesane için derecesine göre mictonorm 15 mg veya 30 mg kullanabilirsin günde kaç kez çıkıyorsun idrara?
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

elzerh yazdı:Idrar tahlilinizde diger degerler normal mi mesela eritrosit mesela ph yada kristalizasyon degerleri..kandaki degerleriniz ve ultrasonda prostst buyuklugunuz psa testi sonuclariniz vs vs....hersey normal ama sikayetlerin devam ediyorsa buyuk ihtimal non bakteriyel prostatit yada pudental sinir sikismasi gibi bir rahatsizligin da olabilir. Zira idrarini kacirmiyorsan asiri aktif mesana demek pek olasi degil.
Herkese hayırlı akşamlar, acil şifalar, abi merhaba
Benim şikayetlerim, sürekli idrar hissi, idrar sonrası damlama, gece idrara çıkma, doktorum aşırı aktif mesane teşhisi koydu, prostat sıvısında lökosit 1-2
bende idrar kaçırma yok (bunu yazarken aklıma geldi, "idrar sonrası damlama" idrar kaçırma olabilir mi acaba) bunun tedavisi için emselex 7,5 gr kullanıyorum 2,5 aydır, sence konulan teşhis doğru mudur? Aşırı aktif mesanenin teşhisi nasıl konur? Bu konuda tecrübene dayanarak yorumunu merak ediyorum,
Başka arkadaşlar da fikirlerini paylaşırsa sevinirim, Herkese geçmiş olsun.
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Asiri aktif mesane ihtimali biraz uzak...lokosit var ise
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

elzerh yazdı:Asiri aktif mesane ihtimali biraz uzak...lokosit var ise
Abi bende 9 aydır lökosit minimum seviyede
elzerh

Mesaj gönderen elzerh »

Walla dostum dogustan bi hasar yoksa yada morfolojik bir problem yoksa erken yasta asiri aktif mesane olma ihtimalin cok dusuk bence
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Bende de idrar problemleri var rektaş tuşe yaptırmadım onun dışındaki testler temiz idrar kan kültür semen testi hala pek düzenlemedik mictonorm kullanıyorum
jeansisly
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen jeansisly »

bende bir hafta önce gittim zafer hocaya, aynı kronik prostat sikayetleri ile ilgili hepsi uyuşuyordu.
cinsel birleşme sordu. hayır cinsel birleşme olmadı dedim. sende bu hastalık olmaz gibisinden bir şeyler dedi. kesin olmak için sıvıya bakalım kesin konuşalım dedi. sonra sıvıda 0 lokösit çıktı sen tertemizsin. sende bu hastalık yok dedi. ama ağrılarım var sık idrar kalça ağrısı. peniste ara ara ağrılar var dedim. ben sana ilaç verdim onları kullan dahada gelmene gerek yok dedi. Anlamadığım tek bir şey var bizde bu hastalık varmı ? nasıl bir şey ya bu :(
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

NightAngel01 yazdı:Bende de idrar problemleri var rektaş tuşe yaptırmadım onun dışındaki testler temiz idrar kan kültür semen testi hala pek düzenlemedik mictonorm kullanıyorum
Kardeşim merhaba mersin adana taraflarında Rektal tuse yapacak dokTor yok mu
NightAngel01

eren27 yazdı:
NightAngel01 yazdı:Bende de idrar problemleri var rektaş tuşe yaptırmadım onun dışındaki testler temiz idrar kan kültür semen testi hala pek düzenlemedik mictonorm kullanıyorum
Kardeşim merhaba mersin adana taraflarında Rektal tuse yapacak dokTor yok mu
Malasef bulamadım abi
NightAngel01

İşin kötüsü lökosit çıkmasını istiyorum sebebi ise teşhiş koyamamaları şu sürekli doluluk hissine çare bulamıyorlar
akoray

Mesaj gönderen akoray »

mistik yazdı:Teşekkür ederim cevap için. İdrarda yanma ve makatta batma gibi şikayetlerim bir dönem oldu ancak 2-3 aydır yok. Şu an en büyük şikayetlerim; prostat bölgesinde sürekli ağrı ve sık idrar çıkma. Acaba antibiyotik tedavisinde lökositi sıfırlayanlar gibi gıda takviyeler mi kullansam?
Mistik kardeşim bende aynı süreçteyim. Kadir abiden aldığım tavsiye ile solgar bromelain 500 mg ve propolis kullanmak tayım. Bendede lökosit 0 . Bakteri yok uzun süreden beri. Ancak semptomlar aynen devam. O bölgedeki doku hasarı onarımı çok uzun sürermiş kadir abinin dediğine göre...
mistik

Mesaj gönderen mistik »

akoray yazdı:
mistik yazdı:Teşekkür ederim cevap için. İdrarda yanma ve makatta batma gibi şikayetlerim bir dönem oldu ancak 2-3 aydır yok. Şu an en büyük şikayetlerim; prostat bölgesinde sürekli ağrı ve sık idrar çıkma. Acaba antibiyotik tedavisinde lökositi sıfırlayanlar gibi gıda takviyeler mi kullansam?
Mistik kardeşim bende aynı süreçteyim. Kadir abiden aldığım tavsiye ile solgar bromelain 500 mg ve propolis kullanmak tayım. Bendede lökosit 0 . Bakteri yok uzun süreden beri. Ancak semptomlar aynen devam. O bölgedeki doku hasarı onarımı çok uzun sürermiş kadir abinin dediğine göre...
Teşekkürler cevap için. Valla lökositin 0 çıktığına sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim. Bu sorunu psikolojik olarak yaşadığımdan emin olsam, işi gücü bırakıcam rahatlatıcam kendimi, emin olamamak çok kötü. 1 aydır düzgün besleniyorum, dediğin takviyelere ben de başlıcam. Senin ilk lökosit ölçümünde mi 0 çıktı, yoksa antibiyotikle mi sıfırladın?
jeansisly
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen jeansisly »

lokositi 0 çıkanlar daha mı uğraşacak acaba :( sık idrar hissi ve bitmeyen idrar adamı yoruyor. tabi onunla beraber gelen kalça ağrısı hafif makat doluluğu :( ama lokosit yok işte nasıl bir şeydir anlayamadım. keşke olsaydı ya en azından yakınmalara göre hareket eder. bir süre stabil tuttukdan sonra geçer.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

jeansisly yazdı:lokositi 0 çıkanlar daha mı uğraşacak acaba :( sık idrar hissi ve bitmeyen idrar adamı yoruyor. tabi onunla beraber gelen kalça ağrısı hafif makat doluluğu :( ama lokosit yok işte nasıl bir şeydir anlayamadım. keşke olsaydı ya en azından yakınmalara göre hareket eder. bir süre stabil tuttukdan sonra geçer.
Sizin hastaliginiz nonbakteriyel tip kategori III e giriyor. Genis spektrumlu igne ve oral antibiyotik kullanmaniz gerekir. Uzun sureli.Gorsel bulgu olarak prostat sivisinda Adiponektin hormonu arastirilmasi gerekir. Ama turkiyede yapildigini sanmiyorum.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

kadir yazdı:
jeansisly yazdı:lokositi 0 çıkanlar daha mı uğraşacak acaba :( sık idrar hissi ve bitmeyen idrar adamı yoruyor. tabi onunla beraber gelen kalça ağrısı hafif makat doluluğu :( ama lokosit yok işte nasıl bir şeydir anlayamadım. keşke olsaydı ya en azından yakınmalara göre hareket eder. bir süre stabil tuttukdan sonra geçer.
Sizin hastaliginiz nonbakteriyel tip kategori III e giriyor. Genis spektrumlu igne ve oral antibiyotik kullanmaniz gerekir. Uzun sureli.Gorsel bulgu olarak prostat sivisinda Adiponektin hormonu arastirilmasi gerekir. Ama turkiyede yapildigini sanmiyorum.
Kadir abi bende lokosit cıkıyor biz hangi geuba giriyoruz abi ? Bide lokosit demek mikrobik olduguna işaretmidir ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bb54 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi bende lokosit cıkıyor biz hangi geuba giriyoruz abi ? Bide lokosit demek mikrobik olduguna işaretmidir ?
Seninki, kronik bakteriyel prostatit. Evet sende patojen gorulur kardesim.
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

kadir yazdı:
bb54 yazdı:
kadir yazdı: Sizin hastaliginiz nonbakteriyel tip kategori III e giriyor. Genis spektrumlu igne ve oral antibiyotik kullanmaniz gerekir. Uzun sureli.Gorsel bulgu olarak prostat sivisinda Adiponektin hormonu arastirilmasi gerekir. Ama turkiyede yapildigini sanmiyorum.
Teşekkürler kadir abi hayırlı sahurlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

bb54 yazdı:
kadir yazdı:
bb54 yazdı: Kadir abi bende lokosit cıkıyor biz hangi geuba giriyoruz abi ? Bide lokosit demek mikrobik olduguna işaretmidir ?
Teşekkürler kadir abi hayırlı sahurlar
Sanada kardesim sagolasin.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

mistik yazdı:
akoray yazdı:
Teşekkürler cevap için. Valla lökositin 0 çıktığına sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim. Bu sorunu psikolojik olarak yaşadığımdan emin olsam, işi gücü bırakıcam rahatlatıcam kendimi, emin olamamak çok kötü. 1 aydır düzgün besleniyorum, dediğin takviyelere ben de başlıcam. Senin ilk lökosit ölçümünde mi 0 çıktı, yoksa antibiyotikle mi sıfırladın?

kardeşim selam geç gördüm kusura bakma a.biyotikle mikrop öldü , lökosit ölçümü yoktu yapılmamıştı ilk zamanlar. 2014 yılında bende bu hastalık yok iken lökosit 2 ila 3 civarı çıkmıştı. keyfi semen analizi yaptırmıştım o zaman . a. biyotik , maydanoz suyu soğan salatalık tohumu o bölgede savaş veriyor . a. biyotikten sonra kültürlerde bişey çıkmazsa takviyelere devam etmek mantıklı bence . maydanoz suyu soğan epeyce faydalı ben bunlardan sonra süper sertleşme ile günde 4 defa boşalıyordum