Lütfen yardım edin

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
seyamkk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Lütfen yardım edin

Mesaj gönderen seyamkk »

Merhaba arkadaşlar benim sorunum bu senenin başında başladı şimdi size herşeyi en başindan anlatayım belki derdime bi care bulursunuz çünkü inanın hayattan soğdum.

Araba yedek parça firmasında çalışıyorum bu senenin başında bi adrese parça götürürken baya bi tuvaletim gelmişti çok sıkışmıştım ama tabiki yapmadan direk müşteriye gitmiştim araba büyük minibüs gibiydi birden arabadan atlıyınca testislerime acayip ötesi bi ağrı girdi sanki bıçak saplamışlar gibi neyse bende hemen tuvalete gidip tuvaletimi yaptım ağrı o andan sonra geçmişti. 2 hafta sonra spor salonunda ağırlık çalışırken sol testisime çok kötü bi ağrı girdi tuvalete gidip baktığımda serce parmağım kadar bi damar çıkmıştı korkmuştüm ama geçer diye umursamadım spordan çıktıktan sonra baktım inmişti bende gecti diye sevindim. Tabi ağirlık çalışmaya devam ettikce damarlar daha çok çıkmaya başlıyordu. İlerleyen zamanlarda sol testisim sarkmaya başladı cevrendeki büyüklere danıştım kasık fıtığı olduğumu söylediler ama ben bundan şüphe ediyordum babamda kasık fıtığı ameliyatı olmuştu göbeğinde bi şislik vardı bende yoktu neyse zamanla bu ağrılara birde afedersiniz işerken veya boşalırken ağrılarda eklendi testislerime sanki bişyler batırıyorlar gibi ve bazen içi çok kaşınıyor gibi hissediyordum penisimin ucu çok fazla acımaya başladı. Bi süre sonra daha fazla dayanamadım özel bi hastaneye gittim elle muane sonucu varikosel teşhisi konuldu sperm testi alındı sonuçlar iyi diye ameliyat yapmadılar eve yollandım doktor ne bi ilaç yazdı ne istirat verdi neyse ağrılarım ve sorunlarım devam ederken başka bi özel hastaneye gittim bi seferde prostatit teşhisi konuldu idrar ve sperm kültürü verdim ama işin garip tarafı ikiside temiz çıktı Çarşamba günü sonuçları doktora göstercem sizce bu ağrıların sebebi ne olabilir yaşim 23 sırf bu hastalık yüzünden evlenmegi düşünmüyorum çünkü libido acayip ötesi düştü çok zor ereksiyon oluyorum önceden aklıma bişey gelir bi kac sn içinde erekte olurdu şimdi kendim zorla yapabiliyorum .

Şimdiden teşekkürler
Asla vaz geçme
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Lütfen yardım edin

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Geçmiş olsun. Kasık fıtığı için usg yapıldımı? Mesena dolu iken ağırlık kaldırmak veya idrarı uzun süre tutma sonucu prostata idrarınızdan mikrop geçişi olmuş olabilir. Prostatit teşhisi için prostat sıvısı lökosit incelemesi mutlaka yapılması gerekirdi. Çünkü en kesin teşhis yöntemi hata payı en az olan bu yöntemdir. Fitnes gibi ağır sporlar ayrıca testis damarları, bölgede bulunan tendon ve sinirlerede zarar vermiş olabilir. Bu da olayı prostatit gibi anlaşılmasına neden olmuş olabilir. Yine başka olarak başka başlık altında belirtmiş olduğum, sporcu fıtığı yani nokta fıtık denilen usg ile teşhisi tam net olarak belli olmayan durum oluşmuş ta olabilir. Bu sandıklarım tamamen tahmine dayalı durumlar. Öncelikle teşhisi netleştirmek amacı ile, üroloji ( prostat sıvısı incelenmeli) sonra ortopedi ve sonra genel cerrahi kliniğinde muayene olmanı tavsiye ederim .
seyamkk

Mesaj gönderen seyamkk »

Öncelik ile yanıtınız için tesekkürler fıtık için ultrason çekildi temiz çıktı daha sonra elle muanede yapıldı yine temiz çıktı. Lökasit e gelirsek spermiogrqm verirken lökosit yüksek cıkmiştı referans deger 1.5 iken bende 3.5 çıkmıştı ve bu hastaliktan dolayı sporu bırakalı 2 ay oldu ama halen gecmedi. Bu arada prostat sıvısı sperm demi cıkıyor yoksa lökosit dediğiniz prostat sivısımı ?
Asla vaz geçme
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Prostat sıvısının mikroskopik olarak incelenmesi gerekiyor.
mehmet1959
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mehmet1959 »

seyamkk yazdı:Merhaba arkadaşlar benim sorunum bu senenin başında başladı şimdi size herşeyi en başindan anlatayım belki derdime bi care bulursunuz çünkü inanın hayattan soğdum.

Araba yedek parça firmasında çalışıyorum bu senenin başında bi adrese parça götürürken baya bi tuvaletim gelmişti çok sıkışmıştım ama tabiki yapmadan direk müşteriye gitmiştim araba büyük minibüs gibiydi birden arabadan atlıyınca testislerime acayip ötesi bi ağrı girdi sanki bıçak saplamışlar gibi neyse bende hemen tuvalete gidip tuvaletimi yaptım ağrı o andan sonra geçmişti. 2 hafta sonra spor salonunda ağırlık çalışırken sol testisime çok kötü bi ağrı girdi tuvalete gidip baktığımda serce parmağım kadar bi damar çıkmıştı korkmuştüm ama geçer diye umursamadım spordan çıktıktan sonra baktım inmişti bende gecti diye sevindim. Tabi ağirlık çalışmaya devam ettikce damarlar daha çok çıkmaya başlıyordu. İlerleyen zamanlarda sol testisim sarkmaya başladı cevrendeki büyüklere danıştım kasık fıtığı olduğumu söylediler ama ben bundan şüphe ediyordum babamda kasık fıtığı ameliyatı olmuştu göbeğinde bi şislik vardı bende yoktu neyse zamanla bu ağrılara birde afedersiniz işerken veya boşalırken ağrılarda eklendi testislerime sanki bişyler batırıyorlar gibi ve bazen içi çok kaşınıyor gibi hissediyordum penisimin ucu çok fazla acımaya başladı. Bi süre sonra daha fazla dayanamadım özel bi hastaneye gittim elle muane sonucu varikosel teşhisi konuldu sperm testi alındı sonuçlar iyi diye ameliyat yapmadılar eve yollandım doktor ne bi ilaç yazdı ne istirat verdi neyse ağrılarım ve sorunlarım devam ederken başka bi özel hastaneye gittim bi seferde prostatit teşhisi konuldu idrar ve sperm kültürü verdim ama işin garip tarafı ikiside temiz çıktı Çarşamba günü sonuçları doktora göstercem sizce bu ağrıların sebebi ne olabilir yaşim 23 sırf bu hastalık yüzünden evlenmegi düşünmüyorum çünkü libido acayip ötesi düştü çok zor ereksiyon oluyorum önceden aklıma bişey gelir bi kac sn içinde erekte olurdu şimdi kendim zorla yapabiliyorum .

Şimdiden teşekkürler
varikosel bende yıllardır var kanser geçmişim olduğu için ilk farkettiğimde tümör zannetmiştim
anında ult son da çıktı ama sende sendromlar biraz aşırı varikosel testislerde ağrı yapar ne
taraftaysa orada sarkma da oluşturur herhangi bir ilaç tedavisi yok genç arkadaşlarda kısırlık ihtimaline karşı ameliyat önerirler doktorun bana ifadesi ister ol ister olma çok önemli değil demişti prostatit için arkadaşlar gereken şeyleri yazmışlar geçmiş olsun hepimizee ;)
seyamkk

Mesaj gönderen seyamkk »

Çok teşekkürler cevabınız için persembe gününe kaldı kontrolüm cıkınca doktor un dediklerini buraya yazarım
Asla vaz geçme