- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hakan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen hakan »

abilerim kardeşlerim bende hemoroidle beraber cinsel sıkıntılar ve idrar varmış hissi başladı şimdi kafama çok takılan şeyler var sabah akşam internet başında araştırıyorum hep inanın öncelikle şuanda tranko buskas karbonat ve nikostatin şurup kullanıyorum sık idrar tam olarak düzelmesede yüzde elliden fazla düzeldi sırtım hep sivilce olurdu saçlarım yağlanırdı kesildi ilerlemiş hemoroid birçok yerde idrara sıkışma hissi yapıyor diye çok okudum mantarında böylebir etkisinin olduğunu okudum şimdi hemoroid ameliyatı olmak istiyorum ama eğer mantardan kaynaklanıyorsa tekrarlayacaktır yada diyete tam olarak başlayıp devam etsem hemoroid ler kaybolurmu yada düzelirmi bu arada diyet yapmıyorum kafam o konuda çok takıldı hangisi hangisini tetikliyor ikisi bir aradamı oluyor diyet yapan arkadaşlar ne sorunları vardı tam olarak ve nasıl bir değişim oldu açıklama yaparsalar sevinirim yada benim durumumda olanlar varsa yardımcı olurmusunuz
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

hemeroid ameliyatı şart degilse olma,ankarada bir zat 10 dakikada bu işi çözüyor ,inanmıyordum bizzat şahit oldum kocatepe camii karşısında git görün en azından
erdem

Mesaj gönderen erdem »

boyturk yazdı:hemeroid ameliyatı şart degilse olma,ankarada bir zat 10 dakikada bu işi çözüyor ,inanmıyordum bizzat şahit oldum kocatepe camii karşısında git görün en azından
Aynen ben istanbuldayim oraya gidicem. İstanbuldan bi abim adam resmen ağlaya ağlaya gitti o adama ve 15 dakikada çıkmış hemoroid den dolayı ameliyatı oluyor ve Kocatepe camii nde namaz kılıp dönüyor. Bire bir bende şahidim. Bende de bağsur iç basur var ankaraya gittiğimde ugrayacagim
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar bende forumdan ayrılıyorum. Şükürler olsun sağlığıma kavuştum. Candida diyeti ile. Doktorlar değil dayanışmamız çözdü bu işi. Herkese allhtan şifalar diliyorum. Kalın saülıcakla.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ibrahim yazdı:Arkadaşlar bende forumdan ayrılıyorum. Şükürler olsun sağlığıma kavuştum. Candida diyeti ile. Doktorlar değil dayanışmamız çözdü bu işi. Herkese allhtan şifalar diliyorum. Kalın saülıcakla.
3 ay antibiyotik kullanmanız ve prostat masajı ve ile olayı çözmüş oldunuz aslında.diyette geriye kalanları iyileştirdi.geçmiş olsun..
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

ibrahim yazdı:Arkadaşlar bende forumdan ayrılıyorum. Şükürler olsun sağlığıma kavuştum. Candida diyeti ile. Doktorlar değil dayanışmamız çözdü bu işi. Herkese allhtan şifalar diliyorum. Kalın saülıcakla.
Faydasi olmasi acisindan..oldugunuz tedavi ve diyeti kisaca yazarmisin ibrahim...
Blue25

Mesaj gönderen Blue25 »

Gerçekten iyi mi oldun ibrahim bu diyetle. Hiçbir belirtin kalmadimi cinsellik felan eskisi gibi mi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ibrahim kardesim iyilestigine cok sevindim..sen birkac ay antibiyotik ve vitamin kullanmistin cok iyiyim abi diyordun demekki antibiyotikten fayda gormemişsin.Candidadan iyilesmene cok sevindim hakkini helal et.
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Ozanda cikan bakteri ile ibrahimde cikan bakteri ayni..ikiside diyetle iyilesti...bakteri cikmayanlar icin bir cozum yok heralde
Blue25

Mesaj gönderen Blue25 »

Beki prostat sivisinda doktor bana kalsifikasyon gozukup demişti lökosit olduğuna mi işaret bu acaba. Sadece lokosit çıkanlar da da mı bakteri olmadıgi anlamına geliyor.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

kenanankara yazdı:Ozanda cikan bakteri ile ibrahimde cikan bakteri ayni..ikiside diyetle iyilesti...bakteri cikmayanlar icin bir cozum yok heralde
ozan iyileşmedi.en son kötüyüm dediğini hatırlıyorum.ama diyete devam edeceğini yazmıştı.ibrahim de 3 ay antibiyotik+prostat masajı+prostagood kullanmıştı.artı olarak ibrahimin mesajlarını kontrol ettiğimizde bir mesajda iyiyim diyor iki mesaj sonra şikayetleri olduğunu söylüyordu.bir ara yine şimdiki gibi şikayetlerinin sıfırlandığını yazmış.ibrahimin durumu çok acayip geldi bana gerçekten.resmen çelişki yumağı.en son 5 gün diyet yapıp yine sıfırlanmış :) bence ibrahimin durumu psikolojik.çünkü,prostatit hastasının 5 günlük diyet ile iyileşmesi imkansız.adam bu forumdaki herkesten daha çok antibiyotik kullanmış+düzenli prostat masajı yapmış kendi kendine+prostagood kullanmış.iyileşmişsede bunlar ile iyileşmiştir :)
secret

Mesaj gönderen secret »

Hangi antibiyotiği kullandınız prostat masajını ne sıklıkla hangi doktora yaptırdınız ? Lokosit var mıydı yok muydu ? Yazabilir misiniz tedavinizi.
baran

Mesaj gönderen baran »

ozan iyileşmiştir
şeker kullanımını azaltmak iyi olabilir
çünkü aşrı şeker aldığımız zaman böbrekler hepsini sözmeyebilir bu yüzden bir kısım şeker idrar yolarıyla tahliye edilebilmektedi. buda orda bulunan ve şekeri seven bakterilerin aşırı çoğalmasına sebep oluyor
bayram015

Mesaj gönderen bayram015 »

slm. diyette 30 günü geride bıraktım. . 2 gündür çok şiddetli kabızım. çözüm için lavma kullandım çare olmadı. zeytin yağı ve parmakla anüse girerek çıkarmaya çalıştım mübarek beton olmuş. kan ter içinde en az 20 dk. ıkınarak çıkarta bildim. ACİL YARDIMMMM .. NOT: sızma zeytin yağı çörek otu yağı ve Hindistan cevizi yağı kullanıyorum.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

bayram015 yazdı:slm. diyette 30 günü geride bıraktım. . 2 gündür çok şiddetli kabızım. çözüm için lavma kullandım çare olmadı. zeytin yağı ve parmakla anüse girerek çıkarmaya çalıştım mübarek beton olmuş. kan ter içinde en az 20 dk. ıkınarak çıkarta bildim. ACİL YARDIMMMM
Bayram açıkçası içinde ekmeğin, pirincin, makarnanın olmadığı; hatta bol sebze yemeyi gerektiren böyle bir diyette kabızlığa şaşırdım açıkçası.
Aslında böyle durumlarda lavman işe yarar diye biliyorum. Belki sen yapamamışsındır. Bir daha denemekte fayda olabilir. Kabızlık zamanlarımda bende işe yarayan adımlar şunlar:
1) Her akşam 45 dakika -hatta 1 saat- yürüyüş
2) Sebze miktarını arttır
3) Her gün keten tohumu ye(1 tatlı ya da 1 yemek kaşığı, ama önce öğütmelisin bir aletle)
4) Gün içinde yediğin şeyleri düşün ve her birinin nette araştırmasını yap. Aralarında ishali kesen, hatta kabızlık yaptığı öne sürülen bir yiyecek varsa diyetten çıkar.

Bu tavsiyeler işe yaramazsa ek olarak;
5) Kabızlık günlerinde sabah kalvaltıdan sonra bir adet -günde sadece bir adet- tek dal sigara iç. Bu tavsiyem tartışmalıdır, ama unutmayalım ki tek dal sigara sempatik ve parasempatik sistemi aynı anda uyarır. Parasempatik sistem çalışması demek tuvalet demek. Günde bir sigara da -kısa bir dönem için- kimseyi bağımlı ve kanser yapmaz.
6) Eğer kabızlık, şiddeti dönem dönem değişse de hayatında genel bir sorunsa, kan tahlilinde tiroid hormon değerlerine bir baktır istersen. (erkeklerde hipotiroidi kadınlara göre çok daha düşük, ama gene de bir ihtimaldir)
7) Diyeti bozmasa geceleri yatmadan önce taze ya da kuru kayısıyı bir bardak ılık su eşliğinde ye derdim.

NOT: Hayatımda hiç kullanmadım ama bu tarz durumlarda MÜSHİL HAPLARI da işe yarayabilir biliyosun.

Benden bu kadar. Umarım işine yarayacak bir madde vardır aralarında. Geçmiş olsun.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

Bana prostatit teshisini koyan profun en onemli tavsiyesi kesinlikle kabiz olmamamdi.

Bu hafta gittigim iyi bir Enfeksiyon uzmani, candidaya inanmadigini soyledi.

Doktorlara inanip inanmamakta tamamen bizim bilecegimiz bir is.
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Kpros yazdı:Bana prostatit teshisini koyan profun en onemli tavsiyesi kesinlikle kabiz olmamamdi.

Vala ben de mantar ilacı için enfeksiyon hastalıklarına gitmek istiyorum, ama nasıl olsa doktor candida'dan şüphelenmeyeceği için hevesim kaçıyor. Dahiliyede denedim şansımı, ama gördüm ki bu sitedeki en yeni prostatit hastası bile candida konusunda daha bilgili.
bayram015

berkay yazdı:
bayram015 yazdı:slm. diyette 30 günü geride bıraktım. . 2 gündür çok şiddetli kabızım. çözüm için lavma kullandım çare olmadı. zeytin yağı ve parmakla anüse girerek çıkarmaya çalıştım mübarek beton olmuş. kan ter içinde en az 20 dk. ıkınarak çıkarta bildim. ACİL YARDIMMMM
Bayram açıkçası içinde ekmeğin, pirincin, makarnanın olmadığı; hatta bol sebze yemeyi gerektiren böyle bir diyette kabızlığa şaşırdım açıkçası.
Aslında böyle durumlarda lavman işe yarar diye biliyorum. Belki sen yapamamışsındır. Bir daha denemekte fayda olabilir. Kabızlık zamanlarımda bende işe yarayan adımlar şunlar:
1) Her akşam 45 dakika -hatta 1 saat- yürüyüş
2) Sebze miktarını arttır
3) Her gün keten tohumu ye(1 tatlı ya da 1 yemek kaşığı, ama önce öğütmelisin bir aletle)
4) Gün içinde yediğin şeyleri düşün ve her birinin nette araştırmasını yap. Aralarında ishali kesen, hatta kabızlık yaptığı öne sürülen bir yiyecek varsa diyetten çıkar.

Bu tavsiyeler işe yaramazsa ek olarak;
5) Kabızlık günlerinde sabah kalvaltıdan sonra bir adet -günde sadece bir adet- tek dal sigara iç. Bu tavsiyem tartışmalıdır, ama unutmayalım ki tek dal sigara sempatik ve parasempatik sistemi aynı anda uyarır. Parasempatik sistem çalışması demek tuvalet demek. Günde bir sigara da -kısa bir dönem için- kimseyi bağımlı ve kanser yapmaz.
6) Eğer kabızlık, şiddeti dönem dönem değişse de hayatında genel bir sorunsa, kan tahlilinde tiroid hormon değerlerine bir baktır istersen. (erkeklerde hipotiroidi kadınlara göre çok daha düşük, ama gene de bir ihtimaldir)
7) Diyeti bozmasa geceleri yatmadan önce taze ya da kuru kayısıyı bir bardak ılık su eşliğinde ye derdim.

NOT: Hayatımda hiç kullanmadım ama bu tarz durumlarda MÜSHİL HAPLARI da işe yarayabilir biliyosun.

Benden bu kadar. Umarım işine yarayacak bir madde vardır aralarında. Geçmiş olsun.
Berkay bey harika bir çözüm sunmuşsun. doktora gitsem bu denli aydınlatıcı bir çözüm olamazdı. yazını kopyalayacağım ve tek tek hayata geçireceğim. çok ama çok tşkler..
hakan

Mesaj gönderen hakan »

bu sıkıntılar bende hemoroidle başladı nasipse ünlü doktoru bende duydum ona gideceğim inşallah faydası olur bilmiyorum daha kötü olursun diyenlerde var kafam karışık
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

Kpros yazdı:Bana prostatit teshisini koyan profun en onemli tavsiyesi kesinlikle kabiz olmamamdi.

Kpros,maalesef Candida deyince önce boş boş bakıp,sonra inanmıyoruz deyip önemsemiyorlar. Okulda sadece ders kitaplarında yazan hastalıkları biliyorlar
(kısmen). Kitap dışında bir şey duyunca afallıyorlar,araştırma gereğini de duymuyorlar.
Benim Enf Hast uzmanım da Candida deyince beni Deri Zührevi Hastalıkları(yeni adı dermatoloji) uzmanına pasladı,Dermatolog da bön bön baktı.20 dakika kadar Candida'yı anlattım.Internetten baktı,düşündü,evet olabilirmiş dedi.Yani ite kaka Candida tedavisine başlattırdım.

En basiti,Candida yoksa kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan Vajinit nedir,bebeklerin ağzında oluşan Pamukçuk nedir?
Heralde biz erkeklerin de Candida tedavisi için Kadın Doğum Uzmanına gitmemiz gerekecek :)
bayram015

slm. arkadaşlar makat ve mesane bölgesinde spazm oluyor ve çözülmüyor. makata botoks enjeksiyonu yaptırmaya karar verdim. 4 yıldır ot çöp deneme ve yanılma metoduna devam ediyorum. hayırlısı olur inş.
Konyamehmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Konyamehmet »

Arkadaşlar bu yazanları yapmak çok zor ben enjeksiyon oldum 3seans iyiyim, ne uğraşacağım bunlarla mantarlar felan prostatit hastalığının tedavisi, prostat enjeksiyonu konya Büyükşehir hastanesinde Dr mehmet ardıç telini netten bulun, arayın... Dostlar benim telim 05554401917 konu hakkında arayabilirsiniz mehmet özkan .
Blue25

Mesaj gönderen Blue25 »

Konyamehmet yazdı:Arkadaşlar bu yazanları yapmak çok zor ben enjeksiyon oldum 3seans iyiyim, ne uğraşacağım bunlarla mantarlar felan prostatit hastalığının tedavisi, prostat enjeksiyonu konya Büyükşehir hastanesinde Dr mehmet ardıç telini netten bulun, arayın... Dostlar benim telim 05554401917 konu hakkında arayabilirsiniz mehmet özkan .

Tamamen iyilestinmi abi hiçbir şikayetin kalmadimi
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Umut2015 yazdı:
Konyamehmet yazdı:Arkadaşlar bu yazanları yapmak çok zor ben enjeksiyon oldum 3seans iyiyim, ne uğraşacağım bunlarla mantarlar felan prostatit hastalığının tedavisi, prostat enjeksiyonu konya Büyükşehir hastanesinde Dr mehmet ardıç telini netten bulun, arayın... Dostlar benim telim 05554401917 konu hakkında arayabilirsiniz mehmet özkan .
Insanlarla dalga gecme.enjeksiyon daha da kötü yapiyo milleti
Enjeksiyon öncesi ve sonrası test tahlil bilgileri varmı? Sikayetleriniz tam olarak neydi? Kaç senedir Sikayetleriniz vardı? Açıklamalı anlatırsan iz daha iyi olur. Herkesin kafasında soru işareti. Enjeksiyon da kullanılan ilaçlar neydi?
erdem

Mesaj gönderen erdem »

Sonuçta sitede her güzel yazıya heves edip umtlanan arkadaşlar var. Ama bunun için seni arayacak olan arkadaşlara resmi belge ve tahlil sonucu göstermen gerekli diye düşünüyorum. Kimse yanlış anlamasın ama bizler umut olarak "salataligim hiyar diyene elimize tuz alıp kosuyoruz ". Detaylı ve açıklamalı bir bilgi olursa seviniriz