Üzüm Sirkesi işe yarar bir kür olabilir mi?

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Üzüm Sirkesi işe yarar bir kür olabilir mi?

Mesaj gönderen Synergy »

Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz hafta ortalıkta dolaşan grip salgınına yakalandım ve doktorum Aksef antibiyotik ve birkaç grip ilacı verdi.
İlaçları kullanmaya başladığım gün bir de salata yedim ve ertesi gün idrara çıkma sıklığım düştü.

İçtiğim antibiyotiğin mi yoksa salatada yediğim Sirkenin mi faydası oldu bilmiyorum fakat dün akşamda üzüm sirkeli bir salata yedim, bugün sabah itibari bir defa idrara çıktım. Normalde 2 veya 3 defa yoklardı beni.

Not: Eşim sirke sevmediğinden bizde salatalar sirkeli yapılmıyor genelde. Geçtiğimiz hafta ve dün yediğim sirkeli salata sonrası "sirkenin olumlu bir etkisi oldu acaba?" diye düşünmeye başladım.

Sık idrar sorunu yaşayan arkadaşların üzüm sirkeli salata yapıp aşkam ögünlerinde yemesini ve birkaç gün denemesini öneririm.

Ben salata da aşağıdaki malzemeleri kullandım.

- Kıl Biber (Tatlı Sivri Biber)
- Domates
- Salatalık
- Soğan
- Üzüm Sirkesi
Synergy

Re: Üzüm Sirkesi işe yarar bir kür olabilir mi?

Mesaj gönderen Synergy »

Bu sabah 07:00 civarı uyanında idrara çıktım. Sonra işe geldim ve 15 dk önce idrara gittim tekrar. Bu süreçte 2-3 adet de çay içtim.
Normalde bu süreçte 2-3 defa vücudum beni idrara çık diye zorlardı.
eylber
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eylber »

Elma sirkesini çok duydum ama bende sizin gibi sevmiyorum
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

Kafan başka yerde olduğu için daha az çıkmışsın muhtemelen.Ne kadar çok takarsanız o kadar çok sıkıntı çekersiniz bu hastalıkta
ultrass
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen ultrass »

Sirkenin sana iyi geldiğini düşünmüşsün ve kafanı rahatlatmışsın bence her şey psikolojik.
ozanvozan

Mesaj gönderen ozanvozan »

İdrar hissi bende de sabit ve bazı günler öyle oluyor biraz rahat bırakıyor mesane kasları seni sonra tekrar başlıyor en önemli şey stres ben onu keşfettim günde 1 lustrol yada cipralex alın takıntı yapmadığınız için sinirler de fazla kasılmıyor ama sarhoş oluyorsunuz o ayrı
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Arkadaslar,

2014 den beri bu rahatsizligi cekiyorum. Forumun sessiz takipcilerindenim. Kullanmadigim ilac antobiyotik kalmadi. Uzun sure cipralex, citol vs kullandim onlarla dahi rahatlama yasamadim.

Tek soyleyebilecegim. Gun asiri uzum sirkeli salata yiyip bir hafta bunu bir denemeniz olacaktir. Belki bir ise yarar. En azindan denemis olursunuz. Sirkenin bir zarari olacagini sanmiyor.
ozanvozan

Mesaj gönderen ozanvozan »

Allah şifanı sirke aracılı ilede vermiş olabilir hastalıkta sağlıkta allahtan hocam umarım birgün hepimizin birşeylerden buluruz şifayı