Kronik Bakteriyel Prostatitin ABakteriyel'e dönmesi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Kronik Bakteriyel Prostatitin ABakteriyel'e dönmesi

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bu forumda da ismi zikredilen bir doktora mail attım.
Kendisi şöyle bir teori ortaya attı. Bana söylediği vücudun kimyasına aykırı bir söylemmiş gibi geldi.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Mail şöyle :

xxxxx bey geçse bile bir süre sonra vücut sanki hala bakteri varmış gibi reaksiyon verebiliyor ve iltihabi hücrelerini o bölgeye gönderebiliyor. Yani prostatit şekil degiştirip abakteriyel prostatite dönebiliyor. Onun için bakteriyel olan prostatitler de de bu şekilde nüksler yaşanabiliyor

iPhone'umdan gönderildi

xxxx şunları yazdı (3 Nis 2018 15:00):
Hocam selamlar

30.03.2018 tarihinde youtube’taki izlediğim bir videonuzda tam iyileşmenin hiç olmayacağına dair bir beyanınız bulunmakta.
Oysa bir teoriye göre, özellikle bakteriyel prostatitlerde uzun süre enfeksiyonu stabil tutup doku onarımı tamamlanınca tamamen iyileşmenin mümkün olduğu söyleniyor.

Siz bu teoriye katılmıyor musunuz?

Saygılar
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Kronik Bakteriyel Prostatitin ABakteriyel'e dönmesi

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Teorik olarak böyle bişey mümkün olabilir. Ancak böyle bir durumu ıspat etmek gerekir. Doktorun beyan etmiş olduğu durum bağışıklık sistemi hastalıklarındada görülen bir durumdur. Bunun prostatitle ne kadar ilişkili olduğu tartışmaya açık bir konudur. Bence doktor burada teorisel bir varsayımda bulunmuş olabilir. Ben bakteriyel bir sebeple oluşmuş olan bir hastalığın daha sonradan değişim göstereceğine pek ihtimal vermiyorum.
ultrass
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen ultrass »

Zaten bakteriler atıldıktan sonra belli bir iyileşme süresi olacak bu iyileşme süresinde kimse demiyor ki bakteri atıldıktan sonra hemen iyileşme olacak diye böyle bir şey mümkün değil. Bakteri atıldıktan sonra sağlıklı beslenme, düzenli spor ve psikoloji ile tekrar eski haline dönecektir diye düşünüyorum. Bunun içinde biraz iyileşeceğim inancı birazda irade gerekiyor.
Mrshadow

mustafa3435 yazdı:Teorik olarak böyle bişey mümkün olabilir. Ancak böyle bir durumu ıspat etmek gerekir. Doktorun beyan etmiş olduğu durum bağışıklık sistemi hastalıklarındada görülen bir durumdur. Bunun prostatitle ne kadar ilişkili olduğu tartışmaya açık bir konudur. Bence doktor burada teorisel bir varsayımda bulunmuş olabilir. Ben bakteriyel bir sebeple oluşmuş olan bir hastalığın daha sonradan değişim göstereceğine pek ihtimal vermiyorum.
Vucudun durduk yere o bolgeye lokosit basmasi bana pek mantikli gelmedi.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

[quote="Mrshadow"]Bu forumda da ismi zikredilen bir doktora mail attım.
Kendisi şöyle bir teori ortaya attı. Bana söylediği vücudun kimyasına aykırı bir söylemmiş gibi geldi.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Mail şöyle :

xxxxx bey geçse bile bir süre sonra vücut sanki hala bakteri varmış gibi reaksiyon verebiliyor ve iltihabi hücrelerini o bölgeye gönderebiliyor. Yani prostatit şekil degiştirip abakteriyel prostatite dönebiliyor. Onun için bakteriyel olan prostatitler de de bu şekilde nüksler yaşanabiliyor

iPhone'umdan gönderildi

xxxx şunları yazdı (3 Nis 2018 15:00):
Hocam selamlar

Doktorun dediği otoum
30.03.2018 tarihinde youtube’taki izlediğim bir videonuzda tam iyileşmenin hiç olmayacağına dair bir beyanınız bulunmakta.
Oysa bir teoriye göre, özellikle bakteriyel prostatitlerde uzun süre enfeksiyonu stabil tutup doku onarımı tamamlanınca tamamen iyileşmenin mümkün olduğu söyleniyor.

Siz bu teoriye katılmıyor musunuz?
Doktorun dediği otoimmün hastalıklarda olur

Otoimmün hastalıkların çoğunluğu bilim için halen sır niteliğindedir. Günümüzde bile, hala bağışıklık sistemimizin vücudun hücrelerini yok edecek şekilde onlara saldırma nedenlerini bilmiyoruz.

Bu tür hastalıklar multipl skleroz, Crohn hastalığı ve romatoid artrit gibi ciddi hastalıklardır

Bir çok durumda, çevresel faktörleri de ele almak gerekse de, genetik yatkınlık belirleyicidir.

Bu hastalıkların günlük gerçekliği ile yaşayan insanların yaşam kalitesi büyük ölçüde azalır.
Mrshadow

Konu bizim rahatsizligimiz olunca bu durumdan sozedilir mi?
murat222

Mrshadow yazdı:Konu bizim rahatsizligimiz olunca bu durumdan sozedilir mi?
Bnce olmaz bana bi doçentte aynısı söylemişti sende mikrop yok enfeksiyon yok vucut oraya saldırıyor demişti
osman gazi üniversitesinde Barboros başeskioğlu
Kısacası başından salladı
Daha sonrasında multipleks pcr testi ile mikrobu buldık
Mrshadow

murat222 yazdı:
Bnce olmaz bana bi doçentte aynısı söylemişti sende mikrop yok enfeksiyon yok vucut oraya saldırıyor demişti
Non bakteriyel yoktur, bulunamayan bakteri vardir
murat222

Mrshadow yazdı:
murat222 yazdı:
Non bakteriyel yoktur, bulunamayan bakteri vardir
Bnde öyle düşünüyorum o yüzden pcr kültür testleri muhakkak yapılmalı prostat sıvısından
Ve prostat sıvısından lökasit incelemesi şarttır