Kr. Prostatitli hastalarda bosalma sayisi konusu.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Kr. Prostatitli hastalarda bosalma sayisi konusu.

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatitli hastalarda bosalma durumunu belli bir sayiya baglama yanlişligi maalesef hala devam etmekte. Bu hatayi drlarda yapiyor.Saglikli bir insanda bile bu cinsellik olayi, yaşa , psikolojik duruma v.s sartlara gore degisir. Kronik prostatitli hastalarda ejekülasyon olayini sayiya baglayip sartlandirmak hasta icin olumsuzluklara sebep olur. Ben bu hastaliğa yillarimi verdim. Bana haftada 3 yap diyen dr lara, "haftada 3 agrilarimi azdiriyor prostati şişiriyor" dedigimde, aldigim cvp; "ozaman düsür" cevabiydi. Evet ondan sonraki ejekulasyon sayisini her azalttigimda,prostata yaradigini fark ettim. Agrilarimin azaldigini hissetimm yavas yavas.
Hatta uzun sure ejekulasyon olmayisimdan dolayi, vucut kendisi ejeküle ediyordu geceleri ruyalanma yoluyla.Tabi iyilestikten sonra, bu olayimiz degisti...sayi vermek gerekirse, 3 saatte 3 defaya kadar yapiyoruz rahatlikla, mübalağasiz.
Mrshadow

Re: Kr. Prostatitli hastalarda bosalma sayisi konusu.

Mesaj gönderen Mrshadow »

Demek ki sikayetlere gore kendimiz ayarliyoruz. Tamamdir abi
Untitleduser
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Untitleduser »

Hastalığın ateşli evrelerinde az boşalmak gerekir bence iyileştikçe sayıyı arttırabilirsiniz diye düşünüyorum
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben antibiyotik aldigim donemde hergun bittikten sonra ilk 6 ay haftada 1 daha sonraki 6 ayda haftada 2 ye cikardim simdi arka arkaya 2 3 yapabiliyorum ama herkeste hastalik ayni seyretmiyor ne yazikki
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Kadir abi merhaba, aslında bu mastürbasyon konusu seninde dediğin gibi çözümlenmiş bir konu değil. Bu konuda doktorlar ikiye ayrılmış durumdalar. Hastalığın manevi, psikolojik, fiziksel yönünü düşünmeden haftada şu kadar sayı mastürbasyon yap demek mantıksızlıktan başka bişey değildir. Hastalıkta psikolojik,anksiyete, korku, kaygı gibi bir takım önemli sorunlar varken, bu sorunlarda tam çözülmeden, doktorların bu tavsiyesi kabul edilir değildir aslında. Zaten bu şekildeki bir psikoloji ile yapılan mastürbasyon danda bir hayır gelmez. Burada pek çok kişidede bu durum oluşmuş durumda. Meni rengini merak eden, katı yada sulu olup olmadığına bakan, meninin miktarını az bulan insanlar var. Amaç burada zevk alınarak yapılan mastürbasyon değilde sanki bunları inceleme gibi düşünüp sırf sadece boşalmak için yapılan eyleme dönüşüyor. Halbuki normal ilişki ysşanılmış gibi yapılan zevk ve hazzı yüksek olan bir mastürbasyonun yarar sağlayacağını düşünüyorum. Burada önemli olan kötü psikoloji ile mastürbasyon yapılmaması, hırpalayıcı sert olmaması önemli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mustafa3435 yazdı:Kadir abi merhaba, aslında bu mastürbasyon konusu seninde dediğin gibi çözümlenmiş bir konu değil. Bu konuda doktorlar ikiye ayrılmış durumdalar. Hastalığın manevi, psikolojik, fiziksel yönünü düşünmeden haftada şu kadar sayı mastürbasyon yap demek mantıksızlıktan başka bişey değildir. Hastalıkta psikolojik,anksiyete, korku, kaygı gibi bir takım önemli sorunlar varken, bu sorunlarda tam çözülmeden, doktorların bu tavsiyesi kabul edilir değildir aslında. Zaten bu şekildeki bir psikoloji ile yapılan mastürbasyon danda bir hayır gelmez. Burada pek çok kişidede bu durum oluşmuş durumda. Meni rengini merak eden, katı yada sulu olup olmadığına bakan, meninin miktarını az bulan insanlar var. Amaç burada zevk alınarak yapılan mastürbasyon değilde sanki bunları inceleme gibi düşünüp sırf sadece boşalmak için yapılan eyleme dönüşüyor. Halbuki normal ilişki ysşanılmış gibi yapılan zevk ve hazzı yüksek olan bir mastürbasyonun yarar sağlayacağını düşünüyorum. Burada önemli olan kötü psikoloji ile mastürbasyon yapılmaması, hırpalayıcı sert olmaması önemli.
Katılıyorum kardeşim...
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

kadir yazdı:Kronik prostatitli hastalarda bosalma durumunu belli bir sayiya baglama yanlişligi maalesef hala devam etmekte. Bu hatayi drlarda yapiyor.Saglikli bir insanda bile bu cinsellik olayi, yaşa , psikolojik duruma v.s sartlara gore degisir. Kronik prostatitli hastalarda ejekülasyon olayini sayiya baglayip sartlandirmak hasta icin olumsuzluklara sebep olur. Ben bu hastaliğa yillarimi verdim. Bana haftada 3 yap diyen dr lara, "haftada 3 agrilarimi azdiriyor prostati şişiriyor" dedigimde, aldigim cvp; "ozaman düsür" cevabiydi. Evet ondan sonraki ejekulasyon sayisini her azalttigimda,prostata yaradigini fark ettim. Agrilarimin azaldigini hissetimm yavas yavas.
Hatta uzun sure ejekulasyon olmayisimdan dolayi, vucut kendisi ejeküle ediyordu geceleri ruyalanma yoluyla.Tabi iyilestikten sonra, bu olayimiz degisti...sayi vermek gerekirse, 3 saatte 3 defaya kadar yapiyoruz rahatlikla, mübalağasiz.
peki kadir abi. merak ettiğim şey bu bahsettiklerin antibiyotik alınan dönemde de geçerli midir..
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Untitleduser yazdı:Hastalığın ateşli evrelerinde az boşalmak gerekir bence iyileştikçe sayıyı arttırabilirsiniz diye düşünüyorum
Kesinlikle abi senin dediğini uyguluyorum Allah’a şükür baga iyileştim iyiye gidiyorum gibi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

tornografi yazdı:
kadir yazdı:Kronik prostatitli hastalarda bosalma durumunu belli bir sayiya baglama yanlişligi maalesef hala devam etmekte. Bu hatayi drlarda yapiyor.Saglikli bir insanda bile bu cinsellik olayi, yaşa , psikolojik duruma v.s sartlara gore degisir. Kronik prostatitli hastalarda ejekülasyon olayini sayiya baglayip sartlandirmak hasta icin olumsuzluklara sebep olur. Ben bu hastaliğa yillarimi verdim. Bana haftada 3 yap diyen dr lara, "haftada 3 agrilarimi azdiriyor prostati şişiriyor" dedigimde, aldigim cvp; "ozaman düsür" cevabiydi. Evet ondan sonraki ejekulasyon sayisini her azalttigimda,prostata yaradigini fark ettim. Agrilarimin azaldigini hissetimm yavas yavas.
peki kadir abi. merak ettiğim şey bu bahsettiklerin antibiyotik alınan dönemde de geçerli midir..
Evet antibiyotik alirken yada tedavi bitiminde, hic farketmez. Çunkü orada iyilesmeye calisan bir doku var.
ap0calypse

Mesaj gönderen ap0calypse »

teşekkür ederim Kadir abi, bu yazılarınla büyük moral oluyorsun.
bu sıcak su torbasıda ne kadar rahatmış kalkasım gelmiyor :) işim masabaşı sürekli otursam bir zararı olurmu ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ap0calypse yazdı:teşekkür ederim Kadir abi, bu yazılarınla büyük moral oluyorsun.
bu sıcak su torbasıda ne kadar rahatmış kalkasım gelmiyor :) işim masabaşı sürekli otursam bir zararı olurmu ?
Kronik prostatitte surekli oturmak tabi tercih edilmeyen bir durumdur. Uzun yol şoforlerinde prostatitin daha sık goruldugu arastirmalar sonucu tespit edilmistir. Pelvik bolgenin hareketi kan dolasimi icin cok faydalidir.Bunun yanisira pelvik bolgeyi calistiran egzersizler ve yuruyus cok faydali bunlari yapalim arkadaslar.
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

Bir ara haftada 8 kez bosaliyordum. Birkac ay boyle devam etti. Artik 8 den asagi olunca yanma batma huzursuzluk oluyordu. Sonra zamanla azalttim.
ozanvozan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ozanvozan »

Yav arkadaş bu konu benide çok yoruyor Prof bana hergün boşal ne kadar çok boşalırsan o kadar çok temizlenir PROSTATIN sesi ama ben buna katılmıyorum zaten hasarlı olan organı daha da yıpratacağını düşünüyorum
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

ozanvozan yazdı:Yav arkadaş bu konu benide çok yoruyor Prof bana hergün boşal ne kadar çok boşalırsan o kadar çok temizlenir PROSTATIN sesi ama ben buna katılmıyorum zaten hasarlı olan organı daha da yıpratacağını düşünüyorum
Alevli zamanlarda haftada 1 yeterde çok bile kardeşim