tahlil sonuçları

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ap0calypse
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

tahlil sonuçları

Mesaj gönderen ap0calypse »

selam arkadaşlar, öncelikle Allah herkese acil şifa versin, kan tahlili yaptırdım, değeri yüksek olanları yazıyorum.
ürik asit : 8.0 - normal değer : 3.4 - 7
trigliserid : 300 - normal değer : 0 - 200
vldl kolestrerol : 60 - normal değer : 6 - 30
alanin aminotranferaz : 42 - normal değer : 0 - 41
serbest t3(ft3) : 7.66 - normal değer : 2.2 - 4.3
ferritin (ferr) : 362 - normal değer : 18.5 - 306,5
ve son olarak D vitamini eksikliği
sağlık ocağındaki doktor d vitamini yazdı ve tiroit bezinden bahsetti, Dahiliye'ye görün dedi. kullandığın ilaçların etkisindendir dedi. 2 aydan fazladır ilaç kullanmıyorum. 4 gündür zoom505 arkadaşın dediği diyeti uyguluyorum, günde neredeyse 1 kg tatlı yiyen ben 4 gündür ne ekmek ne tatlı girmedi ağzıma :) yanmalar biraz daha azaldı.
mustafa3435

Re: tahlil sonuçları

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Sanırım kilolu birisininiz? Triglesid bayağı yüksek çıkmış. Kilolu biriyseniz diyet yapmayı deneye bilirsin. Yağlı yiyeceklerden kaçınmakta fayda var. Bu durum kullandığın ilaçlarla alakalı olabileceği gibi iltihabi bir rahatsızlık sonucu gelilmişte olabilir. Dahiliye ye detaylı muayene yaptırmada fayda var.
ap0calypse

mustafa3435 yazdı:Sanırım kilolu birisininiz? Triglesid bayağı yüksek çıkmış. Kilolu biriyseniz diyet yapmayı deneye bilirsin. Yağlı yiyeceklerden kaçınmakta fayda var. Bu durum kullandığın ilaçlarla alakalı olabileceği gibi iltihabi bir rahatsızlık sonucu gelilmişte olabilir. Dahiliye ye detaylı muayene yaptırmada fayda var.
yok kilolu değilim, 4 gündür diyete başladım, diyetten önce aşırı tatlı tüketiyordum şimdi kestim. Birde üstüne spora başlasam değerler normale gelir.
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Öncelikle dahiliye ye görünmen iyi olur. Diyetin tabiki mutlaka faydası olur.
ap0calypse

mustafa3435 yazdı:Öncelikle dahiliye ye görünmen iyi olur. Diyetin tabiki mutlaka faydası olur.
aldım perşembe günü randevu var, teşekkür ederim.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

ap0calypse yazdı:selam arkadaşlar, öncelikle Allah herkese acil şifa versin, kan tahlili yaptırdım, değeri yüksek olanları yazıyorum.
sağlık ocağındaki doktor d vitamini yazdı ve tiroit bezinden bahsetti, Dahiliye'ye görün dedi. kullandığın ilaçların etkisindendir dedi. 2 aydan fazladır ilaç kullanmıyorum. 4 gündür zoom505 arkadaşın dediği diyeti uyguluyorum, günde neredeyse 1 kg tatlı yiyen ben 4 gündür ne ekmek ne tatlı girmedi ağzıma :) yanmalar biraz daha azaldı.
ben o kadar kan tahllili yaptırdım yaptırdığım tahlillerde bu maddelerin ismi hiç yok. acaba yaptırdığınız tahlilin özel bir adı var mı?
xray03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen xray03 »

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim trigliserit kan yağıdır yüksek olması kalp krizini tetikler ben sağlık personeliyim ve kardiyologlarla kalp krizlerine müdahale ediyoruz bence kolesterol hapı kullanmak gerekebilir sınırın baya üstünde sonucun t3 işe yüksekliği troid hormonu hızlı çalışıyor sende çarpıntı cabuk yorulma ellerde titreme yapar bulunduğun yerde varsa endokrinoloji polikliniği önceliği ona ver yoksa bir dahiliye uzmanına git yalnız t3 yüksekliğine neden olabilecek yakın zaman da bitkisel bir hap kullandıysan onlarda yapabiliyor öyle durumlardanda olabilir ama bir troid usg yapılmasında fayda var nodül falan olabilir ayrıntılı bakir derim tekrar geçmiş olsun
runuvar

Mesaj gönderen runuvar »

Kardeş sen git kızılaya kan ver vücudunda baya demir var ferritin depo demirdir. . Ürik asitte proteinden zengin beslendiğini gösteriyor. Ancak ürik asit bakılırken bir iki gün protein diyeti yapılması gerekiyormus tam sonuç için. Diyet yapmadıysan 8 değeri pek anlamlı değil. Tiroid icinde TSH değeri önemli TSH normalse genellikle sıkıntı olmuyor.
ap0calypse

runuvar yazdı:Kardeş sen git kızılaya kan ver vücudunda baya demir var ferritin depo demirdir. . Ürik asitte proteinden zengin beslendiğini gösteriyor. Ancak ürik asit bakılırken bir iki gün protein diyeti yapılması gerekiyormus tam sonuç için. Diyet yapmadıysan 8 değeri pek anlamlı değil. Tiroid icinde TSH değeri önemli TSH normalse genellikle sıkıntı olmuyor.
evet kan vermek çok mantıklı, teşekür ederim, hem değerler çok aşırı yüksek değil, hemde şu an diyet yapıyorum, sporada başladımmı birşey kalmaz.
ap0calypse

xray03 yazdı:Öncelikle geçmiş olsun kardeşim trigliserit kan yağıdır yüksek olması kalp krizini tetikler ben sağlık personeliyim ve kardiyologlarla kalp krizlerine müdahale ediyoruz bence kolesterol hapı kullanmak gerekebilir sınırın baya üstünde sonucun t3 işe yüksekliği troid hormonu hızlı çalışıyor sende çarpıntı cabuk yorulma ellerde titreme yapar bulunduğun yerde varsa endokrinoloji polikliniği önceliği ona ver yoksa bir dahiliye uzmanına git yalnız t3 yüksekliğine neden olabilecek yakın zaman da bitkisel bir hap kullandıysan onlarda yapabiliyor öyle durumlardanda olabilir ama bir troid usg yapılmasında fayda var nodül falan olabilir ayrıntılı bakir derim tekrar geçmiş olsun
dahiliyeye randevu aldım, çok teşekkür ederim.
ap0calypse

muzdarip yazdı:
ap0calypse yazdı:selam arkadaşlar, öncelikle Allah herkese acil şifa versin, kan tahlili yaptırdım, değeri yüksek olanları yazıyorum.
ben o kadar kan tahllili yaptırdım yaptırdığım tahlillerde bu maddelerin ismi hiç yok. acaba yaptırdığınız tahlilin özel bir adı var mı?
yok, normal kan tahliller, sağlık ocağına gittim, enfeksiyon kaptığımı ve geçtiğini söyledim, çok antibiyotik kullandım, bağışıklık sistemim çökmüş olabilir dedim, bütün kan ve horman tahlillerini çektirmek istiyorum dedim.
xray03

Mesaj gönderen xray03 »

Sen yinede kardiyoloji endokrin bulunduğun yerde yoksa dahiliye ye git kardes
nhka
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen nhka »

Bir türlü başlık açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum. Başlık sahibinden özür dilerim. bir haftadır birden bire baş gösteren sorunlarla bocalıyorum. Bir de okul yüzünden doktora tahlil sonucu bile gösterecek vakit bulamıyorum. Sıkıştım kaldım... Ali Hatay'a online olarak tahlil raporunu gösterdim ama detaylı bir cevap alamadım.

Bu raporu içinizde açıklayacak bilgide biri var mı Allah rızası için... Endişe edilmesi gereken sonuçlar mı bunlar?..

https://resmim.net/f/bF9n6c.jpg
nhka

Mesaj gönderen nhka »

tahlili yorumlayacak biri yok mu?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

nhka yazdı:tahlili yorumlayacak biri yok mu?

Hersey normal gozukuyor
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

nhka yazdı:Bir türlü başlık açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum. Başlık sahibinden özür dilerim. bir haftadır birden bire baş gösteren sorunlarla bocalıyorum. Bir de okul yüzünden doktora tahlil sonucu bile gösterecek vakit bulamıyorum. Sıkıştım kaldım... Ali Hatay'a online olarak tahlil raporunu gösterdim ama detaylı bir cevap alamadım.

Bu raporu içinizde açıklayacak bilgide biri var mı Allah rızası için... Endişe edilmesi gereken sonuçlar mı bunlar?..

Normal
nhka

Mesaj gönderen nhka »

Cevabınız için Allah sizlerden razı olsun. Fakat Ali Hatay (kendisini tanıdığınızı varsayıyorum) sonuçlarda iltihap olduğunu söyledi. İnşallah cuma günü anca doktora gidebileceğim. Bekledikçe endişe de artıyor.
Mrshadow

1-5 cikmis, hafif bir iltihap var ama idrarda 5, prostat sivisinda 3-4 normal karsilanir tip literaturunde
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

nhka yazdı:Cevabınız için Allah sizlerden razı olsun. Fakat Ali Hatay (kendisini tanıdığınızı varsayıyorum) sonuçlarda iltihap olduğunu söyledi. İnşallah cuma günü anca doktora gidebileceğim. Bekledikçe endişe de artıyor.

Sallamış doktor senın iltihap yok

Lökasitin 0
1-5 ile 5 olsn referans arası senın hç yok
İdrarda 5 e kadar prostat sıvısında da 5 e kadar normaldir lökasit
Senin tahlilin temiz Ancak idrar tahlili prostat iltihabında önemli değildir önemli olan prostat sıvısı lökasitidir
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

nhka yazdı:Cevabınız için Allah sizlerden razı olsun. Fakat Ali Hatay (kendisini tanıdığınızı varsayıyorum) sonuçlarda iltihap olduğunu söyledi. İnşallah cuma günü anca doktora gidebileceğim. Bekledikçe endişe de artıyor.
Dr ali hatay konyadaki doktormu internet sitesi olan eger oysa pi den birşey anlamıyor sözde anlıyodu soru sordum ona gel dedi teşhis tedavisini yaparım diye bi bok anlamadı gidip geldim olan parama oldu grubada yazdı onla tartıştım burdan. İnternette yazmak gibi degildir bu hastalık her babayigit doktorun harcıda degil
nugo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen nugo »

nhka yazdı:Bir türlü başlık açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum. Başlık sahibinden özür dilerim. bir haftadır birden bire baş gösteren sorunlarla bocalıyorum. Bir de okul yüzünden doktora tahlil sonucu bile gösterecek vakit bulamıyorum. Sıkıştım kaldım... Ali Hatay'a online olarak tahlil raporunu gösterdim ama detaylı bir cevap alamadım.

İdrar tahlilin de Sadece negatif olmasi gerejen keton 1

Bu doktor yorumuna baglidir
Labratuar cihaz kacagida olabilir.

Onuda dogrulauan glkoz un negatif cikmasi
Bana gore temiz bir tahlil

Noktayi doktor koyacak.
nhka

Mesaj gönderen nhka »

prostat iltihabı tahlil sonuçlarından belli olmaz deniyor. kronik prostat ile prostat iltihabı arasında bir fark var mı?.. Rahatsızlıklarımın başladığı 9 günlük süreçte gitgide prostat iltihabı olduğum konusunda emin olmaya başladım. Fakat ben Allah'a şükür bahsedildiği gibi yoğun acılar yaşamıyorum. Bu durum bana sorunumun iltihap olmadığını düşündürüyor. Ama öte yandan prostattımda bir sorun olduğuna da şüphem yok. İdrar yaptıktan sonra makatımda bir yanma ve şişlik hissediyorum. İdrar yapmada tam boşaltamama hissi duyuyorum.
Mrshadow

nhka yazdı:prostat iltihabı tahlil sonuçlarından belli olmaz deniyor. kronik prostat ile prostat iltihabı arasında bir fark var mı?.. Rahatsızlıklarımın başladığı 9 günlük süreçte gitgide prostat iltihabı olduğum konusunda emin olmaya başladım. Fakat ben Allah'a şükür bahsedildiği gibi yoğun acılar yaşamıyorum. Bu durum bana sorunumun iltihap olmadığını düşündürüyor. Ama öte yandan prostattımda bir sorun olduğuna da şüphem yok. İdrar yaptıktan sonra makatımda bir yanma ve şişlik hissediyorum. İdrar yapmada tam boşaltamama hissi duyuyorum.
prostat iltihabı ile ile prostatit aynı şey, kronik hale gelmişse kronik prostatit denir ama bence kronik prostatit diye bişey yok.
eğer prostat içindeki bakteri temizlenememişse, antibiyotikle bir miktar kafasını eziyosun ama kalan az sayıdaki koloni tekrar ürüyor bunun için diyoruz işte sürekli takip gerekiyor diye, baktın enfeksiyon gelişiyor tekrar vuracaksın kafasına, taa ki tamamen sonlanana dek.
pcr ve prostat sıvısından alınan lokosit sayımı bu yüzden önemli.
nhka

Mesaj gönderen nhka »

Mrshadow yazdı:
nhka yazdı:prostat iltihabı tahlil sonuçlarından belli olmaz deniyor. kronik prostat ile prostat iltihabı arasında bir fark var mı?.. Rahatsızlıklarımın başladığı 9 günlük süreçte gitgide prostat iltihabı olduğum konusunda emin olmaya başladım. Fakat ben Allah'a şükür bahsedildiği gibi yoğun acılar yaşamıyorum. Bu durum bana sorunumun iltihap olmadığını düşündürüyor. Ama öte yandan prostattımda bir sorun olduğuna da şüphem yok. İdrar yaptıktan sonra makatımda bir yanma ve şişlik hissediyorum. İdrar yapmada tam boşaltamama hissi duyuyorum.
prostat iltihabı ile ile prostatit aynı şey, kronik hale gelmişse kronik prostatit denir ama bence kronik prostatit diye bişey yok.
eğer prostat içindeki bakteri temizlenememişse, antibiyotikle bir miktar kafasını eziyosun ama kalan az sayıdaki koloni tekrar ürüyor bunun için diyoruz işte sürekli takip gerekiyor diye, baktın enfeksiyon gelişiyor tekrar vuracaksın kafasına, taa ki tamamen sonlanana dek.
Benim bir sorunum yoktu. İdrar konusunda biraz tam boşaltamama durumu vardı. ama günlük yaşamımı etkilemiyordu. Her sey birden bire basladı... Okulda otururken ereksiyon olmadan bir boşalma yaşadım şaşınlık verici şekilde... O günden beri (9 gündür) zor günler geçiriyorum. Peniste birden bire aşırı hassasiyet ve durduk yere boşalacakmışım gibi hissetme sorunu ortaya çıktı. Günden güne bu geçiyor diye sevinirken, şimdi testis ve makak arasında idrardan sonra şişlik ve yanma hissi başladı bir gündür. Hepsi vize haftasına denk geldi psikolojim alt üst durumda sınavlar berbat... Kabuslar görüyorum... Allah göstermesin prostat büyümesi, kanseri gibi şeyler okuyorum nette... İnşallah cuma gününe randevu aldım ama gelmiyor bir türlü o gün... Allah yardımcım olsun...
Mrshadow

nhka yazdı:
Mrshadow yazdı:
Benim bir sorunum yoktu. İdrar konusunda biraz tam boşaltamama durumu vardı. ama günlük yaşamımı etkilemiyordu. Her sey birden bire basladı... Okulda otururken ereksiyon olmadan bir boşalma yaşadım şaşınlık verici şekilde... O günden beri (9 gündür) zor günler geçiriyorum. Peniste birden bire aşırı hassasiyet ve durduk yere boşalacakmışım gibi hissetme sorunu ortaya çıktı. Günden güne bu geçiyor diye sevinirken, şimdi testis ve makak arasında idrardan sonra şişlik ve yanma hissi başladı bir gündür. Hepsi vize haftasına denk geldi psikolojim alt üst durumda sınavlar berbat... Kabuslar görüyorum... Allah göstermesin prostat büyümesi, kanseri gibi şeyler okuyorum nette... İnşallah cuma gününe randevu aldım ama gelmiyor bir türlü o gün... Allah yardımcım olsun...
bu kadar düşünme, yaşadığın herşeyin bir tedavisi var unutma bunu. doktora git baktır bakalım neymiş.