aktif mesanemi prostatitmi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
yaman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

aktif mesanemi prostatitmi

Mesaj gönderen yaman »

yıllardır prostatit ve aktif mesane arasında kaldım en çok sıkıntıyı daimi idrar hissi ve kahve fincanı idrar mesanede oluşunca tuvalete gitmek aktif mesane ilaçları kullandım antibiyotik kullandım pek fayda göremedim özellikle aktif mesane konusunda tecrübe yaşamış arkadaşlardan fikir almak istiyorum
Prostaq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: aktif mesanemi prostatitmi

Mesaj gönderen Prostaq »

yaman yazdı:yıllardır prostatit ve aktif mesane arasında kaldım en çok sıkıntıyı daimi idrar hissi ve kahve fincanı idrar mesanede oluşunca tuvalete gitmek aktif mesane ilaçları kullandım antibiyotik kullandım pek fayda göremedim özellikle aktif mesane konusunda tecrübe yaşamış arkadaşlardan fikir almak istiyorum
pcr yaptir anlarsın ne olduğunu bel soğukluğu mu aktif mesanemi prostatit mi
burdan bilgi vermek doğru olmaz doktor değiliz
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Serdar »

AAMS kesin tanı için Ürodinami yaptırman lazım. Yaptırdın mı?
yaman

Mesaj gönderen yaman »

evet yaptırmıştım sonra sistokopi yaptırdım mesane boynu yüksek denildi sonra ameliyat oldum ama daha kötü oldum şimdi dayanamayacak kadar kötüleştim daimi idrar hissi çok kötü
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

yaman yazdı:evet yaptırmıştım sonra sistokopi yaptırdım mesane boynu yüksek denildi sonra ameliyat oldum ama daha kötü oldum şimdi dayanamayacak kadar kötüleştim daimi idrar hissi çok kötü
Mesane boyu yüksekliği ameliyatından sonra sperm gelmeye devam ettimi? Birde sıkıntılarda idrar tazdigi ile ilgili sıkıntı varmıydı?
yaman

Mesaj gönderen yaman »

meni boşalma az oluyor geri boşalma oluyor idrar tazyiği ıkınırsam veya büyük abdest sırasında çok iyi normalde kesik veya çatallı zaten maxsimum çay bardağı yarım saat sonra aynı döngü
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

yaman yazdı:meni boşalma az oluyor geri boşalma oluyor idrar tazyiği ıkınırsam veya büyük abdest sırasında çok iyi normalde kesik veya çatallı zaten maxsimum çay bardağı yarım saat sonra aynı döngü
Hiç üretrografi yaptırdın mı belliki üretranın bir bölgesinde daralma var yeri tespit edilip sebebi araştırılmalı.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Prostattan kaynaklı daralma olmuş olabilir. Ayrıca prostat sıvısından lökosit baktırabilrsen en azından prostatiti eradike etmiş olursun. Nedensiz bu konuda sana yardımcı olabilir.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Aynısı bendede var mictonorm sr 30 mg kullan en az 3 au ayağını sıcak tut cinsel perhiz yap 15 gün felan lökosit yüksek de antibiyotik kullan molcef sürekli idrar a gitme biraz tut 2 saat e kadar hatta geçirebilirsen geçir zamanla his azalır
yaman

Mesaj gönderen yaman »

Kc34 yazdı:
yaman yazdı:meni boşalma az oluyor geri boşalma oluyor idrar tazyiği ıkınırsam veya büyük abdest sırasında çok iyi normalde kesik veya çatallı zaten maxsimum çay bardağı yarım saat sonra aynı döngü
Hiç üretrografi yaptırdın mı belliki üretranın bir bölgesinde daralma var yeri tespit edilip sebebi araştırılmalı.
üretrografi yaptırmadım üretrada darlık olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi büyük abdest sırasında ıkınınca akım gayet iyi
yaman

Mesaj gönderen yaman »

Kc34 yazdı:Prostattan kaynaklı daralma olmuş olabilir. Ayrıca prostat sıvısından lökosit baktırabilrsen en azından prostatiti eradike etmiş olursun. Nedensiz bu konuda sana yardımcı olabilir.
Adıyaman da lökosite baktıklarını hiç zannetmiyorum yıllarca antibiyotik ve alfa bloker ilaçları yazıp yazıp yolladılar
yaman

Mesaj gönderen yaman »

NightAngel01 yazdı:Aynısı bendede var mictonorm sr 30 mg kullan en az 3 au ayağını sıcak tut cinsel perhiz yap 15 gün felan lökosit yüksek de antibiyotik kullan molcef sürekli idrar a gitme biraz tut 2 saat e kadar hatta geçirebilirsen geçir zamanla his azalır
ameliyat olmadan değişik alfa bloker ilaçlar kullandım ama geçici faydalar ameliyattan sonra yaklaşık 3 yıldır mictonorm 30 mg kullanıyorum ayağıma mesh giyiyorum 10 günlük cinsel perhizlerde denedim mictonorm birazda olsa faydalı ama yıllar boyu bir arpa boyu yol alamadım ne bitkiler ne iilaçlar kullandım gelen gün hep giden günü aratmakta mictonorm kasları gevşettiği için cinselliğide etkiliyor yani saçma sapan bir kısır döngü mesane torbamın 450 ml kapasitesi var
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

yaman yazdı:
Kc34 yazdı:Prostattan kaynaklı daralma olmuş olabilir. Ayrıca prostat sıvısından lökosit baktırabilrsen en azından prostatiti eradike etmiş olursun. Nedensiz bu konuda sana yardımcı olabilir.
Adıyaman da lökosite baktıklarını hiç zannetmiyorum yıllarca antibiyotik ve alfa bloker ilaçları yazıp yazıp yolladılar
Lokosite bakan doktorlar burda mevcut birine muayene olabilirsin
NightAngel01

yaman yazdı:
NightAngel01 yazdı:Aynısı bendede var mictonorm sr 30 mg kullan en az 3 au ayağını sıcak tut cinsel perhiz yap 15 gün felan lökosit yüksek de antibiyotik kullan molcef sürekli idrar a gitme biraz tut 2 saat e kadar hatta geçirebilirsen geçir zamanla his azalır
ameliyat olmadan değişik alfa bloker ilaçlar kullandım ama geçici faydalar ameliyattan sonra yaklaşık 3 yıldır mictonorm 30 mg kullanıyorum ayağıma mesh giyiyorum 10 günlük cinsel perhizlerde denedim mictonorm birazda olsa faydalı ama yıllar boyu bir arpa boyu yol alamadım ne bitkiler ne iilaçlar kullandım gelen gün hep giden günü aratmakta mictonorm kasları gevşettiği için cinselliğide etkiliyor yani saçma sapan bir kısır döngü mesane torbamın 450 ml kapasitesi var
Benim ki 250 260 cc çıktı sürekli idrar hissi var bu yazdıklarımdan Ümit bekliyorum
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

kardeşim ağrı sızı yoksa bana göre prostatit akla en son gelmeli.
NightAngel01

Bende bugüne kadar ağrı sızı olmadı falar bazı zamanlar idrar hissi k kadar sıkıntılılar yanma gibi bişeyle geliyor acayip sıkıntı yaratıyor ve aaarlerce kısır döngü yaşıyordum
yaman

Mesaj gönderen yaman »

tornografi yazdı:kardeşim ağrı sızı yoksa bana göre prostatit akla en son gelmeli.
bende ağrı hiç olmadı kasık çevresinde ince sızı veya karıncalanma gibi bir his oluyor bazen başka ağrı olmadı
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

tornografi yazdı:kardeşim ağrı sızı yoksa bana göre prostatit akla en son gelmeli.
Hicbir sikayeti olmayipta prostatit olanlar var bunu bu sekilde dusunme
efervesan

Mesaj gönderen efervesan »

Kc34 yazdı:
Hicbir sikayeti olmayipta prostatit olanlar var bunu bu sekilde dusunme
Misal bunlardan biri ben gündelik hayatıma normal şekilde devam ediyordum taki ağrı sızı vurana kadar ilk doktorum çok severim kendisini dedim hocam işte 1-2 ay önce başladı dedim yok dedi bu sende 1-2 senedir var dedi sonra aklıma o gece ki korunmasız ilişkş geldi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu hastalik 1 2 haftada belirti verecek hastalik degil benim seneler once arada sık idrar bosalma sonrasi penis kokunde yanma olur yarim saate gecerdi taa ki 3 4 saat sogukta oturduktan sonra ciddi belirtiler vermeye basladi. Yunanli bir hoca vardi roportajini dinlemistim bu hastaligin gecmisi en az 4 5 senedir diyordu sonra dank etti yani doktorun cok dogru birsey demis
Serdar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Serdar »

yaman yazdı:evet yaptırmıştım sonra sistokopi yaptırdım mesane boynu yüksek denildi sonra ameliyat oldum ama daha kötü oldum şimdi dayanamayacak kadar kötüleştim daimi idrar hissi çok kötü

Ürodinami sonucu AAMS denildiyse AAMS kesin vardır hocam, sonuçta bir de ameliyat geçirmişsiniz, sürekli idrar hissi ameliyattan kaynaklanan bir komplikasyon ya da prostatın da işin içinde olmasından kaynaklanan bir problem olabilir.
Durumunuz tam olarak prostattı değil ama prostatın bir çeşit hasar görmesine benzeyen belirtiler, Ağrı olmadığı için bence şükredin, en zoru ağrı oluyor çünkü.
tornografi

Mesaj gönderen tornografi »

Kc34 yazdı:Bu hastalik 1 2 haftada belirti verecek hastalik degil benim seneler once arada sık idrar bosalma sonrasi penis kokunde yanma olur yarim saate gecerdi taa ki 3 4 saat sogukta oturduktan sonra ciddi belirtiler vermeye basladi. Yunanli bir hoca vardi roportajini dinlemistim bu hastaligin gecmisi en az 4 5 senedir diyordu sonra dank etti yani doktorun cok dogru birsey demis
kc34 bende de tamamen aynısı oldu. 4-5 sene sessiz seyretti. arada önemsenmeyecek çok ufak tefek şikayetler olurdu. gerçekten de önemsenecek şeyler değildi.

idrar yolu enfeksiyonu geçirince patlak verdi. sonrasında prostatit denen bir şey öğrendim.