Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

prostat çayı kullandınızmı hiç.bitkisel bir şey.benimlede bir ortaklığı yok :) ama belki bi işe yarar.ben aldım kullanıyorum.3 hafta oldu sanırım.faydasını gördün mü diye soracak olursan.inişli çıkışlı.tabi bu gibi şeylerden 2 ay öncesinden yarar sağlayamazsınız.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Mccaine yazdı:Ben Kadir abinin önerdiği Zafer beye Eskişehir'den kalkıp gittim. prostat sıvısı aldı ve idrar tahlili yaptı. Bunları 1 saat içerisinde sonuçlandırdı. 13-14 lökosit çıktı. İltihabın çok fazla değil dedi ve klasik tavsiylerde bulundu. Tetradox, floxilevo,emselex ve ligone yazdı. Hatta eczacıyı yanına çağırdı beraber eczaneye gittik. Eczacıyla da bir anlaşması var mı bilmiyorum ama neyse artık işin maddi boyutunu geçiyorum. 3 gündür ilaçları kullanıyorum henüz bir gelişme yok ama ben artık prostatit değil aşırı aktif mesane hastalığından şüpheleniyorum. Sık idrar için ne kullansam fayda etmiyor. Sonunda hiç istemesemde ürodinami yaptırmak zorunda kalacağım gibi görünüyor. Yaptırsamda yazacakları ilaçlar antimuskarinik dedikleri meret ve ben bu ilaçları kullanmama rağmen yine sık idrara çıkıyorum. Artık gerçekten umudum kalmadı arkadaşlar.

Ben fizik tedavi ile sik idrari gecirdim tekrarlarmi bilmiom
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/tez/ ... er_tok.pdf

bu uzmanlık tezinde bahsi geçen antibiyotikleri kullanmıyoruz ya da doktorlar reçete etmiyor. iğnelerde de farklın ilaçlar önerilmiş. antibiyotik düşünen arkadaşların mutlaka okuması gerekir
prostatiniseveyim

Senin mikrobun emtwrekok mu cihanbey
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Mccaine yazdı:Ben Kadir abinin önerdiği Zafer beye Eskişehir'den kalkıp gittim. prostat sıvısı aldı ve idrar tahlili yaptı. Bunları 1 saat içerisinde sonuçlandırdı. 13-14 lökosit çıktı. İltihabın çok fazla değil dedi ve klasik tavsiylerde bulundu. Tetradox, floxilevo,emselex ve ligone yazdı. Hatta eczacıyı yanına çağırdı beraber eczaneye gittik. Eczacıyla da bir anlaşması var mı bilmiyorum ama neyse artık işin maddi boyutunu geçiyorum. 3 gündür ilaçları kullanıyorum henüz bir gelişme yok ama ben artık prostatit değil aşırı aktif mesane hastalığından şüpheleniyorum. Sık idrar için ne kullansam fayda etmiyor. Sonunda hiç istemesemde ürodinami yaptırmak zorunda kalacağım gibi görünüyor. Yaptırsamda yazacakları ilaçlar antimuskarinik dedikleri meret ve ben bu ilaçları kullanmama rağmen yine sık idrara çıkıyorum. Artık gerçekten umudum kalmadı arkadaşlar.
Mccaine bende zafer hocaya gitmistim 15 gun kadar once prostat sivisinda benim 10-12 lokosit cikti banada tavanic500 buscopanplus ve ligone yazdi. Ayni sekilde eczaciyi yanina cagirdi tahminin eczaciyla paslasma durumlari soz konusu ozellikle ligonede . Zafer hoca herkese farkli ilaclar yaziyor bazisinada ignede ekliyor tahminim sadece lokosit miktarina gore degil baska seyleride degerlendiriyor. Ben igne istememe ragmen sana gerek yok diye yazmadi mesela.
Mccaine
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen Mccaine »

Mccaine bende zafer hocaya gitmistim 15 gun kadar once prostat sivisinda benim 10-12 lokosit cikti banada tavanic500 buscopanplus ve ligone yazdi. Ayni sekilde eczaciyi yanina cagirdi tahminin eczaciyla paslasma durumlari soz konusu ozellikle ligonede . Zafer hoca herkese farkli ilaclar yaziyor bazisinada ignede ekliyor tahminim sadece lokosit miktarina gore degil baska seyleride degerlendiriyor. Ben igne istememe ragmen sana gerek yok diye yazmadi mesela.

Evet çok itici bir davranış hayatımda ilk kez karşılaşıyorum. 3 kutu ligone verdiler 170 küsür hesap çıktı 1 kutusunu alabildim. Amacım kimseyi kötülemek değil ama bu davranış hoş değil bence. Yazdığı ilaçlar şikayetlerine göre tahminimce.
merter1510

floxilevo, cravit, tavanic bunlar ayni ilaclarmidir? Yani evde tavanuc yok cravit var kullansam dogru olurmuu
ABittersweetLi

aynı ilaçlar sanırım.cravit ile tavanic en azından aynı.onu biliyorum.zafer hocaya gittiğimde benim prostat sıvımdan da 7-8 lökosit çıkmıştı.bir şey yazmadı.sadece vemax almamı söylemişti.eczaneci ile maddi olarak bir bağlantısı var mı bilemem tabi.ama sonuçta başka yerden de alsanız aynı fiyat galiba.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

hangi ilaclarin es deger olduguna asagidaki siteden bakabilirsiniz. Etken maddeleri tamamen ayni ise esdeger oluyor.

http://www.1ilac.com/Etken.Madde/L/Levofloksasin.htm

Soylediginiz uc ilacta esdeger. Bu ilaclarin sadece uretici firmalari farkli.

Zafer Hoca'ya bende gittim. Floxilevo ve ligone verdi. 10-12 lokosit cikmisti. 3,5 kutu kullandim floxilevo, gecen hafta bitirdim, bende ise yaramadi. Tendonlarimda agri yapmaya baslamisti, biraktim. Zaten tedavi suresi 4 hafta, tamamladim sanirim. Ne yazik ki iyi gelmedi bana. Ligone kullanmaya devam ediyorum.
merter1510

Zafer hoca bazisina igne yaziyor bazisina yazmiyor 1kutu tavanic 500 bitti bugun bendede bir gelisme yok. Acaba isin sirri once igne sonra tabletmi?
cihanbey

Hangi iğneyi yazıyor biliyor musun?
cihanbey

prostatiniseveyim yazdı:Senin mikrobun emtwrekok mu cihanbey
Evet enterococcus faecalis ve gardnerella

Ama hala tedavisi yok ilginç durum
prostatiniseveyim

Universite jastanesi enfeksion bolumune gitsen kardes
prostatiniseveyim

Simdi okudum enfeksion cuya gitmissin bencede artik birak antibiotigi candida dietini dene bi de sekeri kes unu kes ben kestim valla tam inanamasamda uyguluyorum
ABittersweetLi

candida diyeti iyi güzelde.prostatit için gerekli tedavi değil.hastalığı sıfırlamaz.hasta olmaya devam edersin.ben şahsen o şekilde iyileşen bir kişi bile görmedim.yaparsada candidanın prostatit yapması 1 milyarda birdir.
cihanbey

Ben bu diyete çok önceden başladım . Eski forumda bu konudan bahsetmiştim . Ve işin ilginci ben bu diyete uyurken ve uygularken ağrılarım arttı.
prostatiniseveyim

Bemdw kendimi diywt yapio zannedip hic bi sey yemiodum kabiz oldum yedigim teknaey peynirdi yumurqtaydi halbuki en tehlikeli.sey peyniis bairsaaki.asidik yapip yararli.miktoplari olduurjryormus hqberim olmadi
merter1510

cihanbey yazdı:Hangi iğneyi yazıyor biliyor musun?
Bildiğim kadarıyla iesef.
merter1510

Bayadır antibiyotiklerin etkileri hakkında araştırmalar yapıyorum ve kafamada bazı sorulara cevap buluyor gibiyim. Mesela forumda iesef iğne olmadan sadece tavanic ve muadili ilaç kullanan arkadaşların nerdeyse hiç birinde süregelen bir iyileşme belirtisi olmamış hep tekrarlayan veya bir çoğuna etki dahi etmemiş banada aynı şekilde. Çünkü tavanic yani florokino grubu antibiyotikler bakterilerin DNA ve RNA larını bozarlar ama bir bakteride DNA ve RNA hücre dışındaki hücre duvarı tarafından korunur ve eğer hücre duvarı normal bir bakteriye göre güçlüyse veya zaman içinde antibiyotiklerin etkisiyle güçlendiyse florokino(tavanic, flexilovo, cravit vs..) ilaçlar hücre içine sızıp görevlerini yapamıyorlar. Bu noktada devreye iesef iğne giriyor çünkü bu antibiyotik grubunun özelliği bakteri hücre duvar sentezini bozmak. Bu sebeble iğne+antibiyotik etkili. Bakterilerin iğne ile yıkılan hücre duvarından dışarıya toksilerin çıkışı sağlanıyor buda vucudun bağışıklık sistemini etkiliyor yani vucutta bir nevi iltihabik reaksiyon oluşuyor burda da devreye bağışıklık sistemini yükseltmek ve vucuttaki iltihabik hücrelerin atımını hızlandırmak için devreye ligone ve bromelain giriyor. Kadir abinin iğne+tablet+vitamin+enzim kürünün doğruluğu bence buradan geliyor.

Aklimdan bu sekilde hipotezler geciyor. Katilmayan karsi gorusu olan veya mantikli gelen varsa tartisalim en azindan teori seviyesine belki getirebiliriz bu fikri.
ABittersweetLi

prostatta neden olan bakteriyi uygun ilaçlar ile yok ettiğimiz zaman prostata eski işlerliğini kazandırmak için takviyeler almak en uygunu.tavanic gerçekten güçlü bir ilaç fakat prostata o kadar çok etki etmiyor anlaşılan.bactirm içinde direnç kazanıyor bakteriler deniliyor.ama ben yinede bactirim ve tetrayı 3 ay deneyeceğim.
merter1510

Penisin ic kisminda inanilmaz yanma, kasinma ve batma var ne oneririsiniz ? Yerimde zor duruyorum suan
ABittersweetLi

xatral alrsan belki kısa vadede işin çözülebilir.bir tane gece yatmadan.bir de tek atımlık antibiyotik zitrotek olabilir.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

merter1510 yazdı:Bayadır antibiyotiklerin etkileri hakkında araştırmalar yapıyorum ve kafamada bazı sorulara cevap buluyor gibiyim. Mesela forumda iesef iğne olmadan sadece tavanic ve muadili ilaç kullanan arkadaşların nerdeyse hiç birinde süregelen bir iyileşme belirtisi olmamış hep tekrarlayan veya bir çoğuna etki dahi etmemiş banada aynı şekilde. Çünkü tavanic yani florokino grubu antibiyotikler bakterilerin DNA ve RNA larını bozarlar ama bir bakteride DNA ve RNA hücre dışındaki hücre duvarı tarafından korunur ve eğer hücre duvarı normal bir bakteriye göre güçlüyse veya zaman içinde antibiyotiklerin etkisiyle güçlendiyse florokino(tavanic, flexilovo, cravit vs..) ilaçlar hücre içine sızıp görevlerini yapamıyorlar. Bu noktada devreye iesef iğne giriyor çünkü bu antibiyotik grubunun özelliği bakteri hücre duvar sentezini bozmak. Bu sebeble iğne+antibiyotik etkili. Bakterilerin iğne ile yıkılan hücre duvarından dışarıya toksilerin çıkışı sağlanıyor buda vucudun bağışıklık sistemini etkiliyor yani vucutta bir nevi iltihabik reaksiyon oluşuyor burda da devreye bağışıklık sistemini yükseltmek ve vucuttaki iltihabik hücrelerin atımını hızlandırmak için devreye ligone ve bromelain giriyor. Kadir abinin iğne+tablet+vitamin+enzim kürünün doğruluğu bence buradan geliyor.

Aklimdan bu sekilde hipotezler geciyor. Katilmayan karsi gorusu olan veya mantikli gelen varsa tartisalim en azindan teori seviyesine belki getirebiliriz bu fikri.
Bana mantikli geldi. Soyledigin seyler dogru, olayin calisma seklide boyle olabilir. Bana yeni umut dogdu :) Bu durumda igne ile birlikte antb ayni anda kullanmak daha iyi olur.

Bence bunlari bir enfeksiyon hastaliklari uzmanina sormak lazim. Endiselendigim konu okudugum yerlerde Sefalosporinlerin prostat dokusuna gecemedigi yaziyor yada zor gectigi. acaba Sefalosporin yerine baska bir hucre duvari yikici ilac kullanilabilir mi?
merter1510

Sefalosporinlerin etkinligini uygulanan dozdan ziyade uygulanan bolgedeki kalma miktari belirliyormus. Daha etkili bir igne icin dedigin gibi enfeksiyon uzmanina danismak gerekir
Brtfbb
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Brtfbb »

kadir yazdı:Ozancim şunu bikere ayirmamiz lazim her nekadar semende, spermde bakteri ve ureme gorulmesede,yanliz prostat salgisinda lokosit goruluyor.Nonbakteriyel olgulardada aslinda hastaliga sebep olan yine bakterilerdir...laboratuar kulturlerinde bakteri uremesi olmayabiliyor...bazen bakterilerin gozukmemesinin bazi sebepleri var biliyosunuz.O sebeple nonbakteriyel vakalarinda antb+vitamin+enzim kombinasyonu ile tedavi edilebilecegini savunuyorum.

Merhaba kadir abi beni diger forum dan hatırlamışsımdır belki yeni üye oldum buraya ve diger sitedeki bilgilerin kaybolmadan buraya taşınmasına sevindim. Neyse lafı uzatmıyayım hatırlarsan bende rektal tuşe lede prostat sıvısı gelmemişti ve ben bunu sana söledigimde başka dr a yaptır o zaman demiştin fakat o dr da sıvı çıkartamadı yani anlıcan ne sperm kültüründen ne idrar kültüründe vs.. Hiçbirşey çıkmıyor benden fakat prostatit belirtilerinin hepside mevcut bende zatn dr lerde prostatitsin diolar. Bu hastalık bana şüpheli cinsel ilişkiyle geçti acaba bende bu igne ve sonrasında antibiyotik tedavisini deniyeyimmi kadir abi...