- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NeverGiveUp

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Aynen Selçuk ağbi ya süresi dolmuş ya da upload'da sıkıntı var.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Ben p 2000 diye bi ürün bunun yanında Xp 25 elma sirkesi çörek otu yağı kullanıyorum beslenmeye gelince 2 öğün yiyorum ben öğle saatinde kahvaltı yapıyorum zeytin salatalık domates yumurta kuruyemiş aksam ya sebze yada et et olursa yediğim etten daha fazla salata yeşillik aralarda kuruyemiş bunların dışında bi şey yok ekmek tatlı makarna pilav börek çörek meyva yemiyorum
selchuk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

berkay

Mesaj gönderen berkay »

Ben 4 ay önce ekmek, makarna, pilav yani ne kadar karbonhidrat varsa kesmiştim. Ve çok kısa süre içerisinde iskelete döndüm resmen, feci bir zayıflama. Diğer öğünleri geçtim ama kahvaltı ekmeksiz hiç olmuyor, bu durumu çözemedim gitti.
Ekmeğe alternatif olarak yulaf kepeği(ya da sadece yulaf, bilmiyorum fark ne) olur mu mesela? çok faydalı deniyor.
Hatta güzel bir tarif buldum kefirin faydalarını araştırırken: kefir + yulaf + badem

"Kefirin ekşimsi tadı rahatsız ediyorsa sevdiğiniz bir meyve ve 1 çay kaşığı kadar vanilya ile bilenderize ederek rahatlıkla tüketebilirisiniz.. Hatta sabah kahvaltılarınızı bu karışıma 4 yemek kaşığı kadar yulaf ve 10 adet badem ekleyip yapabilirsiniz. Bu karışım özellikle ramazan ayında olduğumuz şu sıralar iyi bir sahur öğünü alternatifi de olabilir"
samskeyti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen samskeyti »

Allah senden razı olsun selçuk abi.Çok yararlı pdfler var gerçekten.Çok teşekkürler.
NeverGiveUp

samskeyti yazdı:Allah senden razı olsun selçuk abi.Çok yararlı pdfler var gerçekten.Çok teşekkürler.
İyi çapta ingilizce bilmek başka bişey tabi : )) Ağbim okudukça ara ara ana fikir olarak bizlere burada Türkçesini yazarsan sevinirim. Selamlar.

londra2015

Akupunktur doktorunun reçetesi var süper bu şey yazsam buraya faydali çok uzun ancak
selchuk
İletişim:

Mesaj gönderen selchuk »

En azından bir kısmını özetleyerek çevirirseniz çok yararlı olacak..
NeverGiveUp

londra2015 yazdı:Akupunktur doktorunun reçetesi var süper bu şey yazsam buraya faydali çok uzun ancak
Hocam uğraşmak istemiyosan fotosunu çekip direk foruma ekleyebilirsin. Yok okunmazsa jpeg olarak bir upload sitesinden yüklersen windows görüntüleyici de yakınlaştırarak daha net okunur.

samskeyti

NeverGiveUp yazdı:
samskeyti yazdı:Allah senden razı olsun selçuk abi.Çok yararlı pdfler var gerçekten.Çok teşekkürler.
İyi çapta ingilizce bilmek başka bişey tabi : )) Ağbim okudukça ara ara ana fikir olarak bizlere burada Türkçesini yazarsan sevinirim. Selamlar.
Abi okumaya başladım bi kısmını önemli noktaları not ediyorum onları en sonunda yazarım buraya :)
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

berkay yazdı:Ben 4 ay önce ekmek, makarna, pilav yani ne kadar karbonhidrat varsa kesmiştim. Ve çok kısa süre içerisinde iskelete döndüm resmen, feci bir zayıflama. Diğer öğünleri geçtim ama kahvaltı ekmeksiz hiç olmuyor, bu durumu çözemedim gitti.
Ekmeğe alternatif olarak yulaf kepeği(ya da sadece yulaf, bilmiyorum fark ne) olur mu mesela? çok faydalı deniyor.
Hatta güzel bir tarif buldum kefirin faydalarını araştırırken: kefir + yulaf + badem

"Kefirin ekşimsi tadı rahatsız ediyorsa sevdiğiniz bir meyve ve 1 çay kaşığı kadar vanilya ile bilenderize ederek rahatlıkla tüketebilirisiniz.. Hatta sabah kahvaltılarınızı bu karışıma 4 yemek kaşığı kadar yulaf ve 10 adet badem ekleyip yapabilirsiniz. Bu karışım özellikle ramazan ayında olduğumuz şu sıralar iyi bir sahur öğünü alternatifi de olabilir"
ben köy ekmeklerinden alıyorum.buğday ekmeği gibi bir şey.bim de satılıyor.poşetin içinde dilimlenmiş yuvarlak şekilde.kolay kolay bayatlamıyorda.zayıflama bünyeden bünyeye fark ediyor.bende yemesem zayıflarım mesela.birazda kemik yapısı ile ilgili bir şey.
baran

Mesaj gönderen baran »

londra2015 yazdı:Ben p 2000 diye bi ürün bunun yanında Xp 25 elma sirkesi çörek otu yağı kullanıyorum beslenmeye gelince 2 öğün yiyorum ben öğle saatinde kahvaltı yapıyorum zeytin salatalık domates yumurta kuruyemiş aksam ya sebze yada et et olursa yediğim etten daha fazla salata yeşillik aralarda kuruyemiş bunların dışında bi şey yok ekmek tatlı makarna pilav börek çörek meyva yemiyorum
şu anki durumunuz ne
hastalığı sıfırladınız mı
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Cumartesi gününden bu yana Akşamları 1 adet Xatral, Sabahlarıda 1 tane Cipralex 10mg içiyorum.
Ayrıca günde 1 tanede magnezyum hapı içiyorum. Psikolojik mi bilmiyorum ama Cipralexin etkisiyle stresi baskılayınca biraz daha iyi gibiyim.

Ama şunu fark ettim, midem ne zaman kötüyse hastalığım azıyor.

Ayrıca, cipralex hemen bağımlılık yaptı sanırım. Sigara gibi, içmediğimde yoksun hissediyorum kendimi.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Kipa da ev de hazırlamak için kefir mayası var satın almak isteyen arkadaşlar. Burdaki Kipa'da teker marka kefirlerin yanındaydı. Mavi bir poşette
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar hayatta doğal hiç bir şey kalmamış malisef. Doğal tavuk etninin nedli tükenmiş. İnek dana dersen hep hormon. Doğal beslenmekte kolay deyil çok büyük emek istiyor.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

berkay yazdı:Ben 4 ay önce ekmek, makarna, pilav yani ne kadar karbonhidrat varsa kesmiştim. Ve çok kısa süre içerisinde iskelete döndüm resmen, feci bir zayıflama. Diğer öğünleri geçtim ama kahvaltı ekmeksiz hiç olmuyor, bu durumu çözemedim gitti.

Yulaf candida mantetının düşmanıymış. Kefir, yulaf ve badem 10 numara
hakan

Mesaj gönderen hakan »

yulaf candidanın düşmanıysa yulaf ekmeği yenilebilirmi beyler sigaranın nasıl bir etkisi var candidaya
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Yulaf ekmeği 1-2 dilim yenenilir sigara zararlı
merter1510

Mesaj gönderen merter1510 »

Ben normalde sabahlari yulaf ezmesi tuketiyordum ama candida dieti yapmak icin suanda yemiyorum. Okudugum bir kac yabanci kaynaklarda yulafi (oatmeal) makarna ve pirincle esdeger tutup yemmemesi gerektigi belirtilmis. Dogrulugu teyit edemiyorum ama maalesef
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

MANTARA KARŞI DOĞAL KÜRLER

-Çiğ veya hafif haşlanmış her türlü sebze yemeği
-Organik zeytin yağı
-lifli gıdalar
-alkali sular ve maden suları
-taze meyveler
-kabuklu çiğ kuruyemişler
-biberiye,maydanoz, kekik yağı
-limon ve limon kabuğu yağı
-zencefil
-zerdeçal,tarçın,karanfil,rezene
-zeytin yaprağı çayı ve yağı
-ceviz yaprağı çayı ve yağı
-yeşil çay ve ada çayı
-çay ağacı yaprağı çayı
-apra ve buğday filizlerinin suları
-Hindistan cevizi yağı
-organik bal;diğer şeker türlerinin aksine candida mantarını azaltır.

Özellikle çiğ lahana suları ve pişmiş kara ,beyaz lahana yemekleri
çörek otu tohumu sık sık kullanılması gereken gıdalardır.

çok az kullanılmak kaydı ile tam tahıllar:mümkün olduğu kadar yulaf ve greçka dışında tahıl tüketmemek gerekir.Yulaf diğer tahılların aksine sindirim sırasında jel haline gelip mantarların dışarı atılmasını kolaylaştırır.

Doğal probiyotikler;Kişniş,kimyon ,nohut,sarmısakla mayalanmanın yapıldığı lahana,yer elması,kırmızı pancar turşuları doğal probiyotik kaynakladır.Ev yapımı turşuların iyice suda bekletilmesi şartıyla sık sık tüketilmesi gerekir.

Mantar enfeksiyonun şiddetli olduğu durumlarda bir veya iki hafta boyunca sadece taze sıkılmış sebze suları içilir.Bu sürede sebze sularından şeker elde edemiyen mantar kontrol altına alınır.Kür süresince sebze suları dışında hiçbir gıda tüketilmez.Havuç,şeker pancarı,siyah turp,yoğun şeker içerdiğinden sebze suyu kürüne dahil edilmez.

Sarmısak mantar enfeksiyonlarına iyi gelmekle birlikte ciddi zararlarada yol açabilmektedir.Dr.bob beck göre Sarmısak çiğ olarak kullanıldığında beyin kan bariyerini aşarak beyin yapısına ciddi olarak zarar vermektedir.Uçuş öncesi pilotlar beyin sistemine zarar verdiği için çiğ sarmısağı bu nedenle kullanmazlar. Sarmısak yapısındaki toksik etki sebebiyle Bilinen en güçlü böcek zehiri ham maddesidir.

Not: Limon içinde eritilerek fermente edilmiş sarmısak faydalıdır.

Organik yoğurt, kefir, boza ,kombo mantarı ,incir ve yer elması içerdiği probiyotik ve prebiyotiklerle zararlı mantarlardaki üremenin kontrol altına alınmasında etkilidir.

Günlük 45 dakika ve üzeri spor yapılması mantar tedavisinde hiç bir zaman geçiştirilmemesi gereken bir kuraldır.Uzun yürüyüşler ve parmak uçlarında yapılacak 15 dakikalık hafif zıplama egzersizleri lenf sistemini uyararak bağışıklık sistemini güçlendirir.Yürüyüşler özellikle bağırsak hareketlerini hızlandırması açısından önemlidir.

Dietle Belirgin iyileşme belirtileri için 3 ile 6 ay arasında zaman gereklidir.Tam iyileşme için bağırsak florasının yenilenmesi için gerekli olan zaman ortalama 2 yıldır.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

MANTARIN AŞIRI ÇOĞALDIĞINI GÖSTEREN BELİRTİLER

1 - Kadınlarda genital bölgede kaşıntı ve akıntılar, sık mesane enfeksiyonu, erkeklerde prostatit

2 - Giderek artan nefes darlığı, astım nöbetleri(mantarın akciğere bulaştığının göstergesidir)

3 - Bağışıklık sisteminde zayıflama buna bağlı enfeksiyon artışı

4 - Sürekli tekrarlayan düzensiz burun tıkanıklığı, Alerjik rinit

5 - Mide asidinin azalmasına bağlı oluşan hazımsızlık

6 - Mantara bağlı mikotoksin zehirlenmesiyle Migren , Panik atak davranışlar ve sinirlilik hali

7 - Sık tekrarlayan ve değişen kabızlık ve ishal durumu

8 - Genel enerji düşüklüğüne bağlı cinsel istekte azalma

9 - Akne, sivilce artışı , saç dökülmesi ve saçlarda yağlanma

10 - Ayak ve el tırnaklarında ve kasıkta mantarın varlığı

11 - Depresif bir hal ve uyuşukluk, Konsantre olamama,unutkanlık

12 - Sindirim sorunları ve sık gaz oluşumu

13 - Mantarın bağırsaktaki şekeri tüketmesiyle artan şeker isteği buna bağlı Karbonhidrat veya mayalanmış gıdalara aşırı istek duyma

14 - Karındaki gazın diyafram kasını akciğerlere iterek baskı sonucu oluşan nefes darlığı

15 - Dilde ve dişte yapışkan beyaz tabakalar

16 - Alkol kullanılmadığı halde ağızda alkol kokusu

17 - Alerjik astım, egzema, polen alerjileri ve yoğun kaşıntılar

18 - Eklem ve kas ağrıları fibromiyalji (yumuşak doku romatizması)

19 - Kalpte sıkışma hissi

20 - Mantarın pankreas ve safra karaciğer enzimlerini azaltmasıyla birlikte sindirimin eksik olmasına bağlı olarak gaitada yağlanma ,ağır koku ve sindirilmemiş yapılar.
londra2015

Alakali damla bende çok etkili oluyo bağırsakları resmen boşaltı yo az suya 7 damla falan içimi çöl kötü içinde dişki simsiyah saman gibi resmen bağırsak detoks u deneyin derim
samskeyti

Selçuk Abi'nin linkini verdiği dosyadaki pdflerden birisini Türkçe'ye çevirdim.Makalede bazı yerlerde bir konuda başka bir konuya geçilmiş o nedenle bazı cümleler öncekiyle bağlantısız olabilir.

Kandidiaz,bağışıklığı zayıflamış erkeklerde prostatite sebep olduğu gösterilmiş bir mantar enfeksiyonudur.Herpes virüsünüde kapsayan bazı enfeksiyonlar, prostat yüzeyini enfekte ettikleri zaman bu rahatsızlığın ortaya çıkmasına sebebiyet verebilirler.Bu tip prostatitlerde,hastalığa neyin sebebiyet verdiğini ölçmek için yapılan testlerde bakteri görünmez.Ayrıca idrarın geriye akmasıda prostatite sebep olan bakterilerin çoğalmasını teşvik edebilir.
Prostatit Tedavisi:
Kronik non bakteriyel prostatitin mevcut başka bir sebebi ise kandidiazdır.Bu hastalığın birden fazla potansiyel sebebi olabilir ve kateter takımı sırasında prostatın yaralanması gibi fiziksel durumlarda sebepler arasındadır.Bazıları baklagil gibi çeşitli yiyeceklere olan alerjilerin prostatite sebebiyet verdiğini belgelerken,bazı kişiler ise rahatsızlığı prostat taşlarıyla ilişkilendirmiştir.Prostatit tedavisinin prosedürü hastalığın temel sebeplerine bağlıdır.Üretra tıkanıklığı olarakta adlandırıan daralmış üretra,idrarın direkt olarak prostata akmasına izin verdiğinden ve bu durumun inflamasyona sebep vermesinden dolayı kronik prostatitin muhtemel sebeplerinden birisi olabilir.İyi bir antibiyotik doktorunuz tarafından reçete edilir ve durumun şiddetine bağlı olarak 8 hafta kadar kullanılabilir.Kronik non bakteriyel prostatitle başa çıkmak,altta yatan sorunu gözlemlemek genellikle çok güç olduğundan zordur.Eğer prostatit sorununuz üretra tıkanıklığından kaynaklanıyorsa,üretra tıkanıklığının açılması idrarın geriye akımını durdurarak sorunu çözecektir.Bakteriyel enfeksiyonlara ilişkin tedavi metodi gayet yalın ve tartışmasızdır.Ağrıyı azaltan ilaçlar ve bazı durumlarda inflamasyonu sınırlamak için ibuprofen gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar verilir.Sizi etkileyen allerjenlerin bulunması ve kaldılırması alerijk kökenli prostatiti tedavi edecektir.Aynı zamanda inflamasyonu en düşük seviyeye indirgeyen çeşitli geleneksel Asya ve Tayvan bitkisel tedavilerinide bulabilirsiniz.Kandidiazdan şüphelenildiği durumlarda,doktor tarafından belirlenen,belli bir zaman süren anti-mantar tedavisi problemi çözmelidir.
Bazı sebeplerden dolayı erkekler doktora görünmekten ziyade sağlıklarını tehlikeye atmaya meyillidirler.Yetişkin bir erkek olarak yapabileceğiniz en ağır şey size zarar verme potansiyeli olan bu hastalığı umursamamaktır.Eğer prostatit hastalığına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız hemen harekete geçmelisiniz.Kaslardaki baskıyı en aza indirmek için pelvik bölgeye uygulanan masajın ağrıyı azaltmaya yardımcı olduğu görünüyor.Bactrim ve Septra adıyla satılan trimethoprim-sulfa;Floxin, Cipro, Levaquin adıyla satılan fluoroquinolones gibi antibiyotikler kronik bakteriyel prostatit tedavisinde en çok başvurulan antibiyotiklerdir.Prostat yüzeyine ulaşmak zor olduğu için antibiyotkiler yüksek dozda ve uzun bir süre-sıklıkla altı ay veya daha fazla-kullanılmalıdır.Hastalığın kronik versiyonuna sahip olanlar iyileşmeye giden yolun uzun olduğunu tecrübe edecektirler fakat sizin ve doktorunuzun birleşen çabaları iyileşme için doğru teşhis ve tedaviyi sağlayacaktır.Antibiyotikler yıllardır kronik prostatit için ana tedavi oldular.Semptomlar direkt olarak bakteriler tarafından kaynaklanmasa bile antibiyotikler kronik bakteriyel prostatit hastaları için sıklıkla reçete edilir.Az sayıda hasta bu tedaviden fayda görebilir fakat antibiyotikler tek başlarına bu kondisyonu rahatlatmayacaklardır.
NeverGiveUp

Eyvallah kardes, emegine saglik.. Firsat buldukca böyle ufak ufak at.. Tam bir ceviri yapmana gerek yok, özet olarak ana fikri kendin harmanlayip yazsan da olur.. Nasıl kolayına geliyorsa.

samskeyti

Sağol Abi.Ben zaten her gün ingilizce çeviri yapıyorum kendimi geliştirmek adına.Her gün 1 pdf çeviririm.Hem benim için hem de forumda benimle aynı veya benzer problemlere sahip arkadaşlara çok faydası dokunacaktır.