7 Zeytin / 1 İncir.

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
blue
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

7 Zeytin / 1 İncir.

Mesaj gönderen blue »

Kardeşlerim faydası olabileceğini düşünerek bu başlığı açmak istedim. KUR’AN-I KERİM de geçen bu iki nimetin de faydası çok büyük. ALLAH (cc) bu iki meyvenin üzerine yemin etmiştir. Denemekte fayda var araştırın bunu. Sindirim sistemine. Mideye. Bağırsağa. Hemoroide (çoğumuzun çektiği şikayet bu. ) sperm sayısını arttırmaya. Zayıflamaya. ve bunun gibi bir çok rahatsızlığa faydası olduğu okudum. kim bilir belkide bizlerede faydası olur inşallah ben gördüm araştırdım siz kardeşlerimle paylaşmak istedim. Herkese geçmiş olsun RABBİM şafi ismi hürmetine şifalar versin.
netter
Hastalık Başlangıç Yılı: 1988

Re: 7 Zeytin / 1 İncir.

Mesaj gönderen netter »

Tamam da arkadaşım , zeytini çekirdeği ile mi yutcaz , çekirdek midede erir mi?
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

netter yazdı:Tamam da arkadaşım , zeytini çekirdeği ile mi yutcaz , çekirdek midede erir mi?
selam arkadaşım
zeytin çekirdeğiyle yutulur şifadır özellikle basur hastalığına çok iyi gelir mideye bir sıkıntısı olmaz
bmx

Mesaj gönderen bmx »

zeytin organik üretim olsun eminönü ve taksim vakıflardan alabilirler soğuk sıkım zeytinyağıda faydalıdır n11 de bir şok iyi firma var.
netter

Mesaj gönderen netter »

Orhan bey, bende basur var , 1 haftadir jet Sabah 2 zeytin çekirdeği yutuyorum , midede erimez diye korkuyorum , ne kadar süre kullanmalı ve adeti kaç olmalı günde ? Ayrıca siz ve bir yakınınız kullandı mı bu metodu ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Cekirdek midede erimez. Basut icin patlican sapi kaynatilip suyunun icilmesi tavsiye edilir arastirin isterseniz..
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Zeytin çekirdegi sindirim sisteminde erir. Zeytini yutun ve bakın bakalım cikista bulabilecekmisiniz. İcinde koyu bir yağ oldugu ve mideye iyi geldigi soyleniyor
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Zeytin, sağlık için son derece faydalı bir bitki. Peki çekirdeği? Son zamanlarda birçok kişi zeytin çekirdeğinin mide, bağırsak ve hemoroite iyi geldiğini düşünüyor. Bu kanaate internette dolaşan bir yazı sebep oldu. Kimliği belirsiz birinin 'zeytin çekirdeği yutuyorum, hemoroit ve mide sorunum kalmadı.

Siz de kahvaltıda çekirdekleri atmayın yutun' önerisi e-postalar arasında dolaşıyor. Hatta Kocaeli'nden bir tüccar zeytin çekirdeğini toz haline getirip aktarlarda satmaya başladı.

Herkesin dilinde olan bu mucizenin (!) gerçekten faydalı olup olmadığını uzmanlara sorduk. Tıbbi bitkiler uzmanı Prof. Dr. Kerim Alpınar da son günlerde konuyla ilgili onlarca soruya muhatap olmuş. Çok sayıda insanın zeytin çekirdeği yuttuğuna tanık olmuş. Alpınar, zeytin çekirdeği yutmanın hiçbir faydası olmadığını, bilakis zararlı olduğunu vurguluyor. e-postada yazdığı gibi çok sayıda zeytin çekirdeğinin yutulmasının bir felakete yol açabileceğini söyleyen Alpınar'a genel cerrah Cenap Şirin de hak veriyor. Bugüne kadar 14 bin hemoroit hastası tedavi eden Şirin bunu şöyle açıklıyor: "Zeytin çekirdeğinin iki ucu da sivridir ve çekirdeği mide öğütemez. Dolayısıyla zeytin çekirdeğinin sivri uçları bağırsaklarda tahrişe sebep olabilir. Yine hemoroitli hastaların yaralarını parçalayabilir." Şirin, hemoroit hastalarının doktora gitmekten utandıkları için duydukları her yöntemi denediklerini ve istismarların kurbanı olduklarını anlatıyor. Zaten bütün bu yöntemlere rağmen sonuç bulamadıkları için nihayetinde doktora gitmek zorunda kalıyorlar. İnsanlar sadece zeytin çekirdeği yutmak değil, nohut yutmak, kaplumbağa kanı içmek, ısırgan otu sürmek gibi farklı yöntemler de deniyorlarmış. Hastaların bu tür yöntemlerle sonuç alamadıklarını söyleyen Cenap Şirin'e göre, rahatsızlığı olan kişi mutlaka doktora tedavi olmalı.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Suraya birsey yazacaksaniz arastirin oyle yazin su forum bilgi coplugune donmeye basladi..
blue

Mesaj gönderen blue »

Ne o rahatsızmi oldun arkadasim ? belki şifa olur diye yazdık bu başlığı herkes fikrini söylemekte yazmakta serbest sen niye rahatsız oluyorsun. burda iyi olalım diye şifa bulalım diye paylaşıyoruz bazı şeyleri ben cok makale okudum ve çoğu kişide hemoroide bagirsaklara iyi geldiğini söylüyor bunlar okuduklarim kimine iyi gelir kimine gelmeyebilir belki. Ben sadece rast geldim okudum paylaştım bizlerede faydası olur diye yazdık kötümü ettik yani ?
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

volla.magsura faydalimi degilmi bilmem ama el yapimimi zeytinlerin gastrit ve refluye iyi geldigini cok.iyi biliyorum tecrubeye binayen
netter

Mesaj gönderen netter »

Benim yakın tanıdıklarım var biri birkaçyıldır hep yutuyor , diğeri çok yakın tanıdığım 5 aydır hergün 3/4 tane yutuyor, kabızlık vardı iyiyim diyor şimdi , eğer erimeseydi 150 kadar zeytin çekirdeğiolurdu midede ...
netter

Mesaj gönderen netter »

De Fevzi özgönül İzmir’de bir doktor Google da bulun neler yazmış zeytin çekirdeği hakkında
netter

Mesaj gönderen netter »

Bu Fevzi özgönülün özgeçmişini okudum , babası dahil sülalesinin çoğu doktor, zeytin çekirdeği yutun yararlı diyor , haftada 3/4 kere 2 civarı zeytin çekirdeği ...
netter

Mesaj gönderen netter »

Orhan arkadaş, sen yuttun mu z çekirdeği ? Ne gibi basur sorunun vardı ? Açarmısın biraz ?
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Bitkisel tedaviler bazen bazı hastalıklarda şifa olabilir. Hatta kullanmak isteyenler at kestaneside kullanabilir. Ancak özellikle basur gibi hastalıklarda sadece geçici çözüm sağlar.semptomlarınızı veya ağrılarınızı en aza indirebilir,ama kesinlikle kalıcı tedavi sağlamazlar. Bu işin en net kalıcı tedavisi cerrahidir.bundan başkada tedavisi şimdilik yoktur. Şunuda söylemek isterim hayattaki tek hastalığınız basur olsun. En azından basit bir cerrahi ile kurtulmak mümkün.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Basur ne ki ya yediğine içtiğine dikkat et yeter
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

netter yazdı:Benim yakın tanıdıklarım var biri birkaçyıldır hep yutuyor , diğeri çok yakın tanıdığım 5 aydır hergün 3/4 tane yutuyor, kabızlık vardı iyiyim diyor şimdi , eğer erimeseydi 150 kadar zeytin çekirdeğiolurdu midede ...
Erimeyen şey niye midede kalsın dışkıyla atılır.
netter

Mesaj gönderen netter »

5 aydır zeytin çekirdeği yutan arkadaşımla bugün konuştum, dedi ki ilk bir hafta 10 gün dışkı yaptıktan sonra uzun bir çomakla karıştırdım zeytin çekirdeği bulabilirmiyim diye dedi , bulamayınca midede eridiğini iyice anladım ve yutuyorum iyi geliyor bana diyor ...