PİYELOSEPTYL ve CİPRASİD. YARDIM!

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
prometheus
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

PİYELOSEPTYL ve CİPRASİD. YARDIM!

Mesaj gönderen prometheus »

Bugün doktor tarafından verildi ve kullanmaya başladım, PİYELOSEPTYL günde 3 kez 50 mg, CİPRASİD(antibiyotik) 2 kez 500 mg. Her ikisinde de ilk etapta hafif bir olumlu etki hissettim. Fakat yan etkileri hissediyorum. PİYELOSEPTYL'da hafif bir göğüs ağrısı göğsün tam ortasında. CİPRASİD'te ise sağ kulağımdan bir hava çıkışı oldu ya da ben öyle zannettim. Uçakta olur ya zaman zaman, basınçla alakalı. Onun 2-3 kat fazlasını düşünün öyle bir şey. Sizce kullanmaya devam etmeli miyim? Yoksa doktora yan etkilerden bahsedip bırakmalı mıyım? Bu yan etkiler normal mi? İlaçların prospektüsünde bu yan etkileri göremedim üstelik. Sadece ''bu tarz durumlarda dikkatli kullanın'' ibaresinde akciğer hastalığı geçirmiş olanlardan bahsediyor. Aynı zamanda astım hastasıyım ama uzun zamandır bir problemim olmadı astımla ilgili. Bu ilaçları kullanan arkadaşların tavsiyelerini dinlemek istiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: PİYELOSEPTYL ve CİPRASİD. YARDIM!

Mesaj gönderen kadir »

prometheus yazdı:Bugün doktor tarafından verildi ve kullanmaya başladım, PİYELOSEPTYL günde 3 kez 50 mg, CİPRASİD(antibiyotik) 2 kez 500 mg. Her ikisinde de ilk etapta hafif bir olumlu etki hissettim. Fakat yan etkileri hissediyorum. PİYELOSEPTYL'da hafif bir göğüs ağrısı göğsün tam ortasında. CİPRASİD'te ise sağ kulağımdan bir hava çıkışı oldu ya da ben öyle zannettim. Uçakta olur ya zaman zaman, basınçla alakalı. Onun 2-3 kat fazlasını düşünün öyle bir şey. Sizce kullanmaya devam etmeli miyim? Yoksa doktora yan etkilerden bahsedip bırakmalı mıyım? Bu yan etkiler normal mi? İlaçların prospektüsünde bu yan etkileri göremedim üstelik. Sadece ''bu tarz durumlarda dikkatli kullanın'' ibaresinde akciğer hastalığı geçirmiş olanlardan bahsediyor. Aynı zamanda astım hastasıyım ama uzun zamandır bir problemim olmadı astımla ilgili. Bu ilaçları kullanan arkadaşların tavsiyelerini dinlemek istiyorum.
Prometheus, olumlu etki hissettiyseniz devam edin. Her antibiyotigin yan etkisi vardir az veya cok.Antibiyotikler genel kulaklarda kalici olmamak sartiyla olumsuz etkiler yapabilir.Bunun pek onemi yok.Bence kullanmaya devam edin. 15 gun sonra zaten kontrole gideceksiniz.
prometheus

Anladım, teşekkür ederim. Hastalığın henüz başlangıcında olan biri için antibiyotik tedavisi yeterli olur mu? Lökosit testi yaptırmadım henüz, yarın araştırma hastanesine gideceğim yapıyorlar mı diye. Bir de diğer konuda şöyle bir şey yazmıştım. “Kadir abi Zafer Oyman'ın lökasit testinde hastalığımın bakteriyel olup olmadığı netlik kazanır mı? Çünkü idrardan sonra rahatlama olsa da pelvik ağrı da hissediyorum.”
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

oo her antibiyotigin yan etkisine takılırsan ilaç yutamazsın ben ne etkılerını gordum hala toparlayamadım geçmiş olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prometheus yazdı:Anladım, teşekkür ederim. Hastalığın henüz başlangıcında olan biri için antibiyotik tedavisi yeterli olur mu? Lökosit testi yaptırmadım henüz, yarın araştırma hastanesine gideceğim yapıyorlar mı diye. Bir de diğer konuda şöyle bir şey yazmıştım. “Kadir abi Zafer Oyman'ın lökasit testinde hastalığımın bakteriyel olup olmadığı netlik kazanır mı? Çünkü idrardan sonra rahatlama olsa da pelvik ağrı da hissediyorum.”
Tani konulur ve lokosit yukdekse tedavine baslanir.Normal seviyede ise antibiyotik verilmez.
prometheus

kadir yazdı:
prometheus yazdı:Anladım, teşekkür ederim. Hastalığın henüz başlangıcında olan biri için antibiyotik tedavisi yeterli olur mu? Lökosit testi yaptırmadım henüz, yarın araştırma hastanesine gideceğim yapıyorlar mı diye. Bir de diğer konuda şöyle bir şey yazmıştım. “Kadir abi Zafer Oyman'ın lökasit testinde hastalığımın bakteriyel olup olmadığı netlik kazanır mı? Çünkü idrardan sonra rahatlama olsa da pelvik ağrı da hissediyorum.”
Tani konulur ve lokosit yukdekse tedavine baslanir.Normal seviyede ise antibiyotik verilmez.
Peki antibiyotik verilmezse nasıl bir tedavi yolu izleniyor lökosit normal çıkıyorsa?
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

prometheus yazdı:Bugün doktor tarafından verildi ve kullanmaya başladım, PİYELOSEPTYL günde 3 kez 50 mg, CİPRASİD(antibiyotik) 2 kez 500 mg. Her ikisinde de ilk etapta hafif bir olumlu etki hissettim. Fakat yan etkileri hissediyorum. PİYELOSEPTYL'da hafif bir göğüs ağrısı göğsün tam ortasında. CİPRASİD'te ise sağ kulağımdan bir hava çıkışı oldu ya da ben öyle zannettim. Uçakta olur ya zaman zaman, basınçla alakalı. Onun 2-3 kat fazlasını düşünün öyle bir şey. Sizce kullanmaya devam etmeli miyim? Yoksa doktora yan etkilerden bahsedip bırakmalı mıyım? Bu yan etkiler normal mi? İlaçların prospektüsünde bu yan etkileri göremedim üstelik. Sadece ''bu tarz durumlarda dikkatli kullanın'' ibaresinde akciğer hastalığı geçirmiş olanlardan bahsediyor. Aynı zamanda astım hastasıyım ama uzun zamandır bir problemim olmadı astımla ilgili. Bu ilaçları kullanan arkadaşların tavsiyelerini dinlemek istiyorum.
Seker, tansiyon, bobrek veya karacigrr yetmezligi gecirmediniz ise, antibiyotiklere ozel bir alerjiniz yoksa ilaca devam edin. Ancak yan etki hissedilir ve sizi cok kotu yapan bir durum ise doktora gidip ilaclari degistirmesini isteyin. Eger tolere edilebilir yani ustesinden gelebildiginiz dozda hafif yan etkiler varsa ilaca devam edin.
Unutmayin her antibiyotik ya da ilac bazi vucutlarda digerlerine gore daha çok yan etki yapabiliyor. ilaci kullanirken 5 gun sonra birseylerin iyilestigini anlamalisiniz. Bazi antibiyotiklet kas ve eklem agrisi ya da halsizlik hissi yapabilir. Bu normaldir. Siz antibiyotik alma nedeniniz olan rahatsizliklarin azalip azalmadigina bakacaksiniz...geçmis olsun. biz buralardayiz ve yalniz değilsin !!
prometheus

Bismuth76 yazdı:
Seker, tansiyon, bobrek veya karacigrr yetmezligi gecirmediniz ise, antibiyotiklere ozel bir alerjiniz yoksa ilaca devam edin. Ancak yan etki hissedilir ve sizi cok kotu yapan bir durum ise doktora gidip ilaclari degistirmesini isteyin. Eger tolere edilebilir yani ustesinden gelebildiginiz dozda hafif yan etkiler varsa ilaca devam edin.
Unutmayin her antibiyotik ya da ilac bazi vucutlarda digerlerine gore daha çok yan etki yapabiliyor. ilaci kullanirken 5 gun sonra birseylerin iyilestigini anlamalisiniz. Bazi antibiyotiklet kas ve eklem agrisi ya da halsizlik hissi yapabilir. Bu normaldir. Siz antibiyotik alma nedeniniz olan rahatsizliklarin azalip azalmadigina bakacaksiniz...geçmis olsun. biz buralardayiz ve yalniz değilsin !!
Çok teşekkür ederim.