ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hastaolmak

ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN

Mesaj gönderen hastaolmak »

herbirinize Allahtan şifa ve sağlık diliyorum ama inanıyorum bir gün mutlaka bir tedavi mutlaka bir rahatlama olacak emin olun aklıma her geldikçe her birimize dua ediyorum sorum şu ki hiç makatta ağrı makatta batma sanki sivri birşey giriyor hissi ve sürekli büyük tuvalete çıkma hissi olan varmı bende bunun yanı sıra durmadan karnım gurulduyor ve ayaklarım üşümüş gibii hissediyorum birşey uyuşuyor sanki ve peniste durmadan olan birr sizi var yaşayan var mı bunları
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN

Mesaj gönderen Armegeddon »

Evet saydıklarının hepsi bende de var ama bana zafer hoca prostatit değilsin dedi kolonoskopi çektirmeyi düşünüyorum
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

hastaolmak yazdı:herbirinize Allahtan şifa ve sağlık diliyorum ama inanıyorum bir gün mutlaka bir tedavi mutlaka bir rahatlama olacak emin olun aklıma her geldikçe her birimize dua ediyorum sorum şu ki hiç makatta ağrı makatta batma sanki sivri birşey giriyor hissi ve sürekli büyük tuvalete çıkma hissi olan varmı bende bunun yanı sıra durmadan karnım gurulduyor ve ayaklarım üşümüş gibii hissediyorum birşey uyuşuyor sanki ve peniste durmadan olan birr sizi var yaşayan var mı bunları
Kardeşim bu dediklerini prostatit olan herkes çekiyor
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Armegeddon yazdı:Evet saydıklarının hepsi bende de var ama bana zafer hoca prostatit değilsin dedi kolonoskopi çektirmeyi düşünüyorum
Armegeddon antibiyotikten fayda görüyormusun ?
cenkkr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen cenkkr »

Makatta ağrı ve idrar akım hızı yavaşlığı çekiyorum.Dr.TUMT yapalım diyor.Diğer belirtiler geçtiği halde bunlara çözüm bilen yardım edebilirmi.
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Bende makatya ağrı degılde tuvalletten sonra bir suzlama yanma oluyo ama her seferınde bu tumt ne oluyor tam olrak ?
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

cenkkr yazdı:Makatta ağrı ve idrar akım hızı yavaşlığı çekiyorum.Dr.TUMT yapalım diyor.Diğer belirtiler geçtiği halde bunlara çözüm bilen yardım edebilirmi.
Tumt a şuan girme yakı otu al sabah akşam kullan ödemi çözsün sıcak oturumlar yap..
cenkkr

Mesaj gönderen cenkkr »

Kc34 yazdı:
cenkkr yazdı:Makatta ağrı ve idrar akım hızı yavaşlığı çekiyorum.Dr.TUMT yapalım diyor.Diğer belirtiler geçtiği halde bunlara çözüm bilen yardım edebilirmi.
Tumt a şuan girme yakı otu al sabah akşam kullan ödemi çözsün sıcak oturumlar yap..
Eyvallah kardeşim.
Alfanso

Mesaj gönderen Alfanso »

Makattan yapılıyor diye biliyorum bu tump denilen enjeksiyon olayını peki makattaki bakteriyi alıp prostata sevk etmiyor mu bu enjeksiyonu yaparken bu doktorlar iyi olcaz derken daha kotu olabiliriz
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Alfanso yazdı:Makattan yapılıyor diye biliyorum bu tump denilen enjeksiyon olayını peki makattaki bakteriyi alıp prostata sevk etmiyor mu bu enjeksiyonu yaparken bu doktorlar iyi olcaz derken daha kotu olabiliriz
Tumt çok farklı bir tedavi şekli senin dediğin prostata enjeksiyon.
Alfanso

Mesaj gönderen Alfanso »

Tumt yöntemini açıklar misiniz lütfen
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Alfanso yazdı:Tumt yöntemini açıklar misiniz lütfen
Prostatın transüretral mikrodalga tedavisi (TUMT), mikrodalga enerjisi kullanarak prostat parçalarını sertleştiren minimal invazif bir tedavi yöntemidir. Bu işleme koagülasyon denir. Tedavi edilen prostat dokusu ya vücut tarafından emilir ya da işlem sonrası idrarla atılır. TUMT’un amacı prostat hacmini azaltmak ve belirtileri düzeltmektir
opulentia

TUMT İdrar yoluna yerleştirilen bir sondanın içerinde ‘anten’ olarak tabir edilen aygıt vasıtasıyla mikrodalga yöntemi kullanılarak üriner semptomların ortadan kaldırılmasını sağlayan bir terapidir.
ANESTEZİ GEREKTİRMEZ
HASTANEDE YATMAYA GEREK YOKTUR
REKTAL SONDA VEYA SOĞUTUCU KULLANILMAZ
Aplikatör, Thermospec ™ BPH Sistemi için özel olarak tasarlanmıştır. Anten ve Termokupl içerir ve çok kullanımlı tedavi için tasarlanmıştır. Anten, ucundan 2cm ve 2.5 cm arasında bulunan bir Maksimum Isıtma Noktasına (M.H.P) sahiptir; bu, tüm uzunluklardaki prostatların güvenli şekilde tedavisine olanak sağlayarak her doğrultuda 2.7cm arasında bir ısıtma bölgesi sağlar. Aplikatör içerişinde kullanılan termokuplların en önemli özelliği nükleer enerji tesislerinde sıcaklık ayarlamasında kullanılması ve bu nedenle sıcaklık değişikliklerine aşırı hassas durumudur. Sıcaklık algılayıcı sensörler biri internal biri external olmak üzere iki yerdedir. Termokuplları içeren bu sensörler belirlenen sıcaklık derecesinin aşıldığını ya da sensörlerin farklı sıcaklık derecelerinde olduğunu algıladıkları anda cihazı otomatik olarak kapatmaktadırlar. Bu sebeple cihazımız için ekstra bir rektal sonda veya soğutma sistemine gerek duyulmamaktadır.

damla uroloji bunu paylaşmış ama hekime sormadan yapmak gereksiz benim doktorum yapmamami söyledi bende yapmiyorum
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Amk bu prostati aldirsak nolur acaba ne gibi sikintilar cikarir.
opulentia

Hic dusunme boyle bir şeyi.yani pire icin yorgan yakmak bu
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Icerdeki enfeksiyon bitmedigi surece tumt falan hikaye
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

acaba prostat nakli diye bisey yokmu :) soyle temiz saglikli bi prostat bulsakta degistirsek :)