prostatiti yendim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
halilhalil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: prostatiti yendim

Mesaj gönderen halilhalil »

Anladim cok tesekkur ederim Allah razi olsun
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Prostatitten sonra, aynı makattaki sertlik bende de başladı. Doktora gittim. Proctolog krem, kortos krem, kortos fitil ve daflon 500 mg hap verdiler. Kullanıyorum ama faydası yok. Üst üste geldi hepsi. Allah bizlere sabır versin. Prostatit tek başına savaşılması gereken bir hastalık. Ekstra başka bir hastalığa sabır bırakmıyor insanda. Bize düşen çok çok büyük bir sabır.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

dreamer8 yazdı:Prostatitten sonra, aynı makattaki sertlik bende de başladı. Doktora gittim. Proctolog krem, kortos krem, kortos fitil ve daflon 500 mg hap verdiler. Kullanıyorum ama faydası yok. Üst üste geldi hepsi. Allah bizlere sabır versin. Prostatit tek başına savaşılması gereken bir hastalık. Ekstra başka bir hastalığa sabır bırakmıyor insanda. Bize düşen çok çok büyük bir sabır.
kortos kremi parmağınızla makatın içine prostata doğru yedirirseniz sorununuz büyük oranda geçecektir pelvik kaslar yüzünden gergin prostat da sert olunca kıçımın içinde taş var zannetmiştiştim geçecektir üzülmeyin
dreamer8

Valla üzülüyorum dostum işin açığı. Zira proctolog, pruzon pomat kullandım. Geçenlerde doktora gittim. Daflon ve kortos fitille, kortos krem yazdı . Kullanmaya başladım. Bunlar kortizonlu zaten, kuvvetli pomatlar. Hatta içeriye enjekte etmek için delikli uzun başlığı da var. Tatbik ediyorum fakat halen ortası delik bir ceviz misali bana rahatsızlık veriyor. Bol su içiyorum, yürüyüş yapıyorum, dikkat ediyorum. Sıcak oturma banyosu öneriyorlar bunda da. Hatta dün hemoroid küveti aldım. Klozete monte ediliyor, içine sıcak su koyup oturuyorsun günde bir kaç sefer. Maranki, pamuğa zeytinyağı sürüp yatmadan bölgeye tatbik edin diyor, Saracoğlu da bir ay boyunca sabah akşam aç karnına bir tutam dereotunu bir dakika çiğneyip yarım su bardağı su için üstüne diyor. Gün kurusu kayısı da yemeye başladım. tam bir savaş halindeyim. Prostatitin kasık doluluğu, yangılı idrarı, tatsızlığı zaten üzerimdeyken bir de bu çıktı. Ben büyük ihtimalle prostatittens onra bağırsak sistemimin ve floramın bozulduğunu düşünüyorum. Vücut bu illeti atamayınca, bulduğu yeri bozuyor. Buradan tüm dostlara önerim, mutlak surette kulak verin....Büyük abdestte 2-3 dakika kalın, yapamıyorsanız erteleyin. Ikınmak asla yok bundan sonra hayatınızda. Her gün 2-3 lt su için ve haftada en az 2-3 gün çorba olsun sofranızda. Oturarak çalışanlar, saatte en az bir kere bir iki dakika ayağa kalsın, lavaboya gitsin, birkaç adım atsın. Her gün pizza, pide, makarna, börek gibi bekar işi sofralardan uzak durun. bir de basur sıkıştırırsa sonu fena oluyor haberiniz olsun. Allah herkese acil şifalar, sıhhatli günler nasip etsin.
selamiacik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen selamiacik »

dreamer8 yazdı:Valla üzülüyorum dostum işin açığı. Zira proctolog, pruzon pomat kullandım. Geçenlerde doktora gittim. Daflon ve kortos fitille, kortos krem yazdı . Kullanmaya başladım. Bunlar kortizonlu zaten, kuvvetli pomatlar. Hatta içeriye enjekte etmek için delikli uzun başlığı da var. Tatbik ediyorum fakat halen ortası delik bir ceviz misali bana rahatsızlık veriyor. Bol su içiyorum, yürüyüş yapıyorum, dikkat ediyorum. Sıcak oturma banyosu öneriyorlar bunda da. Hatta dün hemoroid küveti aldım. Klozete monte ediliyor, içine sıcak su koyup oturuyorsun günde bir kaç sefer. Maranki, pamuğa zeytinyağı sürüp yatmadan bölgeye tatbik edin diyor, Saracoğlu da bir ay boyunca sabah akşam aç karnına bir tutam dereotunu bir dakika çiğneyip yarım su bardağı su için üstüne diyor. Gün kurusu kayısı da yemeye başladım. tam bir savaş halindeyim. Prostatitin kasık doluluğu, yangılı idrarı, tatsızlığı zaten üzerimdeyken bir de bu çıktı. Ben büyük ihtimalle prostatittens onra bağırsak sistemimin ve floramın bozulduğunu düşünüyorum. Vücut bu illeti atamayınca, bulduğu yeri bozuyor. Buradan tüm dostlara önerim, mutlak surette kulak verin....Büyük abdestte 2-3 dakika kalın, yapamıyorsanız erteleyin. Ikınmak asla yok bundan sonra hayatınızda. Her gün 2-3 lt su için ve haftada en az 2-3 gün çorba olsun sofranızda. Oturarak çalışanlar, saatte en az bir kere bir iki dakika ayağa kalsın, lavaboya gitsin, birkaç adım atsın. Her gün pizza, pide, makarna, börek gibi bekar işi sofralardan uzak durun. bir de basur sıkıştırırsa sonu fena oluyor haberiniz olsun. Allah herkese acil şifalar, sıhhatli günler nasip etsin.

Kardesim hala bu sorunlarin devam ediyor mu benimkilerde seninle ayni semptomdaa
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

dreamer8 yazdı:Prostatit psikolojik değil, çünkü yanma, sızı, bir basınç artışı var. Sadece erekte olamamaksa sorun o zaman psikolojik denebilir. Bu hastalığın en rezil tarafı, kimsenin bir gün geçeceğini söyleyememesi. İnanıyorum bir gün çaresi bulunacak ama ne zaman. Çare arayım derken yanlış yapan insanlar da var. Sanki kasıklarıma çimento dökmüşler de sıkıştırıp donmuş orada, ne huzursuz bir his.
Prostatit için psikolojik diyen doktorların agzına kürekle vurasım geliyor. Çoğu urolog bu hastalığın tedavisini bilemediği, literatürdeki yenilikleri takip etmedıği için ya cipro yazar ya da caresiz kalınca psikolojik der. Çunku zaten hasta manevi olarak da yıpranmış durumda çıkar doktorun karşısına.
Acaba prostatite yakalanmış bir ürolog var mıdiŕ? Kesin olmuştur. Ama iş insan üzerinden sağlık ticaretine dòndüğunden buralarda pek görünmez...
Allah hepimize sabıŕ versin.
Makattaki sertlik bende de oldu uzun zaman.
En son ultrasonla prostatima bakan doktor kireçlenme olmadığini soylemisti.
Asetilsistein kullaniyorum. Onun kireclenmeyi giderdigini dusunuyorum. Literaturde sabit arastirmalar mevcut
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Ben de prostatiti yendim. Evlendikten sonra 3-4 yil icinde kurtulmustum. Tekrar yazmak istiyorum. Sık boşalma ve sinuzit+bronsit tedavilerinde aldigim antibiyotik+asetilsistein+antieenflematuar ile iyileştiğimi dusunuyorum. Cunku prostatit için özel bir tedavi yapmadigim halde kendiliginden bir iyilesme olmustu...
dreamer8

selamiacik yazdı: Kardesim hala bu sorunlarin devam ediyor mu benimkilerde seninle ayni semptomdaa
evet hala sorunlarım devam ediyor. Geçen hafta kan, idrar tahlili verdim, elle prostat muayenesi yapıldı, bir de ilaçlı pelvik MR çekildi. Doktor net bir şey söylemiyor. 10 gün infect diye bir antibiyotik kullandırdı. Bir de alveres aldım beraberinde. İlaçlar bitince yine geliyor rahatsızlık, otururken sıkıntı, sol testis ağrısı, basınç artışı vs. Tetkik sonuçları ile bahsettiğin ağrı seviyesi örtüşmüyor. Bir de psikiyatriste git diyor. Ben buna katılmıyorum.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Arkadaslar bu kenanin kullandigi corek otunu kullanipta iyi olan baska kim var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

menemen yazdı:Arkadaslar bu kenanin kullandigi corek otunu kullanipta iyi olan baska kim var
Kimse yok kardesim ...
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Ben kapsulunu kullandim 6 ay faydası muhakkak olmustur
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
menemen yazdı:Arkadaslar bu kenanin kullandigi corek otunu kullanipta iyi olan baska kim var
Kimse yok kardesim ...
Penisten iceriye zerk etme isini sorarsan kotu olduklarini yazan oldu.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

kadir yazdı:
kadir yazdı:
Kimse yok kardesim ...
Yaaa bnde bi an umutlanmistim.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

menemen,bır dene de sonra umudunu yıtır belkı fayda saglar!
emrasn

Mesaj gönderen emrasn »

dreamer8 yazdı:
selamiacik yazdı: Kardesim hala bu sorunlarin devam ediyor mu benimkilerde seninle ayni semptomdaa
evet hala sorunlarım devam ediyor. Geçen hafta kan, idrar tahlili verdim, elle prostat muayenesi yapıldı, bir de ilaçlı pelvik MR çekildi. Doktor net bir şey söylemiyor. 10 gün infect diye bir antibiyotik kullandırdı. Bir de alveres aldım beraberinde. İlaçlar bitince yine geliyor rahatsızlık, otururken sıkıntı, sol testis ağrısı, basınç artışı vs. Tetkik sonuçları ile bahsettiğin ağrı seviyesi örtüşmüyor. Bir de psikiyatriste git diyor. Ben buna katılmıyorum.
Bu hastalıgın psikolojik boyutunun da oldugunun hepimiz farkındayız bence bi psikiyatra görünmende fayda var.verirse eger ki vericektir antidepresanlar kasları gevşettigi için bana göre tedavide yardımcı bi faktör olabilirler.Ben de gittim psikiyatra bikaç gündür kullanıyorum kafa olarak rahatlattı en azından çok fazla orayı düşünüp kafama takmamaya basladım.günlük yaşamım için faydalı oluyor gibi şimdilik.
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

kenan yazdı:candinda mantarına bakdım mantar hastalığı olan insanların ağzı dili göyüsünde bayanlarda hapış arası bölgelerinde şişlik noktalar dildeki bembeyaz lekeler vucudda kırmızı lekeler su dolu gibi kırmızı kabarcıklar resimlere bakdım abi mantar değil ha belirtileri okudum cinsel isteksizlik var ama hep lekerler var insanların dili vucudunda cinsel organlarında şüükür böle lekeler yok kadir abide dedi sendeki piskolojik dokdor bi antideprasan ilac verdi başımdan gecen olayı ve bu rahatsızlığı anlattım kendi uroloji dokdorumda dedi piskolojik diye hapı atmaya başlasammı aacaba
Kenan bendede bi donem,penisin altiyla yumurtalarin birlestigi yerde topluigne kafasi kadar icinde kan olankucuk kabarciklar olusuyordu patlatiyordum kan cikiyordu,,hastaligi baskillayinca gectiler,simdi sadece ayn bolgede ayni ebatta yag dokukari olusuyor sikinca yag ciuyir anlamadim.gitti
dreamer8

Prostatit zaten pek çok kronik hastalık gibi psikolojiyi bozan ve psikolojik destek gerektiren bir rahatsızlık. Yan etkisi olmayan ilaç yoktur hükmünden hareketle, bu süreçte antidepresanların kullanımı psikolojik olarak destek olabilir ama ürologların önerdiği gibi yetişkin bir erkeğin haftada ortalama iki kez boşalması işini de zorlaştırabilir bazı insanlarda. Antidepresanlar ejakülasyon düşmanıdır. Sinir sistemini bloke ederek kişiye rahatlama verirken, cinsel arzuyu ve boşalmayı sekteye uğratır. İki uçlu değnek misali.Kısacası prostatit olan bir hastanın yaşam tarzını bu hastalığa göre şekillendirmesi gerekiyor. Yazın en az 3 lt, kışın en az 2 lt su içilmeli. Her gün yürüyüş ya da pelvik bölgede kan akışını hızlandıran egzersizler, hareketler yapılmalı. Bunların en kolayı yürüyüştür. Baharatlı, asitli (sade soda hariç, günde bir adet öneriyorlar), bisküvi, çikolata tarzı abur cuburlardan, fast fooddan, her gün poğaça, pide, ızgara yenen beslenme şekillerinden uzak durulmalı.
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hamdi »

kadir yazdı:
kadir yazdı:
Kimse yok kardesim ...
kadir abi prostat sivisi alindi lokasit cikmadi ureme yok idrarda lokasit cikti kan ve enfeksiyon var kum dokuyormusum bobrwklerdede 3-4mm capinda 3 er 4 er tane tas varmis benim.sikayetlerim testislerde agri peniste agri kasiklarda agri ve makatta ara ara agri ve yanma lokasit cikmadigi zamanda prostatit oluyormu anlamadim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hamdi yazdı:
kadir yazdı:
kadir yazdı: Kimse yok kardesim ...
kadir abi prostat sivisi alindi lokasit cikmadi ureme yok idrarda lokasit cikti kan ve enfeksiyon var kum dokuyormusum bobrwklerdede 3-4mm capinda 3 er 4 er tane tas varmis benim.sikayetlerim testislerde agri peniste agri kasiklarda agri ve makatta ara ara agri ve yanma lokasit cikmadigi zamanda prostatit oluyormu anlamadim
Hamdi lokosit sifirlandiktan sonra bile doku hasari oldugu icin,semptomlar hemen gerilemez.6ay gibi bir surec icinde yine lokositi stabil tutmak sartiyla semptomlar gerilemeye baslar.
.
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hamdi »

kadir abi senin eski paylasimlarini okudum.igne +tablet +vitamin + enzim kullanmissin vitamin ve enzim olarak ne kullandin abi birde bunlari.ne kdar sure kullandin bana mj atanilirmisin.
paradigma

Mesaj gönderen paradigma »

bu serefsiz doktorlarin , sozum meclisten disari temel dayanagidir isin icinden cikamadigi zaman psikolojik derler .... siginilacak liman ... yaf diyroum ki yangi var sizi var her an var konforsuzluk vs .. psikolojik diyo karaktersiz bilgisiz bi de profesor olacak , birkac defa odemeyi geri aldim sen benim beklentilerimi karsilayamadin soyledigin seyler zaten herkes tarafindan bilinen seyler eksta bisey alamadim diye
qafqaz00042

Mesaj gönderen qafqaz00042 »

ESKI doktorlar evlenmegi yuzde yuz tavsiye ederler simdikiler anca ilac ilac
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı: 18.07.2017 - 20:28
hamdi yazdı:
kadir yazdı: Penisten iceriye zerk etme isini sorarsan kotu olduklarini yazan oldu.
Hamdi lokosit sifirlandiktan sonra bile doku hasari oldugu icin,semptomlar hemen gerilemez.6ay gibi bir surec icinde yine lokositi stabil tutmak sartiyla semptomlar gerilemeye baslar.
.
Merhaba Kadir abi sorularım devam ediyor. Enfeksiyon, inflamasyon veya pelvik ağrı, hastalığın bütün bu kategorilerinde Koşu yapmayı öneriyor musun?
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen sainz »

kadir yazdı: 13.07.2017 - 22:12
Kimse yok kardesim ...
Kadir Abi ben çörek otu yağını içiyorum bu bir sorun teşkil eder mi ?
Anti-İnflamatuar etkisi var diye.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

BruceLee yazdı: 20.09.2023 - 16:26
kadir yazdı: 18.07.2017 - 20:28
hamdi yazdı: kadir abi prostat sivisi alindi lokasit cikmadi ureme yok idrarda lokasit cikti kan ve enfeksiyon var kum dokuyormusum bobrwklerdede 3-4mm capinda 3 er 4 er tane tas varmis benim.sikayetlerim testislerde agri peniste agri kasiklarda agri ve makatta ara ara agri ve yanma lokasit cikmadigi zamanda prostatit oluyormu anlamadim
.
Merhaba Kadir abi sorularım devam ediyor. Enfeksiyon, inflamasyon veya pelvik ağrı, hastalığın bütün bu kategorilerinde Koşu yapmayı öneriyor musun?
Evet koşu yada tempolu yürüyüş...kesinlikle yapılmalı @Bruce kardeşim.