Saw palmetto

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Oktay43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Evet
NeverGiveUp

Re: Saw palmetto

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Oktay toplam ne kadar sure yedin? Hala yemeye devam ediyor musun? Biraktiysan ne kadar zamandir yemiyosun?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Galip

Re: KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Galip »

Oktay43 yazdı:Evet kronik prostatit ilk yillarda hemoroid oldugundan suphelendim ve lazerle ameliyat olduktan sonra makatla testislerin arasinda dayanilmaz acilar ve gerginlik olmaya basladi ve 20nin uzerinde degisik doktora gittim. Burda yazilan ilclarin hepsini kullandim ama gecmedi internette dolasirken kabak cekirdeginin faydalarini okurken iyi huylu prostati kuculttunu okudum vekullanmaya karar vrdim 6-7 aydir iyiyim allaha ŞÜKÜR
evet bende duydum iyi huylu prostat büyümesne faydalı olduğu biliniyor yanlız bu formda ki üyelerin sıkıntısı kronikprostatit yani enfeksiyon,prostat büyümesi değil,tabi prostat deformasyonuna iyi geldiği söyleniyor

Oktay43,kendinizden biraz bahsetseniz daha iyi anlaşılacak konu,yaşınız,hastalığa nasıl yakalandınız,daha önce hangi takviye ve ilaçları aldınız
yaklaşık 2 haftadır bende tüketiyorum çiğ kabak çekirdeği şu anakadar fayda gördüğümü söyleyemem
Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Arkadaşlar ben bu hastalık 2009 da basladi ama bende hemoroitte vardi. Ben bu agrilri hemoroid. agrilari diye biliyordum lazerle olduktan hemen sonra devamli makat ve testislerin arasinda agir agri ve yanma oluyordu birkac uroloji doktoruna gittimde kronik prostatit cikti ve bu sene kabak cekirdegi ilgimi cekti yaklsik 1 seneye yakin yas olarak 1 veya 2 avuc yiyorum ayrica hic kabizlikta yasamadim
NeverGiveUp

Peki ne kadar surede rahatlatti seni kabak cekirdegi? Yani kac aydan sonra rahatladin tamamen?

prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Bi yerde okufum kabak crkirdegindeki faydali maddeleri vucudun ihtiyqcini karsilamak icin gunde 5 kg yemek gerekirmis

İcinde cinko minko her bi sey varmis fakat vucudun ihtiyqcina ulasmak icin kiloyla yemeniz lazim diyodu tbi bunu yazqnlar kabak cekird3ginin tabletini yapip satqnlar olabilir bilemem

Yas kabak cekird3gine 100 lira vermeyin onun yerine kabak alin yarin cekirdegi sizin olsun zqten bu cekirdekler benim bildigim bal kabaklarindan cikariliyor

Piyasada muteberi islem gorup kurutulani siz zaten islak islak yiyecekseniz direk kabak alin nerden bulacaginizi bilmiyorum bnm bildigim kavun mevsiminde oluyo yaz sonu yaada sonbaharda yani yalniz koparilip da kisa kadar saklanan var midir bilmiyorum

Kabakin her turlusu prostqta faydaliymis bol bol kabak corbadi icin b3n hasliyorym miksreden yada blenderdan geciriyoum eziliyo pure gibi oluyo al sana kabak corba 11 kase yogurtta katip terbiyr yaptim mi ohhh mis cok sqglikli isters3n ezerkrn mayfonozda at icine yesil bi saglik deposu
NeverGiveUp

Oktay43 yazdı:Arkadaşlar ben bu hastalık 2009 da basladi ama bende hemoroitte vardi. Ben bu agrilri hemoroid. agrilari diye biliyordum lazerle olduktan hemen sonra devamli makat ve testislerin arasinda agir agri ve yanma oluyordu birkac uroloji doktoruna gittimde kronik prostatit cikti ve bu sene kabak cekirdegi ilgimi cekti yaklsik 1 seneye yakin yas olarak 1 veya 2 avuc yiyorum ayrica hic kabizlikta yasamadim
Oktay bey, ortaya bisey atiyosun sonra da adam akilli anlatmadan gidiyosun. Az daha detayli anlat durumunu. Iyi huylu buyumeye iyi gelir diyolar ama sendekinin kronik prostatit oldugu kesin miydi? Belki sendeki de iyi huylu prostat buyumesiydi? Yasin kac, belirtilerin nelerdi, cinsel iliskiyle mi basladi, kac ay cekirdek yedikten sonra iyilesmeye basladigini hissettin? Az daha detay ver ve arada girip cik foruma mumkunse. Selamlar.

Sana ozelden de yazdim ama cevap yazmadin, yazmaya useniyosan numarani bi yaz konusalim.

Oktay43

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Mesaj gönderen Oktay43 »

Arkadaşlar yaşım 35 evliyim hastalığının teşhisinde kronik prostatit 6yil oldu başlayalı sizin burda kullandiniz bütün ilaçların tûmumu kullandım en son 1 yıldır yaş olarak kabak çekirdeği aliyordum gûnlûk 100-200 gr aliyordum şukur rabbime hiçbir agrim yok şikayetlerimde kasıklarda ağrı makatla testis arası ağrı iktidarsizlik sık idrar aşırı gerginlik halsizlik şeklinde oluyordu bu rahatsızlığın en büyük etkenide kafayı buraya odaklayip bilincaltimizda agriyor agriyor diye komutlamiz birde kabak olarak bunun iki çeşidi var bal kabağından olan çekirdek çok az ve kabuğundan zor cikar birde bizim kütahya çevresinde tabir edilen AŞ KABAGİ bunda bir adetinde yaklaşık yarim kiloya yakin cekirdek çıkar bunu kullandıktan sonra bağırsaklarda gerginliği giderip kabızlığı önlüyor zaten bu hastalığın ana etkenlerinden biridee kabız olmamız benim diyecem inşallah bu illet hastalığın sifasi budur ben bununla şifa bulduma inanıyorum arkadaşlar en önemli olan ne biliyormusuz allahu teala bizi bir şeylerle imtihan edecek bizide böyle bir hastalıkla imtihan ediyor düşünülürse beterin beteri nice ağır olanları var yinede şükür edelim bu bizim için böyle hayırlıdır en güzelini Rabbim bilir çektiğimiz acılar yarın mahserde mukafatimiz olur inşallah
NeverGiveUp

Oktay43 yazdı:Arkadaşlar yaşım 35 evliyim hastalığının teşhisinde kronik prostatit 6yil oldu başlayalı sizin burda kullandiniz bütün ilaçların tûmumu kullandım en son 1 yıldır yaş olarak kabak çekirdeği aliyordum gûnlûk 100-200 gr aliyordum şukur rabbime hiçbir agrim yok şikayetlerimde kasıklarda ağrı makatla testis arası ağrı iktidarsizlik sık idrar aşırı gerginlik halsizlik şeklinde oluyordu bu rahatsızlığın en büyük etkenide kafayı buraya odaklayip bilincaltimizda agriyor agriyor diye komutlamiz birde kabak olarak bunun iki çeşidi var bal kabağından olan çekirdek çok az ve kabuğundan zor cikar birde bizim kütahya çevresinde tabir edilen AŞ KABAGİ bunda bir adetinde yaklaşık yarim kiloya yakin cekirdek çıkar bunu kullandıktan sonra bağırsaklarda gerginliği giderip kabızlığı önlüyor zaten bu hastalığın ana etkenlerinden biridee kabız olmamız benim diyecem inşallah bu illet hastalığın sifasi budur ben bununla şifa bulduma inanıyorum arkadaşlar en önemli olan ne biliyormusuz allahu teala bizi bir şeylerle imtihan edecek bizide böyle bir hastalıkla imtihan ediyor düşünülürse beterin beteri nice ağır olanları var yinede şükür edelim bu bizim için böyle hayırlıdır en güzelini Rabbim bilir çektiğimiz acılar yarın mahserde mukafatimiz olur inşallah
Oktay bey, yas cekirdekten kasdettiginiz sey direk kabaktan ciktiktan sonraki hali degildir umarim. Cunku o vicik vicik olur, yenmez ki.. Cikan cekirdek guneste kurutulur once.. Sonra kavrulur. Siz kavrulmadan bi onceki halini diyorsunuz sanirim, guneste kurutulmus halini yani.. As kabagi dediginizi biliyorum, ben kendim Nevsehir'de yasiyorum su anda, burasi Tr'nin kabak cekirdeginde oncu bolgesidir.

siz bunu ac karna mi yediniz yoksa tok karna mi? Bagirsaklarda parazit dusurmek icin ac karna oneriyolar ayni zamanda cig kabak cekirdegi.

belirti olarak tamamen sifir misin? Yani agri, cinsellik ve idrarda hic belirti kalmadi mi?

Ne kadar surede bir bosaliyodun?

Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Kabartan iyileşme olmaz adam 6 yıl ilaç aldım diyor tipki kadir abi gibi yüz tane iğne felan filan bunlar ek tedavidir ve kullanmak çok faydalıdır her gün en az kavrulmamış bir avuç yemek çok faydalı çinko bakımından zengin bir yiyecek
hepbenibulur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen hepbenibulur »

Üstad bakteri vücudu terk ediyor ama onarım gerekiyor. Bu yüzden kabakçekirdeğinin etkisi olabilir 1 sene de az bir Zaman değil
NeverGiveUp

1 sene az degil dogru ama 2 aydan sonra agrilarinin azalmaya basladigini soylemis. Yani tam olarak ne zaman sifirladigini bilmiyoruz. Kaldi ki iyilestirmese dahi zn+mg+omega3ve6 yag asitleri bakimindan oldukca zengin icerigi var. Yani tum bunlari tek tek alana kadar cig kabak cekirdegi tuketebilirsiniz. Hem zamandan hem de paradan tasarruf edersiniz. Citlemesi de keyifli! Ahaha

cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

sanırım kabak çekirdeği iyi bir çinko ve magnezyum deposu. imkanı olmayanlar veya zamanı bunları vitamin hapı şeklinde de alabilir. çünkü bazı doktorlar prostatit için mağnezyum çinko selenyum ve e vitamini veriyorlar. bunlar aynı zamanda sperm kalitesi ve üreme fonksiyonları içinde tavsiye edilen takviyeler. bu yönüyle harnup pekmezi de popüler
Galip01

Mesaj gönderen Galip01 »

Arkadaşlar bu kabak çekirdeğini yaklaşık 3 haftadır tüketiyorum markette doğal crenberry ararken hemen yanında çiğ kabak çekirdeği soyulmuşundam gördüm iki pakette ondan aldım bizim için soyulmuş daha iyi olur hatta soyulmuş ay çekirdeğide alın oda yararlı
Gittiğiniz süper marketlerde kuruyemiş reyonlarında biraz araştırın bulursunuz
İnşallah kabak çekirdeği hepimize kalıcı fayda sağlar
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Arkadaşlar GNC'nin Saw Palmetto ürününde pirinç varmış, pirinç yedirmiş bize adi herifler. Sonra neden işe yaramıyor diyoruz. Kullanacakların Solgar ya da diğer markaları kullanmasını tavsiye ederim, tabi onların da içinde başka şeyler yoksa!
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Erhan1976 yazdı:Arkadaşlar GNC'nin Saw Palmetto ürününde pirinç varmış, pirinç yedirmiş bize adi herifler. Sonra neden işe yaramıyor diyoruz. Kullanacakların Solgar ya da diğer markaları kullanmasını tavsiye ederim, tabi onların da içinde başka şeyler yoksa!
bu aberi fb da gördüm ,gıda takvielerinde bu tür hileler çoğu zaman oluyor .burdaki olay gibi ya başka içerik var yada belirtilen içerikden daha az koyuyorlar, yerli firmalarda yapabilir bu ..
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6208898893
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Aynen, çok şaşırtıcı açıkçası koskoca firmaların insanları kandırdığını sanarak kepaze olmaları. İçeridekilerden kaçıyorsun, dışarıdaki sahtekarlar seni buluyor. Ne yapsın insanlar, Amerika'da ormanlarda meyve mi arasın? :) Herhalde "hiçkimse uyanmaz biz de rahatlıkla herkesi dolandırırız" diye düşündüler, başka izahını bulamadım...