Yurtdışından bitkisel takviye siparişi

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Yurtdışından bitkisel takviye siparişi

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle herkese iyi bayramlar, ben Amazon ya da diğer siteler üzerinden bitkisel destek siparişi vermek istiyorum. Daha önce sipariş veren arkadaşlar gümrükte herhangi bir sorun yaşadı mı acaba? Siparişler sorunsuz elinize ulaştı mı? İlaç ithalatı gibi görülüp gümrükte el konulmasın bi de bunlara. Bilgi verebilirseniz sevinirim, teşekkürler...
Galip

Re: Yurtdışından bitkisel takviye siparişi

Mesaj gönderen Galip »

%90 gumruge takılır dıye bılıyorum sonrasında gumruk memuru,doktordan bu ılacı yada bıtkısel takvıye her ne ıse ısmını recete yazdırman gereklı,aıle hekımıne yazdırabılırsn 5-10 ₺ makbuz kesıyor dıkkatlı ol alacagın urun bellı mıktar kotayı asarsa 60-70₺ makbuzda kesebılır
Erhan1976

Galip yazdı:%90 gumruge takılır dıye bılıyorum sonrasında gumruk memuru,doktordan bu ılacı yada bıtkısel takvıye her ne ıse ısmını recete yazdırman gereklı,aıle hekımıne yazdırabılırsn 5-10 ₺ makbuz kesıyor dıkkatlı ol alacagın urun bellı mıktar kotayı asarsa 60-70₺ makbuzda kesebılır
Sağolasın bilgi verdiğin için kardeş, kötüymüş o zaman prosedür. Gümrükten bizi mi arıycaklar o zaman geldiğinde? Yazıklar olsun böyle sisteme, ne diyiym...
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Sen urunu aldıgın zaman yurt dısından yurt içine ve il yada ilçeye ulasana kadar takıp edıyorsun
Genelde il ptt kargo şubelerıne gıder oraya haftanın bellı 1-2 gunu gumruk memuru gelır urunun numarasını soyluyorsun gumruk memuru makbuz keser ve urun için doktordan recete ıster
Erhan1976

Anladım olayı sağol, PTT'den takip edilecek o zaman geldiğinde, bakıcaz artık. Aile hekiminden reçete çıkartırız diye düşünüyorum. Amazon'un sitesi üzerinden takip ediyorum şimdilik yurtdışı tarafını ama bunlar sadece yurtdışındaki gönderi takibini veriyor galiba, hangi nakliye firması o belli değil ya da ben bulamadım, belli olsa onların sitesine bakardım daha sonra yurtiçini de görmek için...