Özet Bakış Açısı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Tarikadnan

Özet Bakış Açısı

Mesaj gönderen Tarikadnan »

2015'ten bu yana görüştüğüm, tetkik yaptırdığım onca hekime karşın, bir yığın insanın onca mücadele öyküsünden edindiğim genel izlenimim şu ki: Biz bu hastalıktan bu ülkedeki uygulanan genel yöntemlerle kurtulamayacağız, yani eski durumumuza gelemeyeceğiz.
botik94
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Özet Bakış Açısı

Mesaj gönderen botik94 »

Bence böyle düşüncelerle moralimizi bozmamız, bize başka hastalıkların da kapısını çaldıracaktır. Umutları kırmamak gerekir. İyileşen hastaların da olduğunu biliyoruz. Takipte kaldıkça bu işin çaresini bulacağımıza inanıyorum ben.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Abi iyileşen hasta varda kaçtane sanki bu hastalıkta %100 iyileşme diye bişi söz konusu olamaz, maksat belirtileri hafifletip yada ortadan kaldırıp hastalıgı baskılamak zaten bunu yaptıgınızda da normal yaşantınıza dönüyorsunuz
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Artık bu forumda %100 iyileşme lafını duymaktan sıkıldım. Gönül ister ki anadan doğmuş gibi olalım ama olmuyor maalesef. Ne yapalım o zaman kahrımdan ölelim mi. Her seferinde söylüyorum hastalığı baskılayıp yıllarca belirti hissetmeden yaşayabilmek bile bir güzelliktir arkadaşlar bunun farkında olun artık . Direk %100 anadan doğmuş gibi iyileşmeye şartlanmayıN.hayat kaliteniz ne kadar yaşanabilir olursa hastalığı o kadar çabuk unutursunuz.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Aynen öyle %100 iyileşme söz konusu değil bu hastalıkta kim kendini şartlandırmasın alışılması lazım, ama bakın sabır kc34 kadirabi vs iyi olan arkadaslarımız var hastalıgı bastırıp normal yaşantılarına devam ediyorlar
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Iyilesme sureci uzun bir surec ilk amaciniz sikayetlerinizi baskilamak bu sekilde hayatiniza devam etmek olsun hastalik elbette sifirlanabilir ancak dedigim gibi uzun bir surec bu o yuzden adi kronik. Yanliz kronik demek illa omur boyu surecek anlamina gelmez bu seker hastaligi veya tansiyon gibi bir rahatsizlik degil. Uzun sursede belli bir sure sonra remisyona girip tekrar etmeyebilir bunun icinde takip ve dogru tedavi sart..
Tarikadnan

Mesaj gönderen Tarikadnan »

Genta 160 mg iğnesine başladım altı kutu, bitince cipro kullanacağım ilk defa bir kutu. Şu anda yine azdı lanet olası...
Kafe çayları ( Evde demlenen fazla olmamak koşuluyla çay zarar vermiyor bana )
Çikolatalar
Türk kahvesi
Baharatlar, acılılar
Asit içeren içeçekler, yiyecekler
Baklava
Turşu, salam, sucuk, bal, dondurma, ketçap, mayonez, fazla şekerli çay vb.
Bunlar hastalığımı kudurtuyor.
Şu diyeti Selçuk adlı kullanıcı uygulamış, akıllıca gibi...

1-Günde 2 defa (sabah aç karnına veya kahvaltıdan en az 1 saat önce/sonra) ve akşam yemekten 1 saat önce veya sonra 2 yemek kaşığı organik elma sirkesi+yarım limon suyunu 4/3 dolu su bardağına ilave edip için,
2-Peynir,süt ürünleri,şeker,tatlılar,reçel,bal,makarna,hamur işi,alkol,ketçap,mayonez,sucuk, sosis,pastırma,vs kesinlikle kullanmayın.
3-İnternetten mümkünse Doğu Karadeniz bölgesinden mısır unu bulmaya çalışın ve evde ekmek yaptırın.Bu ekmek yapımında da maya kullandırmayın.
4-Çok şekerli yaş ve kuru meyvaları mümkün olduğu kadar yiyin.Kırmızı eti az yemeye çalışın.
5-Kahvaltı hariç her öğünde ev yapımı turşu ve ev yapımı yoğurt yiyin.Kefir de içebilirsiniz.
6-Sebze bol miktarda yiyebilirsiniz.
7-Günde 2-4 adet arası ve 30 MİLYARdan(İngilizce billion) fazla bakteri ihtiva eden bir Probiyotik kullanın.
8-Yukardaki rejimi arada bozduğunuz günler olursa,1ci maddede belirttiğim sirke+limonlu sudan ilave olarak 1 bardak daha içiniz.