Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen kadir »

Hastayim yazdı:Arkadaslar Novasef ile iesef Arasında bi fark varmı sizce hangisini kullanayım doktor ikiside Eş değer dedi Kadir abi müsait degil normalde onla irtibat halindeyim
Evet ikiside ayni grup etken maddeler ayni fakat iesefi tercih ederim.
Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Synergy »

Gıda takviyesi deneyen oldu mu arkadaşlar içinizde?

Şu aşağıdaki üründen sipariş ettim, gümrüğe takılmazsa gelcek inşallah haftaya.
https://www.vitabiotics.com/wellman/prostace/
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

Abilerim iyi geceler aslında bu konuyu başlık açıp sorucaktım ama yeni üyeler başlık açamıyor sanırım .Prostatit ismini ilk duyduğumda googledan araştırma yaparken şu kimyager şükrünün ismini buldum . formunda gezdim falan bir adam numara bırakmış aradım sordum ona . dedi ben kullandım falan . sonra kimyager şükrü yü aradım . Tetradox , pyoleseptil ve nimes önerdi . birde kendi sattığı ürünü bunlarla beraber kullanmam gerektiğini , antibiyotiklerin yardımıyla kendi sattığı bitkisel ürünün işe yarayacağını söyledi antiboytiklerin tek başına etkisiz olduğunu söyledi . Bu arada bir üroloji doktoru da antibiyotik ve heromax adında bir bitkisel vitamin vermişti . Nedense aklıma yattı aldım kimyagerin ürününü . Şuan kullanmadım duruyor . İsmi Hekimzade Empro . sizce böyle bir olasılık var mı ? Bu arada Kimyager Şükrü ile kontak kuran başkaları da var mı ? Yada şu kimyager hakkında bilgisi olan ?
Volkan55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Volkan55 »

İyi geceler kardesim ben kurdum kullaniyorum kürü suan
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Boşuna para kaptırmışsınız. Geçmiş olsun.
Volkan55

Sen kullandinmi berkay ??
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Bu hastaliga yakalananlar ilk once prostatit terimini duyar, bu nedir diye arastirirken de sukru ve kurunden haberdar olur. Ayni mahallenin cocuklariyiz yani, eskiler ona itibar etmez, sizin gibi yeniler onun icin ekmek kapisidir.

Ben kürü kullanmadim, ama bu hastalikta eski oldugum icin kürü kullananlarin yorumlarina sahit oldum. Sukrunun verdigi sozleri tutmadigini gordum... Hepsinden onemlisi kurle iyilesene rastlamadim. O yuzden uzak durmaniz nacizane tavsiyemdir. Internette arastirma yapin biraz...
Volkan55

Ben yeni değilim bu hastalikta 10 senedir çekiyorum denize düşen yılana sarilir misali kurtulamiyoz arayiş işte berkay bi umut
Runaway

Mesaj gönderen Runaway »

Berkay bey bilmiyorum yalan mıdır dolan mıdır açıkcası benim durumumda biraz mecburiyetten oldu satın almam . Ben Antalya da lisans üstü öğrencisiyim şuan Burdur da öğretim görevlisi olmak için uğraşıyorum . Fakat gel gör ki çalışmadığım için param yok . Halen babamın gönderdiği para ve part time işlerle geçimimi devam ettiriyorum . Yani öyle enjeksiyon falan yaptıramam ondan dolayı aldım birazda bir umut işte fakirin ekmeği ..

Volkan55 siz hangi antiboyitklerle kullanıyorsunuz ve sizce etkisi var mı ? Bana bir çizelge göndermiş Empro ile birlikte. içinde antibiyokler ve 12 saate bir alın falan yazıo . sizde de öyle mi ?
Volkan55

Bendede aynı çizelge kardesım 10 gün geçti şuan için bi fayda göremedim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

İbrahim merhaba tedavinin hangi asamasindasin ? Agrilarda azalma oldumu?
Merhaba
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Merhaba »

Kadir abi tedavi şu an bana göre oldukça olumlu gidiyor . Kafama takılan bir soru var , bu kadar hızlı sonuç almakta antibiyotik tedavisinin dışında mevsimin önemli bir etkisi olabilirmi ? Özellikle bu hastalığı uzun süredir yaşayan arkadaşların yapacağı yorumlar biz yeniler için yol belirleyici olacak. Siz geçen yaz aylarında %80 iyileşmeyi zaten mevsimsel olarak yaşıyorduk fakat havalar soğuyunca semptomlar eski halini alıyordu diyebiliyormusunuz ?
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Boyturk bu cuneyd bey nerede calisiyo ve muayene ucreti ne kadar kardes. Ayriyeten sana baska neler onerdi.
baran

Mesaj gönderen baran »

arkadaşlar 12 gün genta 160 kullanıyorum
peniste batma şu an yok
pelvik bölgedeki ağrı devam ediyor
peniste yanma var
cinsellik minimumda
iki iğne kaldı onları yapacağım
iğneden den iki kutu monodoks 100 var
kullanmayı düşünmüyorum
çünkü antibiyotik etkilemeye başladı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Merhaba yazdı:Kadir abi tedavi şu an bana göre oldukça olumlu gidiyor . Kafama takılan bir soru var , bu kadar hızlı sonuç almakta antibiyotik tedavisinin dışında mevsimin önemli bir etkisi olabilirmi ? Özellikle bu hastalığı uzun süredir yaşayan arkadaşların yapacağı yorumlar biz yeniler için yol belirleyici olacak. Siz geçen yaz aylarında %80 iyileşmeyi zaten mevsimsel olarak yaşıyorduk fakat havalar soğuyunca semptomlar eski halini alıyordu diyebiliyormusunuz ?
Merhaba slm, Tabiki mevsimsel farklar oluyor fakat bu kadar keskin bir ivmeyle agrilar azalmaz...benim agrili donemlerimde kişa rastlayan zamanlarda antb kullanimimda semptomlar kullanima paralel olarak azaliyordu diyebilirim rahatca.
ertugrulkaptan63
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

saygı deger arkadaslarım dikattt

Mesaj gönderen ertugrulkaptan63 »

arkadaslar yıllardır kronık prostatıt deyıpte bursuru ilac verdıler haklasık 7.8yıl oldu tık yok dahada kötu oluyorum enson 1ay önce hacet tepeye gıtım yetmedı numune hastanesınede gıtım bana senın encok mesanende sorun var yaptık ları ölcumde mesane küculmesı interstısyel sısıtıt dediler yendıgım ilaclar antıyobıtkler kara cıgerlerıme zarar vermış vermemış onu ararştırdılar alt ast yaptılar alt ast cok yuksek cıktı şımdıde caresızım agrım cok ilacı yasakladılar alt ast duşunce yekadar ilac kulansam cigerler gıder dedıler sizde dıkatlı olun doktorlar zaten ilac verırken kulan bışey olmaz herdoktor alt ast tahlıli yaptır mıyor antıyobıyotık yediginiz zaman lutfen dıkatlı olun ast alt ölcmeden ilac kulanmayın yoksa cigerlerden olursunuz tıpkı benımgıbı şimdı sonuc beklıyorum temız cıkarsa sınırlı ilac kulanacam bıde cok hastane gezdım cerah pasa hacet tepe numune hastanesı baycanlı hastanesı hepsı dedıkı prostatıt bu kadar agrı yapmaz sadece idrarda yanma olur dediler cekılmeye cek acılarınız varsa bence mesane olabılır agrılı mesane sendromu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ertugrul63 siz hic rektal tuse oldunuzmu? Ne kadar sureyle antb kullandiniz? Hangi antb grubundan, oral yoldanmi,yoksa İM seklindemi kullandiniz?
prostatiniseveyim

Re: saygı deger arkadaslarım dikattt

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

ertugrulkaptan63 yazdı:arkadaslar yıllardır kronık prostatıt deyıpte bursuru ilac verdıler haklasık 7.8yıl oldu tık yok dahada kötu oluyorum enson 1ay önce hacet tepeye gıtım yetmedı numune hastanesınede gıtım bana senın encok mesanende sorun var yaptık ları ölcumde mesane küculmesı interstısyel sısıtıt dediler yendıgım ilaclar antıyobıtkler kara cıgerlerıme zarar vermış vermemış onu ararştırdılar alt ast yaptılar alt ast cok yuksek cıktı şımdıde caresızım agrım cok ilacı yasakladılar alt ast duşunce yekadar ilac kulansam cigerler gıder dedıler sizde dıkatlı olun doktorlar zaten ilac verırken kulan bışey olmaz herdoktor alt ast tahlıli yaptır mıyor antıyobıyotık yediginiz zaman lutfen dıkatlı olun ast alt ölcmeden ilac kulanmayın yoksa cigerlerden olursunuz tıpkı benımgıbı şimdı sonuc beklıyorum temız cıkarsa sınırlı ilac kulanacam bıde cok hastane gezdım cerah pasa hacet tepe numune hastanesı baycanlı hastanesı hepsı dedıkı prostatıt bu kadar agrı yapmaz sadece idrarda yanma olur dediler cekılmeye cek acılarınız varsa bence mesane olabılır agrılı mesane sendromu
İntersistiyel tanisini nasil koydular sistoskopi mi yaptilar idara yoluna ucu kamerali hortum mu soktular

Mesaneyi olctuler diyosunu nasil olctuler

Bu arada ankaradamisin istanbulda mi
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Oturdugun yerd2 ikinir gibi makat kaslarini serbest birak ama ikinma boyle iseyecek gibi kaka yapacak gibi kendini rahat birak bunu aliskanlik haline getir yapamiyosan git klozwte otur orda kendini serbest birak tuvaletin yokken bunu yap kaslarini gwvsetmeyi ogrenn

bi cok arkadas ilac yerine bu taktigi kullanarak agrilarini yendi idrari cok tutma soguk bi sey yiyip icme karpuz ye ve sik sik tuvalete git kendini sikistirma
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

PROSTATIN BAKTERİYEL OLMAYAN KRONIK İLTİHABI.
Erkeklerde çok sık görülen “kronik non-bakteriyel prostatit”, prostatın belirli bir bakteriye bağlı olmaksızın iltihaplanmasıdır.

Prostatit vakalarının %90'nında görülür.
Halsiz bırakan yorucu belirtiler ve ağrılar üç ay veya daha uzun devam eder.
İdrar, meni, prostat salgısından alınan kültürlerde bakteriyel enfeksiyonun kesin kanıtı bulunamaz. Bu nedenle bu prostatit tipinin tanı ve tedavisi son derece zordur. Zaten amaç, hastalığı tamamen ortadan kaldırmaktan ziyade belirtilerin rahatlatılmasıdır.

Bu rahatsızlığı tetiklediği düşünülen nedenler ;
Cinsel aktivite: Cinsel yolla bulaşan gonore, klamidya gibi bir enfeksiyonu olan, cinsel olarak aktif genç erkeklerde daha sık gelişir. Bazı erkeklerde cinsel ilişki sıklığının azaltılması iyileştirici bir faktör olabilir.
Anksiyete veya stres: Stres idrar akımını kontrol eden kasların kasılmasına neden olur. Bu kaslar, mesane ve rektumu destekleyen pelvik taban kaslarıdır. Kasılmalar, kasların düzenli gevşemelerini önler ve idrarın prostata geri dönüp, dokusunu zedelemesine neden olur.
İdrarı bitirme ve yeniden başlama: Bazı erkekler idrar yaparken sık sık durup tekrar başlarlar. İdrar akımını durdurmak üretradan geri idrar kaçışına neden olur ve bu da prostatı irrite eder.
Ağır Kaldırma: Mesane doluyken ağır kaldırma idrarın prostata geri kaçışına neden olur.
Meslek: Kamyon şoförlüğü gibi meslekler bu enfeksiyonla ilişkili olabilir.
Bazı aktiviteler: Bisiklete binme veya jogging gibi aktiviteler bezi irrite edebilir.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

vanpersie yazdı:Boyturk bu cuneyd bey nerede calisiyo ve muayene ucreti ne kadar kardes. Ayriyeten sana baska neler onerdi.
kendisi beylikdüzü medicana da ..ben 2 kere gittim işlerim dolayısıyla gidemedim bu hafta gitmeyi düşünüyorum..ilaç fln bişeye başlamadık
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

İgne vurulan arkadaslar durumlariniz nasil ?insallah iyi gidiyordur tedaviniz
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

boyturk yazdı:
vanpersie yazdı:Boyturk bu cuneyd bey nerede calisiyo ve muayene ucreti ne kadar kardes. Ayriyeten sana baska neler onerdi.
kendisi beylikdüzü medicana da ..ben 2 kere gittim işlerim dolayısıyla gidemedim bu hafta gitmeyi düşünüyorum..ilaç fln bişeye başlamadık
Peki nasil buldunuz ilgisini alakasini ne diyor bu hastaligi yenebileceginiz konusunda , nasil bir yol izlenmesini gerektigini soyluyor.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

samimi geliyor bana,en azından başındsan savmıyor eswt yaptır diyor ,masaj diyor ..doktorlar herşeyi diyor da parayıda nasıl verecez bide onu deseler ..ver ver nereye kadar keşke tam iyileşme olsa
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

selam arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar.bugün kadir abinin tavsiye ettiği antibiyotik tedavisinin 17. günündeyim.ilk 5 gün iesef sab akş 1 gr sonrada günde tek doz 750 mg floxilevoyla devam ediyorum elimde 3 tablet kaldı.malum son iki hafta mevsim normallerinin altında ve yurt genelinde yağmurlu havalar yaşadık bunlar hiç etkilemedi diyemem kendimi ısıtmakta zaman zaman zorluklar yaşadım.yorgan çorap içlik kullanarak devam.yaptığım iki hata 10 gün önce normalin üç katı c vitamini üretreda hassasiyet yaptı.uslanmadım ibre iyice iyiye dönünce eski şaşalı günlere dönmüşümdür herhalde diyip geçtiğimiz pazar üç kez boşaldım.ertesi 48 saat dümeni zor topladım.el ve ayak bileklerimdeki üşümeyi birde idrar kesesindeki 250 ml idrarla hemen sıkışma hissini saymazsak herşey yolunda görünüyor.