GENETİK OLABİLİRMİ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

GENETİK OLABİLİRMİ?

Mesaj gönderen Raul7 »

Arkadaşlar herkese merhaba, biliyoruz ki prostatit hastalığı ile mücadele ediyoruz bir müddettir, Arkadaşlar kafamı kurcalayan bir mesele oldu acaba bu bakteri bulunamayan, nonbakteriyel hastalığın genetik olabilme ihtimali, Geçenlerde babamla görüştüm böyle bir sıkıntı çektigini genç ken birçok doktor gezdigini gerek yurt dışı gerek bura olsun bişiyin yok diyip yollamışar aynı bizim gibi sistokopiden tutunda meni kültürüne kadar herşeyi yaptırmış, acı baharatlı yeme diyip yollamışlar, sonra geçmiş kendiliginden ben babamın 8. çocuguyum :) babamda ayrıyetten o dönemde hemoroidde varmış sanırsam,Arkadaşlar acaba bu konu hakkında düşünlereniz nelerdir, genetik olabilirmi? ailesinde bu hastalık olan varmı acil şifalar!
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: GENETİK OLABİLİRMİ?

Mesaj gönderen Kc34 »

Raul7 yazdı:Arkadaşlar herkese merhaba, biliyoruz ki prostatit hastalığı ile mücadele ediyoruz bir müddettir, Arkadaşlar kafamı kurcalayan bir mesele oldu acaba bu bakteri bulunamayan, nonbakteriyel hastalığın genetik olabilme ihtimali, Geçenlerde babamla görüştüm böyle bir sıkıntı çektigini genç ken birçok doktor gezdigini gerek yurt dışı gerek bura olsun bişiyin yok diyip yollamışar aynı bizim gibi sistokopiden tutunda meni kültürüne kadar herşeyi yaptırmış, acı baharatlı yeme diyip yollamışlar, sonra geçmiş kendiliginden ben babamın 8. çocuguyum :) babamda ayrıyetten o dönemde hemoroidde varmış sanırsam,Arkadaşlar acaba bu konu hakkında düşünlereniz nelerdir, genetik olabilirmi? ailesinde bu hastalık olan varmı acil şifalar!
Valla kardeşim öyle bir hastalıkki bu kimse çıkıpta ben prostatit hastasıyım veya prostatit geçirdim demiyor. Doktora sorsan çok yaygın etrafımıza bakınca herkes sağlam maşallah. İki dedemin zamanında prostatları alnmıştı. Açıkçası sebep neydi bilmiyorum veya gençiklerinde böyle bir rahatsızlık geçirdilermi soramıyorum çünkü ikiside rahmetli oldu. Babama gelirsek onun prostatla ilgili sıkıntıları var debisiz idrar kesikli işeme arada makata vuran ağrı ve büyük tuvaletini yaparken zorlanma. Gerçi bunlar bph gibi duruyor bilmiyorum. Ancak ailemde sistit ve iltihabi rahıtsızlıklar fazla (atrit,sinuzit,faranjit,kolit gibi) yani vücudum enfeksiyona yatkın olabilir. Gerçi prostatit olmada ben kaşındım belki de dikkatli olsaydım olmayacaktım. Korunmasız ilişkiler, şüpheli oral seksler, dışa boşalma şeklinde korunma yöntemleri iş kaynaklı stres sinir hepsi voltran oluşturup bu hastalığa sebep oldular. Yanlız bu hastalıktan yaklaşık 1 sene önce ciddi bir kanlı ishal durumu yaşamıştım. Bir hafta sürdü doktorada gitmemiştim reflör alarak durumu toparlamıştım. Bilmiyorum bir sebebide budur belki. Yapıcak birşey yok Allah daha kötü hastalıklar vermesin :)
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

aynen abi orası öyle tabi halimize şükürler olsun allah beterinden esirgesin dert edilecek hastalık değil, dikkat edersek kurur gider Allahın izniyle, bizdede prostat genetik abi babam dedem amcalarım hep prostattan ameliyat oldular :) Bakalım nasip zaman ne gösterir bilinmez.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Aslında babanda böyle bir durumun olması ve zamanla geçmesi ardından evlenip 8 çocuk yapması hem senin hemde bizler için umut oldu :) Allah hepimize sağlıklı uzun ömür versin :)
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Bence bira içip iyileşen kişi de kendiliğinden iyileşmiş olabilir bu süreçte ne yaparsan iyileşmeni ona bağlıyosun sonuç olarak
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

vallahi genetik mi değil mi bilemem ama ama kuzenimin eşinde genetik olarak prostat büyümesi var.bu adamın 5 çocuğu oldu ve sanırım 2 defa prostat ameliyatı oldu şu an 55-58 yaşlarında.adamı ne zaman görsem kahvehanede saatlerce kağıt oynuyor(bu da makatta yanması olmadığını gösterir).her türlü şeyi yiyip içiyor.a'dan z'ye...alkollü alkolsüz..bir kere de kendisinden ya da eşinden bir sıkıntı duymuş değilim(eşi çok harbidir,özel hayat falan takmaz)bu adamın babası da 90-95 yaşında vefat etti.
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

abi ayrıyetten babam ben oldugumda 52 yaşında idi son çocuguyum :) Abi babamın başından geçen hastalıkları bi görseniz varya açık kalp ameliyatı, bel fıtıgı ameliyatı, hemoroid, prostat ne ararsan vardı, Babamın meşhur bir sözü var abi bence çok dogru hastalık kafaya takmayarak yenilir der :)