PROSTAT BOYUTU

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

PROSTAT BOYUTU

Mesaj gönderen Murtaza75 »

arkadaslar birsey sormak istiyorum benim sikayetlerimin baslangicinda cektigim ultrasonda prostat boyutlari normaldi ,simdi 6 ay gecti birdaha cekildim yine normal cikti..prostatit oldugumuzda prostatin boyutlarinin degisiyor olmasi gerekmez mi ? yada hic degismeden ayni kalabilir mi ? bana yapilan butun rektal tuselerde hic rahatsizlik duymadim ve max 5-6 sn sonra prostat sivisi gelmisti hep.. bu konuyu merak ediyorum bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim..
Dolphin61

Re: PROSTAT BOYUTU

Mesaj gönderen Dolphin61 »

bendede prostat normal boyutlarda.
iltihap varsa kapsul dışına cıkması, şişmesi vs lazım diye mantık yürütebiliriz
en azından prostatitin hafif derece olduğunu anlayabiliyoruz, bu hastalık kimilerinin hayat kalitesini %90 düşürürken kimilerinin %10-20

yani bu hastalıkta mantık yok.

Prostatit hiç belirti bile vermeyebilir, prostatit olduğunu bilmeden yaşayan insanlarda var
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

prostat iltihabı prostat boyutlarında bir değişikliğe neden olmaz.ister göbek altı normal ultrason isterseniz de rektal ultrason çektirin prostat boyutları aynı çıkar.prostatit olup da prostat boyutları büyük çıkan arkadaşlarda illaki vardır ama genel olarak prostat boyutları normal çıkar.yani 100 kişiden 1-2 kişide prostatta şişkinlik görülür.

prostatit hastalığının teşhisi hastanın şikayetlerine veya prostat sıvısı lokosit kontrolüne göre konur.yani eğer prostatitseniz ne idrarda ne spermde lokosit görülme ihtimali çok düşüktür.
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

doktora ne söylüyorsunuz da rektal muayene yapıyor? bugüne kadar acil doktorlarını saymazsak 2 farklı doktora gittim ikisinde de aynı bilindik prosedürler uygulandı. Tit, ultrason, film vs.
Murtaza75

muzdarip yazdı:doktora ne söylüyorsunuz da rektal muayene yapıyor? bugüne kadar acil doktorlarını saymazsak 2 farklı doktora gittim ikisinde de aynı bilindik prosedürler uygulandı. Tit, ultrason, film vs.
doktor senin soylediklerinden zaten adam gibi bir doktorsa bi parmakla yoklama cekiyor hemen..
Murtaza75

ABittersweetLi yazdı:prostat iltihabı prostat boyutlarında bir değişikliğe neden olmaz.ister göbek altı normal ultrason isterseniz de rektal ultrason çektirin prostat boyutları aynı çıkar.prostatit olup da prostat boyutları büyük çıkan arkadaşlarda illaki vardır ama genel olarak prostat boyutları normal çıkar.yani 100 kişiden 1-2 kişide prostatta şişkinlik görülür.

prostatit hastalığının teşhisi hastanın şikayetlerine veya prostat sıvısı lokosit kontrolüne göre konur.yani eğer prostatitseniz ne idrarda ne spermde lokosit görülme ihtimali çok düşüktür.
verdigin bilgiler icin tesekkurler abitter ,peki bir soru daha ..prostatta lokosit varsa 5-15-25 nekadr oldugu da farketmez.kesinlikle prostatitsin diyebilirmiyiz?
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Murtaza75 yazdı:
muzdarip yazdı:doktora ne söylüyorsunuz da rektal muayene yapıyor? bugüne kadar acil doktorlarını saymazsak 2 farklı doktora gittim ikisinde de aynı bilindik prosedürler uygulandı. Tit, ultrason, film vs.
doktor senin soylediklerinden zaten adam gibi bir doktorsa bi parmakla yoklama cekiyor hemen..
şimdiye kadar iki doktor gördüm. İkisine de kesik kesik ve sonrasında damla damla idrar yaptığımı bazen ise idrarın hiç kesilmediğini sabaha kadar idrar yaptığımı söyledim. İkisinde de bilindik tahliller yapıldı ama ikisi de o dediğiniz yoklamayı yapma gereği duymadı. Biri yerinden kalkmaktan acizdi zaten.
Murtaza75

muzdarip yazdı:
Murtaza75 yazdı:
şimdiye kadar iki doktor gördüm. İkisine de kesik kesik ve sonrasında damla damla idrar yaptığımı bazen ise idrarın hiç kesilmediğini sabaha kadar idrar yaptığımı söyledim. İkisinde de bilindik tahliller yapıldı ama ikisi de o dediğiniz yoklamayı yapma gereği duymadı. Biri yerinden kalkmaktan acizdi zaten.
istanbuldaysan bir zafer hocaya gorun derim yada prostat sivisi tahlili yaptirmak istoyorum diye ykindaki bir ozel hastaneye git doktora sorsunlar yapiormu diye ..
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Murtaza75 yazdı:
ABittersweetLi yazdı:prostat iltihabı prostat boyutlarında bir değişikliğe neden olmaz.ister göbek altı normal ultrason isterseniz de rektal ultrason çektirin prostat boyutları aynı çıkar.prostatit olup da prostat boyutları büyük çıkan arkadaşlarda illaki vardır ama genel olarak prostat boyutları normal çıkar.yani 100 kişiden 1-2 kişide prostatta şişkinlik görülür.

verdigin bilgiler icin tesekkurler abitter ,peki bir soru daha ..prostatta lokosit varsa 5-15-25 nekadr oldugu da farketmez.kesinlikle prostatitsin diyebilirmiyiz?
onun kararını doktor verebilir.