Antibiyotikten sonra daha kotu olma

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Lbrl34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Antibiyotikten sonra daha kotu olma

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Genta ve diğer muadıl ilaçların prospektusune bakarken kı bence bu her antibiyotik için geçerli.''...... tedavisi, duyarlı olmayan organizmalarda aşırı çoğalma ile sonuçlanabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşılırsa uygun tedavi yapılmalıdır'' Belkı antıbıyotık kullanıp daha da kotulesen arkadasların durumu bundandır.Aman arkadaşlar kombınlı ılac kullanımına ozen gosterelım.Tek gruba etkı eden antıbıyotıklerden kacınalım.Ya da genıs spektrum devam edelım.Kas yapalım derken goz cıkmasın.
Sagittarius
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Antibiyotikten sonra daha kotu olma

Mesaj gönderen Sagittarius »

geniş spektrum ilaçlar evet, fakat doktorların deiğine göre çoğu antibiyotik mesane ve prostata ulaşamadan etkisini yitiriyor..bu mesana veya prostata ulaşabilen antibiyotik çeşidi yokmu? yada en etkiliis flan?
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Prostata en iyi nufus eden bactirim
Sagittarius
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen Sagittarius »

Iki sefer doktor yazdi fakat bana bi faydasi olmadi..prostatin kendi icinde turleri var ve her kisi farkli semptomlar yasiyor bu nedenlede antibiyotikler her kiside farkli sonuclar veriyor..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Hangi antibiyotiği içtiysem hepsinden fayda görüyorum nasıl iş anlamadım.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

İki haftadir xatral ve ciprosid kulandim bide kutusunda uctane olan hapi ,rahatlatti baya idarar olayini ve penisteki huzursuzlugu,ilk hafta ereksiyon hece gunduz kendi kendine oluyordu
son

Mesaj gönderen son »

Sabir yazdı:Hangi antibiyotiği içtiysem hepsinden fayda görüyorum nasıl iş anlamadım.
Sabır fayda görüyorsan neden nüks yaşadın neden hala buradasın
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

son yazdı:
Sabir yazdı:Hangi antibiyotiği içtiysem hepsinden fayda görüyorum nasıl iş anlamadım.
Sabır fayda görüyorsan neden nüks yaşadın neden hala buradasın
Son kardeşim;
Birincisi konunun başlığı ney ? Antibiyotikten sonra daha kötü oldum yazıyor. Bu şekilde antibiyotik kullanıp durumu değişmeyen yada daha da kötü olan başka arkadaşlarda olmuştu. Ben hangi antibiyotiği içtiysem fayda görüyorum derken kendi durumumu yazmak istedim. İnsanlar antibiyotik içipde fayda gören Yok diye düşünmesin diye yazdım. Belki farklı yöntemlere yönelirler bak antibiyotikten fayda görende varmış desinler diye yazdım. var mı bi mahsuru ?? Varsa ney ??

İkincisi ; fayda görüyorum diye nüks yaşamayacağım diye bir mecburiyet mi var? Hastalığın sıkıntılı olma sebebi bu nüks olayı zaten. Canım istiyo keyfimden nüks yaşıyorum arada bir iyi oluyor!!

Üçüncüsü ;
Neden hala buradasın diyerek kendi fikrini zikrediyorsun zaten. Sen iyi olsan çeker gidersin sanırım ben onu anlıyorum. Başka arkadaşlar ne anlar bilemiyorum. Ama geçmiş mesajlarımı okursan satır satır hangi aşamalardan geçtim hangi ilaçları kullandım durumum nedir hep paylaştım ve iyileşsem de buna devam ederim.

Ben 6 ay sıfıra yakın bir süreçten sisonra nüks yaşadım. Tekrar antibiyotik tedavisiyle 1 aydır sıfıra yakınım çok şükür. Az paylaşım yapıyorum çünkü ekstra tedavi uygulamıyorum olanı zaten yazmışım. Bilgi sahibi olduğum konu olursa cevap yazıyorum. Her zamanda bu sitede olacağım bir yere çekip gitmem.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Murtaza75 »

arkadaslar bence birseyi forumda yanlis yapiyoruz ,ornegin 5 yildir hic tdavi olmamis prostatit oldugunun farkina varmis kronik oglu kronik ,gece 20 defa cise kalkan yanmasi olan adamla,yaklasik 6 aydr bu illete yakalanmis neredeyse butun antibiyotikleri denemis tedavi almis ama yanmasi ve iseme sorunu olmayip sadece agrisi olan arkadasin prostattleri nasilki bir degilse ilaclara ve hangi ilaclara nasil tepki verecegi de ayni omaz..sertlesme sorunu olan ,iseme sorunu olan arkadasa iyi gelmeyen bi antibiyotik bu sorunlardan baska sorunlari olana iyi gelebilir..bu konuyu bence semptom ve etkiye gore degerlendirmek gerekir.
son

Mesaj gönderen son »

Antibiyotikten fayda görmeyenler
1-nonbakteriyel prostatit olabilir
2-duyarlı antibiyotiği kullanmıyor olabilir
3-prostatit olmayabilir
4-antibiyotik kullanmasına rağmen şikayeti artıp daha kötü oluyorsa o antibiyotiği kullanmayı bırakıp doktoruna bilgi versin çünki bakterinin dirençli olduğu antibiyotik olabilir ve özellikle uzun süre o antibiyotiği ısrarla kullanırsa bakteri direnç kazanır
5-non bakteriyel ve noninflamatuar prostatit (kpas 3B)
Olabilir bu prostatit türünde bakteri ve iltihap hücresi görülmez