Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ozan bugünkü test sonuçları ne oldu?
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ibrahim »

kadir abi benim bakteri nasıl bir bakteri
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

İbrahim senin bakteride ozan beyde cikan bakterinin aynisi...ozelliklerini yukarida yazdim..senin kullandigin igne ve haplar bu bakteri icin etkilidir.slmlar
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

kadir yazdı:Ozan bu bakteri akut ve kronik olarak prostat icine yerlesip inflamasyona yol acabilir.
Kadir abicim, yanlis anlamani istemem ama bu bilgiyi nereden edindin? Seni sorgulamak icin sormuyorum. Sadece emin olabilmek istiyorum. Yani bir makale vs varsa okumak isterim. Cünkü kac tane ürologa sorduysam hepsi de prostatla baglantisi olmadigini söyledi. (Hoş artık güvenemiyoruz ama..) Yine de seninle telde konustugumuz gibi ben bu igneleri olacagim.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

ibrahim yazdı:Kadir abi ozan benim bakterinin adı

Stafılococcus aureus

: )) İsler karismaya devam ediyor. Ayni dr ayni testi istiyor, ayni labda ayni kültür yapiliyor, ayni bakteri ürüyor(!)

Yazilan antibiyotikler farkli (Etken maddeler de farklı görünüyor) buyurun cenaze namazina..

Daha da kötüsü, sordugum diger tüm ürologlar bu bakteri grubunun cilt florasinda yasadigini ve prostatla ilintili olmadigini ifade ediyor.. Napicami sasirdim.

Galip

Mesaj gönderen Galip »

İğne olacak arkadaşlar doktor iğneleri hergün 1 iğnemi yoksa 2 iğnemi yaptırıyorsunuz doktor nasıl tavsiye etti
NeverGiveUp

Galip yazdı:İğne olacak arkadaşlar doktor iğneleri hergün 1 iğnemi yoksa 2 iğnemi yaptırıyorsunuz doktor nasıl tavsiye etti
Galip, 2x1 yaptiracagim ben. İbrahim bey de öyle yaptiriyor. Sen de cikan bakteriyi ve kullandigin igneyi, hangi tetkikle bu bakterinin yakalandigini ve doktor/hastane ismini belirtir misin? Sendeki de ayni bakteri mi diye merak ettim.

Synergy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Synergy »

bi 10 yıldır falan Gilbert(sarılık gibi bişi) dedikleri bir hastalığım var. Gözlerim sararıyor stres anında. Halsizleşiyorum falan.
Doktor 1 yıl arayla 2 iğne vurdurdu, sonra 5 yıl sonra olcaksın dedi tekrar. 2012 de olacaktım fakat olmayı atladım sonra enfeksiyon hastalıklarına gittim doktor halen önceden yapılan aşıların beni koruduğunu söyledi.

Acaba bu hastalığımla rahatsızlığımın bi alakası var mıdır :/

https://eksisozluk.com/gilbert-sendromu--335992
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ozan ben daha önce özele gittim doktor rektal tuşe yapmadı gerek yok dedi idrarda eritrost vardı 1 hafta sonra kontrole gel dedi kulkandığım antibiyotikle baya rahatladım 3 ay devm et dedi bactırım e ozamanlar biraz daha ii geldi tabi sonra yine hepimzde olduğu gibi nüks
Bu sefer dedim devlet hastanesine gideyim dedim doktor sırayla aşamalı olarak gidecegiz dedi idrar,kan,röntgen filan hiç bişey yok dedi
tabi benim özellikle boşldktan sonra ynma şikayetim var ben dktora rica ettm iesef yada benzer bir iğne yazn diye yazmadı 4 kutu ciproxin yazdı tedavi olursun dedi"bu arada ciproxin 500mg kullanan varmı"
Sonra geldim aile hekimimden rica ettim oda sağolsun 6 tane novasef iğne yazdı bugun 1. sni oldum 12 saatte bir nasıl olcam,2 saatir onu düşünüyorum
açkçası yanma ve kazntı gibi şikayetlerim varken ben bu bakteri olayına çok takılmıyorum zaten verilen antibiyotk ve iğneler geniş spekturumlu yani tahlil ve kültürlrde bi şey çıksada çıkmasada şikayetlermiz var iğneleri olmak faydalı olurdye düşünyrum
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Kadir agbi sen iğneden fayda gördüğün için soruyorum sizde günde 2 iğnemi oluyordumuz
NeverGiveUp

Galip, benim bi kuzen var. Henuz 10 yasinda falan bi kiz cocugu. Agir bir solunum yollari enfeksiyonu neticesinde (agzi yuzu sismisti) dr 5-6 tane novasef yazdi (kac gr cok bilmiyorum ama dozu seninkinden kucuktur elbette) cocuk sabah-aksam vurundu. Bu igneler hakkinda pek bi bilgim yok, ne derece kiyaslanir bilmiyorum ama belki bi fikir sahibi olursun diye yazdim.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Galip ignelerin kac adet vurulacagi esasinda prostat sivisindaki lokosit miktarina gore belirleniyor...bana gore sabah ve aksam 1 vurdurursan daha iyi netice alirsin.İgneden sonrada oral tablet 1-2 kutu devam edersen daha etkili olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan antibiyotikler hakkinda arastirma yaptigim zamanlardaki yurtdısinda yayimlanan tip dergilerindeki makalelerden aldigim bilgileri not almistim.
liderrr

Mesaj gönderen liderrr »

slm arkadaşlar, ben bu forma yeni katıldım malesef 6 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum, sosyal hayatım bitti, piskolojikmen bittim bu hastalıkla baş edemiyorum, doktor doktor gezmekten bıktım kullanmadığım antibiyotik kalmadı cipro,tetra,tetradox,flexlevo... hiç biri fayda etmedi . eswt tedavisine başladım 6.seans tam ağrılarım azaldı dedim yarım saat önce bir sancı tuttu yine yıkıldım...bende sürekli testis,penis ve apış arasında ağrı,sızıntı ve o bölgede terleme oluyor, terlemenin olduğu yerlerdede hep bir huzursuzluk hiss ediyorum....arkadaşlar allah hepimizi bu dertten kurtarsın ne yapmamı tavsiye edersiniz?
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar iğneyi yavaş yavaş enjekte ederse daha az acı hissediyorsunuz. Lider arkadaşım hoşgeldin. Formu önce bir okursan daha faydalı olur.
Mccaine
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen Mccaine »

liderr geçmiş olsun. Benzer problemler bende de var. Apış arası yada tüylenen bölgede sürekli terleme var. İritasyon ve huzursuzluk var yada bunlar olmadığında ağrı var. Ben 10 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum ama son 6 aydır bu duruma geldim. Sürekli idrar hissi en önemli şikayetim. geceleri uyku uyuyamaz oldum. İstanbul da ikamet etmiyorum ama Kadir abinin bahsettiği doktora bende görünmek ve varsa bakterinin tespitini yaptırmak istiyorum. benim idrar kültürümde 2-3 lökosit çıkıyor ama bakteri üremesi görünmüyor. Acaba sperm kültürü yaptırsam yol gösterir mi? Herkese geçmiş olsun.
NeverGiveUp

Ilk igneyi vurunduk bakalim, sukur alerji olmadi.. penisilin hassasiyetim vardi cocukken.

Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

Haydi şifa olsun ozan kardeşim. Bu antibiyotiği 2003 senesinde zatürre olduğumda 10 gün kadar bende kullanmıştım. Çok etkili bir antibiyotik. Ara vermeden kullanırsan sonuç kaçınılmaz başarı diyorum. Antibiyotik kullanan arkadaşlara günde bir adet enginar yemelerini öneriyorum , şu aralar tam mevsimi , hergün çiğ olarak yiyorum.
NeverGiveUp

Aman hocam brokoliye zor alismisken : )

Tesekkur ederim, insallah oyle olur. Sefazol olmadigi icin muadili iespor kullaniyorum. Sefazolin etken madde ayni.

NeverGiveUp

Antibiyotik alırken;

-Komplex vitamin ya da özellikle belirli bir grup vitamin (Sadece C ya da Sadece B grubu) takviyesi kullanmak uygun mu?
-Süt ve süt ürünleri ya da sadece yogurt (Probiyotik beslenmek) yemek uygun mu?
-Maflor gibi biyolojik preparatları kullanmak uygun mu?

Ne düşünüyorsunuz?

Bir de ben brokoli kürü yapıyordum, ara vermistim 3 gün. Bana iyi geliyordu gercekten. Antibiyotikle alsam sorun olur mu olmaz mi emin degilim, karacigerlere cok yüklenmek istemiyorum isin acikcasi.

Sprostatit

Mesaj gönderen Sprostatit »

Antibiyotikle birlikte b vitamini almak uygundur.
Abartmamak kaydiyla, sut urunleri de kullanilabilir ama arasinda 1 saat birakmak faydali olur bence.
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

Brokolinin karaciğere yararı olur zararı olmaz.
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

Mayıs başında murat06 arkadaş iesef başlamıştı şu an durumu nasıl acaba
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abitter mrb,
Sen bu ameliyat olan konyaspor mehmetle gorusuyrdun..durumu hakkinda bilgin varmi acaba? Merak ettim adami dogrusu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Antibiyotik alırken;

-Komplex vitamin ya da özellikle belirli bir grup vitamin (Sadece C ya da Sadece B grubu) takviyesi kullanmak uygun mu?
-Süt ve süt ürünleri ya da sadece yogurt (Probiyotik beslenmek) yemek uygun mu?
-Maflor gibi biyolojik preparatları kullanmak uygun mu?

Ne düşünüyorsunuz?

Bir de ben brokoli kürü yapıyordum, ara vermistim 3 gün. Bana iyi geliyordu gercekten. Antibiyotikle alsam sorun olur mu olmaz mi emin degilim, karacigerlere cok yüklenmek istemiyorum isin acikcasi.
Ozan mrb,
Antibiyotik alirken complex vitaminleri tercih edersen daha iyi olur.Brokoli suyu alabilrsin karacigere zarari olmaz hatta bana gore faydasi var.Bagirsak florasi icin probiyotik yerine ev yogurdu, tursu ve boza kullanabilisin cok faydasi var.