Bilimsel takılalım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Bilimsel takılalım

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Rifat nasil faydasini goruluyomu daha yeni baslamissin ama
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Mugla4848 yazdı:Neurontini denemekte fayda var mantikli
bu ilaç reçeteli satılıyor eczanelerde.
rifat411
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen rifat411 »

Doktor ilk 20 gün bir faydası olmaz demişti , şimdilik pek fark yok,20 gün geçsin kontrole gidicem.
boracan

Mesaj gönderen boracan »

Siz de herhangi bir yan yetkisi oluyor mu
rifat411

Sadece uyku durumu yapıyor.Korktuğum kadar önemli yan etkilerini görmedim.Aslında o kadar yan etkisine rağmen kullananların %75'inde yan etkisi görülmüyormuş.
rifat411

İlacı sadece nöroloji uzmanları yazarsa sgk karşılıyor reçetesiz alınmıyor.
rifat411

NEURONTİN 600 mg kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu kendimi oldukça iyi hissediyorum,sık idrara çıkma bitti denilebilir, geceleri hiç uyanmıyorum ağrı sızı yok,sadece idrara sıkılınca hafif bir sızı oluyor idrarı yapınca geçiyor tabi bu arada havalar da ısındı şimdi bu iyileşme kalıcı mıdır,ilaçtan mıdır yoksa havaların ısınmasından mıdır bilmiyorum.Bu hafta kontrol var.ilaca devam edeceğim 6 ay kullanacağım düşünülürse herşey şimdilik iyi gidiyor. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.
Herkese acil şifalar
nedenben

Mesaj gönderen nedenben »

Yanmaya iyi geldi mi bu ilaç. Basladiktan sonra ilacı bırakırken zor oluyormuş diye kullananlar yazıyor. Galiba vücut bu ilaçla ağrıyı yatistiriyor. Denemek lazım. Bende özelikle yanma var. İyi gelir mi acaba.
rifat411

Ben de de yanma vardı , şu an oldukça iyiyim sadece idrara sıkıştığım Zaman çok hafif yanma oluyor diğer Zamanlar iyiyim.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

makatta şişlik ve basınç hissi de yaşıyor musun?
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Cihanbey dostum,senin son durumun nasil,nasil oldun.ukraynaya tekrar gitmeyi dusunuyor musun ?
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
rifat411

cihanbey yazdı:makatta şişlik ve basınç hissi de yaşıyor musun?
Hayır o sorunlar ben de yok
Tsunami1151
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Artık hastalığı iyice anladım çözdüm. Başımdan geçenleri krıtik yapıyorum her farklı ilaçta en başında az da olsa fayda gördüm sonra ilaca bağışıklık kazanıyor. Bence oraya kan akışı az gittiğinden orada ki mikrop hemen içtiğimiz ilaçlara karşı kendini korumaya alıyor sonrasında artık ilaç etkisiz kalıyor. Kesinlikle iltihapla ilgili bir durum var. Bunun tedavisi hastalığın en başında yoğun etkili iğneyle tadavisiyle olurdu ama biz treni kaçırdık. Şimdi benim düşüncem boşa kutularca ilaç içmemek lazım yararı hemen hemen çoğumuzda yok ya da çok az ki ilerde bağırsak florasına zarar verebiliyor birde aşırı kimyasal yükleniyoruz. Benim fikrim en etkili tedavilerle uğraşmak. Ben iğne olacağım diyordum ama artık iğneyede 5-6 iğneden sonra duyarlı hale geleceğini bildiğim için hastanede sürekli serum tedavisine başlayacağım ve o sırada prostat masajı yaptıracağım ve ek olarak da kamıştan girilerek bir ilaç araştırması yapıp uygulatacağım bir umut. Ben burun ameliyatı olmuştum 1 lt lik pet gibi birşeyle sağ burun deliğimden su basıyordum sol delikten çıkıyordu. Bunun gibi orayı sürkile edebileceğimiz birşey olsa çok eminim hastalığı yenebiliriz ama aklıma hiç birşey gelmiyor.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Tsunami1151 yazdı:Artık hastalığı iyice anladım çözdüm. Başımdan geçenleri krıtik yapıyorum her farklı ilaçta en başında az da olsa fayda gördüm sonra ilaca bağışıklık kazanıyor. Bence oraya kan akışı az gittiğinden orada ki mikrop hemen içtiğimiz ilaçlara karşı kendini korumaya alıyor sonrasında artık ilaç etkisiz kalıyor. Kesinlikle iltihapla ilgili bir durum var. Bunun tedavisi hastalığın en başında yoğun etkili iğneyle tadavisiyle olurdu ama biz treni kaçırdık. Şimdi benim düşüncem boşa kutularca ilaç içmemek lazım yararı hemen hemen çoğumuzda yok ya da çok az ki ilerde bağırsak florasına zarar verebiliyor birde aşırı kimyasal yükleniyoruz. Benim fikrim en etkili tedavilerle uğraşmak. Ben iğne olacağım diyordum ama artık iğneyede 5-6 iğneden sonra duyarlı hale geleceğini bildiğim için hastanede sürekli serum tedavisine başlayacağım ve o sırada prostat masajı yaptıracağım ve ek olarak da kamıştan girilerek bir ilaç araştırması yapıp uygulatacağım bir umut. Ben burun ameliyatı olmuştum 1 lt lik pet gibi birşeyle sağ burun deliğimden su basıyordum sol delikten çıkıyordu. Bunun gibi orayı sürkile edebileceğimiz birşey olsa çok eminim hastalığı yenebiliriz ama aklıma hiç birşey gelmiyor.
Prostat içine zaten ilaç enjekte ediliyor, buda olmazsa zor düzelmesi kısa zamanda, mikrop turunu bulsak ona göre tedavi olurduk.
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

freeman yazdı:
Tsunami1151 yazdı:Artık hastalığı iyice anladım çözdüm. Başımdan geçenleri krıtik yapıyorum her farklı ilaçta en başında az da olsa fayda gördüm sonra ilaca bağışıklık kazanıyor. Bence oraya kan akışı az gittiğinden orada ki mikrop hemen içtiğimiz ilaçlara karşı kendini korumaya alıyor sonrasında artık ilaç etkisiz kalıyor. Kesinlikle iltihapla ilgili bir durum var. Bunun tedavisi hastalığın en başında yoğun etkili iğneyle tadavisiyle olurdu ama biz treni kaçırdık. Şimdi benim düşüncem boşa kutularca ilaç içmemek lazım yararı hemen hemen çoğumuzda yok ya da çok az ki ilerde bağırsak florasına zarar verebiliyor birde aşırı kimyasal yükleniyoruz. Benim fikrim en etkili tedavilerle uğraşmak. Ben iğne olacağım diyordum ama artık iğneyede 5-6 iğneden sonra duyarlı hale geleceğini bildiğim için hastanede sürekli serum tedavisine başlayacağım ve o sırada prostat masajı yaptıracağım ve ek olarak da kamıştan girilerek bir ilaç araştırması yapıp uygulatacağım bir umut. Ben burun ameliyatı olmuştum 1 lt lik pet gibi birşeyle sağ burun deliğimden su basıyordum sol delikten çıkıyordu. Bunun gibi orayı sürkile edebileceğimiz birşey olsa çok eminim hastalığı yenebiliriz ama aklıma hiç birşey gelmiyor.
Prostat içine zaten ilaç enjekte ediliyor, buda olmazsa zor düzelmesi kısa zamanda, mikrop turunu bulsak ona göre tedavi olurduk.
Mikrop türünü bulabiliriz o çok kolay ama gene ilaç az etki ediyor. Özel klınikler var sadece bu işe bakan ve nokta antibiyotik yazıyorlar mesela bende gram + diplokok üredi bunun 3098143184318 tane çeşidi var ben istesem hangi çeşit olduğunu bulabilirim ama tedavisi aynı olacak.
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

Arkadaslar daha once site de ismi gecen selcuk abinin de tedavisini uyguladigi arnavut dr ismi neydi hatirlayan var mi? Facebook ta uye oldugum prostatit gurubun da cok agri yanma vb. Sikayetlerini paylasan bir hastaya 5 dakika once bu yorumu paylasti hello,,,try to use rectal antibiotic infusions,,,for more read my fb page ...chronic prostatitis New treatment..85%of cfronic pelvic pain /chronic prostatitis are recovered completely..Try this protocol of treatment for free. Dr ismi gjok kondi . Faceboktan ekledim dr u.adam yeni tedavi diyor ve bedava oldugunu soyluyur yuzdesini vermis iyilesenlerin gerci selcuk abi asagi yukari denemisti bi fayda gorememisti ayni dr mu bilemiyorum tabi
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

boyturk yazdı:birkaç yaptıramam işlerim var burada olmayacagım...fakat biri yaptırırsa bende dönüşümde deneyecegim zaten hem referans olur
Boyturk durumunda gelişme var mı ? Tedaviyi denedim mi hiç?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

carlosayhana yazdı:Arkadaslar daha once site de ismi gecen selcuk abinin de tedavisini uyguladigi arnavut dr ismi neydi hatirlayan var mi? Facebook ta uye oldugum prostatit gurubun da cok agri yanma vb. Sikayetlerini paylasan bir hastaya 5 dakika once bu yorumu paylasti hello,,,try to use rectal antibiotic infusions,,,for more read my fb page ...chronic prostatitis New treatment..85%of cfronic pelvic pain /chronic prostatitis are recovered completely..Try this protocol of treatment for free. Dr ismi gjok kondi . Faceboktan ekledim dr u.adam yeni tedavi diyor ve bedava oldugunu soyluyur yuzdesini vermis iyilesenlerin gerci selcuk abi asagi yukari denemisti bi fayda gorememisti ayni dr mu bilemiyorum tabi
Arnavutluktaki doktor Arqile Gjikondi, bedava Nasil oluyor, ucret karşılığında yapıyordu tedaviyi
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

Ayni doktor.bedava demesinde ki amac sizde yanima gelmeden kendiniz yapabilirsiniz demek sanirim facesin de video paylasmis aksam inceliycem gerci ingilizce ama ing iyi olan bakabilirse cok iyi olur adam cok emin .yaziscam dr la musait zamanda bakalim
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

cihanbey yazdı:
boyturk yazdı:birkaç yaptıramam işlerim var burada olmayacagım...fakat biri yaptırırsa bende dönüşümde deneyecegim zaten hem referans olur
Boyturk durumunda gelişme var mı ? Tedaviyi denedim mi hiç?
yok tedaviyi denemedim..işlerim var bu ara..durum aynı 2,3 ay rahatlıyorsun ondan sonra tekrar sıkıntı
AhsenKonus

Mesaj gönderen AhsenKonus »

Özellikle bende de diş eti iltihabı bulunuyor. Uzun bir süredir bu sıkıntı ile resmen boğuşuyorum. Dişlerim yapısı bozuldu adeta. Tedavi konusunda önerebileceğiniz doktor varsa bende gidebilirim. Yeter ki etkili bir tedavi olsun.
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

baran yazdı:BEN EN SON GİTTİĞİM DR ANTİBİYOTİK YAZMAK İSTEMEDİ
PROSTAT SIVISINDA LOKOSİT BAK DEDİM Bİ ŞEY İFADE ETMEZ DEDİ
LOKOSİTİN VARLIĞI İLA BAKTERİ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ DEDİ
VUCUT PROSTAT DOKUSUNU YABANCI MADDE OLARAK ALGILIYOR
BUNDAN KAYNAKLI LÖKOSİT OLUŞABİLİYOR
HER DR Bİ ŞEY SÖYLÜYOR BUDA BÖYLE SÖYLEDİ
KESİN OLAN ŞU BÜTÜN DR LAR SICAK SUYA OTURMA VE 2-3 GÜNDE BİR BOŞALMA TAVSİYE ETTİLER BİDE KAFAYA TAKMA DİYORLAR
Vücut prostat dokusunu yabancı madde olarak mı algılıyormuş :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ya gerçekten şu ürologlardan nefret ediyorum. Hastalıktan kaçmak için çeşit çeşit hikayeler uyduruyorlar. Birisi de diyor prostatın romatizmasına benzetiyorum :lol: :lol: :lol:
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Var kardeşim öyle drlar. Zamaninda sınav sorularını çalanların döneminde mezun olanlar olabilir o kişiler belki...nerden bileceksin.
1q2w3e4r5t6y

Mesaj gönderen 1q2w3e4r5t6y »

kadir yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:
kadir yazdı: Çok boş bir doktormus...söyledikleri birsey ifade etmiyor..baska bir dr a gidin.
Birazda kadir beye bulasayim mikrop olmadan lokosit olabilir bende bos konustum simdi :)

Mikrop olmadan lokosit olabilir lafi ben k3ndi fikrim olarak dogru gibi cunku bi kac yerden duydum drdan duydum bunu ama bilims3l dayanak ariyorum

Ama sunu da belirtiyim bizm hastalarin arasinda yuzde 90 mikroptqn kaynakli literatur yuzde onunda mikrop bulunuyo diyo ama bence yuzde 90 imizda gercek mikrop bulunsa iyiles3cegiz bandiniye selamlar :)
P.seveyim mrb,
Prostat sivisindaki lokosit sayisi 3-4 ten fazlysa prostatta enfekte alan var demektir...enfeksiyonu yenmek icin lokositler devreye giriyor biliyosunuz.Mikrop varki enfeksiyon var haliyle..Mikrobtan ziyade mikrobun gorunmeme sorunu var bizim bazi hastadaslarimizda..nonbakteriyel dedigimiz olay biliyosunuz..bana gore nonbakteriyel demek bakterinin gorunmemesi demek..bakterinin olmamasi degil.
Kadir abinin bu yazısı çok doğru bende lokosite baktirdim 20 lerde çıktı ama enfeksiyon bulunamadı muhakkak var bana göre çünkü çok sık olmasa bile yaşadığım ağrılar var tekrar prostat sıvısına baktircam ama Su an durum müsait degil