NON BAKTERİYEL PROSTATİT OLUP DA BU HASTALIĞI TAMAMEN ATLATAN VAR MI ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: NON BAKTERİYEL PROSTATİT OLUP DA BU HASTALIĞI TAMAMEN ATLATAN VAR MI ?

Mesaj gönderen menemen »

Allah yardmcn olsn. Ya ben imamlik yapiom o yuzden benim gibi bi meslegi olan adam icin cok zor. İstifa etcem zaten
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

menemen yazdı:Bu hastalik adami maf ediyo be. Kolum kirilsaydida bu olmasaydi. Hersey artk benim icin o kadar bos ki
Sen yada siz iyisiniz. Bende üç tane daha kronik rahatsızlık var. Bu forumdan ayrı üç foruma daha giriyorum. Diğer forumlarda da durum buradaki ile aynı. Herkes kendi hastalığı için şöyle olsaydı da bu hastalık olmasaydı diyor. Ya ben ne yapayım dört tane kronik rahatsızlık ile mücadele ediyorum. Peygamber olsa böyle sabredemez. Allah bana özel bir güç veriyor sanırım :)

Bence yatıp kalkıp haline şükret. İşinide bırakma.başka bir hastalık gelirse prostatit iyiymiş dersin. Çok ciddiyim.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Allah dagina gore kar yagdirir.Allah hepimize sifa verecektir insallahh. Ya arkadaslar bactrim800 diye bir arkadas vardi. O sistoskopi ve ameliyati nerde olmustu bilen varmi. Bilen varsa lutfen yazsin cok memnun olurum lutfen
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Kardesim gecmis olsun bornova sifa arastirma hast taner divrige gitmisti prof. Bende gitmeyi dusunuyorum
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Ahmet. Sagol kardesim. Bu hastane ozel mi. Yada sistoskopiyi,ameliyati kac parya yapti. Lutfen bilgi verirsen sevinirim.
Fatih86
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Fatih86 »

Imam sen hem kendine hem de bize dua et :)
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
serci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen serci »

Ayakların usumesine çare çözüm bulan var mı termal çorap giyorum gene olmuyor ısıtıcı koyorum gene olmuyo
Galip

Mesaj gönderen Galip »

serci yazdı:Ayakların usumesine çare çözüm bulan var mı termal çorap giyorum gene olmuyor ısıtıcı koyorum gene olmuyo

Aktardan siyah hardal tohumu al ister demle ister ezerek tüket günde 2 çay kaşığını geçme 7 gün sonunda 3 gün ara ver toplamda 21 günlük kür deneyebilirsin geçmiş olsun
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

serci yazdı:Ayakların usumesine çare çözüm bulan var mı termal çorap giyorum gene olmuyor ısıtıcı koyorum gene olmuyo
Ayak üşümesi bendede çok oluyodu spor yapmak biraz hafifletti gibi denemekten zarar gelmez her sabah 40 dakika kardiyo yapmaya çalışıyorum
son

Mesaj gönderen son »

secret yazdı:bende şuan tamamen geçti diyebilirim. hiç bir şekilde bir şey hissetmiyorum . ama benim semptomlarım öyle aşırı da değildi. ağrım yoktu. sadece boşalmadan sonra şiddetli yanma ve diğer zamanlar penis borumda+ucunda sabit rahatsız edici yanma sızı vardı.
hiç bir takviyede almıyorum şuan. genel sağlığım için balık yağı kullanıyorum o kadar.

bazen cok minimal bir his hissediyorum o da normal diye düşünüyorum beni rahatsız etmiyor
Dostum senin şikayetlerin şüpheli ilişki sonucumu oldu bendede stabil şekilde devam eden penis ucunda yanma sızlama makatla testimiz arası yanma hafif şekilde gün boyu devam ediyor sen neler kullandım nasıl geçti
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

menemen yazdı:Allah dagina gore kar yagdirir.Allah hepimize sifa verecektir insallahh. Ya arkadaslar bactrim800 diye bir arkadas vardi. O sistoskopi ve ameliyati nerde olmustu bilen varmi. Bilen varsa lutfen yazsin cok memnun olurum lutfen
Merhaba,
ameliyatımın üstünden 3 ay geçti arkadaşlar,
çok iyiyim.
Ben de sizin gibi 5-6 doktor gezip, kronik prostatit teşhisi koydurtmuştum kendime. Hatta mesane kanseri olabilirsin diyip bunu hiçbir tahlille doğrulamadan 'şimdi git 6 ay sonra yine gel' diyen bir doktorla da karşılaştım. Psikolojimin altüst olduğu bir dönem geçirdim.

Neyse ki sonunda çok basit bir test yaparak (nedense diğerlerinin aklına gelmeyen, üroflowmetre testi) sıkıntımı anlayan, ve sistoskopiyle görüntülemeyi akıl eden doktorumla tanıştım 8 ay sonunda.(geçtiğimiz şubat) teşhisi koyduktan 3 gün sonra ameliyat olmaya karar verdim ve 23 şubatta ameliyat oldum.

Defalarca söyledim yine söylüyorum, idrar frekansınızda azalma,tazyiksiz işeme, mesanede idrar kalma hissi, işerken yanma ve acı, idrarda kan gibi şikayetleriniz varsa (hepsinin bir arada olması gerekmez) önce üroflowmetre ardından sistoskopi yaptırın.

Doktorum bana bu testleri yapmamış olsaydı hala kronik prostatit hastası olarak yaşıyor olacaktım.

Ve lütfen 'sana kronik prostatit teşhisi nasıl konuldu?' diye sormayın artık, o anlattığınız prostat sıvısında bakteri arama uğraşlarını bir kenara bırakın. Şuna inanıyorum ki bizim gibi rahatsızlıkları olan bir hasta öncelikle idrar yollarında patolojik bir durumu aramalıdır. Porstat sıvınıza bakıldığı o gün geçici bir enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Kalıcı olmayan bu enfeksiyon durumu size yanlışlıkla kronik prostatit teşhisi konmasına neden olabilir. Önce üretra darlığını eleyin.

İdrar yolu darlığını eledikten sonra istediğiniz testi yaptırın.

Genelde doktorlar idrar yolu darlığını elemeden kronik prostatit teşhisi koyuyorlar.

iyileştim iyiyim, sözlerime kulak verin. Gözünüzü seveyim.

önce darlık var mı diye baktırın, yoksa prostatı inceletin. Sistoskopiden de korkmayın.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Valla bn uroflova girdim doktor bakti degerlere ve bu isemen iyi dedi
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Bactrim800 yazdı:
menemen yazdı:Allah dagina gore kar yagdirir.Allah hepimize sifa verecektir insallahh. Ya arkadaslar bactrim800 diye bir arkadas vardi. O sistoskopi ve ameliyati nerde olmustu bilen varmi. Bilen varsa lutfen yazsin cok memnun olurum lutfen
Merhaba,
ameliyatımın üstünden 3 ay geçti arkadaşlar,
çok iyiyim.
Ben de sizin gibi 5-6 doktor gezip, kronik prostatit teşhisi koydurtmuştum kendime. Hatta mesane kanseri olabilirsin diyip bunu hiçbir tahlille doğrulamadan 'şimdi git 6 ay sonra yine gel' diyen bir doktorla da karşılaştım. Psikolojimin altüst olduğu bir dönem geçirdim.

Neyse ki sonunda çok basit bir test yaparak (nedense diğerlerinin aklına gelmeyen, üroflowmetre testi) sıkıntımı anlayan, ve sistoskopiyle görüntülemeyi akıl eden doktorumla tanıştım 8 ay sonunda.(geçtiğimiz şubat) teşhisi koyduktan 3 gün sonra ameliyat olmaya karar verdim ve 23 şubatta ameliyat oldum.

Defalarca söyledim yine söylüyorum, idrar frekansınızda azalma,tazyiksiz işeme, mesanede idrar kalma hissi, işerken yanma ve acı, idrarda kan gibi şikayetleriniz varsa (hepsinin bir arada olması gerekmez) önce üroflowmetre ardından sistoskopi yaptırın.

Doktorum bana bu testleri yapmamış olsaydı hala kronik prostatit hastası olarak yaşıyor olacaktım.

Ve lütfen 'sana kronik prostatit teşhisi nasıl konuldu?' diye sormayın artık, o anlattığınız prostat sıvısında bakteri arama uğraşlarını bir kenara bırakın. Şuna inanıyorum ki bizim gibi rahatsızlıkları olan bir hasta öncelikle idrar yollarında patolojik bir durumu aramalıdır. Porstat sıvınıza bakıldığı o gün geçici bir enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Kalıcı olmayan bu enfeksiyon durumu size yanlışlıkla kronik prostatit teşhisi konmasına neden olabilir. Önce üretra darlığını eleyin.

İdrar yolu darlığını eledikten sonra istediğiniz testi yaptırın.

Genelde doktorlar idrar yolu darlığını elemeden kronik prostatit teşhisi koyuyorlar.

iyileştim iyiyim, sözlerime kulak verin. Gözünüzü seveyim.

önce darlık var mı diye baktırın, yoksa prostatı inceletin. Sistoskopiden de korkmayın.
Sistoskopi cok korkunc geliyor bana dusununce bile kotu oluyorum nasil bir sey biraz detayli anlatirmisin cok aciyormu kan falan geliyormu aciyorsa kac gun suruyor normale donmen lokal anestezimi yapiliyor
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Darlik yoksa bile sistoskopi darlik yapabiiyor . kardeslerime tavsiyem once bi gidip urvlova girin snuslar kotu olursada yine bikaç ay ilac kullanin sonra bidaha uroflova girin. Yani en son ihtimal bence sistoskopi cok cok mecbur kalinmadikca girmeyin bnce
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

ahmet yazdı:
Sistoskopi cok korkunc geliyor bana dusununce bile kotu oluyorum nasil bir sey biraz detayli anlatirmisin cok aciyormu kan falan geliyormu aciyorsa kac gun suruyor normale donmen lokal anestezimi yapiliyor[/quote]

korkulacak birşey yok,
sistoskopiden önce sıvı anestezik bir ilaç veriyorlar penisten içeriye, bir süre bekliyorsunuz o şekilde bölgenin uyuşması için.
Sistoskopi, kurşun kalemden biraz ince elastik, kulaklık kablosu gibi bir alet. ucunda kamera ve ışık var.
İşlem sırasında hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Monitörden doktor idrar yolunuzu mesaneye kadar inceliyor ve çıkıyor. Tıkanıklık varsa görüntülüyor ve daha ileriye gitmiyor zaten. geri çıkıyor. Bende öyle olmuştu.
İşlem sırasında hiçbir acı ve sızı yok dediğim gibi.
Anestezinin etkisi geçtikten sonra ilk 24 saat işemelerinizde (eğer idrar yolunuzda hali hazırda bir problem varsa, yara, tıkanıklık gibi) acı duyabilirsiniz. Ama bu geçici bir durum.

Demirden korksaydık trene binmezdik arkadaşlar.

dediğim gibi idrar yolunuzda herhangi bir yara yoksa, sistoskopinin size vereceği ekstra bir yaralanma riski yok.

enfeksiyondan veya yaralanmadan korkuyorsanız, temizliğine güvendiğiniz bir hastaneye gideceksiniz, yaralanmaktan korkuyorsanız da işinde uzman bir doktor bulacaksınız.
serci

Mesaj gönderen serci »

Arkadaşlar benim durumum biraz karışık çok ta uzatmak istemiyorum ama bira bahsetmek gerek ben doğuştan tek böbreğim çocukluktan beri idrar sim çıkma altına isem yanma gibi şikayetlerin vardı sora duruldu takı romatizma hastası olduğumu öğrenip bagisiki sistemini baskılayıcı iğneler kulanana dek bu arad böbreğinin tek olması sebebiyle düzen li utrasona giriyodum utrasonda meni kesesi içindeki bir kiste rastlandı.kulandgim iğneler bağışıklığın baskılanması sebebiyle idrarda devamlı iltihaplanma ve isemede zorlanma sık idrar gibi ayak usumesi kaşık ağrısı makat yanması popo üstüne zor oturma gibi etkenleri doğurdu.bunlari com uzun zamn diliminde meydana gelen olaylar ben çok kisaltiyorum bu arada.kulandigi. yöntemleri ve ilaçları otları çöllere hiç gidemiyorum herkesin deneyimleri olmuştur lanet bisey çünkü .sonunda sistoskopi oldum uroflom testlerinde idrar debisi cok kotuydu.s istoskopiyle tüm sikayetlerimden maalesef kısa süreli iyileşme oldu ve herşey başa döndü antibiyotik kullanmaya ilaçlara devam bu arad.sistoskopiyle su keşfedildi idrar kanalına inanılmaz yukarıya çıkmis ve idrar kanal acina bir çentik atmış doktorun.ereksiyonda olamiyodum.sora bu doktordan o kistimden kaynaklandığını bu durum için bisey yapamayacağını söyleyince başımdan kaynar sular indi.simdi İstanbul Yeditepe de Faruk hocaya gidiyorum oda 4mg tamprost verdi idrar senin düzeldi ama iltihap kandegerimdeki crp yi 5 olması gerekirken 160 a tavan yapmasına sebep verdi.gel gelelim şuana gene antibiyotik kullanıyorum tamprost ilacını kullanıyorum 2hafta sonra gel dedi ama romatizma için olmam gereken. İğnelerini olamıyoruz sürünüyorum yani ameliyatı onermiyolar neden se yaşım küçülmüş 36 bu arada bir çocuk var cinselikte bitebilirmia kısır kalabilirmiaim gibi gibi ama böyle de hayat bu şekilde giderim bilemiyorum bask doktorlardan gittim tabi bu arada birisi mutlaka ameliyat olmalısın dedi ama olma diyenlerde çoğunlukta bilemiyorum söz sizde daha tecrübeli yada bana yol gösterebilecek dostlara kulak vermek istiyorum iyi geceler.
ABittersweetLi

önermedikleri ameliyat prostat ameliyatı mı?
serci

Mesaj gönderen serci »

Selam bende kistli prostatitlilerdenim sperm kesesinin içinde kist mevcut buda devamlı iltihaplanma sebebiyet veriyor ameliyatı yaşım 36 olması sebebiyle onermiyolar ama devamlı antibiyotik kullanıyorum önerimiz nedir kadir beyin yöntemi dediginiz yöntem nedir istanbuldYim bende bu arada iyi aksamlar
ABittersweetLi

Başka doktorlarada muayane olmanda fayfa var.